Ugrás a kommentre

2x04 - Always Two There Are


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ahsoka és Barriss ügye hatalmas port verhetett fel, főleg a renden belül. Szerintem mindenképpen hallania kellett róla, akárhol is voltak akkoriban.

Igen, de aztán ezt a sor zűrzavar közepette el is felejthette, csak egy halvány epizódként maradhatott meg , ha egyáltalán megmaradt neki, évekkel a 66-os parancs után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondtam, hogy ismerték egymást, hanem csak Kanan ismerte, vagy pontosabban hallott róla. Ez a helyesebb kifejezés: hallott róla.

Ez már elképzelhetőbb.

 

Ahsoka és Barriss ügye hatalmas port verhetett fel, főleg a renden belül. Szerintem mindenképpen hallania kellett róla, akárhol is voltak akkoriban.

Azért nem mindegy, hogy hol voltak. Akár olyan küldetésen is lehettek, ahol nem nézték rendszeresen a HoloNet-et. Nem tudom, hogy eleve mennyire foglalkoztak a szimpla híradások az üggyel. A jedik lejáratása végett jól is jöhetett, de ha téma volt, akkor is tuti, hogy nem hetekig ment naponta. A Renddel nyilván kapcsolatban voltak Kanan-ék, de a jedik aligha Ahsoka rendkívül kényes ügyével traktálták a küldetésen lévő többieket. Vagy ha a 66-osig nem is tértek vissza a Templomba vagy központibb helyre, akkor az egész ügy majdhogynem sírba szállt a Renddel. A túlélők, akik tudtak róla, meg nem ezzel foglalkoztak. Plusz nem is találkoztak vagy léptek kapcsolatba Kanan-nal.

 

Ezen kívül, ha Kanan hallott is Ahsoka-ról, nem biztos, hogy annyira megmaradt benne. Annyi dolog történt azóta, hogy szerintem ennél fontosabb dolgokat is elfelejtett. Na meg ha esetleg emlékszik is rá, miért hozná szóba bárkinek is? Nagyon régen is volt, ill. elég kellemetlen emlék a togruta-nak, más csapattagoknak szintén nem illene szót ejteni erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan -ék örökké küldetésen voltak? Valamikor csak visszatértek a templomba. A tárgyalás nem a 66 -os parancs előtt egy nappal volt, hanem legalább egy évvel előtte. Simán hallhatott róla addig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha abból indulunk ki, hogy a TCW alatt mennyit láttuk Depa Billaba-t Coruscant-on, akkor akár az egész háborút is a fronton tölthette. :D Nyilván eljuthatott a hír hozzájuk, viszont ha nem volt ott a sűrűjében valószínűbb az a forgatókönyv, hogy a kis Caleb csak annyit jegyzett meg az egész esetből, hogy a nagy Anakin Skywalker padawanját megvádolták tömeges emberöléssel, majd végül kiderült, hogy igazából Luminara mester tanítványa volt a hunyó. Esetleg megjegyezhette azt is, hogy Anakin padawanja ezután ahelyett, hogy elfogadta volna a lovaggá ütését inkább elhagyta a Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan -ék örökké küldetésen voltak? Valamikor csak visszatértek a templomba. A tárgyalás nem a 66 -os parancs előtt egy nappal volt, hanem legalább egy évvel előtte. Simán hallhatott róla addig.

Simán hallhatott, nem is tagadtam ezt. Csak szerintem az is ugyanennyire benne lehet a pakliban, hogy mégse. ;)

 

Háborús időszak volt, lehet hogy egymást érték a küldetéseik. Ha vissza is tértek (mondjuk fél évvel Ahsoka tárgyalása után), kaphatták a következőt és léptek is. Akkor meg már lehet, hogy leült annyira az ügy, hogy nem futottak bele különösebben a nagy pletykaáradatba és hírverésbe. Főleg, hogy Barriss árulása hosszútávon nagyobb horderejű lehetett, mint Ahsoka gyanúsítása és kizárása, így ha hónapokkal később hallottak a dolog felől, akkor se feltétlenül forgott annyira Ahsoka neve, hogy megmaradjon Kanan-ban.

 

Persze mondom, simán lehet, hogy hallott róla és emlékszik is rá, csak korántsem biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben egyáltalán nem emlékezett R2-ra, pedig nem csak a háborút harcolta végig vele, hanem már tíz évvel azelőtt is az ő életét mentette az a kis droid. Napokat, ha nem hónapokat töltöttek együtt, beszólogatott a droid kapcsán Anakinnak (a legjobb barátjának), az életét több ízben is megmentette, stb. Ha ő nem emlékezhet R2-ra, akkor miért irreális, ha Kanan nem emlékszik valakire, akiről talán hallott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye nem ezt a gyenge szitut hozod fel? :) Mert tudjuk, hogy Obi-Wan -nak a droidokhoz semmi kötődése nem volt. R2 vagy másik robot, neki tök mindegy. Egyébként miután talákozott Luke -al hamar leesett neki, hogy az a kis droid régi ismerős. Ha máskor nem, hát a kunyhójában. De a lényeg, hogy kár egy Obi-Wan számára semmitmondó droidhoz hasonlítani Ahsoka esetleges ismertségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is kell kötődnie hozzá, épp ez a lényeg. Ahsoka esetét szerintem minden Jedinek illene ismernie. Gondolom nem naponta volt koholt vádak alapján tárgyalás és kizárás a rendből? Ilyenről eddig még csak nem is tudunk. Persze ettől még elsikkadhatott, de kétlem. Meglátjuk kitérnek -e erre a sorozatban. Egyébként ez már elég OFF itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ezt akárhogy magyarázod, ha annyi évet töltesz el egy droid mellett, és annyiszor menti meg az a droid a valagadat, mint R2 Obi-Wanét, ráadásul a Galaxis legnagyobb árulását elkövető legjobb barátod haverja, arra emlékezni fogsz. Nem kell kötődni, erről szó sincs, de emlékezni nem csak arra emlékszel, amihez kötődsz. ;) Az meg, hogy leesett neki, az a mi belemagyarázásunk csupán, a filmben erről egy szó sincs.

És így áll a példa, ahogy Donát mondja. Mert Ahsoka is egy nagy büdös senki lehetett Kanan számára (miközben R2 tuti nem volt az Obi-Wan számára), akiről talán hallott, talán nem, de ha még hallott is, akkor is simán elfeledhette, hiszen voltak sokkal-sokkal fontosabb és megrázóbb események az életében akkoriban, amikor ráadásul gyerek is volt. Tudod, háború, 66-os parancs, Jedi Rend kiirtása, Birodalom megszületése, menekülés az életért. Azért egy gyereknek ezek éppen elég, hogy 15 évvel később ne emlékezzen az életéhez egyáltalán nem kötődő, valószínűleg soha nem látott emberekre, ennél fogva baromira nem kardinális kérdés, sőt, még csak nem is irreális, hogy Kanannak halványlila dunsztja sincs, hogy ki a fene volt régen Ahsoka Tano. Megjegyzem, a drága Kanan két résszel ezelőtt a klónokat is csak akkor ismerte fel, amikor Rex elárulta, hogy születési száma van. Addig csak bámulta az arcukat, és semmi reakció. Nem ismerte fel azt az arcot, amiből talán több százezret látott, három éven át ez az arc vette körül, megölték a mesterét, kis híján őt is. Erre csak akkor esik le neki, hogy ez a három figura klón, amikor Rex születési számokról dumál? Mit hitt, kik ők, Jango Fett három elveszett ikertestvére? Szóval könnyen megeshet, hogy Kanan szimplán baromira rossz arc és névmemóriával van megáldva és mellesleg, talán nem is egy észkombájn. :)

Nem mellesleg, Ahsoka példája sem volt akkoriban kirívó, hiszen az egész "egy Jedi a Rend ellen fordul" téma már a harmadik. Dooku egy egész galaktikus háborút robbantott ki és minimum kétszáz Jedi haláláért felelős. Krell talán egy klón légiót is kiirtott, mire lelepleződött az árulása. A harmadik ezen a téren annyira már nem lehetett drámai. De még az sem, hogy a Jedi Templomba be lehet jutni, hiszen eddigre Cad Bane már rég kirámolta a legszentebb, legbiztonságosabb helyét a Templomnak, a holcronok páncéltermét, és nem mellesleg ez a fejvadász a Templom parancsnoki központjában robbantott, pár lépésnyire a fél Tanácstól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az is. Sok dolog, amiről írunk, még az alkotók fejében sem volt benne, nemhogy magában a műben. De ezzel nincs baj, rajongók vagyunk, ez a dolgunk. :) De ettől függetlenül, az, hogy Kanan nem emlékszik Ahsokára, in és out universe sem gond, és így azzal akár egy szó erejéig sem kell foglalkoznia a Rebelsnek. Persze szép, ha megteszik, de teljesen érthető, ha nem. Számomra furcsább, hogy Rex úgy kerüli Anakin nevének kiejtését, mintha az valami szitokszó lenne. Mellesleg Ahsokára ez szintén áll. Itt vannak ezek ketten, de eleddig az egyetlen, aki kimondta Anakin nevét, az Darth Vader volt. Pont, akinek ez a név már semmit sem jelent, mondja ki, míg az a kettő, akiknek elviekben fontos volt, csak "mesteremnek" és "a Jedi tábornokomnak" szólítja. Vajon miért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó kérdés. Lassan olyan lesz mint Voldemort, akinek nem mondják ki a nevét. :D Rex ráadásul itt már másodszorra hivatkozik rá név nélkül. Pedig büszkének kellene lennie rá, hogy Anakin első embere volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért kéne bűntudatból úgy kerülni a nevét, mintha nem is lenne neki? Szerintem az egész életszerűtlen, hogy folyton így beszélnek valakiről. Ezen se szégyen, se bűntudat, se semmi nem változtat. Még azt is néven nevezed, akit gyűlölsz, nemhogy azt, aki valaha közel állt hozzád.

Kicsit olyan érzésem van, mintha az írók fenn akarnák tartani a nagy titkot, hogy Anakin Darth Vader. Vagy nem tudom, de emiatt az Anakint érintő párbeszédek nagyon szögletesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit olyan érzésem van, mintha az írók fenn akarnák tartani a nagy titkot, hogy Anakin Darth Vader. Vagy nem tudom, de emiatt az Anakint érintő párbeszédek nagyon szögletesek.

Egyetértek azzal, hogy elég furcsa a jelenség. Azt nem értem, miért akarnák titokban tartani ezt. A két trilógia közt vagyunk és mindkettőből egyértelműen kiderül, hogy Anakin és Vader ugyanaz a személy. Akármilyen sorrendben is nézi vki a Saga-t, ez a Rebels idején mindenképp ismert infó kell legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát épp ezért furcsa nekem ez az érzés. Semmi értelme, de valamiért az írók kerülik az Anakin nevet Rex és Ahsoka szájába adni. Más okot meg nem tudok rá. Abszolúte semmi értelme a dolognak, de nem hiszem, hogy az írók nem vennék észre, hogy ez a megoldás iszonyú bénává teszi a kapcsolatos párbeszédeket, vagy mindezt ok nélkül tennék ezt. De mi az ok? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát épp ezért furcsa nekem ez az érzés. Semmi értelme, de valamiért az írók kerülik az Anakin nevet Rex és Ahsoka szájába adni. Más okot meg nem tudok rá. Abszolúte semmi értelme a dolognak, de nem hiszem, hogy az írók nem vennék észre, hogy ez a megoldás iszonyú bénává teszi a kapcsolatos párbeszédeket, vagy mindezt ok nélkül tennék ezt. De mi az ok? :hmm:

Igen, érthetetlen egyelőre. Obi-Wan és Vader okkal beszélnek úgy Anakin-ról, mintha külön egyén lenne, de Ahsoka-nak vagy Rex-nek erre nincs adekvát indoka. Remélem, hogy kiderül a furcsaság oka és normális magyarázatot adnak a dologra, nem pedig csak "benézték".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit olyan érzésem van, mintha az írók fenn akarnák tartani a nagy titkot, hogy Anakin Darth Vader. Vagy nem tudom, de emiatt az Anakint érintő párbeszédek nagyon szögletesek.

De attól, hogy Rex nevén nevezné Anakint, még fennmaradna ez a titok (már ha kezelhetjük ezt a dolgot titokként). Arra gondoltam, hogy a neve emlegetésével fájdalmas sebeket tépne fel, mondjuk pusztán az anekdotázás is ebbe a kategóriába tartozik, ezt elismerem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x04 - Always Two There Are

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.