Ugrás a kommentre

2x14 - The Call


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes kisfilm. :) A bálna kinézete valóban hasonlít az részben látottakhoz, de azok sokkal békésebbek szerencsére.

 

Jó kis töltelék epizód volt, de én is várom már azokat az epizódokat, amelyeket a félévados trailer beharangozott.

 

A másik, ami bejön, hogy milyen jól nő Ezra képessége, amellyel más élőlényekhez kapcsolódik.

Nekem pl. ez tetszett a legjobban ebben a részben. Ezra ebbéli képessége messze túlszárnyalja Kanan-ét, aki nem először nézett értetlenül, amikor a srác fogott valami jelet, ő meg semmit. Pedig Kanan nyilván tudatosabban tud/tudna figyelni erre, de úgy tűnik, Ezra-nál ez ösztönösen, külön figyelem nélkül is jól működik.

 

Szerintem nagyon cukik és szépek voltak ezek az űrbálnák :)

Szerintem is. :) Örülök, hogy nem derült ki róluk, hogy vérszomjas fenevadak, hanem a kedves szörnyek csapatát bővítik a Rebels berkeiben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pl. ez tetszett a legjobban ebben a részben. Ezra ebbéli képessége messze túlszárnyalja Kanan-ét, aki nem először nézett értetlenül, amikor a srác fogott valami jelet, ő meg semmit. Pedig Kanan nyilván tudatosabban tud/tudna figyelni erre, de úgy tűnik, Ezra-nál ez ösztönösen, külön figyelem nélkül is jól működik.

Qui-Gon biztos tudná értékelni és nagyon örülne neki. :) Állítólag ő nagy játékos volt az élő Erő ismeretében, így mindenféle élőlénnyel képes volt kapcsolatot teremteni és "kapcsolódni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor kiugranak a hajóról, már a felső légkörben vannak, nem az űrben. Lehet, hogy a bolygó elhagyásakor is ez a helyzet.

És az e heti Rebel Recon önt hozta ki győztesül. Ez a hivatalos válasz is a nagy kérdésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pl. ez tetszett a legjobban ebben a részben. Ezra ebbéli képessége messze túlszárnyalja Kanan-ét, aki nem először nézett értetlenül, amikor a srác fogott valami jelet, ő meg semmit.

Épp teázott mint Pablo szokott. Hideg volt! :D

 

 

És az e heti Rebel Recon önt hozta ki győztesül. Ez a hivatalos válasz is a nagy kérdésre.

Ennek én is örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész nagyon tetszett! Az egész epizód egyfajta nyugalmat árasztott, és közelebb kerültünk Qui-Gonn "élő-Erő" definíciójához is, ahogy azt pb ügyesen leírta alább. Nagyon tetszett Ezra kapcsolata a bálnákkal, és az is, hogy látta a szemükben a hiperűrt, majd később azok ugrást hajtottak végre. Hera mondta, hogy azt pletykálták a pilóták, hogy a purgilleket alapul véve vándorolnak az űrutazók rendszerről rendszerre. Mi van akkor, ha ez annyiban igaz, hogy régen a purgillek hiperűr ugrásai adták meg a kutatási irányt, hogy hogy is lehetne gyorsan utazni a galaxison belül? Csak aztán az évek során elfelejtődött, hogy honnan is fejlődött ki a hiperűr technológia, és csak egy ilyen mende-monda maradt meg a purgillekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon biztos tudná értékelni és nagyon örülne neki. :) Állítólag ő nagy játékos volt az élő Erő ismeretében, így mindenféle élőlénnyel képes volt kapcsolatot teremteni és "kapcsolódni".

Ez szép gondolat. :) Az élő Erő felismerése lehet Ezra különleges képessége.

 

 

Hera mondta, hogy azt pletykálták a pilóták, hogy a purgilleket alapul véve vándorolnak az űrutazók rendszerről rendszerre. Mi van akkor, ha ez annyiban igaz, hogy régen a purgillek hiperűr ugrásai adták meg a kutatási irányt, hogy hogy is lehetne gyorsan utazni a galaxison belül? Csak aztán az évek során elfelejtődött, hogy honnan is fejlődött ki a hiperűr technológia, és csak egy ilyen mende-monda maradt meg a purgillekről.

Ez nagyon tetszik, és illene is a Star Wars félig misztikus világához is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van akkor, ha ez annyiban igaz, hogy régen a purgillek hiperűr ugrásai adták meg a kutatási irányt, hogy hogy is lehetne gyorsan utazni a galaxison belül? Csak aztán az évek során elfelejtődött, hogy honnan is fejlődött ki a hiperűr technológia, és csak egy ilyen mende-monda maradt meg a purgillekről.

Ez még igaz is lehet. Nem tudom mióta létezik hiperűr-ugrás a galaxisban, de gondolom már több mint ezer éve. Az egy jó dolog, hogy Hera hallott róluk. Kicsit olyan a dolog mint Han és a Jedik esete. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Nem kis késéssel de végre elkészült a full epizód guide. :)

Köszi!!!

A többi is lassan pótolgatódik majd?

 

Szerk: szóval mérgező gáztól óvja őket a sisak?

Még, jó, hogy Finntől tudjuk, hogy a füstöt szűri, a mérget nem.

Persze, az vagy 30 évvel később lesz; az egy butított fejlesztés! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Finn a rohamosztagos sisakokról beszélt, ez meg egy full másik szűrő maszk miről is beszélünk? :P

 

Köszi!!!

A többi is lassan pótolgatódik majd?

Leírtam már párszor mi a helyzet. Ne tedd fel a kérdést minden Rebels -es posztodban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Finn a rohamosztagos sisakokról beszélt, ez meg egy full másik szűrő maszk miről is beszélünk? :P

 

 

Leírtam már párszor mi a helyzet. Ne tedd fel a kérdést minden Rebels -es posztodban.

Oké, bocs. Nyugi! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Vajon honnan jött az a népszerű sci-fi elem, hogy az űrben bálnák úszkálnak? :D Nem is tudom, hány műben találkoztam már ezzel. Viszont ezzel együtt is tetszett ez az ötlet (még a hiperűrbe ugró lényeket sem tartottam annyira meredeknek, bár lehet, pár éve ez még megfeküdte volna a gyomromat). Egyébként hihetetlen, hogy Ezra mennyire ösztönösen használja az Erőt, mesterét ezzel messze túlszárnyalja.

 

A Bányászcéh először kerül képernyőre, pedig már Lando is említette az ötödik epizódban (most nem tudom, hogy a szervezet nevét hogyan fordították le a szinkronban). Bár nyilván hőseinknek meg kellett védenie magukat, de nem tudok attól a gondolattól szabadulni, hogy a rodiai bányászok (a fegyverek ellenére) egyszerű szerződéses melósok voltak csak, akik áldozatul estek a Birodalom és a Lázadás közötti harcban (miközben nem biztos, hogy sok perspektívájuk lehetett más munkák iránt). A főnökük (Yushyn) halála meglepett, de jó, hogy ezt meglépték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bányászcéh először kerül képernyőre, pedig már Lando is említette az ötödik epizódban (most nem tudom, hogy a szervezet nevét hogyan fordították le a szinkronban).

Sehogy, a szinkronban nem említik őket. A párbeszéd angolul:

Lando: So you see, since we’re a small operation, we don’t fall into the… uh… jurisdiction of the Empire.

Leia: So you're part of the Mining Guild then?

Lando: No, not actually. Our operation is small enough not to be noticed…

 

Ugyanez magyarul:

Lando: Tudja, épp, mert ilyen kis pont vagyunk, nem tartozunk a BIRODALOM közigazgatási szférájába.

Leia: Függetlenek tőle?

Lando: Nem, nem egészen. Csak éppen nem nagyon törődnek velünk...

 

Innét is pacsi a fordítónak. :roll:

 

Bár nyilván hőseinknek meg kellett védenie magukat, de nem tudok attól a gondolattól szabadulni, hogy a rodiai bányászok (a fegyverek ellenére) egyszerű szerződéses melósok voltak csak, akik áldozatul estek a Birodalom és a Lázadás közötti harcban (miközben nem biztos, hogy sok perspektívájuk lehetett más munkák iránt).

Ez tök jó gondolat, már csak azért is, mert jelzi, hogy néha a lázadók is kénytelenek járulékos veszteségeket bevállalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csessze meg, hihetetlen, a szinkron csomó ilyet egyszerűen inkább körülírt (lásd Ord Mantell esetét, amit szintén utólag tudtam csak meg). Az a baj, hogy az eredeti trilógia esetében én a szinkronos verzión nőttem fel, az idézeteket az alapján tudom betéve (eredeti nyelven sokkal kevesebbszer láttam a három filmet). Most úgy érzem, jó pár felfedezéstől a szinkron egyszerűen megfosztott engem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x14 - The Call
  • 4 évvel később...
2016. 02. 20. - 23:57, Donát írta:

Ez a rész nagyon tetszett! Az egész epizód egyfajta nyugalmat árasztott, és közelebb kerültünk Qui-Gonn "élő-Erő" definíciójához is, ahogy azt pb ügyesen leírta alább. Nagyon tetszett Ezra kapcsolata a bálnákkal, és az is, hogy látta a szemükben a hiperűrt, majd később azok ugrást hajtottak végre. Hera mondta, hogy azt pletykálták a pilóták, hogy a purgilleket alapul véve vándorolnak az űrutazók rendszerről rendszerre. Mi van akkor, ha ez annyiban igaz, hogy régen a purgillek hiperűr ugrásai adták meg a kutatási irányt, hogy hogy is lehetne gyorsan utazni a galaxison belül? Csak aztán az évek során elfelejtődött, hogy honnan is fejlődött ki a hiperűr technológia, és csak egy ilyen mende-monda maradt meg a purgillekről.

Kíváncsi voltam, hogy évekkel ezelőtt hogy éltem meg a részt, és nem csalódtam magamban. :D Pont ugyanazokat írtam le 7 éve, amit most is leírnék. Nagyon tetszetős rész, imádom a purgilleket. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.