Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok!

 

A mai ropogós Andor epizód mellé hoztam egy újabb képregény fordítást :)

Ezúttal a DJ: Most Wanted - A Legkeresettebb címre keresztelt képregényt hoztam el Nektek!

A címben bent hagytam az eredeti Most Wanted kifejezést, és alcímet kötöttem hozzá, ami "A Legkeresettebb" nevet kapta (magyarul így fordítottak egy Most Wanted című filmet, a képregény története alapján nekem is erre esett a választásom, de benne hagytam az eredetit is, mert így egyszerűen magyarul nekem nem tetszett annyira, így hasonló cím típus lett mint pl: Rampage - Tombolás)

Az Andorhoz hasonlóan nem egy szokványos stílusú sztori, melyben megismerhetjük DJ előzménysztoriját, és a Canto Bight kívül gyönyörű, de belülről már nem éppen patyolat tiszta oldalát.

A letöltési linket a spoiler mögött találjátok, jó szórakozást hozzá! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Februártól elkezdődik egy "one-shots" széria, ahol a ROTJ 40. évfordulóját fogják megünnepelni. Az első személy, aki képregényt kap, nem más lesz, mint Jabba.

marvel-star-wars-jabbas-palace-cover.jpg

 

 

Ez, a Hidden Empire és a Revelations nekem nagyon azt sugallja, hogy hamarosan végeznek a TESB-ROTJ közti térrel és mennek tovább, hogy merre, az jó kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes problémába botlottam. A Star Wars 3. gyűjteményes kötetének - Fejvadászok háborúja - végén van egy Dengarról szóló leírás. Van itt egy problémás dolog. A leírást említést tesz Dengar hajójáról, a Punishing One-ról,

"He owns and pilots a modified JumpMaster 5000 called the Punishing One, which he’s lost to gambling debts to he smalltime Corellina street gang called the Sixth Kind."

 

Na, most nem tudom, hogy mi ez a Sixth Kind nevű koréliai utcai banda. A wookiepedián nincs adatlap róla. Van egy Sixth Kin nevezetű bűnszervezet, mely a Doktor Aphra képregényekben szerepelt, és Hatodik Nemzetség a magyar neve. Viszont ők Canto Bight-iak. Szóval zavar van. Megfordult a fejemben, hogy a leírás hibás, és valójában a Sixth Kin-re utal. Akkor rendben lenne a dolog. Mi ez az esemény, mely során Dengar elvesztette a Punishing One-t? Ez a Fejvadászok képregénysorozatban történt? Gyanítom, hogy igen, valószínű, hogy egy későbbi számban, ami még nem jelent meg, és még nem dolgoztam rajta.

 

 

 

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nagyon érdekes problémába botlottam. A Star Wars 3. gyűjteményes kötetének - Fejvadászok háborúja - végén van egy Dengarról szóló leírás. Van itt egy problémás dolog. A leírást említést tesz Dengar hajójáról, a Punishing One-ról,

"He owns and pilots a modified JumpMaster 5000 called the Punishing One, which he’s lost to gambling debts to he smalltime Corellina street gang called the Sixth Kind."

 

Na, most nem tudom, hogy mi ez a Sixth Kind nevű koréliai utcai banda. A wookiepedián nincs adatlap róla. Van egy Sixth Kin nevezetű bűnszervezet, mely a Doktor Aphra képregényekben szerepelt, és Hatodik Nemzetség a magyar neve. Viszont ők Canto Bight-iak. Szóval zavar van. Megfordult a fejemben, hogy a leírás hibás, és valójában a Sixth Kin-re utal. Akkor rendben lenne a dolog. Mi ez az esemény, mely során Dengar elvesztette a Punishing One-t? Ez a Fejvadászok képregénysorozatban történt? Gyanítom, hogy igen, valószínű, hogy egy későbbi számban, ami még nem jelent meg, és még nem dolgoztam rajta.

 

Sixth Kin lesz az pedig. Bounty Hunters 15. számban szerzi vissza Dengar a hajóját tőlük, előtte beszélnek is róla, hogy ahogy ő játszik, úgyis elveszti újra és visszakerül a Sixth Kin-hez:

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Sixth Kin lesz az pedig. Bounty Hunters 15. számban szerzi vissza Dengar a hajóját tőlük, előtte beszélnek is róla, hogy ahogy ő játszik, úgyis elveszti újra és visszakerül a Sixth Kin-hez:

 

image.png

Köszönöm szépen. Akkor jól sejtettem, hogy hibás a leírás. Több szempontból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/16/2022 at 10:11 PM , Darth Revan9 said:

Nem tudjátok véletlenül, hogy az Utóhatás: Adósság című regényben mi volt a Hull Stripper nevezetű alkoholos ital magyar megfelelője?

Nem emlékszem, de melyik képregényben szerepel ez az ital? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem emlékszem, de melyik képregényben szerepel ez az ital? 

Közben már sikerült ezt is kisilabizálni. Egyébként az alap Star Wars 18. számában.

Spoiler

Qi'ra említi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ez abból a szempontból érdekes, hogy így kimaradhat nálunk.

Én a legkevésbé sem bánnám. Számomra a Visions nézhetetlen volt, mai napig nem fejeztem be.

A Ronin pedig.... maradjunk annyiban, hogyha nincs hozzá moly kihívás, a 3. fejezet után abba is hagytam volna. Így végigszenvedtem, de ez nem az én világom. 

 

Talán kicsit korai, de ezekre a Marvel cuccokra van esély jövőre? 

- Halcyon Legacy (1 kötet)

- Han Solo a.k.a. "Solo 2" - (2 kötet)

- Obi-wan (1 kötet)

- Fejvadászok háborúja (SW, Vader, Fejvadászok, Aphra)

- Vörös uralom (5 kötet)

 

Meg talán év végén az új Köztársaság Fénykora első kötete? 

 

A Hidden Empire 1 kötetes, de jelenleg júliusi megjelenése van (+6 hónap), az szerintem nálunk átcsúszik 2024-re a számok alapján.

Köszi!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, kdani20 said:

Fejvadászok háborúja (SW, Vader, Fejvadászok, Aphra)

- Vörös uralom (5 kötet)

 

Meg talán év végén az új Köztársaság Fénykora első kötete? 

Ez a három szerintem biztosan jönni fog, hiszen fontosak a négy ongoing sorozat történetének szempontjából. A többire viszont én csak akkor látok esélyt, ha lemegy a négy nagy sorozat. Akkor majd szabadul fel hely. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én őszintén a Halcyon Legacyt hagynám a p*csába. Semmi értelme kiadni azt a történetet. Csak azért lett kiadva valószínűleg, hogy legyen tie-in az idén megnyitott Starcruiser-hez. Kell ez nekünk?

 

A többi úgy tippelem jön jövőre, most hogy ahogy látom elértük az első fázis végét a Köztársaság Fénykoránál. Ebben az "üresjáratban" le lehetne zavarni a Fejvadászok háborúját. :)

 

 

Amúgy tegnap elolvastam a Revelationst. Érdekes - és egyben fura - olvasmány volt, amely kvázi felfedte, hogy jövőre miképp fog alakulni az 5-6 közti képregények történetei. Tkp. megkaptuk a jelenlegi történetszálak kifutását - mégha csak sejtelmesen is - és végre tisztázódott, hogy mi is Q'ira igazi terve

Spoiler

a Fermata Cage-el kapcsolatban. Mominnak van hozzá köze, úgy tűnik. :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 minutes ago, Bence1997 said:

Én őszintén a Halcyon Legacyt a p*csába. Semmi értelme kiadni azt a történetet. Csak azért lett kiadva valószínűleg, hogy legyen tie-in az idén megnyitott Starcruiser-hez. Kell ez nekünk?

 

A többi úgy tippelem jön jövőre, most hogy ahogy látom elértük az első fázis végét a Köztársaság Fénykoránál. Ebben az "üresjáratban" le lehetne zavarni a Fejvadászok háborúját. :)

 

 

Amúgy tegnap elolvastam a Revelationst. Érdekes - és egyben fura - olvasmány volt, amely kvázi felfedte, hogy jövőre miképp fog alakulni az 5-6 közti képregények történetei. Tkp. megkaptuk a jelenlegi történetszálak kifutását - mégha csak sejtelmesen is - és végre tisztázódott, hogy mi is Q'ira igazi terve

  Hide contents

a Fermata Cage-el kapcsolatban. Mominnak van hozzá köze, úgy tűnik. :hmm:

 

Spoiler

Na eddig is érdekes volt, de így meg pláne. Momin lassan olyan lesz, mint Verner von Braun. Mindenhol ott van ha ősi Sith cuccokról van szó. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én őszintén a Halcyon Legacyt hagynám a p*csába. Semmi értelme kiadni azt a történetet. Csak azért lett kiadva valószínűleg, hogy legyen tie-in az idén megnyitott Starcruiser-hez. Kell ez nekünk?

Egyetértek. Én már a Galaxy's Edge könyveket/képregényeket is kihagytam, pontosan emiatt. Inkább haladjunk a fő történetszálakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Én a legkevésbé sem bánnám. Számomra a Visions nézhetetlen volt, mai napig nem fejeztem be.

A Ronin pedig.... maradjunk annyiban, hogyha nincs hozzá moly kihívás, a 3. fejezet után abba is hagytam volna. Így végigszenvedtem, de ez nem az én világom. 

 

Talán kicsit korai, de ezekre a Marvel cuccokra van esély jövőre? 

- Halcyon Legacy (1 kötet)

- Han Solo a.k.a. "Solo 2" - (2 kötet)

- Obi-wan (1 kötet)

- Fejvadászok háborúja (SW, Vader, Fejvadászok, Aphra)

- Vörös uralom (5 kötet)

 

Meg talán év végén az új Köztársaság Fénykora első kötete? 

 

A Hidden Empire 1 kötetes, de jelenleg júliusi megjelenése van (+6 hónap), az szerintem nálunk átcsúszik 2024-re a számok alapján.

Köszi!

 

Igen, ezek közül elképzelhető, hogy lesz valami.

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én őszintén a Halcyon Legacyt hagynám a p*csába. Semmi értelme kiadni azt a történetet. Csak azért lett kiadva valószínűleg, hogy legyen tie-in az idén megnyitott Starcruiser-hez. Kell ez nekünk?

 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

A Halcyon Legacy-ban van Köztársaság Fénykora és klónháborús történet is. Én őszintén szólva a Han Solo & Chewacca, valamint a Sana Starros esetében tettem fel pont ezt a kérdést: Kell ez nekünk? Ilyen sok, a Birodalom korában játszódó képregény mellett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Halcyon Legacy-ban van Köztársaság Fénykora és klónháborús történet is. Én őszintén szólva a Han Solo & Chewacca, valamint a Sana Starros esetében tettem fel pont ezt a kérdést: Kell ez nekünk? Ilyen sok, a Birodalom korában játszódó képregény mellett?

Az egy dolog, hogy van High Republic és klónháborús sztori. De ezek a történetek nem annyira fontosak érzésem szerint. Az egész Halcyon alapból a folytatástrilógia idején játszódik, de szinte csak azért létezik, hogy promózza a Starcruisert. Szerintem bőven megvagyunk 1 db HR és klónháborús sztori nélkül, pláne, hogy mindkettő egyáltalán nem fontos esemény a nagy egészt nézve. Ha nem olvassuk el a HR-os sztorit vajon lemaradunk valami egészen fontos történésről a Fénykort illetően? Nem. A klónháborús történet valami ultra fontos dolgot akar elmesélni, amely elengedhetetlen? Dehogy, csak egy nászút a téma, de őszintén, eléggé ismerjük már Anakin és Padmé kapcsolatát, a nászútra egyáltalán nem kíváncsi az ember.

 

A másik kettőről nem tudok nyilatkozni. A Han Solo & Chewbaccát már a harmadik szám után feladtam, lehetséges, hogy ha majd végetér, akkor ránézek még, de már az eleje is szódával elmegy kategória volt. A Sana Starros kakukktojás abból a szempontból, hogy még meg se jelent. Majd ha megjelent és lemegy a miniszéria, akkor lehet majd ítéletet mondani felette. :)

 

A Visions képregényre gyorsan kitérve még: 1 szám az egész, nincs szükség rá.

 

 

Plusz még egy dolog: ugye nem akarják majd a jövőben kiadni a Mandi adaptációt? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az egy dolog, hogy van High Republic és klónháborús sztori. De ezek a történetek nem annyira fontosak érzésem szerint. Az egész Halcyon alapból a folytatástrilógia idején játszódik, de szinte csak azért létezik, hogy promózza a Starcruisert. Szerintem bőven megvagyunk 1 db HR és klónháborús sztori nélkül, pláne, hogy mindkettő egyáltalán nem fontos esemény a nagy egészt nézve. Ha nem olvassuk el a HR-os sztorit vajon lemaradunk valami egészen fontos történésről a Fénykort illetően? Nem. A klónháborús történet valami ultra fontos dolgot akar elmesélni, amely elengedhetetlen? Dehogy, csak egy nászút a téma, de őszintén, eléggé ismerjük már Anakin és Padmé kapcsolatát, a nászútra egyáltalán nem kíváncsi az ember.

 

A másik kettőről nem tudok nyilatkozni. A Han Solo & Chewbaccát már a harmadik szám után feladtam, lehetséges, hogy ha majd végetér, akkor ránézek még, de már az eleje is szódával elmegy kategória volt. A Sana Starros kakukktojás abból a szempontból, hogy még meg se jelent. Majd ha megjelent és lemegy a miniszéria, akkor lehet majd ítéletet mondani felette. :)

 

A Visions képregényre gyorsan kitérve még: 1 szám az egész, nincs szükség rá.

 

 

Plusz még egy dolog: ugye nem akarják majd a jövőben kiadni a Mandi adaptációt? :para:

A 6 hónapos kötelező várakozás, valamint az, hogy sajnos nem mindig van fent időben az új képregény gyűjtemények anyaga, néha eredményez olyan szituációkat, mely során valami, ami be volt tervezve, nem tud megjelenni, ezért helyette más képregény gyűjteményeket kell választani, hogy meglegyen a jelzett mennyiség. És ilyenkor könnyen meglehet, hogy olyanok közül kell választani, mint a Halcyon Legacy, Han Solo & Chewacca...stb.

Egyelőre nem tudok róla, hogy jönne a jövőben A mandalori adaptációja, de nem kizárt. A Thrawn képregény adaptáció is végül siker lett. Sokan csak Thrawn miatt megvették. Lehet, hogy A mandalorinál is így lenne. Tehát, elképzelhető, hogy lenne A mandalori képregény adaptációnak is egy csomó vevője, csak azért, mert népszerű a sorozat. Ezen vevőkör viszont nem vesz meg minden képregényt.  Meglátjuk mi lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért nézegettem a dátumokat is. És bakker nagyon durván év közepén vannak a felsorolt fontosabb kötetek.(plusz még amit csúszni fognak...) Azért is kérdeztem ezeket az 1-2 köteteseket, mert ha ezek nem, akkor jövőre elég nagy pangás lesz a hazai képregényfronton év elején.

Hidden Empire is csak júliusban jelenik meg angolul egyben.

Ezek az egy kötetes képregények ellenben mostanság jelennek, jelentek meg, így ezekből lehetne feltölteni az év elejét. 

A 6 hónap miatt gyakorlatilag kijelenthető, hogy utolértük az angol puhafedeles gyűjteményes kötetek kiadását.

Amik most jelennek, jelentek meg: 

Fejvadászok háborúja

Vörös uralom (aug-szept)

De pl a következő SW gyűjtemény majd csak májusban jön. Az nálunk legjobb esetben is november lehet.

Halcyon - november

Solo 1 - november (2 rész - június)

Obi-wan - december 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, van pár régi elmaradás, de a folytatás trilógia megosztottsága miatt nem hiszem, hogy azok megérik ennyi év távlatából. 

Akár Phasma, akár Poe. (Meg van még egy Leia kötet, egy Chewbacca, és egy Lando)

 

Én azért ezeket kérdezem, mert ezek aktuálisabbak :D

De persze bármelyik régebbi pótlásban is benne vagyok :D

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már hogy lenne pangás jövőre év elején? Már most előrendelhető a Star Wars és a Darth Vader sorozatok 3. kötetei, melyek a Fejvadászok háborújához kötődnek. Nem nehéz kitalálni, melyik lesz a következő kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Már hogy lenne pangás jövőre év elején? Már most előrendelhető a Star Wars és a Darth Vader sorozatok 3. kötetei, melyek a Fejvadászok háborújához kötődnek. Nem nehéz kitalálni, melyik lesz a következő kettő.

De egyszer ezek is elfogynak, és lesz majd egy pangósabb időszak. Abba pedig beleférnének ezek a minisorozatok, vagy esetleg a Poe Dameron. 

 

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

(Meg van még egy Leia kötet, egy Chewbacca, és egy Lando)

Előbbi kettőt én olvastam angolul, szerintem nem olyan nagy eresztések. Aranyos a Chewbaccás, és érdekes a Leiás, de nem annyira, hogy ki legyenek adva. Aki el akarja olvasni olvassa angolul. Ha a Lando alatt pedig a Double or Nothingra gondolsz, nos azt nem ismerem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

De egyszer ezek is elfogynak, és lesz majd egy pangósabb időszak. Abba pedig beleférnének ezek a minisorozatok, vagy esetleg a Poe Dameron. 

 

Előbbi kettőt én olvastam angolul, szerintem nem olyan nagy eresztések. Aranyos a Chewbaccás, és érdekes a Leiás, de nem annyira, hogy ki legyenek adva. Aki el akarja olvasni olvassa angolul. Ha a Lando alatt pedig a Double or Nothingra gondolsz, nos azt nem ismerem. 

Feltéve, ha nem kell lecsökkenteni az éves megjelenések mennyiségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszi szépen! Nem láttam még ilyet, kíváncsi vagyok rá.

Nagyon szívesen. A Rise of skywalker is megjelent ebben a sorozatban, de azt sajnos nem sikerült beszereznem.

 

 51tCkDFOlkL.jpg

 

https://www.amazon.com/Rise-Skywalker-Star-Screen-Comix-ebook/dp/B08817NS6N

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.