Ugrás a kommentre

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith


luke19

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Frenkie írta:

Összesen hány részes ez a sorozat? Az első kötet ugye 6 részes lesz magyarul. Hány lesz még és a többi mikor jelenik meg?

Ez ongoing sorozat, most járnak a 20.számnál. A második kötet majd a 7-12. számokat tartalmazza. A harmadik 13-18.+az első különszám. A negyedik kötet pedig a most futó Fortress Vader sztori lesz. Ha jól emlékszem Revan azt írta régebben, hogy jövőre 2, vagy 3 kötet fog megjelenni ebből a sorozatból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a most futó sorozatok közül az egyik, ha nem a legjobb sorozat. A 2015 -ös Vader is jó volt, de ez még azt is lepipálja. Kíváncsi vagyok, hogy hova fog kifutni a most futó történet,

Spoiler

Lord Mimin a Lando képregényben volt először említve, szóval kíváncsi vagyok, hogy ez a "személy" milyen történettel is rendelkezik. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Frenkie! Erről beszélt Bomarr, hogy ez mennyire jó?

Igen.

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jövőre jön nálunk a 2. kötet (7-12. szám), és a 3. kötet (13-18. szám+ 2. éves különszám).

Hát akkor ezeket bevállalolm angolul, jövőre az még keményen messze van. Türelmes vagyok ilyen téren ,de nem ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
4 perccel korábban, luke19 írta:

Jelenlegi legjobb képregény, de nem baj, hogy nem húzzák a végtelenségig. Csak minden megkezdett történetszálat zárjanak le. Bár mostanság nem tudom hogyan áll, mert tán a 19.szám volt, amit utoljára olvastam. 

Hát azért még bőven van történet, amit kibonthatnának.

Spoiler

Ugye maguk az inqvizítorok, persze picit bővebben megismerjük őket, de még mindig felületesek.

Vannak még túlélő jedik (pl. Quinlan Vos vagy 1-2 tanácstag) ebből lehetne egy jó jedi vadászatot írni.

A jelenlegi történet meg ugye Lord Momin vagy ki miatt érdekes, kitudja milyen ereklyék vannak Sidious -nál, amik érdekesek lehetnek Vader számára.

És még sorolhatnánk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Kissé csalódottan és értetlenül állok a második Vader zárása előtt. Annak idején pont a Történeti Csoport egyik tagja írta, hogy a Fortress Vader után jönnek a Jedi: Fallen Ordert felvezető sztorik.

Azt mondta, hogy a Darth Vader szériában? Mert ha nem említett meg konkrét dolgot, akkor az azt jelenti, hogy a jövőre érkező történetek fognak utalgatni rá és nem a DV széria. Meg ugye felvezető sztori. A játék pedig az EpIII után játszódik. Sajnos a Vader jelen szála több évvel a 3 után játszódik - hogy mennyivel az nem ismert, de az erőd építését 15-1 BBY -re datálják, tehát már most 4-5 évvel vagyunk távol elméletileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Azt mondta, hogy a Darth Vader szériában? Mert ha nem említett meg konkrét dolgot, akkor az azt jelenti, hogy a jövőre érkező történetek fognak utalgatni rá és nem a DV széria. Meg ugye felvezető sztori. A játék pedig az EpIII után játszódik. Sajnos a Vader jelen szála több évvel a 3 után játszódik - hogy mennyivel az nem ismert, de az erőd építését 15-1 BBY -re datálják, tehát már most 4-5 évvel vagyunk távol elméletileg.

A Fortress Vader sztoriszál utánira utalt, ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Az angol verziót követitek?

Jól értelmezem? A Sith maszk visszahozta saját magát az élők sorába az ajtón át? Lehet, hogy Vader visszahozhatta volna Padmét, ha nem megy el mustafariakat gyilkolni? Nem mondom, hogy maradéktalanul tetszett... de azért érdekes felvetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azért nem követem mert magyarul szeretném olvasni. Talán az első két számot olvastam angolul és nagyon tetszett. Ezért is rendeltem meg, no meg mert mindenki nagyon dicsérte. :) Darth Vader életének ez a szakasza érdekel talán a legjobban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Az angol verziót követitek?

 

  Spoiler elrejtése

Jól értelmezem? A Sith maszk visszahozta saját magát az élők sorába az ajtón át? Lehet, hogy Vader visszahozhatta volna Padmét, ha nem megy el mustafariakat gyilkolni? Nem mondom, hogy maradéktalanul tetszett... de azért érdekes felvetés.

 

Spoiler

Szerintem a Padmé visszahozása csak egy csali Vader számára, hogy Momin nyugodtan tudjon dolgozni. Momin feltámasztásáról én azt gondolom, hogy ő nem is volt igazából halott. Legalábbis a halálának körülményei egy kicsit gyanússá teszik számomra. Ugye a visszaemlékezése alkalmával láttuk, hogy a Jedik támadása miatt elvesztette a koncentrációját, majd a következő pillanatban csak a maszkja volt a hajó irányítópultján. Szerintem Momin abban a pillanatban "fúzionált" a saját maszkjával és most annyi történt, hogy sikeresen szétválasztotta magát. Meg az is érdekes, hogy a hajó külseje elég hasonló a kastélyhoz, nem tudom mennyire számít ez, de nem hiszem, hogy véletlen. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 16. - 18:57, Donát írta:

Az angol verziót követitek?

 

  Spoiler elrejtése

Jól értelmezem? A Sith maszk visszahozta saját magát az élők sorába az ajtón át? Lehet, hogy Vader visszahozhatta volna Padmét, ha nem megy el mustafariakat gyilkolni? Nem mondom, hogy maradéktalanul tetszett... de azért érdekes felvetés.

2018. 11. 17. - 9:54, Dei írta:
  Spoiler elrejtése

Szerintem a Padmé visszahozása csak egy csali Vader számára, hogy Momin nyugodtan tudjon dolgozni. Momin feltámasztásáról én azt gondolom, hogy ő nem is volt igazából halott. Legalábbis a halálának körülményei egy kicsit gyanússá teszik számomra. Ugye a visszaemlékezése alkalmával láttuk, hogy a Jedik támadása miatt elvesztette a koncentrációját, majd a következő pillanatban csak a maszkja volt a hajó irányítópultján. Szerintem Momin abban a pillanatban "fúzionált" a saját maszkjával és most annyi történt, hogy sikeresen szétválasztotta magát. Meg az is érdekes, hogy a hajó külseje elég hasonló a kastélyhoz, nem tudom mennyire számít ez, de nem hiszem, hogy véletlen. 

 

 

Spoiler

Nekem van egy olyan sejtésem - és a neten is vannak emberek, akik erre jutottak - hogy Vader és Momin Mustafaron megnyitottak egy átjárót a WbW -be. Ezen a képen jól látni, hogy Vader előtt érdekesen néz ki a hely - nagyonis hasonlít a WbW kinézetére:

RCO016.jpg

 

Namármost feltehetjük a kérdést, hogy Vader valóban megmenthette volna-e Padmét. Hiszen tudjuk, hogy a WbW -be a sithek nem tudnak bejutni, hacsak nem csatlakoznak rá valakire - ugye a Rebelsben Sidious Ezrán keresztül majdnem bekerült - így kérdés, hogy ki segítette volna Vadert?

A másik pedig, hogy Momin hogy a fenébe maradt életben? Erre van egy elméletem:

1000 évvel az események előtt Momin kiakarta írtani Mustafar népességét és a félelmüket felhasználva alkotni egy nagyot. A hajója amúgy nagyon emlékeztetett Vader kastélyára, szerintem ez nem véletlen. Elképzelhető, hogy sikerült nyitnia egy átjárót a WbW -be és átteleportált oda, míg valami oknál fogva a maszkja valamilyen mágia hatására - amit lehet ő olvasott rá - kapcsolatba került vele. És Momin célja az volt, hogy a megfelelő személyt keresve sikeresen megnyissa újra a portált, amin keresztül visszatérhet az élők közé.

 

Most viszont eszembe jutott valami: ugye Lothalon Ezra betudott lépni a WbW -be, Sidious viszont sötét mágia és a sötét oldal segítségével a Coruscanti Sith Szentélyben megnyitott egy titkos portált, amin viszont nem tudott átmenni. MIvan, ha a sithek is bekerülhetnek a WbW -be? A Mustafar hasonló lehet, mint a Lothal, így elképzelhető, hogy itt a sithek bekerülhetnek - Momin kérdéses hogy hogyan került be, de ha a sith is bejuthat oda hagyományos úton - és nem a Sidious -os módszerrel - akkor kérdés, hogy Sidious miért nem jött a Mustafarra? Van egy olyan sejtésem, hogy ez csak egyszeri alkalom, hogy valaki a WbW -be kerülhet, utána az az átjáró megsemmisül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elkezdtem olvasni a 2017-es Darth Vader sorozatot. Nemrég végeztem a Burning Seas szakasszal. Egyelőre azt tudom mondani a sorozatról, hogy szerintem ez az eddigi legjobb ami készült. Néhol a karakterábrázolások nagyon gyengék, és távolról sem hasonlít a filmbéli szereplőre, a történet kárpótol érte. Még sok ilyet! :D

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.