Ugrás a kommentre

Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nekem az eddigiekből az jött le, hogy a Galaxis népei (így Ben is) csak annyit tudott, hogy Vader ölte meg az Uralkodót, miután Luke-nak sikerült az oldalára állítani. Az viszont mindenki számára csak hat évvel az ep7 előtt lett világos, hogy Anakin Skywalker volt Darth Vader. Vagyis egészen odáig mindenki, így Ben is abban a hitben élt, hogy a klón háborúk hőse meghalt a Jedik lázadása során.

Persze miután kitudódott, ki volt Darth Vader, már nyilván elmondták a teljes sztorit Bennek, de akkor már késő volt. Akkor már 23 éve hazugságban élt, és a szerettei titkolták el előle ezt az apróságnak nem nevezhető dolgot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem az eddigiekből az jött le, hogy a Galaxis népei (így Ben is) csak annyit tudott, hogy Vader ölte meg az Uralkodót, miután Luke-nak sikerült az oldalára állítani. Az viszont mindenki számára csak hat évvel az ep7 előtt lett világos, hogy Anakin Skywalker volt Darth Vader. Vagyis egészen odáig mindenki, így Ben is abban a hitben élt, hogy a klón háborúk hőse meghalt a Jedik lázadása során.

Persze miután kitudódott, ki volt Darth Vader, már nyilván elmondták a teljes sztorit Bennek, de akkor már késő volt. Akkor már 23 éve hazugságban élt, és a szerettei titkolták el előle ezt az apróságnak nem nevezhető dolgot.

Én azt hittem, hogy annak ellenére is csak Anakin sötét oldalát preferálja, hogy tisztában van az egész sorsával a nagyapjának.

Azt mondod, hogy 23 éves koráig csak Annyi tudott, hogy Vader az öregapja és így simán erre nézett fel? Mikor lett szerelmes időközben akkor, az addigra már rég elveszett Skywalker-kardba ha Ankin-t csak egy "no name" jediként értékelhette a mesékből aki meghalt már?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Arról nem szól a fáma, hogy Ben esetleg szipatizált Vaderrel már előtte is? Vagy csak akkor, amikor megtudta a szörnyű igazságot?

Nem, még nem. Sajnos Ben Solo eddig összesen egyetlen műben szerepelt, az Utóhatás: A Birodalom vége című könyvben, annak is a legvégén, amikor még csak pár napos volt. Han babusgatja, vagyis próbálja, mert nem bír a kis krampóval, aztán csatlakozik hozzájuk Leia. Emellett még említik a Vérvonalban, hogy Ben elvan valahol Luke-kal, még Leia sem tudja, hol. Meg aggódik, hogy kitudódott, valójában Vader volt Anakin Skywalker és Leia apja, amit ő még nem mondott el Bennek. Ezért próbálja elérni, de a könyvben ez nem sikerül neki. Nem is történik említés, hogy tudott vele beszélni, pedig a könyv vége ugrik egy pár hetet vagy hónapot az időben.

37 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én azt hittem, hogy annak ellenére is csak Anakin sötét oldalát preferálja, hogy tisztában van az egész sorsával a nagyapjának.

Azt mondod, hogy 23 éves koráig csak Annyi tudott, hogy Vader az öregapja és így simán erre nézett fel? Mikor lett szerelmes időközben akkor, az addigra már rég elveszett Skywalker-kardba ha Ankin-t csak egy "no name" jediként értékelhette a mesékből aki meghalt már?

Ami eddig biztos ezzel kapcsolatban:

- Nagyon kevesen tudják, hogy Anakin Skywalker lett Darth Vader. Név szerint: Luke, Leia, Han, Bail Organa, Jocasta Nu, Mas Amedda, Cylo (ő tervezte Vader kibernetikus részeit), Thanoth felügyelő (egy ideig együtt dolgozott Vaderrel), Ahsoka, Obi-Wan, Yoda és Tarkin. A felsoroltak közül már csak Luke, Leia és Han él az ep7 idejére.

- Miután Anakin súlyosan megsérült a Mustafaron, az Uralkodó azt terjesztette el, hogy a Jedi lázadások során megölték. A köznép, de még a Birodalom legfelső vezetése is úgy tudja, hogy Vader valami semmiből előtűnt kegyeltje az Uralkodónak (ugye azt sem tudják a fentieknél többen, hogy Palpatine valójában Darth Sidious Sith Nagyúr). Sokan ezért is utálják.

- A Galaxis népe csak annyit tudott meg a Halálcsillag II-n történtekről, hogy Darth Vader elárulta az Uralkodót és megölte, majd a sérüléseibe ő is belehalt. Luke és Leia csak egyvalakinek mondta el, hogy Vader volt az apjuk: Han Solónak.

- Egészen 6 évvel az ep7 eseményei előttig a Galaxisban a fent felsoroltakat leszámítva senki sem tudta vagy jött rá (eddig), hogy Darth Vader volt Anakin Skywalker. Ben Solo sem. Mindenki úgy tudta, hogy két különböző emberről van szó.

- A titkot Leia egyik riválisa és az Első Rend egyik oszlopos támogatója leplezte le a nyilvánosság előtt. Ben is ekkor tudta meg. Ekkor 23 éves, és 6 év választ el minket az ep7 cselekményének kezdetétől.

 

Vaderbe valószínűleg az átállása után habarodott bele. Ahogy az ep8-ban néztem, Snoke is nagy fanja a főhőrgőnek, szerintem ő beszélte tele a fejét Kylónak azzal, hogy mivel a nagyapja volt, lehet olyan fasza csávó, mint Vader volt. Aztán persze úgy tűnik, hogy Kylo végül kiszeretett belőle, és megtalálta a saját útját. Snoke legnagyobb bánatára, mert még mindig úgy érzem, hogy Kylóból nem egy új Vader, hanem egy új Sidious lett. :) 

Felteszem, igazán semmit sem érzett rég halott nagyapja iránt. Ha csak szellemként össze nem futottak. Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy Anakin nem sűrűn jelent meg a családja előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebben az nem tiszta tiszta egyáltalán, hogy a galaxis mennyit tudott Vader átállásáról, mert a Vérvonalban, mikor kiderül a nyilvánosság előtt, hogy Vader Leia apja, ő direkt hallgat Vader visszatérésől, mert attól fél, hogy ha ezt elmondja akkor azzal vádolják, hogy védeni próbálja, mivel senki sem hinne neki...Viszont Rey tud róla láthatólag, kicsit zavaros ez az egész még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy jött le a Vérvonalból, hogy tudják a szenátorok is, hogy Vader átállt. Leia csak azért nem emlegeti fel, mert nem bizonyítható. Még Sindian úrnő meg is említi, hogy ami a Halálcsillag II-n történt, arról csak Luke Skywalker beszélt, és a szavai azután, hogy kitudódott, ki az apjuk, semmit sem érnek. Szóval nincs rá bizonyíték, hogy tényleg az történt, amit Luke állít. (Ugyanabban a beszédben Luke-ot nem az Uralkodó haláláért, hanem az abban nyújtott szerepéért említik, vagyis tudják, hogy nem ő végzett Palpatine-nal.)

Viszont azokban az órákban kérdőjeleződött meg a Skywalkerek szavahihetősége, így tényleg nem lett volna okos húzás felemlegetni olyasmit, amit egy Skywalker állított, senki más, és még bizonyíték sincs rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem úgy jött le a Vérvonalból, hogy tudják a szenátorok is, hogy Vader átállt. Leia csak azért nem emlegeti fel, mert nem bizonyítható. Még Sindian úrnő meg is említi, hogy ami a Halálcsillag II-n történt, arról csak Luke Skywalker beszélt, és a szavai azután, hogy kitudódott, ki az apjuk, semmit sem érnek. Szóval nincs rá bizonyíték, hogy tényleg az történt, amit Luke állít. (Ugyanabban a beszédben Luke-ot nem az Uralkodó haláláért, hanem az abban nyújtott szerepéért említik, vagyis tudják, hogy nem ő végzett Palpatine-nal.)

Viszont azokban az órákban kérdőjeleződött meg a Skywalkerek szavahihetősége, így tényleg nem lett volna okos húzás felemlegetni olyasmit, amit egy Skywalker állított, senki más, és még bizonyíték sincs rá.

Ez nekem is így jött le, én nem azt mondom, hogy nem tudják, hogy Vader ölte meg a császárt, és, hogy átállt, de mivel Luke titkolta, hogy Vader az apja, és mindenki csak annyit tud a sztoriból, amit Luke elárult, számomra az kérdés, hogy ezt pontosan hogyan adta elő. Biztos vagyok benne, hogy elárulta, hogy Vader ölte a császárt meg, és hogy átállt a halála előtt, de az egy kicsit kérdéses részemről, hogy pont amiatt, hogy ne derüljön ki, hogy Vader az apja ferdített-e a sztorin, kicsit másként adta-e elő a dolgokat. Ezért mondtam, hogy nem igazán egyértelmű nekem, hogy mennyit is tudnak pontosan.

 

Vagyis pontosítva magamon, inkább úgy képzelem el, hogy az egész nagy körvonalakban lett tálalva úgy, hogy hihető legyen, de valószínű a teljes történet és a körülmények azért nem derültek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Sztike írta:

Ez nekem is így jött le, én nem azt mondom, hogy nem tudják, hogy Vader ölte meg a császárt, és, hogy átállt, de mivel Luke titkolta, hogy Vader az apja, és mindenki csak annyit tud a sztoriból, amit Luke elárult, számomra az kérdés, hogy ezt pontosan hogyan adta elő. Biztos vagyok benne, hogy elárulta, hogy Vader ölte a császárt meg, és hogy átállt a halála előtt, de az egy kicsit kérdéses részemről, hogy pont amiatt, hogy ne derüljön ki, hogy Vader az apja ferdített-e a sztorin, kicsit másként adta-e elő a dolgokat. Ezért mondtam, hogy nem igazán egyértelmű nekem, hogy mennyit is tudnak pontosan.

 

Vagyis pontosítva magamon, inkább úgy képzelem el, hogy az egész nagy körvonalakban lett tálalva úgy, hogy hihető legyen, de valószínű a teljes történet és a körülmények azért nem derültek ki.

Aha, így már teljesen világos, és ezzel maximálisan egyetértek. Szerintem is elferdítette Luke a tényeket, vagy minimum elhallgatott dolgokat. Például: annyit mondott, hogy Vader megölte az Uralkodót, majd amikor kérdezték, miért, annyit mondott, hogy nem tudja. Aztán gondoljon ki, amire akar. Átállt a jó oldalra, vagy megölte a mesterét hatalomvágyból, lényegében mindegy.

Végül is Anakin nevét nem kellett tisztára mosni, ő a köztudat szerint a klón háborúkban halt meg hősként. Sőt Vaderrel épp csak beszennyeznék Anakin Skywalker globális emlékét, így talán jobb is, ha nem firtatja senki, miért tette Vader azt, amit.

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jó lenne majd egy olyan mű is, ami konkrétan ezzel foglalkozik. 

Jó lenne, ha konkrétabban előkerülne a téma, de szerintem nem fog. Sok mű van már, amiben így vagy úgy szóba kerül. A Rebelsből is kiderült, hogy még az Anakinhoz közel állók (Rex és Ahsoka) is úgy gondolták, hogy Anakin meghalt a 66-os parancs idején. Ebből már kikövetkeztethető, hogy mindenki más is annak hitte Anakint. A Tarkin könyvben is lamentál azon Tarkin, hogy úgy tudják, Anakin meghalt a klón háborúk végén. A Vérvonal és az ep8 meg rámutat arra, hogy tudták, hogy Vader ölte meg az Uralkodót, csak azt nem, hogy Vader Anakin Skywalker.

Szóval már eléggé körbejárt a téma, még ha konkrétan azt nem is láttuk, hogy Luke elmondja. Szerintem ez amúgy is olyan, hogy egyszer elmondta Hannak és Leiának, aztán Mon Mothmának és Ackbarnak, aztán talán az új Szenátus előtt is beszámolt még róla, mielőtt felszívódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vérvonal eseményéig biztos nem, hiszen abban fedik fel előtte is - Leia ezért akad ki leginkább Casterfóra, mert esélye sem volt, hogy a botrány kirobbanása előtt szóljon Bennek. Utána persze már mindent tudott, innen is köszönet Carise Sindian (ex-)úrnőnek. (Tudtommal olvastad a könyvet, abban azt elég hosszan taglalják, hogy még Ben sem tudta az igazat Vaderről.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vérvonal eseményéig biztos nem, hiszen abban fedik fel előtte is - Leia ezért akad ki leginkább Casterfóra, mert esélye sem volt, hogy a botrány kirobbanása előtt szóljon Bennek. Utána persze már mindent tudott, innen is köszönet Carise Sindian (ex-)úrnőnek. (Tudtommal olvastad a könyvet, abban azt elég hosszan taglalják, hogy még Ben sem tudta az igazat Vaderről.)

Szerintem annyira ez se egyértelmű a könyvből, hiszem Leia akkor már nagyon régen nem beszélt sem Bennel, sem Luke-al, és Luke akkor akarta elmesélni Bennek a történetet, ha elég felkészültnek érzi rá Bent. De mikor kiderült a dolog, akkor Leia küldött üzenetet Bennek, amiben elmesélte a történetet. De azt is homály fedi, hogy ezt az üzenetet Ben egyáltalán megkapta-e, és mivel Luke-ról és Benről sem tudunk semmit, az sem derül ki, hogy Ben tud-e valamit Luke-tól a nagyapjáról vagy sem...ez elég fekete folt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól kezdve, hogy Carise kiteregette a szennyest, már nincs semmi ok bármit is titokban tartani Ben előtt, pláne nem azt, hogy Vader Luke megmentése miatt állt át. És ki más, ha nem a Halálcsillag II-n történetek egyetlen élő szemtanúja, azaz Luke mondaná el a sztorit Bennek? Aki ráadásul Ben mestere is ez időtájt, tehát már erkölcsi és tanítójellegű kötelessége is mindent feltárni. Szerintem elképzelhetetlen, hogy Bent a Szenátusban történtek után Luke nem világosította fel mindenről. Ezt nem kell a szánkba rágni egy könyvben, ez adja magát.

Az sem valószínű, hogy Ben nem kapta meg Leia üzenetét. Már miért ne kapta volna meg? Eltévedt a holoüzenet a Galaxisban? :) Inkább csak az a kérdés, hogy mikor érte el az üzenet. A híradó megnézése előtt vagy után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Attól kezdve, hogy Carise kiteregette a szennyest, már nincs semmi ok bármit is titokban tartani Ben előtt, pláne nem azt, hogy Vader Luke megmentése miatt állt át. És ki más, ha nem a Halálcsillag II-n történetek egyetlen élő szemtanúja, azaz Luke mondaná el a sztorit Bennek? Aki ráadásul Ben mestere is ez időtájt, tehát már erkölcsi és tanítójellegű kötelessége is mindent feltárni. Szerintem elképzelhetetlen, hogy Bent a Szenátusban történtek után Luke nem világosította fel mindenről. Ezt nem kell a szánkba rágni egy könyvben, ez adja magát.

Az sem valószínű, hogy Ben nem kapta meg Leia üzenetét. Már miért ne kapta volna meg? Eltévedt a holoüzenet a Galaxisban? :) Inkább csak az a kérdés, hogy mikor érte el az üzenet. A híradó megnézése előtt vagy után.

Ez jogos. Bennem az üzenet dolog azért vetődött fel, mert az egész könyvet végigkíséri, hogy Leia kitartóan küldi az üzeneteket Bennek és Luke-nak, de ők hosszú ideje nem reagálnak. Ha megnézték az üzeneteket mi lehetett az okuk, hogy nem válaszolnak? Az egyértelmű, hogy Luke kizárta magát a dolgokból, eltűnt a nyilvánosság elől, és kutatta a jedi rend titkait, de számomra furcsának hat kicsit, hogy mindenkivel megszakította a kapcsolatot. Persze valószínű így könnyebb volt az Erőre figyelnie, de akkor is furcsa picit számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont Kylo mindezeket ignorálhatta, már ha abból indulunk ki hogyan viszonyul a nagyapja emlékéhez. 

Szerintem ignorálta is azt, hogy Vader végül megtért. Az ep7 könyvváltozatában mondjuk ezt ecsetelik is, hogy Vader nagy hibája volt a szentimentalizmus és ezt el kell kerülni. Úgyhogy az az érzésem, hogy Kylo vagy nem vesz tudomást nagyapja utolsó tettéről, vagy ritka nagy hibának tartja a részéről, vagy egyszerűen nem érti meg, miért tette.

1 órával korábban, Sztike írta:

Ez jogos. Bennem az üzenet dolog azért vetődött fel, mert az egész könyvet végigkíséri, hogy Leia kitartóan küldi az üzeneteket Bennek és Luke-nak, de ők hosszú ideje nem reagálnak. Ha megnézték az üzeneteket mi lehetett az okuk, hogy nem válaszolnak?

Most így kapásból az jut eszembe, hogy éppen nem olyan bolygón járnak, ahol elérhető a HoloNet vagy Hosnian Prime adójának hatótávolságán kívül járnak. Ne feledd, nem érhető el minden bolygóról minden bolygó, ha nincs megfelelően erős adóvevőd. Obi-Wan a Geonosisról nem érte el a Coruscantot, ahogy a Raddusról sem tudtak üzenetet küldeni minden szövetségesüknek. Oké, a Szenátusnak nyilván megfelelően erős az adója, ugyanakkor nem biztos, hogy Luke és Ben elég közel van a HoloNet hálózathoz. Vagy egyáltalán olyan bolygón vannak, ami része a rendszernek.

Az is lehet, hogy eleve Leia csak azt tudja, hol van a Jedi templom, és csak oda tud üzenetet küldeni, Luke és a többiek meg csak akkor tudják azt megnézni, amikor hazamennek. És mivel éppen küldetésen járnak, ezért nem éri elő őket. A Galaxis hatalmas, a Jedik ráadásul hajlamosak voltak a templomaikat és egyéb létesítményeiket lakatlan vagy gyéren lakott világokon, mindentől távol elrejteni (Ahch-To, Ilum, de még Lothal sem éppen a Galaxis epicentruma, és nem is túl népes világok - pl. Lothalról is csak a környező szektorok voltak elérhetőek). Nem biztos, hogy ott, ahol Luke és Ben jártak, éppen volt térerő. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Azt is tudja Kylo, hogy a nagyfater egy rabszolga volt? És hogy az Erő gyermeke, illetve Padmé neve mond neki valamit?

Az hogy Leia Padmé lánya nem volt titok, szóval valószínű ismerhette a nevét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 28. - 15:19, Kenobi tábornok írta:

A Kylo név lehetséges, hogy Skywalker és a Solo névből jön? Hogy egy Skywalker meg egy Solo gyermeke? Szerintetek?

Jól hangzik, de nem valószínű, hogy Ben felhasználta volna az apja nevét erre a célra. Univerzumon kívül lehetséges, hogy így alkották meg az írók. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ment le ebben a hiradóban? Lehet már el sem kell olvasnom a vérvonalat.:D

Mintha úgy írtátok volna hogy it kiderült a nép számára hogy Anakinból lett Vader és Leia a lánya. És Kylo ezt a híradót látta. innen tudott meg mindent. De kettővel ezelőtt azt taglaltad hogy a Galaxis nem tudta hogy Anakin= Vader.

 

Az is fontos kérdés hogy tudott-e arról Kylo hogy a nagyapó sokáig Jedi volt és a klónháborúk hőse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Frenkie írta:

Mi ment le ebben a hiradóban? Lehet már el sem kell olvasnom a vérvonalat.:D

Mintha úgy írtátok volna hogy it kiderült a nép számára hogy Anakinból lett Vader és Leia a lánya. És Kylo ezt a híradót látta. innen tudott meg mindent. De kettővel ezelőtt azt taglaltad hogy a Galaxis nem tudta hogy Anakin= Vader.

 

Az is fontos kérdés hogy tudott-e arról Kylo hogy a nagyapó sokáig Jedi volt és a klónháborúk hőse.

-Azt hogy Anakin és Vader egy személy senki nem tudta csak Luke, Leia, Han

-hogy Leia és Luke apja Anakin tudta mindenki, de a hivatalos verzió az volt, hogy meghalt már régen

-hogy Vader ölte meg a császárt azt is tudta mindenki

-ami lényegében kiderült, hogy Vader és Anakin egy személy, ezáltal ő volt Leia apja

-ez a hír futott végig a galaxison, és Leia ekkor küldött Bennek üzenetet amiben elmondta ezt neki, mert Ben előtt is titok volt, hogy ő Vader unokája

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo nagyon is csíphette Ben Kenobit, hiszen ő képezte ki és teremtette meg Darth Vadert. Titkos forrásból tudjuk, hogy eredetileg Kylo Ben akart lenni, csak megcsúszott a keze, amikor a hosniani anyakönyvi hivatalban leírta az új nevet, és a B-ből R lett. Sajnos már csak a személyi igazolvány elkészülte után vette észre. Sajnos mivel közben a Köztársaság ellenségévé vált, már nem tudott visszamenni Hosnian Prime-ra, hogy helyrehozza a dolgot, de úgy tervezte, hogy ha megdöntötték a Köztársaságot, azonnal elmegy a hivatalba és megváltoztatja a nevét Kylo Benre. Sajnálatos mód, Hosnian Prime-ot a háború első napján felrobbantották, így Kylo Ren már sosem kaphatja meg azt a nevet, amire annyira vágyott. Valójában ez az oka, amiért rosszban van Hux-szal, és ezért ölte meg Snoke-ot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.