Ugrás a kommentre

Kazuda Xiono


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hűha, azt hiszem ezt a nevet szoknom kell majd. De nagyon. :D 

 

Ááá, nem hiszem, hogy űrbálnákkal tűnik majd el, szerintem majd Han mellé szegődik, az Eravana legénység tagja lesz, és hát mind tudjuk, hogy mi történt azzal a legénységgel a rathtar -ok megszerzése közben. :P 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez annyira nem nagy kérdés, tekintettel arra, hogy az Ellenállás is sejtszerűen működik. Hol volt Holdo az ep7-ben? Vagy Tali? Rose? Zay? Hová lett Wexley és a felesége, Kun az ep8-ra? Na és Pava? Na ugye. Szóval szerintem ez akkor sem lenne kérdés, ha semmi baja sem esne a filmig. Hol van az ep7-8-ban? Nem a D'Qaron. Ennyi.

 

Engem jobban érdekel, hogy honnan jön, hogyan kerül az Ellenállásba, van-e valamilyen kapcsolata a Lázadók Szövetségével. Ez azért is érdekes, mert az Ellenállásban a legtöbb ember vagy Lázadó volt vagy a szülei voltak azok (Poe, Wexley, Korr Sella). Már ez is érdekes lenne, hogy családi okokból vagy meggyőződésből csatlakozik Leia szervezetéhez? (Az nyilvánvaló, hogy a Szövetségben nem harcolt a Birodalom ellen. :) ) De az is jó kérdés lehet, hogy a Köztársaság katonája volt, vagy szimplán civilként lépett be?

És a legjobb kérdés: mi az oka annak, hogy pont őt választják a kémnek? Pilóta, ami nem éppen vág össze a kém szakmával. Lehet, hogy van valamilyen kötődése az Első Rend felé?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ellenkezőjét gondolom. Számomra az Erő-használókból a sok sohasem elég. Sőt, az utóbbi időben azon kaptam magam, hogy kezd zavarni az utóbbi években: sok Star Wars történetben nincs Erő-használó, vagy csak kevés Erő-használó van.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hűha, azt hiszem ezt a nevet szoknom kell majd. De nagyon. :D 

Hát egy Tobias Beckett után az én gyomrom már mindent bevesz. :)

 

Én is azt remélem, hogy nem Erőhasználó lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hát egy Tobias Beckett után az én gyomrom már mindent bevesz. :)

Nekem ezzel a névvel nincs problémám, de ez a Kazuda Xiono... fura na. :) 

 

Én úgy gondolom, hogy nem lesz erőhasználó. Talán ha Luke akadémiáján a diákok szabad küldetéseket is csinálhattak, akkor talán egy melléje szegődhetne az évad során, annak örülnék, mégse lenne annyira főszerepben. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

- Kazuda "Kaz" Xiono

Kazuda "Kaz" Xiono

Magabiztosan és az Új Köztársaság X-szárnyú vadászpilótájaként, Kaz új feladatot kap, mint az Ellenállás kéme. Most egy a Colossus néven ismert független feltöltőállomáson élve, Kaz mindent megtesz azért, hogy beilleszkedjen mint egy szerelő és így teljesítse a rá bízott küldetését.

 

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kaznál nekem az szúrt szemet, hogy a köztársasági hadseregben pilóta. Én azt hittem az ellenállás tagja. 

Amíg nem jött ki a First-Look trailer, addig én azt hittem, hogy ilyen versenyző lehet valahol és Poe beintegrálja az Ellenállásba. Érdekes lesz látni az ÚK haderejét. Remélem a sorozat bemutatja ezt mégha nem is annyira részletesen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor már jöhetne Hosnian Prime is. 

Mivel időben közel leszünk a TFA -hoz, nem elképzelhetetlen az, hogy látjuk majd. De ha neadjisten az elején nem látjuk a bolygót, elképzelhető, hogy a évad valamelyik szakaszában Kaz visszatér az ÚK fővárosába kémkedni. Én örülnék neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már érthető. Bár ha ilyen emberekről szerez tudomást, azok után nem kémkedni kell, hanem letartóztatni, helyben agyonlövetni vagy esetleg kettős ügynökként felhasználni. Egyik sem tűnik úgy, hogy Kaz feladatkörébe tartozik, de a nyomokat szolgáltathatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Kaz valóban szolgáltathat nyomokat. Eltudok olyat képzelni, hogy kémkedik néhány vagyonosabb szenátor után, leadja a nyomokat az Ellenállásnak, ők pedig Leia és Korr Sella kettősével beszámolnak erről a Szenátusnak. Bár ugye a 7 fényében nem nagyon érnének vele el semmit.

 

Kaz karaktere amúgy e BTS videó után elkezdett izgatni. Vajon mennyire fognak majd belemenni abba, hogy ő a köztársaságnál szolgált? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Kazzal kapcsolatban ami engem most a legjobban érdekel, az a küldetése eleve elrendelt bukása. Remélem, ezt meglovagolják a készítők. Az Ellenállás már tudja, hogy az Első Rend támadásra készül, az ep7-ben pedig szerepel a támadás, amiről addig semmit sem tudtak. Vagyis már most tisztában vagyunk vele, hogy Kaz nem fog tudni információt szerezni az Első Rendről, legalábbis arról a támadásról, amiről infót kéne szereznie.

Na most, Kaz már most értékes időt vesztett a csetlésével-botlásával. Ez már egy jó karakterkonfliktust adhat önmagával szemben, önvádak és önmarcangolások egész sorát hozhatná el. De még ott lehet az apjával való rossz, rendezetlen kapcsolata és milliárdok halála is. Ezt nagyon szépen ki lehetne bontani.

Így van, és azt se felejtsük el megint, hogy Kaz sehol sincs a filmekben. Olyan a helyzete mint Ezrának. Kétlem, hogy őt is kilőnék az ismeretlen régióba, szóval marad a halála. Az jó hátteret adna neki amiket fejtegettél, de ez eddig a sorozat hangulatában nincs benne. Túl drámai lenne. Persze ki tudja hova fog kifutni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így van, és azt se felejtsük el megint, hogy Kaz sehol sincs a filmekben.  Olyan a helyzete mint Ezrának. Kétlem, hogy őt is kilőnék az ismeretlen régióba, szóval marad a halála.

Már megint ott járunk, hogy ha valakit nem látunk a filmekben, az csak halott lehet? :roll: Herát sem láttuk, mégis pontosan tudjuk, hogy még az endori csatában is harcolt. Eleve már most két tökéletes, magát adó lehetőség van.

1) Az ep7-8 alatt Kaz a Colossuson van. Mert miért is kéne máshol lennie? Az ep7-8 eseményei olyan gyorsan zajlanak le, hogy tökéletesen érthető, ha Kaz nem megy el a D'qarra, ahol jelenleg még nem is járt. Eleve nem logikus, hogy visszahívják az embereiket olyan bolygóra, amit éppen kiürítenek.

2) Akárcsak az összes olyan ellenállási tag, aki ott volt az ep7-ben, de nem tűnt fel az ep8-ban, egyszerűen Leia parancsára Kaz is elmegy valami mást csinálni a Galaxis X pontján.

Amúgy szerintem Kaz helyzete kicsit sem hasonlít Ezráéra, egyrészt mert Kaz jelenleg egy senki, míg Ezra a végén már parancsnok volt a Yavin IV-en, aki Mothmával bratyizott, másrészt - és ez a fontosabb - Kaz nem Erőhasználó. Ezrát azért kellett elsősorban eltüntetni, mert használta az Erőt és Jedi volt, márpedig a filmek idején ilyen csak egy volt a Szövetségben, Luke Skywalker. Ha Ezra is csak egy tehetséges fickó lett volna, aki az Erőről legfeljebb hallott, maradhatott volna, mint ahogy maradt Hera is.

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az jó hátteret adna neki amiket fejtegettél, de ez eddig a sorozat hangulatában nincs benne. Túl drámai lenne.

De éppen ez lenne a lényege a sorozatnak, hogy A-ból B-be halad, fejlődik, minden változik. A fene megette az egészet, ha a Hosnian-rendszer szétlövése után a sorozatban továbbra is mindenki happy és az egészet csak egy kalandnak fogja fel. És azért na, a Rebels első négy részének hangulatában sem volt benne egy olyan drámai jelenet, mint Kanan felrobbantása. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Már megint ott járunk, hogy ha valakit nem látunk a filmekben, az csak halott lehet? :roll: Herát sem láttuk, mégis pontosan tudjuk, hogy még az endori csatában is harcolt.

Igaz, nem feltétlen kell meghalnia. Az emberek valamiért mindig erre gondolnak elsőre. Bár ettől nyilván felmegy Bomarr vérnyomása, ami a Rebels gyengesége is volt egyben. :P 

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Eleve már most két tökéletes, magát adó lehetőség van.

1) Az ep7-8 alatt Kaz a Colossuson van. Mert miért is kéne máshol lennie? Az ep7-8 eseményei olyan gyorsan zajlanak le, hogy tökéletesen érthető, ha Kaz nem megy el a D'qarra, ahol jelenleg még nem is járt. Eleve nem logikus, hogy visszahívják az embereiket olyan bolygóra, amit éppen kiürítenek.

Láttad a sorozat végét? Ki tudja hol lesz Kaz akkor? Az előzetesekből valószínűsíthető, hogy a bázisnak kampeca lesz. Kaz lehet akárhol, de egy valag sört tennék rá, hogy az EPVII idején már elhagyta a Colosusst. 

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

2) Akárcsak az összes olyan ellenállási tag, aki ott volt az ep7-ben, de nem tűnt fel az ep8-ban, egyszerűen Leia parancsára Kaz is elmegy valami mást csinálni a Galaxis X pontján.

Ez jobban tetszene ha már mindenképpen bele akarjuk tenni.

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintem Kaz helyzete kicsit sem hasonlít Ezráéra, egyrészt mert Kaz jelenleg egy senki, míg Ezra a végén már parancsnok volt a Yavin IV-en, aki Mothmával bratyizott, másrészt - és ez a fontosabb - Kaz nem Erőhasználó.

Ezra a Rebels elején nagyobb senki volt mint Kaz most. Az Erőhasználat kompenzálja ezt a társadalmi különbséget. 

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

De éppen ez lenne a lényege a sorozatnak, hogy A-ból B-be halad, fejlődik, minden változik. A fene megette az egészet, ha a Hosnian-rendszer szétlövése után a sorozatban továbbra is mindenki happy és az egészet csak egy kalandnak fogja fel.

Majd meglátjuk. Úgy lenne egészséges ha a komolyodás irányéba haladna mind a karakter mind a sorozat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Láttad a sorozat végét? Ki tudja hol lesz Kaz akkor? Az előzetesekből valószínűsíthető, hogy a bázisnak kampeca lesz. Kaz lehet akárhol, de egy valag sört tennék rá, hogy az EPVII idején már elhagyta a Colosusst. 

Nem láttam, ezért írtam azt, hogy "lehetőség", nem pedig azt, hogy "ez lesz". ;) Ugyanannyi esélye van annak, hogy a Colossus megmarad, mint annak, hogy elporlad. HA megmarad, akkor Kaz AKÁR ott is maradhat az ep7-8 idejére. De AKÁR bárhol máshol is lehet, mert a kánon anyagok erre már lehetőséget biztosítottak tavaly. Egy biztos, a halál korántsem az egyetlen opció. Sőt technikailag a fontos sorozatkarakterek közül eddig csak Kanan halt meg, senki más.

 

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezra a Rebels elején nagyobb senki volt mint Kaz most. Az Erőhasználat kompenzálja ezt a társadalmi különbséget. 

A társadalmi helyzete a filmek szempontjából egyiknél sem fontos. Kaz nincs közelebb most a D'qarhoz, mint Ezra volt a Yavin IV-hez a sorozat elején, de a tény, hogy a lázadásban volt még két Erőhasználó, miközben a filmben kimondják, hogy Luke az utolsó, az lényeges. Azt senki sem mondja az ep7-8-ban, hogy arisztokraták vagy szenátor sarjak nincsenek már az Ellenállásban (eleve biztosan tudjuk, hogy Kazon kívül legalább egy ilyen még van :) ), mint ahogy azt sem állította senki a filmekben, hogy csavargókat nem vesznek fel a lázadásba.

Kaz egy pilóta, Ezra egy Jedi. Melyikből volt több a Szövetségben vagy az Ellenállásban? Ennyit arról, hogy ki a jelentősebb. :P Kaz jelenleg nem fontosabb a filmek szempontjából, mint Jessica Pava, így simán nem számít, hogy látjuk-e a filmekben egy 400+ főt számláló, a filmek alatt is az egész Galaxisban ténykedő szervezet tagjaként. Ha kiderül, hogy képes használni az Erőt vagy az ep7 eseményei előtt kinevezik a d'qari bázis parancsnokává, esetleg a Raddus kapitányává, na, akkor már olyan jelentős lesz, mint Ezra.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem láttam, ezért írtam azt, hogy "lehetőség", nem pedig azt, hogy "ez lesz". ;) Ugyanannyi esélye van annak, hogy a Colossus megmarad, mint annak, hogy elporlad. HA megmarad, akkor Kaz AKÁR ott is maradhat az ep7-8 idejére. De AKÁR bárhol máshol is lehet, mert a kánon anyagok erre már lehetőséget biztosítottak tavaly. Egy biztos, a halál korántsem az egyetlen opció. Sőt technikailag a fontos sorozatkarakterek közül eddig csak Kanan halt meg, senki más.

Úgy értettem, hogy az ER kezén lesz. ;) Így kampeca...konyec, stb. Mivel láttuk Kylot oda megérkezni, valószínűleg ráteszik a mocskos kis mancsukat. 

 

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kaz egy pilóta, Ezra egy Jedi.

De ne hasonlítsd már a két karaktert úgy össze, hogy az egyiknek tudod az életútját, a másikból meg szinte semmit nem láttál. :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.