Ugrás a kommentre

2x04 - Always Two There Are


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is meglestem az epizódot. Nem volt vele gondom sőt nagyon is tetszett csak hiány érzetem volt.. kevés a harc.. ha már ott van két inkvizítor is akkor már legyen valami fénykardpárbaj is vagy valami ilyesmi.. nagyon szívesen megnéztem volna Ezrát harc közben. Ami volt az csak egy két érintés. Voltak benne fölösleges mozzanatok is. Mikor a végén repülnek ki a hajóval és az erő segítségével elveszi az inkvizítortól a fénykardját bekapcsolja a hajó felugrása előtt.. sőt szinte majdnem egyszerre történik a dolog. 1 v 2 másodperc van közte.. na hogy annak mi értelme.. de több is volt ilyen. bekapcsolja de minek mikor rá pár másodperce előre tudhatóan szükség nem lesz rá csak a látvány miatt. Ez annyira nem jött be de egy jó rész ettől függetlenül, csak a párbajok hiányoztak.

Ezra nyilvánvalóan még nem áll készen egy igazi fénykardpárbajra. Nekem kimondottan tetszik, hogy a karakterét lassan bontják ki.

A mestere is bizonyos szempontból tanul még, így Ezrának főleg van mint tanulnia. Itt iszkolni kellett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőviszonyok és a jelenetek felépítése most nem indokolta a fénykardpárbajt. Ezra egyedül még kevés arra, hogy felvegye a versenyt egy inkvizítorral, ráadásul Sabine is ott küzdött a droidokkal, logikus volt, hogy menekültek. Sőt, nekem tetszik, hogy nem vállalnak felesleges kockázatokat, hanem gondolkodnak. Aztán belefutnak a másik jóemberbe, ebből a birodalmi túlerőből már érdemi kardcsörte nem sülhet ki. Ahhoz az kell, hogy legalább nagyjából kiegyenlítettek legyenek az Erőviszonyok. Yoda se állt le Ventress-szel, vagy Vader Ezra-val (komolyabban) párbajozni, mert minek. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb úton le tudják fegyverezni.

 

Viszont ahogy telik az idő, egyre kevésbé értem, hogy mi a fenét akart itt a két inkvizítor, amikor odahívatták volna Ahsoka-ékat. Addig oké a terv, hogy elfogják Ezra-ékat és őt használják az infók kiderítésére. A nővér ki akarja szedni belőle, hol van a togruta, ez nem jön össze. Akkor el kellett volna húzniuk onnan és várni, hogy a lázadók a foglyok segítségére siessenek. Vagy akár hívhattak volna erősítést és a kórházállomáson is várhattak volna, hisz Kanan-ék úgyis odamentek volna, ha a többiek nem jelentkeznek. Magyarul fel kellett volna állítaniuk vhol egy csapdát, amibe az elfogottakkal csalják be Kanan-ékat. Ahsoka meg vagy megy, vagy nem, majd kiszedik vkiből az infót.

Ehelyett kitalálják, hogy Ezra rögtön hívassa oda a többieket, ők pedig majd szépen elbánnak velük. Ezt mégis hogyan gondolhatták? Oké, Ezra és Sabine elvileg már foglyok (bár láttuk, mennyire nehéz volt elszabadulniuk), Zeb és Chop meg elvileg "halottak", de akkor is. A két inkvizítor melléjük még odahívatja minimum Kanan-t és Ahsoka-t, de jó eséllyel a lidérc-csapat többi tagját és még ki tudja hány lázadót. Kíváncsi lettem volna a nagy tervre, amivel megoldották volna ezt a szitut...

Ahsoka szerintem egyedül szétcsapta volna őket, de mondjuk, hogy egyetlen ellenfelet még váratlanul csőbe tudnak húzni, na de mi lesz a többiekkel? Ha Ezra kiszabadul, akkor már pusztán csak a 3 jedi-félével hatalmas túlerőben lennének a lázadók. Szóval az inkvik örülhetnek, hogy nem jött be a tervük és átverték őket, mert így legalább túlélték a dolgot. Ellenkező esetben még ez is emberes kihívás lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy telik az idő én is úgy látom most már, hogy ez a két Inkvizítor nem egy észlény. Legalábbis a belépőjük semmiképp nem az. Viszont továbbra se írnám le őket, szerintem fognak ők még meglepetést okozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Heteskétől számítok jó dolgokra. A Fívér nem jön be.

Nem is volt még ilyen kidobófiú alkatú sötét oldali kardforgató, de nem is látok benne potenciált.

(Savage erősíti a szabályt..) ;)

Izomagyúnak van ábrázolva is, szóval nem lesz kedvenc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a nővérke meggyőzőbbnek tűnt, de jobban belegondolva ő is inkább csak jobban adta el magát. :) A kihallgatása nem sikerült túl jól, Ezra elég lekezelően beszélt vele és nem is tudott meg semmit. Megpróbálta adni a figurát, de nem sikerült neki különösebben. Amúgy is neki volt "megterítve az asztal", elég hülyén vette volna ki magát, ha a melák tesó kezd el flörtölni Ezra-val. :D

 

Kicsit komolyabbra fordítva a szót, a fivér szerintem egyénileg csak akkor hibázott, amikor Zeb-et a droidokra bízta. Mondjuk az nagy hiba volt, de amúgy nem volt kiábrándítóbb a nővérnél. Ész nélküli vagdalkozásnak tűnt, amikor nekiesett Ezra-nak, de neki volt igaza. Ott meg kellett volna ölni és egy gonddal kevesebb, mindenki jobban járt volna (birodalmi oldalon). Sabine-nak is ő esett neki, azzal törték meg némileg Ezra-t is.

Pont az sokszor a Birodalom és pláne az inkvizítorok baja, hogy túlgondolják a szitukat, okosabbnak hiszik magukat mindenkinél. Ha mindegyikük olyan faék egyszerűségű lenne, mint a köpcös tesó (és nem gondolnák magukat Sidious szintű stratégának), akkor már rég nem kéne fájjon a fejük Kanan vagy Ezra miatt.

 

A "gránátokkal" meg kifejezetten ügyes volt a tag. Az se az ő hibája, hogy a végén elmenekült a hajó. Hiába förmedt rá a nővér, hogy egyedül nem bírja tartani, de vkinek a lövésekkel is törődnie kellett, mert holtan se tudták volna megtartani azt a hajót. :D Az egész küldetést összességében közösen cseszték el, a hülyeségek nagy részét együtt követték el, de egyénileg szerintem a lány többet hibázott. Jól lehet, többet is vállalt (ő lett volna az agy), de ettől még ő is leszerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény, hogy a Fivér legalább nem játssza meg magát, hogy tud gondolkodni és manipulálni, ellentétben a nővérkéjével (nevezhetnénk ezt Cersei-szindrómának is...) . :D

 

Egyébként, egyetértve Ody-val, én sem írnám még le őket. Még simán odacsaphatnak, ahol hőseinknek a legjobban fog fájni. Lehet Vader is "ösztönzi" majd őket a hatékonyabb együttműködésre a torzsalkodás helyett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos. Azért a Jedik nem rohangálnak raklapszám a galaxisban, szóval fejlődni sincs sok lehetőség. Ez a kettő most beletanulhat a mesterségbe. Jobban belegondolva a főnökük se volt sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen én se írnám le őket, de ez a produkció egyelőre nudli. Nyilván lesz még lehetőségük javítani, és fognak is vmilyen szinten, különben Vader metszi le a fejüket, ha a lázadókkal szemben túl is élik a csörtét. :D

 

A Főinkvizítor is erősen elfogyott a végére, de azért benne sokkal több volt. Sokáig egyedül hozta rá a frászt a Kanan-Ezra duóra és az ő pökhendisége és elbizakodottsága olyan szinten legalább megalapozott volt, hogy tényleg nagy erőfölényben volt eleinte. Aztán persze ez visszaütött és rajtavesztett, de neki volt tekintélye és méltósága, már amennyire lehetett.

A két új delikvensre ez egyelőre abszolút nem igaz. Ketten együtt jó, ha felérnek a volt főnökükhöz és egyedül Ezra-ra se tudtak olyan nyomást helyezni. Lehet, hogy a fiú már tapasztaltabb, de abszolút nem számított több inkvizítorra, pláne nem most, mégse tudták rendesen beparáztatni. Szerintem Kanan-ékat jobban megütötte a hírük, mint Ezra-t a személyes jelenlétük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Ezra és Sabine a végén elújságolja Kanan -éknak a dolgokat nem éppen úgy mesélik mint egy séta galoppot. Sőt, hozzáteszik, hogy ha nincs Zeb valószínűleg ott vesznek. Tehát az epizód végén hőseinktől elég nagy súlyt kap a felbukkanásuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nincs Zeb, valóban ott vesznek, vagy legalábbis tartósabban a Birodalom fogságába kerülnek. Plusz az a tény is sokkoló lehet, hogy több ilyen Jedivadász is lehet. Ki tudja, hány? Ez utóbbi szerintem a legfélelmetesebb Kananék számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a fene! Pb, te mit írtál le ide? :P

Miért? :D

 

Amikor Ezra és Sabine a végén elújságolja Kanan -éknak a dolgokat nem éppen úgy mesélik mint egy séta galoppot. Sőt, hozzáteszik, hogy ha nincs Zeb valószínűleg ott vesznek.

Nem is volt sétagalopp, nyilván szorult helyzetben voltak. Ettől függetlenül érdemes megnézni mondjuk egy átlagos Főinkvizítor - Ezra/Kanan találkozást, diskurzust, ill. a nővér és Ezra bájcsevejét. Ég és föld a különbség a kettő közt. :)

Ha nincs Zeb, akkor nem lett volna menekülés se. Ha Ezra nincs, akkor valószínűleg ugyanez a szitu. Ha meg Kanan is van, akkor lehet az inkvik vesznek oda, pláne ha Ahsoka-val együtt mondjuk megérkeztek volna, ahogyan azt a 2 agytröszt szerette volna. :D Szóval annyira nem érdemes azt taglalni, hogy mikor mi lett volna, ezt az amúgy kedvező szitut jól elfuserálták.

 

Ha nincs Zeb, valóban ott vesznek, vagy legalábbis tartósabban a Birodalom fogságába kerülnek. Plusz az a tény is sokkoló lehet, hogy több ilyen Jedivadász is lehet. Ki tudja, hány? Ez utóbbi szerintem a legfélelmetesebb Kananék számára.

Meg eleve az, hogy nem számoltak ezzel az eshetőséggel. Kanan-t nagyon megütötte a helyzet, még csak annyit se mondott, hogy ő se tudott a többi inkvizítorról, pedig talán nem akkora szégyen ez, mint amekkorának ő megélte. Hozzáteszem, sokkal jobban járnak így, mintha már nem lenne több és személyesen Vader kezdené hajkurászni őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg eleve az, hogy nem számoltak ezzel az eshetőséggel. Kanan-t nagyon megütötte a helyzet, még csak annyit se mondott, hogy ő se tudott a többi inkvizítorról, pedig talán nem akkora szégyen ez, mint amekkorának ő megélte. Hozzáteszem, sokkal jobban járnak így, mintha már nem lenne több és személyesen Vader kezdené hajkurászni őket. :)

Igen, de valószínűleg már-már megkönnyebbültek, hogy már "csak" Vader maradt a fénykardozók közül, akikkel számolniuk kell, hiszen az inkvizítornak vége. Erre tessék, egyet megöltek, kettő lett helyette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is volt sétagalopp, nyilván szorult helyzetben voltak. Ettől függetlenül érdemes megnézni mondjuk egy átlagos Főinkvizítor - Ezra/Kanan találkozást, diskurzust, ill. a nővér és Ezra bájcsevejét. Ég és föld a különbség a kettő közt. :)

Még minek nézni? Majd az évad végén, vagy amikor lesz kellő alap hasonlítgatni. Most még nincs.

 

Ha nincs Zeb, akkor nem lett volna menekülés se. Ha Ezra nincs, akkor valószínűleg ugyanez a szitu. Ha meg Kanan is van, akkor lehet az inkvik vesznek oda, pláne ha Ahsoka-val együtt mondjuk megérkeztek volna, ahogyan azt a 2 agytröszt szerette volna. :D Szóval annyira nem érdemes azt taglalni, hogy mikor mi lett volna, ezt az amúgy kedvező szitut jól elfuserálták.

Ő....ennek mi is az értelme :? Ha nincs Zeb akkor odavesznek. Pont. Tény. Sabine kimondja a rész végén. Itt ki vitt bele rajtad kívül "mi lett volna ha" dolgokat? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt. Kiderül hogy Gregor és Wolffie nem jöttek harcolni csak Rex. kicsit azért sajnálom én meg voltam győződve az előző rész alapján hogy ők is jöttek. Az is biztos hogy Rex és Zeb között van egyfajta kölcsönös tisztelet ez látszik a csipkelődéseikből. Kana bizalmatlansága Rex-el meg érthető, akinek furcsa olvassa el a Kanan-képregényt. Nagyon durva dolgot élt át a 66-os kiadásakor.

Bőven kell még neki idő hogy teljesen megbízzon Rexben. De ez normális.

Azt is jó látni hogy Kanan tanítja Ezrát, még tanulnia kell a fiúnak. Az meg amit Rex mondott Ezrának hogy ne csak vakon használja az Erőt hanem lásson is az nagyon jó gondolat. Ötvözni az Erőhasználatot egy katona szemléletével na meg egy kis józan paraszti ésszel Ezrából különleges Jedit faraghat. Lehet egyszer így fog győzni.

Érdekes hogy sem Kanan sem Ezra nem kérdez rá Rexnél hogy hogy hívták a nagy Jedit aki alatt harcolt, akit istenít. Rex meg nem érdeklődik Kanannál Anakinról, hogy nem-e tudja mi lett vele, túlélte-e a 66-ost vagy nem.

Aztán a régi peremvidéki kalóztanyák, köztársasági bázisok listája is érdekes. Hogy szerezte ezt meg Rex? Gondolom lenyúlta.

Az klónkórház elég félelmetes volt így elhagyatva. Gondolom ez az amit láttunk a TCW-ben.

Azt én sem értettem hogy mit keres ott az Inkvizítorcsaj droidja. Szerintem az lehetett hogy a Birodalom tudomást szerzett(az előző részek alapján) arról hogy klónokkal léptek kapcsolatba a Lázadók. Kallus meg kigondolhatta hogy valósziü bázist keresnek ellátmányt, a klónok meg ezen helyekről tudhatnak. És minden volt peremvidéki köztársasági bázisra, kórházra vittek ilyen droidokat. Ezráék meg belefutottak.

A 2 Inkvizítort én sem tartom valami nagynak főleg a Főinkvizítor után.

A csajnak mikor Ezra visszaszólt ki kellett volna nyírnia Sabine-t. Mindjárt félelmetesebb lett volna mint így Ezra szemében. El tudta volna hitetni hogy bármire képes. Ezzel szemben Ezra viiszabeszélt neki és még azt is elárulja hogy nem akarja megölni. Hát gratulálok. Egyből megbukott volna a kihallgatás vizsgán. A férfitag meg olyan mint Savage volt. Ostoba melák aki csak ölni képes.

Lehet aztán később keményebbek lesznek, de ez így kevés. Ashokával szemben nem sok esélyük lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt. Kiderül hogy Gregor és Wolffie nem jöttek harcolni csak Rex. kicsit azért sajnálom én meg voltam győződve az előző rész alapján hogy ők is jöttek.

Én is. Abban voltam, hogy vagy 3, vagy egy sem. És Rex vajon végleges csapattag lesz a Ghost-on? Egyelőre nehéz elhinnem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy sem Kanan sem Ezra nem kérdez rá Rexnél hogy hogy hívták a nagy Jedit aki alatt harcolt, akit istenít. Rex meg nem érdeklődik Kanannál Anakinról, hogy nem-e tudja mi lett vele, túlélte-e a 66-ost vagy nem.

Igen az nekem is feltűnt, hogy Rex még a nevét se mondja ki Anakinnak. Pedig engem érdekelne milyen reakció lenne a nevére. Ez kb. olyan mint Kanan és Ahsoka kapcsolata. Kizártnak tartom, hogy Kanan nem ismerte Ahsokát anno. Erről azonban, vagy utalásra a régi időkre eddig egy szó nem volt.

 

Az klónkórház elég félelmetes volt így elhagyatva. Gondolom ez az amit láttunk a TCW-ben.

Ez egy másik korház, bár a dizájn ugyanaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az nekem is feltűnt, hogy Rex még a nevét se mondja ki Anakinnak. Pedig engem érdekelne milyen reakció lenne a nevére. Ez kb. olyan mint Kanan és Ahsoka kapcsolata. Kizártnak tartom, hogy Kanan nem ismerte Ahsokát anno. Erről azonban, vagy utalásra a régi időkre eddig egy szó nem volt.

Hát igen. Rex most már nem először zeng ódákat a "jedi-jéről". Ha így folytatja muszáj lesz kitárgyalni. Én is várom már!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az nekem is feltűnt, hogy Rex még a nevét se mondja ki Anakinnak. Pedig engem érdekelne milyen reakció lenne a nevére. Ez kb. olyan mint Kanan és Ahsoka kapcsolata. Kizártnak tartom, hogy Kanan nem ismerte Ahsokát anno. Erről azonban, vagy utalásra a régi időkre eddig egy szó nem volt.

 

Sőt Kanannak Anakint is ismernie kellet legalább hallomásból. Ő volt a klónhábórú legnagyobb hőse, szerintem minden Jedi ismerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra nyilvánvalóan még nem áll készen egy igazi fénykardpárbajra. Nekem kimondottan tetszik, hogy a karakterét lassan bontják ki.

A mestere is bizonyos szempontból tanul még, így Ezrának főleg van mint tanulnia. Itt iszkolni kellett!

 

Persze világos csak már szívesen megnéznék egy izgalmas kardpárbajt mint az évad elején Vader ellen. Vagy esetleg még jobbat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy sem Kanan sem Ezra nem kérdez rá Rexnél hogy hogy hívták a nagy Jedit aki alatt harcolt, akit istenít. Rex meg nem érdeklődik Kanannál Anakinról, hogy nem-e tudja mi lett vele, túlélte-e a 66-ost vagy nem.

Rex lehet, hogy "tudja", mi történt Anakinnal. Mivel senki sem tudja, hogy Anakin Darth Vader, könnyen lehet, hogy mindenki úgy tudja, hogy az Uralkodóhoz egyedül hű Jedit a Tanács tagja, Obi-Wan Kenobi meggyilkolta a Mustafaron.

 

Aztán a régi peremvidéki kalóztanyák, köztársasági bázisok listája is érdekes. Hogy szerezte ezt meg Rex? Gondolom lenyúlta.

Szerintem szimplán emlékezett rájuk. Az előző részben legalábbis mondta, hogy az emlékezete már nem a régi, de azért összeállít egy listát. A háború három éve alatt elég sok helyen megfordult, elég sok mindent látott. Plusz szerintem azt, hogy hol vannak köztársasági támaszpontok, jól beléjük is verték. A több meg jött az életben.

 

Azt én sem értettem hogy mit keres ott az Inkvizítorcsaj droidja. Szerintem az lehetett hogy a Birodalom tudomást szerzett(az előző részek alapján) arról hogy klónokkal léptek kapcsolatba a Lázadók. Kallus meg kigondolhatta hogy valósziü bázist keresnek ellátmányt, a klónok meg ezen helyekről tudhatnak. És minden volt peremvidéki köztársasági bázisra, kórházra vittek ilyen droidokat. Ezráék meg belefutottak.

Szerintem is így van. Annyi különbséggel, hogy nem a Birodalom, hanem a Hetedik Nővér szórta szét a droidokat. Azt már tudták, hogy a lázadók használnak régi köztársasági bázisokat, valószínűleg tudták, melyik szektorokban ténykednek, és, ahogy írtad, Kallusék azonosították őket a klónoknál. Ezután logikus gondolat "bepoloskázni" az ismert köztársasági bázisokat.

Plusz ne feledjük, hogy a Fantom nem hiperűrképes. Szóval relatíve közel volt a flotta is, így, ha az inkvizítorok kicsit jobban körülnéztek volna, még a hajóhadat is megtalálhatták volna.

 

Kiderül hogy Gregor és Wolffie nem jöttek harcolni csak Rex. kicsit azért sajnálom én meg voltam győződve az előző rész alapján hogy ők is jöttek.

És ha csak a három korvett valamelyikén vannak?

 

Ez kb. olyan mint Kanan és Ahsoka kapcsolata. Kizártnak tartom, hogy Kanan nem ismerte Ahsokát anno. Erről azonban, vagy utalásra a régi időkre eddig egy szó nem volt.

Mert valószínűleg nem ismerték egymást. Kanan idejében tízezer Jedi volt, az baromi sok. És többségében nem a Jedi Templomban élt, pláne nem a háború alatt. Már az is elég valószínűtlen, hogy egyazon időben lettek volna a Templomban, az meg még inkább az, hogy abban a város méretű épületben rendszeresen összefutottak. Legfeljebb hallhatott róla a kizárásakor, az valószínűleg port kavart - amit eddigre kétszer el is felejthetett. De, hogy ezt leszámítva nem ismerte, az számomra sokkal hihetőbb, mint az, hogy ismerték egymást már azelőtt is. Hiszen még Obi-Wan sem ismerte Qui-Gon mesterét, csak hallott róla. Kanannak miért kéne ismernie egy másik padawant, akihez semmi köze?

Még Anakint sem kell ismernie, bár róla nyilván többet hallott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még minek nézni? Majd az évad végén, vagy amikor lesz kellő alap hasonlítgatni. Most még nincs.

Attól még most is meg lehet nézni szerintem. ;) Csak arra utaltam, hogy szembetűnően kisebb tekintélye van az új inkvizítoroknak, egyelőre mindenképp. Ez persze jól is van így, remélem nem fognak a korábbi főnökük "fejére nőni".

 

Ő....ennek mi is az értelme :? Ha nincs Zeb akkor odavesznek. Pont. Tény. Sabine kimondja a rész végén. Itt ki vitt bele rajtad kívül "mi lett volna ha" dolgokat? :para:

Senki, de ezt az egyet se érdemes elemezgetni. :) Zeb ott volt és megmentette őket. Pont. Tény. ;)

 

Érdekes hogy sem Kanan sem Ezra nem kérdez rá Rexnél hogy hogy hívták a nagy Jedit aki alatt harcolt, akit istenít. Rex meg nem érdeklődik Kanannál Anakinról, hogy nem-e tudja mi lett vele, túlélte-e a 66-ost vagy nem.

Kanan feltűnően nem érdeklődik Rex kapcsán semmiről. Egyelőre még csak felolvadóban az ellentétük, inkább szurkálódnak, még ha egyre viccesebben is, de nem érdeklődnek különösebben a másik iránt. Rex meg hallhatott vmit Anakin-ról (erről majd kicsit később), de úgyse pont Kanan fogja tudni mi történt, meg amúgy se lenne túl okos erről kérdezni. A múltat addig aligha bolygatják, amíg nem rendeződik jobban a kapcsolatuk és ez érthető is.

 

 

A csajnak mikor Ezra visszaszólt ki kellett volna nyírnia Sabine-t. Mindjárt félelmetesebb lett volna mint így Ezra szemében. El tudta volna hitetni hogy bármire képes.

Na igen, ez is egy jogos észrevétel. Ezra-t életben akarhatták tartani, de a többieket nem volt értelme. Sabine-t is elintézhette volna a nővér, aztán akkor egy lázadóval már tuti kevesebb, ill. Ezra-nak is kisebb lett volna az arca. :) Arra még jó volt a lány, hogy a fivér lépéskényszerbe hozza Ezra-t, de utána már nem volt haszna.

 

Kizártnak tartom, hogy Kanan nem ismerte Ahsokát anno. Erről azonban, vagy utalásra a régi időkre eddig egy szó nem volt.

Nem tartom túl valószínűnek, hogy ismerték volna egymást. Ahsoka azért aligha volt akkora húzónév a jedik között, hogy a többség ismerje. A gyanúsítása és kizárása körüli balhékor meg Kanan akár kiküldetésen is lehetett a mesterével, ahol nem jutottak hozzá ilyen jellegű infókhoz. Ez akár egészen a 66-osig tarthatott, de az is lehet, hogy mire visszatértek pár napra a templomba, addigra már elült a nagy hírverés.

 

Sőt Kanannak Anakint is ismernie kellet legalább hallomásból. Ő volt a klónhábórú legnagyobb hőse, szerintem minden Jedi ismerte.

Anakin-ról szinte mindenkinek hallania kellett (ismerni nyilván jóval kevesebben ismerték) a jedik közül, elvégre ő volt a feltételezett Kiválasztott, hosszú éveken át a különleges elbánásban részesülő srác. Emellett persze az is igaz, hogy a klónháborúk egyik hőse volt.

 

Rex lehet, hogy "tudja", mi történt Anakinnal. Mivel senki sem tudja, hogy Anakin Darth Vader, könnyen lehet, hogy mindenki úgy tudja, hogy az Uralkodóhoz egyedül hű Jedit a Tanács tagja, Obi-Wan Kenobi meggyilkolta a Mustafaron.

Egyetértek. Könnyen lehet, hogy Anakin-ról muszáj volt pletykákat terjeszteni, vagy egyszerűen csak mindenki úgy volt vele, hogy odaveszett a többi jedivel együtt. Itt az a nagyon érdekes, hogy Ahsoka és Rex is erősen kötődött Anakin-hoz, előbbi pedig már megérezte, hogy Vader lett belőle. Az egy dolog, hogy ez Kanan-éknak is érdekes információ lehetne, de Rex-nek a közös múlt kapcsán meg kifejezetten. Adódik a dilemma, hogy mit tegyen Ahsoka, elmondja-e bárkinek is, ha igen, akkor kiknek stb.. Bármelyik megoldás védhető és támadható is, de nem egyszerű döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert valószínűleg nem ismerték egymást. Kanan idejében tízezer Jedi volt, az baromi sok. És többségében nem a Jedi Templomban élt, pláne nem a háború alatt. Már az is elég valószínűtlen, hogy egyazon időben lettek volna a Templomban, az meg még inkább az, hogy abban a város méretű épületben rendszeresen összefutottak. Legfeljebb hallhatott róla a kizárásakor, az valószínűleg port kavart - amit eddigre kétszer el is felejthetett.

Nem azt mondtam, hogy ismerték egymást, hanem csak Kanan ismerte, vagy pontosabban hallott róla. Ez a helyesebb kifejezés: hallott róla. Pont azért is amit az utolsó mondatban írtál.

 

Nem tartom túl valószínűnek, hogy ismerték volna egymást. Ahsoka azért aligha volt akkora húzónév a jedik között, hogy a többség ismerje. A gyanúsítása és kizárása körüli balhékor meg Kanan akár kiküldetésen is lehetett a mesterével, ahol nem jutottak hozzá ilyen jellegű infókhoz. Ez akár egészen a 66-osig tarthatott, de az is lehet, hogy mire visszatértek pár napra a templomba, addigra már elült a nagy hírverés.

Ahsoka és Barriss ügye hatalmas port verhetett fel, főleg a renden belül. Szerintem mindenképpen hallania kellett róla, akárhol is voltak akkoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.