Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azt nem tudhatjuk, hogy az EP IV-ben találkoztak előszőr a Lázadók a HCS-vel (itt lehet létjogosultsága az Xlab, Verizon VR videónak). Az sem bíztos, hogy épp az EP IV idején akarták megtámadni egy hányaveti, sietve elvégzet adatelemzés után. DE nem volt más választásuk, hiszen az állomás közeledett a Yavin-hoz, végül is csak ezért lett, ott, akkor és úgy megtámadva, és szerencsére megsemmisítve, nem másért szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na pontosan ez a gondom az eddigi story filmek témaválasztásával.

Aggódnunk kell, hogy ne piszkáljanak bele "szent" dolgokba. Nyilván nem lesz elrontva.

Miért, az ep1-2-3-nál, különösen az ep2-3-nál nem ez volt a helyzet? Az ep2-3 talán nem egy olyan prequel-sequel, mint a Rogue One? Hát a TCW vagy a Rebels? Tán nem értelmezett újra dolgokat egy-egy jelenet? Akkor miért volt jó, most meg miért ördögtől való gondolat, hogy talán néhány dolog más értelmezést kap? Ha Ahsokát és Ezrát el tudjuk fogadni, miért beleavatkozás a szent dolgokba, ha esetleg kiderül, X-szárnyúak nem az ep4-ben jártak először a Halálcsillag közelében? Nem ez lesz az első prequel-sequel történet a Star Wars történetében. Már rég megelőzte az ep2-TCW-3-Rebels quadrilogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy kizártnak tartom, hogy X-wingeket fogunk látni a Halálcsillagnál. Ez olyasmi ami már volt. Sokkal érdekesebb a film ha valami -legalább kicsit- újszerűt mutatnak. Az előzetesekben látható, hogy lesz űrcsata és ehhez Halálcsillag se kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy emlékeztetnek vagy ugyanazok, ebben az esetben szerintem nem számít, főleg nem a második HCs esetében, ami azért kicsit több egy "hasonló" állomásnál. A Csillagpusztító emlékeztet, a II. Halálcsillag ugyanúgy egy Halálcsillag, csak nyúzottabb. :) Amúgy még a Halálcsillaggal a háttérben is lehet tök újat mutatni. A trailerekben az űrállomás elleni csata már eleve eléggé újszerű, elvégre, a mozifilmekben eddig hány űrállomást láttunk? Mármint, a Halálcsillagokon lívül. :D

Én inkább azért vetném el a HCs szerepeltetését ebben a csatában, mert zsúfolttá tenné a képet. A Lázadó flotta, az űrállomás és Scarif már így is vizuális orgiát ígér, ebbe a HCs már csak belerondítana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ezaz hogy már a második Halálcsillag se volt olyan igazán nagy ötlet: jól megoldották és vittek bele eredetiséget, de mint ötlet kikezdhető. Ez meg szerintem a lehető legrosszabb irány lenne, hogy csak azért mert a Halálcsillag replikái már szerepeltek ezért röptessünk újra X-winget, ezúttal az első Halálcsillagnál... annál az űrállomásnál aminél ezt már láttuk. Remélem ennél kicsit érdekesebbek lesznek a készülő filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy kizártnak tartom, hogy X-wingeket fogunk látni a Halálcsillagnál. Ez olyasmi ami már volt. Sokkal érdekesebb a film ha valami -legalább kicsit- újszerűt mutatnak. Az előzetesekben látható, hogy lesz űrcsata és ehhez Halálcsillag se kell.

Amint láttuk hála égnek így is lesz, hisz egy "sima" űrállomást támadnak meg a Scariffnál és nem a HCS -t. Ami jegyzem meg szerintem is ökörség lenne az EPIV fényében. Jobb az ha az EPIV -ben látják először a HCS -t. Wedge rácsodálkozása is ezt támasztja alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nyugodtan javíts ki, de szerintem a Rogue One idején X szárnyúakkal neki ugrani a HCs-nek stratégiailag sem lenne jó húzás:

1) eleve úgy mennek oda a közelébe, hogy nagyon keveset tudnak az állomásról, azt kezdik realizálni, hogy egy egész bolygó elpusztítására képes, de a védelméről, sebezhetőségéről semmit sem tudnak

2) épp ezért nem lenne bölcs döntés megtámadni, miközben pont a tervekre vadásznak, amivel később érdemben megtámadhatják az állomást

3) mi értelme lenne amortizálni a lázadó űrhajó flottát, ha késôbb lehet, hogy minden gépre szükség lenne egy sikeres támadáshoz, amikor kész a terv?

4) végül, de nem utolsó sorban, a tervek kielemzése nélkül nem sok értelmet nyer egy ekkora űrállomás vadászgépekkel való megtámadása. Ez olyannyira vicc kategóriának tűnik, hogy még a Birodalom sem veszi komolyan, mint opciót, ahogy azt Dodonna kifejti. A HCs-t itt, a tervrajzok elemzése nélkül megtámadni nem hősiesség, hanem öngyilkosság lenne, egy olyan végső, elkeseredett lépés, ami itt dramaturgiailag nem fér bele, hiszen a tervekért megy a küldetés (tudomásunk szerint), nem pedig az űrállomás felrobbantásáért. Mindemellett a HCs közvetlenül még itt a Lázadást sem fenyegeti, mint majd az EpIV-ben fogja Yavinnál, szóval ez sem indokolna egy ilyen végső, elkeseredett minden mindegy lépést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wedge rácsodálkozása csak egyet bizonyit, hogy Wedge még nem látta életnagyságban. Ez nem zárja ki, hogy egy Lázadó felderítő, vagy vétlen szemlélő civil még soha nem látta, és nem tett jelentést a felettesének, vagy a Felkelő kapcsolatának. Az is gyanús, hogy a Lázadók komplett hologrammal rendelkeznek a HCS-ről. Ugyan kitől és honnan? Egyébként a Lázadók kémei mindenhol ott vannak, pont a Birodalomba ne épültek volna be, vagy dezertőröktől ne szerezhettek volna információt? De ha csak a terjengő pletykákra odafigyelnek, mint a hírszerzés egyik legfontosabb forrására, már akkor is felfigyelhettek a HCS-ra.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ami fura az a lázadó flotta nagysága. Mon Cala hajó is van ott meg Nebulon fregattok. Innen mintha visszalépés lenne a az EPIV ahogy csak pár vadászgép megy a halálcsillag ellen, holott már itt egy űrállomás megtámadásánál is több erőt vonultattak fel. Persze mondhatjuk, hogy Luke-éknak csak egy lyukba kellett lőni, minek oda nagyobb hajó de akkor is fura, hogy ekkora flottát csak az EPVI végén látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ami fura az a lázadó flotta nagysága. Mon Cala hajó is van ott meg Nebulon fregattok. Innen mintha visszalépés lenne a az EPIV ahogy csak pár vadászgép megy a halálcsillag ellen, holott már itt egy űrállomás megtámadásánál is több erőt vonultattak fel. Persze mondhatjuk, hogy Luke-éknak csak egy lyukba kellett lőni, minek oda nagyobb hajó de akkor is fura, hogy ekkora flottát csak az EPVI végén látunk.

Az ep.4-ben elhangzik, hogy a Halálcsillag védelmi rendszerén csak egyszemélyes gépek tudnak áthatolni. A nagy csatahajókat azonnal letudja szedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen szinten az EPVI-ban is erről volt szó, és ott felvonult a flotta tokkal-vonóval. :)

Ott elvileg az állomás félkész és csak a pajzsa védi. Amikor kiderül hogy a Halálcsillag letudja szedni egy lövéssel a csatahajókat alaposan meglepődnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az epIV-ben csak Dodonna sejtjét támadják meg. Valószínűleg itt X-szárnyúból is többet láthatunk majd, mint a yavin IV-i csatában

Az logikus, hogy csak Dodonna sejtjét támadták meg,mert a Falconra szerelt jeladó oda vezette el a Birodalmat. Inkább az a nagy kérdés, hogy Leiáék miért mentek egyensen oda. Mehettek volna akármerre a galaxysban. Egy lakatlan világba is. Ott aztán a Birodalom kereshette volna a felkelőket. Válthattak volna akárhol hajót is, hisz a HCS tervei mobilak voltak, és csak utána kellet volna a Yavinra menni. Valóban így a Falcontól meg kellett volna szabadulni útközben, de hát abbol a sok pénzből amit a végén kapott Han vehetett volna másikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wedge rácsodálkozása csak egyet bizonyit, hogy Wedge még nem látta életnagyságban.

Basszus, szóról szóra ezt akartam leírni. :lol:

 

Dzséjt, nyugodtan javíts ki, de szerintem a Rogue One idején X szárnyúakkal neki ugrani a HCs-nek stratégiailag sem lenne jó húzás

Mielőtt rátérnék a pontokra, hadd idézzek már be két mondatomat, mert megint az az érzésem, hogy nem azt olvastátok, amit írtam, hanem valami olyat, amit nem is gondoltam.

Amúgy még a Halálcsillaggal a háttérben is lehet tök újat mutatni.

A Halálcsillagot tuti nem támadják meg, de attól még az állomás ott lehet a Scarif mellett - sőt, a trailer alapján ott is lesz, így a csatában háttérkép simán lehet.

Magyarán: szerintem sem támadják meg az űrállomást. De a háttérben, mint az ep6-ban (amíg meg nem támadták), még ott lehet. A trailerben van is egy jelenet, amiben egy kék égboltú bolygó mellett jön fel a Halálcsillag, és az eddigiek alapján az Skarif lesz. Az, hogy a háttérben lehet, nem egyenlő azzal, hogy meg is támadják. SZERINTEM SEM FOGJÁK MEGTÁMADNI!!!! És most rátérve a pontokra: igen, pontosan ezek miatt nincs értelme megtámadni, és ezek miatt nem is fogják megtámadni.

 

Valamilyen szinten az EPVI-ban is erről volt szó, és ott felvonult a flotta tokkal-vonóval. :)

Azon túl, amit Bomarr írt, ott arról is szó volt, hogy mire a Lázadó flotta kilép a hiperűrből, már pajzsa sem lesz a II. Halálcsillagnak. Csak gondolj vissza Lando és Nien Nunb beszélgetésére, Lando teljesen abban a hitben van, hogy nincs pajzs, és még Wedge is kételkedik, mert nem vesz jelzést arról, hogy a pajzs aktív. Ha Lando és Nunb nem éber, a vadászok raja rákenődik a pajzsra, abban a hittben, hogy az nincs ott. :)

És ugye azt se feledjük, hogy a Lázadók sejtesek, szét vannak szóródva a Galaxisban. Ezért is szól úgy a fáma az ep6-ban, hogy "gyülekezik a flotta" (ezt Leia és Vader is mondja). Ha mindig egy helyen lettek volna, akkor később nem kéne összegyűlniük. Ahogy már korábban kitárgyaltuk, Yavin lehet a főbázis, s Lázadás gerince, ott van a legnagyobb erő és a vezérkar. Sőt, megkockáztatom, hogy ez lesz az első alkalom, hogy összegyűlik a flotta és teljes erőből csap le. De aztán az RO vagy az ep4 után újra szétszélednek a Galaxisban, hogy ne legyenek annyira könnyű célpontok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez világos. Nem azért szólítottalak meg, mert mást mondtál, hanem mert katonai dolgokat taglaltam. ;) De alább reális opcióként, félelemként merült fel mások által, hogy nekimennek az X-szárnyúak a HCs-nek. Erre írtam ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig furcsállottam kicsit, megboldogul ifjú koromban, amikor még csak a 3 classic rész létezett, hogy miért olyan keveset tudunk meg a lázadókról. Mindhárom részben előkerültek, teljesen új helyszíneken, új vezető arcokkal, de ezen felül érdemi infót nem tudtunk meg.

Épp emiatt nagyon örültem, amikor az RO trailerében megláttam Mon Mothmát. Szerintem valami olyasmi történhetett, hogy amikor értesültek arról, hogy milyen fegyvert kísérletezett ki a BBirodalom, akkor jöttek össze először mindannyian, a Yavin-on természetesen, aminek minden bizonnyal Dodonna volt a feje. (látunk egy Dodonnára hajazó szakállas muksót az RO előzeteseiben, de szerintem az nem az, kicsit más a szakálla, ergo max. az öccse lehet, de tutira veszem, hogy Dodonna is megfog jelenni).

Az is érdekes, hogy mire Leiáék előkeverednek a tervekkel, miért nincs már ott Mon Mothma ill. a többi vezető a Yavin-on a záróünnepségen sem látni túl sok fejest.

Illetve ki mit gondol....? Leia ill. a 2 robot előkerül valahogy, ha más nem egy cameo szerepéig a filmben? Tantive IV-nek enne kell lennie....

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez világos. Nem azért szólítottalak meg, mert mást mondtál, hanem mert katonai dolgokat taglaltam. ;) De alább reális opcióként, félelemként merült fel mások által, hogy nekimennek az X-szárnyúak a HCs-nek. Erre írtam ezt.

Ok, rendben. Viszont ez meg szvsz logikusan következik. Ilyen kis gépekkel nem megy neki épeszű ember egy bazi nagy állomásnak ismeretlenül. Mintha a hangya lerohanná az elefántot. :) Ehhez, ahogy írtad, kellenek azok az infók, amiket az ep4-ben tudnak csak meg. Szóval ettől szerintem fölösleges félni. Azért az SW készítői nem tettek eddig semmi olyat, ami nem volt belepasszírozható az ismert dolgokba.

 

Viszont, a hadihajók már nekitámadhatnak. Ez több ponton is passzentos lenne.

1) Megmagyarázhatnák általa, mi lett a hadihajó-flottával. Oké, az ep4 jó magyarázattal szolgál, de azért ottmarad az emberben, hogy aztán sem látunk olyan hadipotenciált, mint amit a scarifi csata előtt és alatt a lázadás felvonultat. Elfogadom, hogy a HCs ellen nem mehetnek hadihajók, hogy sejtekben vannak, de azért fel lehet tenni a kérdést: yavini/hoth-i sejtben miért nem látni abszolút hadihajót? Miért csak transzportokat látunk a Hoth-nál? Oké, a film végén már rengeteg más hajó van, de azok hol lapultak addig? Erre megfelelő a fenti magyarázat is, de ha most látnánk, hogy a Scarifnál a lázadók nagy mellénnyel nekimennek a HCs-nak, az meg szanaszéjjel lövi őket, akkor kapnánk egy "látott" magyarázatot is a dologra. Erre már csak ráépülne a sejtes magyarázat - szétszórják a flottát, mert nem akarnak még egyszer ekkora veszteséget.

2) Első kézből tapasztalnák meg, hogy a "védelmi rendszerét nagyarányú, frontális támadás ellen építették ki." Erre ugye nem csak tervekből, de tapasztalatból is rá lehet jönni.

 

Persze mindettől függetlenül a flotta nem azért megy, hogy a Halálcsillagot abajgassa, hanem, hogy biztosítsa a Rogue One ki és bejutását. Fedezik az osztagot, míg azok elvégzik a feladatukat. Viszont tudjuk, hogy valami balul sül el, mert a flotta ellenére a tervek a Tatooine-ra tartó Tantive IV-en köt ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy a tervek megszerzésével egy időben szétszóródnak. A terveket oda juttatják el Leiáék, ahonnan a tervlopó akció is indult. A lázadás legfelsőbb vezetője miért nem volt ott? Hova kellett mennie vajon?

Elég sok kérdés merül fel, de szerintem könnyű összegyúrni valami logikus magyarázattá. Nyilván mikor meglettek a tervek, az lett volna projekt, hogy visszajuttassák a Yavin-ra, de mivel szerintem elcsípték őket, s szinte mindenkit kivégeztek, annyit tudtak tenni, hogy lepasszolják a lázadás egyik vezetőjének, adott esetben Leiának. Vagy Leia eredetileg is benne volt a képben? ő volt eleve az A verzió vagy a B? Sok.sok kérdés....

 

Rohadtul tetszik Vader, amint rendhagyó kéztartással éppen megfordul. Nyilván épp kivégezte Krennicet, vagy éppen gyilkolássza, amikor valami elvonja a figyelmét, valami miatt meg kell fordulnia, ...minden esetre elég érdekes, hogy úgy fordul meg, hogy a kezéből sem rázta ki a görcsöt... :P

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy a tervek megszerzésével egy időben szétszóródnak. A terveket oda juttatják e Leiáék, ahonnan a tervlopó akció is indult. A lázadás legfelsőbb vezetője miért nem volt ott? Hova kellett menni vajon?

Mondjuk erre a magyarázat kézenfekvő: Mon Mothma még ekkor szenátor, vagyis valószínűleg jelenése volt Coruscanton, amikor az Uralkodó összehívta őket, hogy feloszlathassa (legalábbis szerintem nem kör-e-mailben kapták meg a feloszlatás hírét :) ). Ne feledjük, hogy sok vezető nem nyíltan áll a Lázadás mellett. Leia is Alderaan szenátora volt a Szenátusban, Bail Alderaan helytartója, mindenkinek van egy nyilvános, politikai szerepe, amivel kötelezettségek járnak, amiket el kell látniuk, ha nem akarnak lebukni. Leia pont ezen bukott meg, amikor a Tantive IV fogadta a terveket.

 

Nyilván mikor meglettek a tervek, az lett volna projekt, hogy visszajuttasák a Yavin-ra

Vagy az Alderaanra. Benéket oda küldte Leia a tervekkel, és mivel az idő sürgetett, érzésem szerint ezt a kitérőt nem tették volna, ha eleve nem oda akarták volna eljuttatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...az is nehezen elképzelhető, ha jobban bele gondol az emberfia, hogy azt tervezték, hogy lenyúlják a terveket és meglépnek, mert biztosak lehettek benne, hogy üldözni fogják őket, vagy valamilyen szinten követni. Így újragondolva: nem hiszem, hogy a sikeres akció végén az lett volna a next move, hogy a Yavinra hajóznak, mert szerintem tutira vették, hogy a Birodalom követné őket. Úgy tervezhették, hogy több lépcsőben juttatják a nagy stratéga és szakértő Dononnához a cuccost, hogy addig a irodalmat lerázhassák. Leia sem azt kérte Obi-Wantól, hogy vigye a Yavinra Artut (mondjuk necces lett vlna így elsőre megbíznia benne), hanem haza akarta passzolni a Faternak, és Bail juttatta volna a Yavin IV-re....

Érdekes, ...lesz mit megmagyaráznia a filmnek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

, hanem haza akarta passzolni a Faternak, és Bail juttatta volna a Yavin IV-re....

Érdekes, ...lesz mit megmagyaráznia a filmnek...

Vagy nem. :) Lehet, hogy az egész csak így alakult. Dodonnáék meg kényszerhelyzetben voltak, nekik kellett megcsinálni az akciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Lázadó flotta valószínűleg pont azért lesz a Scarifnál, hogy meggátolja a követést. Azt meg már nagyon jól tudjuk a Rebelsből és más SW művekből, hogy senkit sem lehet követni a hipertérben, ha csak nem tesznek a hajóra egy nyomkövetőt. Ha a flotta ez utóbbit meg tudja gátolni (vagyis minden TIE-t és egyebet lőtávolon kívül tart), akkor amint eléri a csapat a hiperteret, akár Coruscantra is vihetik a terveket.

 

Amúgy az eddigi trailerek alapján valószínűleg azért kell majd e-mailen elküldeni a terveket, mert a csapat elveszti a hajóját. Az már biztosnak látszik, hogy a Scarifra egy birodalmi teherkompon jutnak be, amit azon a sötét világon szereznek. A U-Szárnyú meg a gyalogságot hozza, de a korai forgatási felvételek alapján azt is szét fogják lőni, ahogy a kompot is láttuk egy másik trailerben (Rookkal együtt?) felrobbanni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Lázadó flotta valószínűleg pont azért lesz a Scarifnál, hogy meggátolja a követést. Azt meg már nagyon jól tudjuk a Rebelsből és más SW művekből, hogy senkit sem lehet követni a hipertérben, ha csak nem tesznek a hajóra egy nyomkövetőt. Ha a flotta ez utóbbit meg tudja gátolni (vagyis minden TIE-t és egyebet lőtávolon kívül tart), akkor amint eléri a csapat a hiperteret, akár Coruscantra is vihetik a terveket.

 

Amúgy az eddigi trailerek alapján valószínűleg azért kell majd e-mailen elküldeni a terveket, mert a csapat elveszti a hajóját. Az már biztosnak látszik, hogy a Scarifra egy birodalmi teherkompon jutnak be, amit azon a sötét világon szereznek. A U-Szárnyú meg a gyalogságot hozza, de a korai forgatási felvételek alapján azt is szét fogják lőni, ahogy a kompot is láttuk egy másik trailerben (Rookkal együtt?) felrobbanni.

 

igen érdekes..... a trailerben mintha egy kis táskával a kezükben rohannának, Leia pedig már egy kis gagyi-lemez szerűséggel dugja meg Artut az ep4 elején. Ha nem az a darab van a kezében, amit a kommandó ellopott, hanem valami holo vagy egyéb módon továbbították, akkor miért nem csináltak kapásól egy csomó másolatot? Tuti, hogy írás- és másolásvédett lemezeken voltak a tervrajzok... :P

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.