Jump to content

Star Wars: Poe Dameron

Recommended Posts

A 12-ik résznél tartok és leköt. :) Lor San Tekkát nehezebb megtalálni mint Luke-ot. :D A közbeeső kalandok is jók. Terex igazi többszínű ellenfél, továbbra is nagyon bejön. Poe viszont a TLJ fényében túl sokat törődik a bajtársai egészségével. A bombázó flotta beáldozása ugyebár... Itt még C3PO-t is a hátán cipelve menekítette meg úgy, hogy visszament érte. Persze még a hátralévő részekben árnyalódhat a karakter. Meglátjuk. 

Edited by Ody Mandrell

Oh Terex. Lesz neki még durvább is.

Amúgy elég szépen haladsz, lassan eléred az utolsó történetszálat, amely a TFA-TLJ előtt játszódik. (20-25. szám) :) (persze utána is van még 1 sztori, ami nagyon érdekes. :))

Edited by Bence1997

Igen, a jelenlegi sztori - amely egyben a képregény zárása is - azt meséli el, hogy mi történt közvetlenül a craiti csata után. Ugye abból a sztoriból mutattam meg nektek korábban a Reyes képet. :) Ebben a hónapban még jön 2 szám (30. és a különszám), majd szeptemberben jön az utolsó. :)

2018. 01. 26. - 18:21, Bomarr írta:

Amik a sorozat előnyei:

-Bemutatja milyen volt az Ellenállás és az Első Rend harca a Csillagpusztító felbukkanása előtt. Az egyik kedvenc momentumom, amikor Poe egy kamera bekapcsolásával leszereli az Első Rend embereit. Ekkoriban ugyanis még be voltak tojva, hogy a Szenátus megtudja hogy ők a rosszfiúk

-Van benne egy remek gonosz karakter. Terex az Első Rend embere először egy szokásos két dimenziós ellenségnek tűnik, de aztán mikor kifejtik a háttérsztoriját egy nagyon érdekes szinfoltja lesz a kánonnak

-Olyan karakterekkel is foglalkoznak, akik csak villanásokra tűnnek fel az ep.7-ben. Miután elolvastad ezeket a képregényeket, már nem tudsz majd ugyanúgy nézni többé a Starkiller elleni támadásra. A feltünő pilóták ugyanis már nem csak statiszták lesznek egy harci jelenethez (kicsit sajnálom is, hogy a Black Squadron legtöbb tagja nem tűnik fel az ep.8-ban.... az enciklopédia szerint a Külső gyűrűknél próbáltak segítséget szerezni)

-Néhány prequeles elemet jól becsatornáznak az új érába. A legújabb sztori például Cato Neimoidia-n játszódik. Ahol bizony még mindig használnak harci droidokat :)

Most így a 22-ik füzet után én is pontosan ezeket érzem. A sorozat felétől a rajzok is nagyon szépek, és ez a Neimodiai sztori is nagyon jó, ha nem a legjobb! Először is jó látni egy régi világot, mindig tetszett ez a bolygó. Bemutatták a turistáknak Lott Dod kastélyát amit ugye a TCW-ben is láttunk. Eleve tök jó úgy hallani a régi eseményekről, hogy azok mára már a történelem részét képezik. De ami a legérdekesebb, és remélem még lesz szó erről, az Lor San Tekka kutakodása az Erővel kapcsolatban!! Ezekről mi is beszéltünk az Erő egyensúlyával kapcsolatban, hogy a két oldalt egyszerre kell uralni. Sajnos nem tudta ellopni azt a holokron szerű tárgyat az öreg, de remélem nem ennyi volt ez a téma. Most jöhet a 23-as. :) 

Edited by Ody Mandrell

Csak most fogtam fel igazán, hogy hamarosan vége ennek a szériának. Jó hosszú utat tettünk meg, a közepétől már valóban egyre izgalmasabb és jobb történeteket kaptunk. Kíváncsi vagyok az utolsó 2 számra és a különszámra. :)

Kicsit OFF, de Ody: nem tudom, hogy olvastad -e a Shattered Empire miniszériát. Ha nem, akkor feltétlenül olvasd el, mert egyrészt remek sztorija van, másrészt érdekes dolgokat tudsz meg az Ep6 utáni helyzetről. :D

Gyerekek.... Ez siralmas! Ezek a Geonosis klónok se érdemelnek sokat. :( De ami szomorúbb, hogy már érthető miért nem válaszolt senki a galaxisban a TLJ végén. Azért remélem nem mindenki akkora tetű, mint ezek. Ezekért a kisujjamat se emelném fel.

Azt csak csendben jegyzem meg, hogy Wexley megemlíthette volna, hogy a Starkillertől már nem kell f*sni, mert szétlőtte az Ellenállás...

Edited by Ody Mandrell

Köszi Sky. Gyorsan leszedtem az elmúlt 8 számot - a 22 -estől kezdve. Nagy köszönet mindezért. :)

Hát igen. Ezekhez én se mentem volna, valahogy éreztem, hogy átfogják verni szegény Wexleyt és csapatát. De azért valóban, szólhattak volna arról a nem éppen elhanyagolható tényről, hogy az Első Rend bázisa nincs többé.

Szerintem is érdemes. Már csak azért is mert az ST időszakát bővíti. Ráadásul már az utóbbi pár szám a TLJ után játszódik. Nekem nem voltak bajaim a sztorikkal, még a tojásos is bejött. :D Tegyél vele egy próbát aztán majd meglátod.