Ugrás a kommentre

2x14 - The Call


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14. rész - The Call / Hívószó

 

epguider213.jpg

 

Írta: Bill Wolkoff

Rendezte: Mel Zwyer

 

Helyszín: Bányász Ipartestület finomítótelepe

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Yushyn - Fred Tatasciore

C1-10P

 

Történet

A Ghost üzemanyaga kifogyóban van, ezért úgy döntenek, hogy kifosztják a Bányász Ipartestület egyik finomítóját. Azonban a feladatot nem csak a vállalat TIE vadászai, de egy különös állatokból, az űrben vándorló purrgillekből álló csorda is nehezíti.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Boss Yushyn kinézete egy korai Raplh McQuarrie illusztráción alapul, melyet a művész még a Birodalom Visszavág című filmhez rajzolt. Egy fejvadász lett volna belőle, ha nem vetik el a tervet a produkciós fázisban.

- A légző maszkokat nem egészíti ki levegő tartály, ami azt sugallja, hogy az aszteroidának belélegezhető atmoszférája van. A maszkokra azért van szükség mert a levegőben található a Clouzon-36 nevű mérgező gáz. Viszont a finomítóban dolgozó Yushyn és rodiai embereire ez nincs hatással, ezért rajtuk nem is láthatunk semmilyen védőeszközt.

- Kanan módosított rohamosztagos sisakján egy festett Loth –cat pofa látható. Talán mondani se kell, hogy Sabine áll a dolog hátterében.

- A purgill –eknek nincs többesz számú alakjuk. Egyszerűen csak purgill –ként hivatkoznak rájuk. Hera viszont "purgils” –t mond az epizódban, ami téves a részéről.

- A szkriptben a falka vezető purrgil –ját még mint "Purrgil Király" –t említik.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Bosh Yushyn karakter illusztrációja

 

2.jpg

A Bányász Szövetség őrének teljes karakter illusztrációja

 

3.jpg

Purrgil illusztráció

 

4.jpg

A légző maszk illusztrációja

 

5.jpg

Kanan festett rohamosztagos sisakjának illusztrációja

 

6.jpg

Hődetonátor illusztráció

 

7.jpg

A gáz finomító külsejének illusztrációja

 

8.jpg

A Bányász Szövetség módosított TIE vadásza

 

9.jpg

A Ghost az aszteroida mezőben. Digitális festmény

 

10.jpg

Repülés a purrgillel. Digitális concept festmény

 

11.jpg

Boss Yushyn egy digitális concept festményen

 

12.jpg

Ezra támadja a finomítót. Digitális festmény

 

13.jpg

Purrgil csapat

 

14.jpg

Purrgil menekülés a Ghost -al

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ez sem lesz a kedvenc epizódom, de nem azért, mert rossz volt. Ez most úgy tűnik, a klasszikus űroperák irányvonalát lovagolta meg űrbálnákkal (az űrcsiga, az űrráják és az űrpatkányok után szabadon :) ), aszteroidákkal, űrugrással, meg valami randa, ám legalább semmitmondó gonosszal. Töltelékrész az érdekesebb fajtából. Viszont most már jöhetnének a combosabb epizódok, mert bár a A Princess on Lothal és a Legends of the Lasat nagyon tetszett, két laposabb rész is becsúszott. Oké, ha a maradék hat(-hét?) epizód odab*sz, panaszom egy szál sem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem voltam elragadtatva. Aranyos rész volt meg minden de most már beindulhatna. Viszont azt nem értem, hogy az űr vákumától hogy nem fulladnak meg, hogy nem "esnek szét" a vákumtól a bálnák. Azt meg főleg nem, hogyan tudnak a Hipertérben utazni.

Nekem gyakorlatolag tetszettek ezek az új TIE vadászok. Ismerkedhetnénk többel is. Szerintem lesz még egy töltelékrész az évadból, utána beindulumk. Bár kétlem, hogy az ebben az évadban lenne, de lehetne egy olyan rész, amibe valahogy beletesznek különleges TIE vadászokat. Mondjuk Kanenék elmennek megint üzemanyagot lopni mondjuk a Birodalomtól. Aztán bekerülnek valami hangárba ahol ezer fajta TIE van.

Csak én érzem úgy, hogy ennek a résznek semmi értelme nem volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem voltam elragadtatva. Aranyos rész volt meg minden de most már beindulhatna. Viszont azt nem értem, hogy az űr vákumától hogy nem fulladnak meg, hogy nem "esnek szét" a vákumtól a bálnák. Azt meg főleg nem, hogyan tudnak a Hipertérben utazni.

Gondolom ugyanúgy, ahogy nem pusztul meg az űrcsiga sem, a mynockok sem, a neebray sem, a fyrnock sem... Igazán nem most kéne ezen fennakadni. Ők ilyen lények, kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdem azt érezni, hogy nem nagyon tudnak a készítők mit kezdeni az idővel. Nem az a baj, hogy van pár töltelékrész, de ezek már kezdenek tömbösödni, ill. a karakterépítő részek is túl lassúak, nagyon minimális infót csepegtetnek csak. Pláne idegesítő ez úgy, hogy a trailer-ből már sejthetjük micsoda horderejű dolgok fognak még itt történni. És jól lehet, hogy eddig az izgalmasabb és tartalmasabb epizódoknál többnyire remekül sáfárkodtak az idővel, de mégis inkább azok kapnának több teret (akár úgy, hogy több részeket átívelő szál kerül terítékre), mintsem hogy tobzódjunk az ilyen kicsit alibirészekben.

 

Az a vonulat tetszett igazán, hogy kaptunk némi ízelítőt abból, mennyire problémás az élet a kis csapatnak, megszorultak az üzemanyag kapcsán. Szerintem fontos, hogy az ilyen hétköznapi gondok és szűkölés is be legyen mutatva és ilyen téren elkélnek az ilyen epizódok is. A módosított TIE-ok is bejöttek, bár ugyanannyira nem érnek semmit, ahogyan a Birodalom esetében se.

A bányászokról, mint új ellenfelekről meg semmit nem tudtunk meg, csak annyit, hogy elég szerencsétlenek. Komolyan érdekelne, hogy miből gondolta azt a góré, hogy 2 TIE majd elég lesz arra, hogy kilője azt a nem kevés óriás "szörnyet". Na meg úgy tűnik, hogy a fénykard nem csak visszaveri a lövedékeket, hanem vonzza is, mert ha mondjuk Kanan áll a hajón, akkor maximum felé sikerül lőni. :D

 

Volt egy terv, aztán Ezra megvétózta és párszor kockára tette a saját és csapattársai életét, ill. a közös boldogulást, persze később ő lett a megmentő hős, aki egy huszárvágással mindent megoldott. Értem én, hogy rá van kihegyezve ez a sorozat, de nekem kezd már sok lenni néha, amiket művel. Arról nem is beszélve, hogy nagyon kiszámíthatóak ezek a történések. Mondjuk az 'I have a good feeling about this" beszólás tetszett. :)

Sabine szeret pingálni (lásd anno a TIE) és ezek bizonyos tekintetben jól ülnek, színesítik (szó szerint) a sztorit, de a Birodalom megtévesztésére már ezek a sisakok se lesznek használva. Azon mondjuk kicsit meglepődtem, hogy a sisak önmagában elég ahhoz, hogy valaki az űrben lófráljon.

A purrgill-ek érdekes lények és tetszetősen valósították meg őket, felírhatjuk a többi olyan faj közé, akiket jó volt látni, aztán valószínűleg soha többé elő nem kerülnek újra. Ezen kívül max. annyit tudnék hozzátenni, hogy Hera-nak gyönyörűek a zöld szemei. Szóval sok hasznos gondolatot nem ébresztett bennem a rész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal jobb volt mint amire számítottam. Minden tetszett benne, főleg a nem kevés Dűne utánérzés. :D A Ghost miért is volt ennyire leamortizálva? A flottától nem kapnak utánpótlást? Nem gondoltam volna, hogy ennyire kifogyhatnak a tartalékokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bányászokról, mint új ellenfelekről meg semmit nem tudtunk meg, csak annyit, hogy elég szerencsétlenek.

De legalább most már kapcsolhatunk valakit ahhoz Bányász Ipartestülethez, aminek figyelmét Lando legalább annyira el akarta kerülni Cloud City-vel kapcsolatban, mint a Birodalomét.

 

Sabine szeret pingálni (lásd anno a TIE) és ezek bizonyos tekintetben jól ülnek, színesítik (szó szerint) a sztorit, de a Birodalom megtévesztésére már ezek a sisakok se lesznek használva. Azon mondjuk kicsit meglepődtem, hogy a sisak önmagában elég ahhoz, hogy valaki az űrben lófráljon.

Mégsem hordhatják a légzőberendezést az ágyékvédőben. :)

Nyilván van még pár sisakjuk talonban. Ha meg nincs, csak találnak újakat a Galaxisban. Mintha lófrálna még valahol néhány rohamosztagos. :D

 

Sokkal jobb volt mint amire számítottam. Minden tetszett benne, főleg a nem kevés Dűne utánérzés. :D A Ghost miért is volt ennyire leamortizálva? A flottától nem kapnak utánpótlást? Nem gondoltam volna, hogy ennyire kifogyhatnak a tartalékokból.

Szerintem ez annak a hatása, hogy már nem szállhatnak le űrkikötőkbe. Lothal és Garell után szerintem ezt nem kockáztatják meg, viszont, ha folyamatosan az űrben röpködnek, az üzemanyag és a készletek sokkal gyorsabban fogynak. Ezért se ártana már, ha találnának valamilyen bázist.

 

Amúgy ezzel a résszel kapcsolatban most tök jó dolgokat árultak el a Reconban is. Nagyon tetszik Filoni azon felvetése, hogy esetleg a Galaxis első űrutazó civilizációi a "bálnák" útján fedezhették fel a hiperűr létezését, mi több, használhatták is a lényeket és azok nyomán fejlődtek ki végül az első hiperhajtóművek.

 

A másik, ami bejön, hogy milyen jól nő Ezra képessége, amellyel más élőlényekhez kapcsolódik.

 

Ja, és az is kiderült, hogy ezek a TIE vadászok sokkal rosszabbak, mint a birodalmi TIE-ok, mert a hiányos stabilizátorok instabillá teszik őket, rosszabb a manőverezhetőségük és lényegében csak egyenes vonalú rácsapásra alkalmasak. De legalább nagyobb térben lehet kilátni a fülkéből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De legalább most már kapcsolhatunk valakit ahhoz Bányász Ipartestülethez, aminek figyelmét Lando legalább annyira el akarta kerülni Cloud City-vel kapcsolatban, mint a Birodalomét.

Az EPII -ben is volt szó róla asszem a szeparatista kerekasztal alakuló ülésén. :hmm:

 

Szerintem ez annak a hatása, hogy már nem szállhatnak le űrkikötőkbe. Lothal és Garell után szerintem ezt nem kockáztatják meg, viszont, ha folyamatosan az űrben röpködnek, az üzemanyag és a készletek sokkal gyorsabban fogynak. Ezért se ártana már, ha találnának valamilyen bázist.

Ez ok, de én arra gondoltam, hogy a sejt többi hajójának sincs üzemanyaga? Mert ha nincs akkor náluk is ugyanúgy felmerül ez a probléma.

 

Amúgy ezzel a résszel kapcsolatban most tök jó dolgokat árultak el a Reconban is. Nagyon tetszik Filoni azon felvetése, hogy esetleg a Galaxis első űrutazó civilizációi a "bálnák" útján fedezhették fel a hiperűr létezését, mi több, használhatták is a lényeket és azok nyomán fejlődtek ki végül az első hiperhajtóművek.

Ez nekem is nagyon tetszett és jobban belegondolva, ezek a purgillek nagyon fontos és különleges lények. Eleve az űrben élnek és még hiperűrt is képesek ugrani....ez már tényleg nem semmi. :) Kíváncsi lennék máshol miként találnak üzemanyagot.

 

Ja, és az is kiderült, hogy ezek a TIE vadászok sokkal rosszabbak, mint a birodalmi TIE-ok, mert a hiányos stabilizátorok instabillá teszik őket, rosszabb a manőverezhetőségük és lényegében csak egyenes vonalú rácsapásra alkalmasak. De legalább nagyobb térben lehet kilátni a fülkéből. :)

Nekem tetszettek a rodiai bányászok és maga a bánya is. :) A főnökük tipikus volt, főleg a végén. "Fedezlek titeket" - és már spurizott is. :lol: De azért megkapta a jussát: ebéd lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már szerintem az űrben vannak, de majd megnézem jobban. A Malevolence és egyéb TCW részekben is lófráltak az űrben klónok, ezzel nincs is baj. Itt viszont az öltözet teljes hiánya egy kicsit gáz. Felteszem ott is -283 fokos az űr mint errefelé. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, de én arra gondoltam, hogy a sejt többi hajójának sincs üzemanyaga? Mert ha nincs akkor náluk is ugyanúgy felmerül ez a probléma.

Lehet, hogy nekik is porzik a tankjuk, vagy van még, csak annyi tartalékuk nincsen, hogy feltankolják a Ghostot.

 

Felteszem ott is -283 fokos az űr mint errefelé. :)

Anakin is elvolt egyszer sima Jedi öltözékben az űrben, Plo Koon is. Szóval lehet, hogy itt a hang is terjed, meg még jó idő is van. :lol:

Viccet félretéve, én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a Ghost pajzsa óvta meg hőseinket. Ha a hangárak ajtaját képes elzárni úgy, hogy ne jöjjön be a hideg meg a vákuum, akkor egy űrhajót körbevéve is benntarthatja a meleget és a levegőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész tűrhető volt.

Szerintem a trailerben látottak miatt magas most a mércénk, illetve azért mert nagyon várjuk az ott látottakat.

Engem a star wars-ban az űr fizikájával kapcsolatban nem lehet úgymond meglepni.

Abszolút nem zavart. A módosíott TIE-ok nem túl kreatívak, lehetett volna valami saját hajójuk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért, de a hiperűrbe lépő élőlények nálam már erősen súrolták az ingerküszöböt.

Nekem bejött. Egyrészt, jó eséllyel nem is látunk több ilyet majd. Másrészt, ha feltesszük, hogy ezek a lények az sw világ bálnái, akkor egész jó párhuzam a földi bálnák nagy utazásaira ez a képességük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, jó eséllyel nem is látunk több ilyet majd.

Na igen, elég légből kapott ötlet, ami aztán hamar a feledés homályába is szublimál. Amolyan sok hűhó semmiért. Mint a Zillo sárkány, a CIS néhány csodafegyvere vagy az "alakátformáló" hologram.

 

Másrészt, ha feltesszük, hogy ezek a lények az sw világ bálnái, akkor egész jó párhuzam a földi bálnák nagy utazásaira ez a képességük.

Rá lehet fogni, de azért a hiperűrben utazó élőlények ötlete kissé túlmutat ezen. Főképp, hogy az üzemanyag alapanyagául szolgáló gázt felszívják, aztán ezzel hiperűrugaranak. Nem izgat különösebben, mert nincs akkora jelentősége az egésznek (lásd előző bekezdés, úgyis elsikkad, mint a TCW-ben az a földalatti csillámból előtűnő tündér vagy micsoda), de szerintem is túlzás kicsit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan, miért túlzás? Írjátok már le nekem a hiperűr fizikáját, ami kizárja, hogy élőlények képtelenek belépni oda, vagy az űrben is megélni képes élőlények biológiáját, ami kizárja, hogy ilyen lehetetlen lények képesek legyenek belépni oda. Mintha a Star Warsban nem egy abszolút fantáziavilág fantázialényeit látnánk, hanem a valóságot akarná elferdíteni a sorozat. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem zárja ki semmi. Ahogyan a teleportálást vagy az időutazást se. Vagy azt, hogy van valahol egy rejtélyes lyuk, amibe fénykardot helyezve az átalakítható egy szuperfegyverré. :D Rengeteg mindent nem zárhatunk ki ilyen alapon, de attól még valaki érezheti túlzásnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Dzséjt nem húzom ki a gyufát, de azthiszem ilyen Pergill-t szült Shaw a Prometheusban:

Prometheus-BTS-2.jpg

rebels11f-3-web.jpg

 

Ki hitte volna, hogy két külön univerzumot is összekapcsol a Rebels!? :death:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan, miért túlzás? Írjátok már le nekem a hiperűr fizikáját, ami kizárja, hogy élőlények képtelenek belépni oda, vagy az űrben is megélni képes élőlények biológiáját, ami kizárja, hogy ilyen lehetetlen lények képesek legyenek belépni oda. Mintha a Star Warsban nem egy abszolút fantáziavilág fantázialényeit látnánk, hanem a valóságot akarná elferdíteni a sorozat. :roll:

Ody! Törölnéd ezt a kommentem? Mindenki jobban jár... Köszi.

 

 

 

Admin szerk: Tessék szépen felvállalni a véleményt, vagy előtte eldönteni megírjuk-e. Ne törölgessünk ha nem muszáj. Nem kell megijedni senkitől.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, látom mélyre ment..De el kell ismernetek: szép találat! :evil:

Mondjuk. :P

 

Amúgy az "űrbálnák" vagy "űrleviatánok" már nem egy sci-fiben fordultak meg ilyen-olyan formában. Legutóbb ez a rövidfilm készült el.

http://www.youtube.com/watch?v=s-45NTlgp-o

Vonható is néhány párhuzam a két mű között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.