Ugrás a kommentre

Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ez a megközelítés még nem jutott eszembe, de lehetett akár így is. Viszont ennek fényében furcsa, hogy Kylo miért Vaderhez fohászkodott a magában lévő sötét oldal megerősítéséért? Amennyiben ismerte a nagyapja történetét tudhatná, hogy megtért és végül jó emberként halt meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA idején emlékeim szerint arról volt szó, hogy Kylo felnéz Vaderre de megveti Anakint. Ő nem kezeli egyben: isteniti azt a gonoszt aki volt, a sithet aki felkutatta és lemészárolta a jediket és ezzel olyan "legendává" vált amivé ő szeretne válni, de lenézi azt amivé vált. Itt a regény-változatból egy részlet, ahol Snoke és Kylo Vader bukásáról beszélnek (utolsó bekezdés)

9Iwf7drsZg81QgIl2LE88tX5Uaq7oLutHYkTJVzr

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Mestal írta:

Szent isten, ezt ugye te sem gondoltad komolyan... 

 

Kylo nem az a lovászfiú aki Luke-os bábuval játszott Canto Bight-on és söprűvel kardozott a film végén, hanem Anakin unokája, a fiának a tanítványa a lányának a gyereke és az Első Rend vezetője (ami a Birodalom összes örökségét hordozta).

 

Az első jedik óta hány ezer év, galaktikus nómenklatúra emelkedett fel és enyészett el, mégis a Jedik és a Sithek összes apró dolga, nem hogy legendája meg volt örökítve, ez meg a saját családtagja, 100 helyről ismerhette meg a történetét, 30 év telt el, nem évezredek. Na akkor vajon tudhatott arról amiket írtam? Még ha nem a saját vére lett volna - szerinted Luke rendes tanár volt, vagy csak arra tanította a tanítványait, hogy hogyan pörgessék a spádéjukat és emelgessenek köveket? Vajon nem ezzel nyitott hogy mindenki tanuljon belőle?

Bár számodra csak a filmek léteznek, a kánonban pontosan tisztázzák, hogy a Birodalom a végóráiban törölt minden köztársaságra és Jedikre vonatkozó infót, amit csak tudott. Ezért volt pl. hogy Luke-nak Lor San Tekkához hasonló emberektől kellett begyűjteni infókat a régi Jedi Rendről. Ezért tettem fel a kérdést - nem kijelentettem, kérdeztem - fentebb. 

 

Azzal, hogy te ezeket ignorálod, nincs gond max értelmét veszti a veled folytatott vita. De az hogy az én hozzászólásom a saját tudatlanságod miatt pontozod le, az bravúros. :clap: Inkább letiltalak, mert a tudatlanságoddal párosuló arroganciád csak felbosszant. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

Az első jedik óta hány ezer év, galaktikus nómenklatúra emelkedett fel és enyészett el, mégis a Jedik és a Sithek összes apró dolga, nem hogy legendája meg volt örökítve, ez meg a saját családtagja, 100 helyről ismerhette meg a történetét, 30 év telt el, nem évezredek. Na akkor vajon tudhatott arról amiket írtam? Még ha nem a saját vére lett volna - szerinted Luke rendes tanár volt, vagy csak arra tanította a tanítványait, hogy hogyan pörgessék a spádéjukat és emelgessenek köveket? Vajon nem ezzel nyitott hogy mindenki tanuljon belőle?

Pontosabban több mint 50 év telt el, és mindenki meghalt ott az irodában, aki elmondhatta volna, hogyan állt át Anakin. Ki mondta volna el? A legnagyobb titok volt a Galaxisban majdnem ötven éven át, hogy Anakin volt Darth Vader, ezt összesen Luke, Han és Leia tudta az ep6 után az élők közül. 6 évvel az ep7-8 előttig még Ben Solo sem tudta. És később is csak ennyit tudtak, mert az, ami az irodában történt, sosem került nyilvánosságra. Sidious és Vader sosem árulták el, hogy akkor és ott Anakin Skywalker Sith Nagyúr lett, azt meg pláne nem, hogy miért.

Esetleg Anakin szelleme csicsereghetett erről, de valahogy kétlem, hogy szívesen beszélt élete legnagyobb tévedéséről és Mace Windu meggyilkolásában történt részvételéről. Nem is volt igazán fontos, főleg, hogy Luke azt sem tudja, hogy ki volt az a Mace Windu.

Az meg durván nagy tévedés, hogy a Jedik és a Sith-ek összes apró dolga le volt jegyezve. A klónok háborúja idején a Jedi Tanács feje kételkedett abban, hogy a saját próféciájukat jól értelmezték-e. Az erőszellem képességről egy Jedi sem tudott, úgy kellett Qui-Gon Jinnek felkutatnia. Utána pedig a Birodalom módszeresen elkezdte eltakarítani a Jedik összes nyomát. Kifosztották és felrobbantották NiJedhát, elpusztították Ilumot, és így tovább. Amikor az Endori csata után elbuktak, a Császári Palota (az egykori coruscanti Jedi Templom) archívumát is elpusztították, ahogy minden mást is, ami még fennmaradt és segíthetett volna a Lázadóknak és Luke-nak újra alkotni a Jedi Rendet és a Köztársaságot. Luke több mint két évtizedig kutatott a megmaradt tudás után, olyan embereket keresve, mint Lor San Tekka volt. A Sith már a klón háborúk idején legendának számított, de már a Jedikről is csak mesékben hallott a fél Galaxis, mert galaktikus léptékben mérve maroknyian voltak. Az ep7 idejére alig maradt valami a Jedikből is, addigra ők is csak legendának számítanak (Luke mindössze egy tucat tanítvánnyal bírt és ők egy senki előtt fel nem fedett bolygón tanultak, távol a figyelő tekintetektől - olyannyira rejtve, hogy sokáig azt sem tudták a Galaxisban, hogy katasztrófa történt az új Jedi Rendben), azt a keveset meg, amit Luke össze tudott kaparni 20+ év alatt, a saját templomában őrizte. Ami ugye pöppet leégett.

1 órával korábban, Mestal írta:

Ráadásul ilyen szinten az erőhasználóknál ez ezerszeresen igaz. Rey úgy ismerte a templomot meg a fát, hogy előtte sosem volt ott, Ben Luke szigetét az óceánnal először akkor látta mikor a lány elméjébe nézett (miközben egyikük sem látta még), Leia úgy emlékezett Amidala arcára hogy 1 percig látta születése után (már ha akkor egyáltalán látott). Yoda azért csesztette állandóan Luke-ot hogy mindenhova néz csak a jelenbe nem. Nem sorolom...

És mi a közös mindebben? Hogy vagy fogalmuk sincs a delikvenseknek, mit látnak, és csak akkor eszmélnek rá, amikor már ott vannak (Rey a szigetet, Luke Dagobah-t látta, de mindkettő csak a helyszínen értette meg a dolgot), addig hót fogalmuk sincs, hogy álmaiknak (mert csak álmukban látták) egyáltalán bármiféle valóságalapja van. Vagy totál random az egész. Például az Erőt még csak nem is értő Leia látta az anyját, de Luke sosem, pedig ő már tudatosan is képes volt az Erőt használni. És még egy közös: mindegyikük kötődik ahhoz, amit látott. Rey és Luke a jövőjét látta, Leia az anyját.

Attól még, hogy az Erővel láthatsz régi dolgokat, távoli világokat, még nem fogsz tudni visszatekinteni a múlt eseményeire, pláne nem olyanokra, amikhez közöd nincs. Máskülönben a Jedik simán megnézhették volna, ki rendelte a klónokat, vagy kicsoda Tyranus - ezek mindegyikére csak nem sokkal a coruscanti csata előtt jöttek rá, és nem az Erőnek hála.

Az 100%, hogy Ben Solo 23 éves koráig semmit sem tudott arról, ki volt Darth Vader. Az egész Galaxis semmit sem tudott erről Luke-on, Leián és Hanon kívül - szóval teljesen és megkérdőjelezhetetlenül biztos, hogy Luke nem ezzel kezdte a tanítást. Utána mindenki megtudta, de így sem valószínű, hogy aztán Luke részletesen elmesélte, hogyan lett az apja a Galaxis legnagyobb szörnyetege, már csak azért sem, mert szerintem maga sem tudta.

 

Ennek ellenére egyetértek veled abban, hogy Kylo érez valamit Rey iránt, de az szerintem inkább már birtoklási és talán testi vágy. Az ep7 elején, de még az ep8 feléig is azt mondom, a Rey és közte kialakult érzelmi kapocs megmenthette volna Kylót, de a srác ezt eldobta, amikor Snoke halála után nem állt Rey mellé. Ott lemondott a megmentésről. Az Kylo "irodai momentuma", amikor végleg eldöntötte: nem kér a Világos Oldalból. Csak míg Vadernek ott volt a fia, Kylónak már senkije sincs. Ő senkit sem szeret szeretetből. Reyt sem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Esetleg lehetne személyeskedés nélkül megvitatni ezt a kérdést? Mindkét oldal véleményét szívesen olvasnám, de csak azt! 

Nincs más véleményem. Egy rekesz sörbe lefogadom hogy a 9. rész katarzisa nem más lesz mint Rey és Kylo érzelmi ütközete. Ha egyáltalán lesz majd fénykard párbajuk (nem vagyok biztos benne, hogy Kylo úgy hal majd meg) az csak körítés lesz hozzá. Mert Kylo meg fog halni, Vaderrel ellentétben elbukik, mert nem lehet megmenteni. És nem Rey végez majd vele.

Ide az ötöst.

Aztán lehet majd menni az énekkarba kánont énekelni :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pontosabban több mint 60 év telt el, és mindenki meghalt ott az irodában, aki elmondhatta volna, hogyan állt át Anakin. Ki mondta volna el? A legnagyobb titok volt a Galaxisban majdnem ötven éven át, hogy Anakin volt Darth Vader, ezt összesen Luke, Han és Leia tudta az ep6 után az élők közül. 6 évvel az ep7-8 előttig még Ben Solo sem tudta. És később is csak ennyit tudtak, mert az, ami az irodában történt, sosem került nyilvánosságra. Sidious és Vader sosem árulták el, hogy akkor és ott Anakin Skywalker Sith Nagyúr lett, azt meg pláne nem, hogy miért.

Esetleg Anakin szelleme csicsereghetett erről, de valahogy kétlem, hogy szívesen beszélt élete legnagyobb tévedéséről és Mace Windu meggyilkolásában történt részvételéről. Nem is volt igazán fontos, főleg, hogy Luke azt sem tudja, hogy ki volt az a Mace Windu.

Köszi Dzséjt. :) Bár csak egy részét tudtam, annak, amit leírtál, de az nagyjából egybevág azzal, amit sejtettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az egész Galaxis semmit sem tudott erről Luke-on, Leián és Hanon kívül - szóval teljesen és megkérdőjelezhetetlenül biztos, hogy Luke nem ezzel kezdte a tanítást.

Nekem nem ez jön le a filmekből, de majd meglátjuk kinek lesz igaza. Kevés alkalommal írtam erre a fórumra, de eddig bejött amiket jósoltam. Most is ezt várom. Legyen ez az én bajom.

 

A rajzfilmeket meg könyveket meghagyom nektek, ha ettől tudatlannak nevez itt egy moderátor arra teszek magasról, nem izgat mikor volt Yoda bábú és mikor CG, és az sem érdekel hogy Han lőtt-e először, mert nekem nem ez a lényeg egy filmben. Nem tudom hogy egy Tie fighter index villógójának XTG-345 a kanonizált neve vagy ZMG-642. Tőlem le is tilthat Donát (az ilyen fenyegetőzés állít ki egy emberről legjobb bizonyítványt), három hét múlva amúgy sem írnék semmit, az előző film után is ez volt a helyzet.

 

A fórumról csak annyit, hogy hiába vannak itt embereknek jó és elgondolkodtató meglátásai (még Donátnak is néha-néha), mert sokszor kampányszinten megy egy-egy butasággal való térítés, és ez idegesítő tud lenni. De ezt elfogadtam azzal hogy ennek ellenére is írok ide, senki és semmi sem tökéletes, és mindenki tud szelektálni.

 

Szóval inkább magamtól lépek. Csá!

 

Donátnak csak annyit: You are no Vader. You are just a child in a mask.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Mestal írta:

Nincs más véleményem. Egy rekesz sörbe lefogadom hogy a 9. rész katarzisa nem más lesz mint Rey és Kylo érzelmi ütközete. Ha egyáltalán lesz majd fénykard párbajuk (nem vagyok biztos benne, hogy Kylo úgy hal majd meg) az csak körítés lesz hozzá. Mert Kylo meg fog halni, Vaderrel ellentétben elbukik, mert nem lehet megmenteni. És nem Rey végez majd vele.

Ide az ötöst.

Aztán lehet majd menni az énekkarba kánont énekelni :-)

Egyértelműen körülöttük fog bonyolódni a cselekmény. Nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki kettejük kapcsolatából. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Mestal írta:

Nekem nem ez jön le a filmekből, de majd meglátjuk kinek lesz igaza.

Ettől még így van, és ez a sztori egy olyan könyvben van elmesélve, aminek megírásában Rian Johnson tevékenyen részt vett ötletekkel. Az a Rian Johnson, aki három hónapot töltött el a Story Grouppal, hogy semmi olyasmit ne kövessen el, ami nem harmonizál egy korábbi filmmel, sorozatepizóddal, könyvvel vagy képregénnyel. De ha ezeket te nem ismered vagy nem fogadod el vagy le sem sz*rod, attól még nem kell lenézni minket, hogy mi így tesszük és talán emiatt a témában jóval kompetensebbek vagyunk, mint te (de azért aranyos, hogy még te szólsz le engem, mert - szerinted - nem tisztelem a másikat...). Ja, és ha már szavaidat kinyilatkoztatásnak, a jóslataidat meg biztosnak veszed: pffff... Én is sok dolgot találtam már el, pont azért, mert jóóóval nagyobb az ismeretem az SW-ről, mint neked. Nem nagy trükk, csak veled ellentétben én nem mondogatom. ;) Ilyen általános dolgokban nem nehéz nem tévedni: a következő részben Kylo és Rey között dől el a harc. Ki gondolta volna? :o 

Azt meg már csak csendben jegyzem meg, hogy a letiltás nem fenyegetőzés, nem ellened irányul, csak annyit tesz, hogy Donát onnantól kezdve nem látja a posztjaidat. Csak ő! Látod mennyit számít, ha pontos ismereteid, nem csak részinformációkból szerzett téves következtetéseid vannak. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestal. Nyugi van. :) Donát csak a saját profiljában tilthat le, nem a fórum egészéről beszélt. Szóval senki se akar kitenni innen. Engem érdekel miket írsz mert sokszor olyan aspektust is megvilágítasz, amire nem gondoltam. Szóval nem mész Te sehová. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én is sok dolgot találtam már el, pont azért, mert jóóóval nagyobb az ismeretem az SW-ről, mint neked. Nem nagy trükk, csak veled ellentétben én nem mondogatom. ;) 

Akkor most vedd elő a tudományod és mond el mi lesz! De tényleg. Kiváncsi vagyok rá! Aztán meglátjuk kinek nagyobb az ismerete. Az enyém még körbe is van metélve :-D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Váljék egészségedre, ez jóval több információ, mint amennyit valaha is tudni szerettem volna rólad, de örülök, hogy fontosnak érezted ezt közölni velünk. :) Ez tényleg ebbe a topikba tartozott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az új film nem teljesen nyűgözött le, Kylo karaktere annál inkább. Már az előző részben is kedveltem, egy teljesen újfajta gonoszt ismerhettünk meg az ő személyében. Sok rajongó nem is értem, minek hasonlítgatja folyton Vaderhez, illetve minek húzza le őt Vader fényében. Én eleve úgy álltam hozzá, hogy még egy olyan jellegzetes, grandiózus karaktert biztosan nem fognak teremteni a készítők, mint Vader. Így is lett, de szerintem Kylo önmagában is remek gonosz a Star Wars világán belül. 

Bírom azt Kylóban, hogy az egyik pillanatban még egész nyugodt (legalábbis az ábrázatából ez jön le), a következőben pedig képes lenne szétverni egy egész hajót. :) Szóval, állandóan viaskodik önmagával, vannak kisebb-nagyobb dühkitörései, ami miatt lehet őt kritizálni, de szerintem pont ezek a tényezők teszik őt egyedivé. 

 

Ami tetszett, hogy ebben a részben megismerhettük egy kicsi alaposabban a múltját. A párbeszédei Rey-jel is klasszak voltak, egyedül a megvalósítás nem tetszett (hogy különböző helyszíneken tartózkodva beszélgettek egymással). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Ami tetszett, hogy ebben a részben megismerhettük egy kicsi alaposabban a múltját. A párbeszédei Rey-jel is klasszak voltak, egyedül a megvalósítás nem tetszett (hogy különböző helyszíneken tartózkodva beszélgettek egymással). 

Érdekes, hogy nem egy külön térbe elhelyezve beszélgetnek egymással - lásd pl. Stranger Things - hanem úgy, hogy mindig csak az egyiküket látjuk. Kicsit fura, ergo egyszerre csak akkor tűnnek fel a képen, mikor Rey végül megérinti Kylo-t. Mivel a másik környezetét nem látják, ezért ki lehetett volna őket ragadni eredeti környezetükből, és mondjuk feketeséggel körülvéve állhatnának egymással szemben pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Váljék egészségedre, ez jóval több információ, mint amennyit valaha is tudni szerettem volna rólad, de örülök, hogy fontosnak érezted ezt közölni velünk. :) Ez tényleg ebbe a topikba tartozott.

Csak viccnek szántam hogy tiszta legyen mit is jelent itt az "ismeret". De lehet hogy nem érted a vicceimet. Nem baj. Remélem az unokáim fogják majd érteni ha bele lapoznak a fórumba és nem csak egy legenda lesz az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Érdekes, hogy nem egy külön térbe elhelyezve beszélgetnek egymással - lásd pl. Stranger Things - hanem úgy, hogy mindig csak az egyiküket látjuk. 

Igen, ezt értem, mert emlékeim szerint Kylo mondja is Rey-nek az első ilyen társalgásuk alkalmával, hogy látja őt, csupán a környezetét nem. Ezért szerintem az lett volna igazán jó megoldás a vásznon, amit az utolsó mondatodban írtál. Tehát hogy ki lehetett volna őket ragadni, és egymással szemben állnának valamiféle fekete környezetben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, caseyjones írta:

A párbeszédei Rey-jel is klasszak voltak, egyedül a megvalósítás nem tetszett (hogy különböző helyszíneken tartózkodva beszélgettek egymással). 

Nekem pont ez tetszett a megvalósításban. Teljesen újszerűnek hatott az SW-ben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Bár az új film nem teljesen nyűgözött le, Kylo karaktere annál inkább. ...Ami tetszett, hogy ebben a részben megismerhettük egy kicsi alaposabban a múltját.

Én szurkolok neki nehogy úgy járjon mint Vader. Róla ezek szerint senki sem tud semmit, szeplőtelen fogantatás ide, midikloriánok oda. Ha így belegondolok, olyan mintha Jézus története kimaradna a Bibliából... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Igen, ezt értem, mert emlékeim szerint Kylo mondja is Rey-nek az első ilyen társalgásuk alkalmával, hogy látja őt, csupán a környezetét nem. Ezért szerintem az lett volna igazán jó megoldás a vásznon, amit az utolsó mondatodban írtál. Tehát hogy ki lehetett volna őket ragadni, és egymással szemben állnának valamiféle fekete környezetben. 

Szerintem az is jó volt, amit a film mutat, csak én másra számítottam volna ilyen helyzetben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem mondok nagyot azzal, hogy Kylo ezzel a filmmel végképp belépett a legnagyobbak közé. Hihetetlen történetszála van és a színész is fergeteges. Sokszor fikázták korábban a színészi játékot az SW-ben, de itt Adam Driver olyat nyújtott, ami top kategória.

 

Kylo Ren aka. Ben Solo karaktere teljesen kimutat az SW keretei közül. Egyrészt megvan benne minden, ami az elődeiben, másrészt viszont teljesen mások a motivációi. Szimbóluma valami újnak. Még nem tudnám megfogalmazni mi az, de határozottan érzem. Egyszerűen nem érdekli semmi, csak a hatalom. A korábbi hőseinknél mindig volt valami hátsó mozgatórugó. Nála nincs. Nem akar megmenteni senkit, egyszerűen csak keresi önmagát, meg akarja élni a benne lévő sötétséget. Ez persze nem megy könnyen, szerintem ezért is szegődik Snoke mellé, aki felerősítette a fiúban ezt a vágyat (ezt érzi meg Luke). Hihetetlen kettősség jellemzi. Hidegvérrel megöli az apját, majd a TLJ kb. feléig elhiteti Johnson, hogy a fiúban van jóság és visszatéríthető. Sablonosan hangzik igaz? :) De a TLJ nem ’az’ a film! Kylo valahol Snoke-nak is köszönheti, hogy végre mer önmaga lenni. Felvállalja az érzéseit, nem elnyomja őket. Nem kell ahhoz megölnie az anyját, hogy legyen valaki. Snoke megaláztatása arra volt jó, hogy Kylot a saját lábára állítsa (és megássa a saját sírját). Gyönyörűen felépített jelent volt, a sisak szétverésével bezárólag. A fiú nem egyszer mondja el, hogy hagyjuk a csudába a múltat. Mindent, amit ismertünk. Jediket, sitheket, Snoke-ot. Kylo nem sith, mint ahogy Snoke sem. Ren lovag. Erre a szálra nagyon kíváncsi leszek, remélem kapunk rá valami magyarázatot, hogy mire épül ez a rend, mert most már könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ez Kylo új sötét oldali szektája. Az mekkora jóság lenne már, ha Vader unokája egy Palpatine Birodalmával összemérhető államszervezetet alakítana ki? :yes: Kylo Solo a legérdekesebb karakter az új trilógiában, nagy dolgokat várok még tőle!

 

Szerk: ha most lenne a madness simán rá szavaznék Ahsoka ellenében. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így látom Kylot. Abban egyetértek, hogy remekül felépített karakter, egyedi és különleges. Adam Driver játéka pedig valóban parádés. Az univerzumban betöltött szerepét viszont már másképp látom.

 

Kyloban az a leginkább újszerű, hogy ő tudatosan keresi a sötétséget és gonosz akar lenni. Feléled benne a sötétség, ő pedig vonzódik hozzá. Nem csak úgy sodródik felé, ahogyan mindenféle más dolgot akar, hanem eleve ez a fő cél. Nem is igazán alkalmas erre, mert nem velejéig romlott, ott van benne a fény, de szándékosan küzd ellene és ki akarja irtani magából a jóság minden csíráját. Nem tudom miért az a legfőbb célja az életben, hogy ő lehessen a leginkább vegytiszta gonosz, de brutálisan ijesztő.

A hatalom is úgy a kezébe kerül, nyilván akkor már megragadja a lehetőséget, de nem láttam rajta, hogy amúgy annyira motiválná. Szerintem nem igaz, hogy őt csak a hatalom érdekelné. A galaxis uralása is csak egy eszköz arra, hogy elmélyülhessen a sötétségben. Az se érdekli, hogy Snoke tudna-e neki még tanítani bármit is, hogy erősebb vagy hatalmasabb lehessen, simán kinyírja, mert ezzel nagyobbat léphet a gonoszság útján. Reyt tök jó lenne maga mellett tudni, de ha a lány ezt nem akarja, hát vesszen oda ő is. De igazából senkihez és semmihez nem kötődik már a rész végére, mindent el akar törölni a múltból.

 

Ugyanakkor az olthatatlan vágy nem elég a teljes sötétséghez, megy a kínlódás. Hant nem hidegvérrel megölte, hanem nagy nehezen megtette valahogy, de lelkileg bele is szakadt. Az anyját pedig igenis meg kellett volna ölnie, az lett volna a következő nagy lépés, de képtelen volt rá. Reyt szintén nem tudta megölni, inkább kinyírta Snoke-ot, a lányt pedig maga mellé akarta állítani. Aztán Snoke hiányában már nyilván volt benne annyi hiúság, hogy ő legyen az ER első embere, de szerintem látszik, hogy totálisan alkalmatlan a vezetésre.

Esélye nincs neki arra, hogy egy olyan Birodalmat hozzon össze, mint Palpatine. Igazából nem is kéne, mert ott a kész ER a keze alatt, de szvsz még az is csoda lenne, ha így tudná működtetni a rendszert. Azt hamarabb nézem ki belőle, hogy agyament ámokfutásba kezd és az ER hadi potenciálját csak arra akarja kihasználni, hogy minél több rombolást végezzen vele, minthogy tervezgessen meg taktikázzon hogyan lehetne uralkodni a galaxison. Ahogy látom, neki nem szolgák kellenek, hanem hullák. Isteni jó, hogy a Starkiller már nincs a kezében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudatosan törekszik arra ami a rokonságában mint elkerülendő stigma volt csak jelen. Homlokegyenest az ellenkezője mindannak amit az elődei akartak.  Ez már eleve annyira újszerű, hogy minimum beszédtémának kell lennie. És ez csak most, a VIII-ban nyomatékosodott. Az, hogy megölte Snoke-ot két dologra világíthat rá. Vagy Ben hatalmas az Erőben, vagy Snoke egy lúzer. Azért úgy megölni a mesterét miközben az arról papol, hogy őt nem lehet elárulni meg legyőzni, és bele lát a fejekbe, eközben Ben a tőle 30 centire lévő kardot fordítja felé! Erre mondom én, hogy más mint az eddigi karakterek. Olyan Erővel és látásmóddal rendelkezik, amivel a "korábbi Erőhasználók" nem tudnak mit kezdeni.

 

Az egyik alapköve lesz annak, hogy lezárjuk a régmúltat, amit nem mellesleg egész film alatt emleget. Szerintem a TLJ a Skywalker Saga lezárásának az előfutára, és ennek Kylo a hírnöke.

 

Az pedig, hogy Kylo hogyan viselkedett a hatalomátvétel után egy órával irreleváns. Lesz ideje beletanulni a szerepbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy Ben hatalmas az Erőben, vagy Snoke egy lúzer.

Nem gondolnám, hogy Kylo annyira hatalmas lenne az Erőben. Nyilván nem kispályás, de itt inkább arról volt szó, hogy ügyesen kihasználta Snoke elbizakodottságát. Azt se állítanám, hogy Snoke lúzer, de ebben a szituban eléggé az volt. Ha az általad felvázolt két opcióból kéne választani, akkor inkább volt Snoke lúzer, mint Kylo hatalmas az Erőben, de kár ilyen szélsőségesen megközelíteni. Kylo itt nagyon megfirkálta Snoke-ot, ez a hiba pedig a "legfőbb vezér" életébe került.

 

Sok a hasonlóság a 6 és 8 tróntermi jelenete között, részben az is, hogy ott Sidious tette maga mellé a kardot és piszkálta Luke-ot. Ami nagy különbség, hogy Sidious viszont egyértelműen arra bátorította Luke-ot, hogy őt támadja meg, így ő maga és Vader is számított erre. Ráadásul ő egyértelműen arra utalt, hogy Luke húzza magához a kardot, amit a fiú meg is tett. Luke nem is volt annyira jártas és rutinos, hogy akár csak eszébe jusson elfordítani a kardot és távolról aktiválni, másrészt az öreg figyelt is rá.

Snoke viszont azt akarta, hogy Kylo Reyre csapjon le, így fel sem merült benne, hogy ő is lehet áldozat. Kylonál meg ott volt a saját fegyvere, így Luke egykori kardjára nem figyelt a mamuszos barátunk. Az meg pláne nem volt túl okos, hogy Reyre gondolt, mint Kylo főellensége, hiszen ez több okból is sántított. Éreznie kellett régóta, hogy Kylo benne sem bízik és tudja, hogy csak kihasználja. Másrészt azt is éreznie kellett volna, hogy Kylo sokkal közelebb került Reyhez, külön bizarr, hogy pont Snoke volt a "kerítő", aki összehozta a kis frigyet.

 

Szóval összességében Snoke igencsak balfék volt akkor és ott. Kylonak csak arra kellett figyelnie, hogy annyira legalább kordában tartsa az érzéseit, hogy Snoke előtt ne lepleződjön le. Viszont az Erő inkább sugall dolgokat, mintsem konkrétan megmutatja azokat, így hiába olvasott egész jól Snoke Benben, hisz félreértelmezte az infókat. Kylo annyiból volt nagyon ügyes, hogy erre rájött, rájátszott erre és kihasználta a helyzetet. De túl hatalmas már csak azért sem lehetett az Erőben, mert a 7-ben Rey pillanatok alatt ellene fordította a kis elmetrükkjét és beleolvasott a gondolataiba.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Nem gondolnám, hogy Kylo annyira hatalmas lenne az Erőben. Nyilván nem kispályás, de itt inkább arról volt szó, hogy ügyesen kihasználta Snoke elbizakodottságát. Azt se állítanám, hogy Snoke lúzer, de ebben a szituban eléggé az volt. Ha az általad felvázolt két opcióból kéne választani, akkor inkább volt Snoke lúzer, mint Kylo hatalmas az Erőben, de kár ilyen szélsőségesen megközelíteni. Kylo itt nagyon megfirkálta Snoke-ot, ez a hiba pedig a "legfőbb vezér" életébe került.

De közben azt mondja, hogy őt nem lehet legyőzni, meg olvassa minden gondolatát, közben egy fénykard az oldala felé fordul! Mi ez ha nem nagyzás vagy lúzerség Snoke részéről? Valamit nagyon benézett!

1 perccel korábban, pb69 írta:

Sok a hasonlóság a 6 és 8 tróntermi jelenete között, részben az is, hogy ott Sidious tette maga mellé a kardot és piszkálta Luke-ot. Ami nagy különbség, hogy Sidious viszont egyértelműen arra bátorította Luke-ot, hogy őt támadja meg, így ő maga és Vader is számított erre. Ráadásul ő egyértelműen arra utalt, hogy Luke húzza magához a kardot, amit a fiú meg is tett. Luke nem is volt annyira jártas és rutinos, hogy akár csak eszébe jusson elfordítani a kardot és távolról aktiválni, másrészt az öreg figyelt is rá.

Teljesen más a két jelenet, max. a helyszínek hasonlítanak 20%-ban. Palpatine nagy májer volt Snoke meg nem.

1 perccel korábban, pb69 írta:

Snoke viszont azt akarta, hogy Kylo Reyre csapjon le, így fel sem merült benne, ...

De fentebb is írtam, hogy épp arról papol, hogy kontrollálja minden gondolatát Kylonak! Amint láttuk nem így történt.

1 perccel korábban, pb69 írta:

Másrészt azt is éreznie kellett volna, hogy Kylo sokkal közelebb került Reyhez, külön bizarr, hogy pont Snoke volt a "kerítő", aki összehozta a kis frigyet.

Palpatine is ebbe a csapdába esett. Nem érezte meg Vaderben a jót, mert ugye egy sith nem érez ilyesmit. Snoke se érezte meg a mindentől eltérő érzéseket Kylo-ban. Mert a fiú se nem sith se nem jedi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De közben azt mondja, hogy őt nem lehet legyőzni, meg olvassa minden gondolatát, közben egy fénykard az oldala felé fordul! Mi ez ha nem nagyzás vagy lúzerség Snoke részéről? Valamit nagyon benézett!

Persze, azért is írtam, hogy abban a szituban lúzer volt.

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Teljesen más a két jelenet, max. a helyszínek hasonlítanak 20%-ban. Palpatine nagy májer volt Snoke meg nem.

Azért vannak hasonlóságok. Abban egyetértünk, hogy Sidious minden tekintetben felülmúlta Snoke-ot, legalábbis egyelőre nagyon így tűnik. Ugyanakkor a trónteremben történtekre Sidious se verheti a mellét, mert ott ő is lúzer volt. :)

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De fentebb is írtam, hogy épp arról papol, hogy kontrollálja minden gondolatát Kylonak! Amint láttuk nem így történt.

Persze, mert hiába látod a másik gondolatait és érzéseit, ha félreértelmezed azokat. Ráadásul Snoke Kylo érzéseinek csak egy részét érezte. Ugye olyan ez, hogy az ember nem gondol bele, hogy amit a vízfelszínen lát, az csak a jéghegy csúcsa. Sok mindent látsz, azt hiszed ez minden. Snoke túl sokat gondolt magáról, ill. alábecsülte Kylot, meglett a jutalma.

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Palpatine is ebbe a csapdába esett. Nem érezte meg Vaderben a jót, mert ugye egy sith nem érez ilyesmit. Snoke se érezte meg a mindentől eltérő érzéseket Kylo-ban. Mert a fiú se nem sith se nem jedi.

Ennek szerintem semmi köze a jedi/sith vonalhoz. Sidious nem azért nem érezte Vaderben a jót, mert sith ilyet nem érezhet meg. Egyszerűen nem figyelt eléggé, mert már a pökhendiségétől óvatlanná vált. Snoke meg szintén nem azért nem látta jobban Kylo gondolatait és érzéseit, mert nem volt se sith, se jedi. Hanem mert egyrészt Snoke is túl öntelt volt, másrészt meg nem volt elég erős ehhez. Pluszban Kylo is lehet, hogy erősebb volt már fejben, mint ahogyan arra alapesetben számítani lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.