Ugrás a kommentre

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith


luke19

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A második kötet a kívánságlistámon van a szukitsnál. Annyi elég vagy elő is kell rendelnem? 

Amúgy a sorozat mélyebb megértéséhez szerintem még rendeld be a windu-t. Abban szerepel az egyik Jedi aki a harmadik sztoriszálban feltűnik.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat különszámában felbukkan pár érdekes helyszín. A magyar megnevezésekben itt most bizonytalan vagyok.

A Scarifon:

-Imperial Security Complex, The Citadel Tower - ez a magyar fordításban így van jelenleg: A Birodalmi Biztonsági Komplexum Fellegvára

Nem emlékszem, hogy a Zsivány Egyes magyar szinkronjában ez milyen megnevezést kapott, vagy, hogy a Zsivány Egyes regényben előfordult-e.

 

A Geonosison:

-The Petranaki Arena - ez a magyar fordításban: A Petranaki aréna (a II. epizód híres arénája)
Szerintem ez jó. Csak itt jelent meg ez a szöveg.

 

-The Korakanni Mound - ez a magyar fordításban: A Korakanni domb

A klónok háborúja sorozat helyszíne ez. Szerintem ezt nem fordították le a sorozatban.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Imperial Security Complex, The Citadel Tower - ez a magyar fordításban így van jelenleg: A Birodalmi Biztonsági Komplexum Fellegvára

Na most itt a fordítás egy kicsit félrement. Akkor lehetne így fordítani magyarra ha angolul a következő szöveg lenne:The Imperial Security Complex's Citadel Tower. Szerintem helyesebb fordítás lenne ez: Birodalmi biztonsági komplexum, Citadella torony.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ma megjött a második kötet. Este elolvasom. 

De jó neked, én még a széthasadt birodalmat se olvastam(mondjuk nem is.biztos hogy fogom). De ezt a sorozatot végigolvasom majd. Amúgy csomagban rendelted vagy magában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A harmadikkal együtt akartam, de jött az értesítés, hogy a második fogyóban van így gyorsan megrendeltem. 

Uh, ezt így rossz hallani hogy fogyóban van. Remélem nekem még marad.:D Na de majd ha vége a sulinak akkor rendelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt a hetedik kötet. Jó lesz ez a Jocasta szál. Iskolát rendezett be? Ez még most, a sequel trilógia idején is előkerülhet.

 

Az meg most esett le, hogy az inkvizítorok a Renekre hasonlítanak erősen. Vagy inkább fordítva? 

 

10. szám legvégén az Luke Skywalker? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre jegelve van a téma. Beteaselték, tippre a IX után ismerkedünk meg jobban a jedi ereklyéket kutató és jedi rendet feltámasztó Luke -al. :)

 

Amúgy én még nem gondoltam bele a Renek/inqvizítorok hasonlóságára. Bár elsőként megvárnám a TROS -t, dizájnilag ihlet lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EL is olvastam. Vajon mint kezd Vader az Erő-érzékenyek listájával? Talán már Palpatine ellenében akar kavarni? Az is jó szál lesz ki akarja a vesztét. A végén az öt ártatlan kinyírása elég brutális volt de szerintem ezzel nem ért célt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 29. - 0:38, Bence1997 írta:

Yup. Úgy tűnik, hogy a 6-7 között valamikor rálelt Jocasta titkos könyvtárára. :)

Biztos, hogy az a jelenet már a 6 és a 7 között játszódik? Én Luke ruhája alapján inkább a 4 és az 5 közé tippelném.

2019. 05. 29. - 9:16, Ody Mandrell írta:

EL is olvastam. Vajon mint kezd Vader az Erő-érzékenyek listájával? Talán már Palpatine ellenében akar kavarni? Az is jó szál lesz ki akarja a vesztét. A végén az öt ártatlan kinyírása elég brutális volt de szerintem ezzel nem ért célt. 

Ebben a sztori szálban az volt a jó, hogy Vader hamar rádöbbent: Sidious az utódját keresi Vader helyébe. Mégse akkora nagy barát az öreg, mint évekkel korábban hitte. Egyre jobban megrendül a bizalma Sidious-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Biztos, hogy az a jelenet már a 6 és a 7 között játszódik? Én Luke ruhája alapján inkább a 4 és az 5 közé tippelném.

A rajz picit csalókás, de a ruha alapján én nem mondanám a 4-5 közé. Luke alapból a Birodalom bukása után már elindult jedi ereklyék felkeresésére, így nekem ez lenne a logikus, hogy a két trilógia között talál rá Jocasta könyvtárára. :)

2019. 05. 29. - 9:16, Ody Mandrell írta:

Vajon mint kezd Vader az Erő-érzékenyek listájával? Talán már Palpatine ellenében akar kavarni?

Szerintem rájött, hogy miért is érdekli az Erő-érzékenyek listája az öreg fószert. Eltusolta mestere elől, így keresztbe tudott tenni Palpi jövőbeli terveinek. :)

2019. 05. 29. - 9:16, Ody Mandrell írta:

Az is jó szál lesz ki akarja a vesztét.

Ha jól tudom ezt a Vader utáni vadászatot 2 rész alatt lezavarják. Mondjuk nem baj, érdekes volt amit kihoztak belőle. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ebben a sztori szálban az volt a jó, hogy Vader hamar rádöbbent: Sidious az utódját keresi Vader helyébe. Mégse akkora nagy barát az öreg, mint évekkel korábban hitte. Egyre jobban megrendül a bizalma Sidious-ban.

Remélem nem az egészből spoilereztél, holott csak az első két kötetet olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.