Ugrás a kommentre

FAN képek, videók, írások mindenkitől


kudar

Ajánlott hozzászólás

Valaki Sony Vegas szakértő, mondja meg hogy lehet úgy elmenteni videot avi-ba hogy ne legye 700 mb amikor csak 3 és fél perces

Egyszerű, ne DV-be tömörítsd (jaj, kezdetben én is mennyit szívtam ezen). A Sony ugyanis alapból DV-s avi-t tömörít, ettől egyrészt sötétebb lesz a kép, másrészt iszonyú méreteket ölt a legkisebb videó is. A legjobb renderelés talán ez (én ezt kisérleteztem ki:

File -> Rendrer as

A megjelenő ablakban a Template-et állítsd PAL DV-re, ez azért jó, mert nem lesz csíkos tőle a kép, és kevesebb dolgot kell átállítgatni. Ha ez megvan, nyomj a Custom gombra. Az újabb ablaknál a Project fülnél állítsd be a Bestet. Aztán katt a Video fülre. Na itt jön a trükkös része, ez az egyik, ami meghatározza a videó méretét (kép és file méret) valamint a minőségét. A Video Formatot állítsd kedved szerint (legjobb, ha kicsit kisérletezel egy pár másodperces részlettel, mert sokszor jelentős különbségeket produkálnak az egyes codecek - más képméret, rosszabb kép, kisebb helyfoglalás). Jómagam a DivX Pro™ 5.1.1 Codecet használom a legsűrűbben. Még állíthatod a Frame Size-t (ez a kép mérete), de azt általában nem szoktam bántani. Eztán nagyon fontos még az Audio fül beállítása (én kezdetben kihagytam, csúnyán meg is jártam). Itt az Audio Formatnál az MPEG Layer-3-at javaslom. A többi sem rossz, de a legvalószínűbb, hogy ez a codec mindenkinek megvan (azon túl nem rontja a hangot). Eztán OK, nevezd el a videjódat, aztán mentés.

Ezek után egy 100 MB-nál kisebb videót fogsz kapni. Nagyobb csak akkor lesz, ha túlléped az 5-6 perces keretet, de ekkor is a 100 MB környékén mozog.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ideje lenne már egy komoly vidiszerkesztő progit kitanulni mert ezekkel szemben a mostani kábé hat programos módszerem eléggé elavultnak tűnik. :oops:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Nem lesz ebből semmi. Nem jut eszembe semmi jó dolog. A név terén sokkal jobb lenne, ha középen lenne az O betü, mert első pillanatól fogva a Halálcsillag tervrajzát akartam központi motivumnak betenni, ami helyettesítette volna az O betűt. De így, hogy ORA, így nem tudom elképzelni. Na azért beszúrom azt, amivel szenvedtem itt egy órát. :D

 

 

0123.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de szerintem a Halálcsillag tervrajzai kicsit más vonatkozásúak, mint maga a Halálcsillag.

Jelentéstartama csak van :D

Bár mondjuk tény és való, hogy egy banthalepény -mint peremvidéki szimbolum :P - nem túl impozáns egy jelvényre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A név terén sokkal jobb lenne, ha középen lenne az O betü, mert első pillanatól fogva a Halálcsillag tervrajzát akartam központi motivumnak betenni, ami helyettesítette volna az O betűt.

Tulajdonképpen középen van az, csak úgy kell írni, hogy SWORA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tanulás közben ötlött fel bennem ez az ötlet, amit most gyorsan összedobtam. Koncepcióváltást hajtottam végre, de a halálcsillag motivumtól nem tudtam elszakadni. Ha beküldök valamit, mindenképp ez lesz, csak még finomítok rajta esetleg. Csak most mars vissza tanulni, mert a lelkiismeret marását érzem az oldalamban! :D

 

 

hoho-logo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, logónál nem célszerü kész képet felhasználni, szerintem. Mint ahogy az előzőnél tettem(halálcsillag). Egyszerüségre kell törekedni, meg ezt mindenfajta színben lehet váltogatni. :D

 

 

Most jól le is dorgáltam magam...

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.