Ugrás a kommentre

Járművek


Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Stephen Zavala - “Mandalorian Fang Fighter done for The Rise of Skywalker. Another fun task bringing one of the legacy ships into the big screen. The original design is from Chris Glenn and it’s featured on Star Wars: Rebels.“


0231.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Rog said:

Stephen Zavala - “Mandalorian Fang Fighter done for The Rise of Skywalker. Another fun task bringing one of the legacy ships into the big screen. The original design is from Chris Glenn and it’s featured on Star Wars: Rebels.“


0231.jpg

Jól eldugták őket a filmben, mint a nabooi vadászokat is,:D. De legalább benne voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, NorbiLordi said:

Akkor csak részt vettek ők is a csatában, vagy akinek épp kedve volt? :D

Azt hiszem hogy csak három mandalori vadász volt a csatában látható, szóval valahogy úgy lehetett ahogy írtad.

 

8 minutes ago, NorbiLordi said:

 Még végén kiderül Djarin is ott volt

Végül is akkor még élhetett simán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Jól eldugták őket a filmben, mint a nabooi vadászokat is,:D. De legalább benne voltak

Szerintem azért annyira nincs eldugva se ez, se az N1:

U00wYCf.png

jQZCPC4.png

 

Sőt, nem csak mandi vadászgépek, azaz Fangek vannak a filmben, de Kom'rk-osztályú (vagy Gauntlet a Rebels után) mandi gépek is vannak a filmben, amit a The Mandalorianban is láthattunk a TCW és a Rebels mellett. Na, azok pl. tényleg el vannak dugva. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csak arról beszéltünk, hogy az Első Rend néhány találmánya, mint például a hiperűr nyomkövetés, bekerülhet a Galaxis mindennapi életébe. De magukról a Xystonokról nem. Ami szerintem nem is fog nagy hatással bírni, hiszen egy sem maradt egyben, ráadásul pont az egyetlen egyedi és értékes részét kell szétlőni ahhoz, hogy megsemmisüljön: az axiális szuperlézert. Szóval ebből a fegyverből sem maradt egyben egy sem. Így visszafejteni a technológiát macerás lehet.

Egyetlen lehetőség, ha a Sith Citadellában fennmaradtak a tervek és valami befolyásos egyén megszerzi De remélhetőleg Poe-éknak van annyi eszük, hogy egy technikai egység visszamegy és tisztára suvickol minden számítógépet, hiszen abban a sötét létesítményben rengeteg olyan tudás van, amit legjobb lenne örökre elfelejteni, de legalábbis jó alaposan elzárni. És ezt nagyon gyorsan meg kell tenni, hiszen az egész Galaxisnak megmutatták, hol van az Exegol. Sőt szerintem a bolygó tiltott övezetté is válik, amit minimum őrizhet egy flotta.

De még ha a terv ki is jut, szerintem túl sokan nem áhítoznak bolygópusztító fegyverre. Önmagában ez nem sokat ér. Kell hozzá minimum egy Első Rend/Végső Rend méretű politikai és katonai háttérhatalom is, hogy ne vágjanak pofán a Galaxis lakói, ha ilyen fegyverrel akarsz befenyíteni valakit. És persze pénz is kell a felépítéséhez. Mindezen túl, szerintem az sem lehetetlen, hogy mivel most nagyon gyorsan többféle, bolygók elpusztítására alkalmas eszköz (Halálcsillag, Halálcsillag II, Csillagpusztító, Xystonok) is előkerült, komolyabb figyelmet fognak fordítani olyan kutatásokra és fejlesztésekre, amik lehetővé teszik, hogy valamilyen módon védekezzenek ezek ellen.

 

De szerintem a legbiztosabb az, hogy senki sem akar ilyet építeni. Ez a technológia, mint annyi más szuperfegyver korábban (például a malachori ágyú), eltűnik a múltban. Nem maradt olyan nagyhatalom a Galaxisban, aminek ingerenciája lenne ilyen, a puszta terrort szolgáló, másra nem jó eszköz építésére. Az axiális szuperlézer nélkül pedig a Xyston csak egy nagyra nőtt Imperial I birodalmi csillagromboló, aminél még a Raddus is jobb hajó volt. Ilyen téren a Resurgentek nagyobb hatást gyakorolhatnak a galaxis hadi űrhajóinak jövőjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak arról beszéltünk, hogy az Első Rend néhány találmánya, mint például a hiperűr nyomkövetés, bekerülhet a Galaxis mindennapi életébe. De magukról a Xystonokról nem. Ami szerintem nem is fog nagy hatással bírni, hiszen egy sem maradt egyben, ráadásul pont az egyetlen egyedi és értékes részét kell szétlőni ahhoz, hogy megsemmisüljön: az axiális szuperlézert. Szóval ebből a fegyverből sem maradt egyben egy sem. Így visszafejteni a technológiát macerás lehet.

A lényeget hagytam ki. A Kijimi-t elpusztító hajó elvileg az egyetlen, ami megmaradt. Arra gondoltam a kincs alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A lényeget hagytam ki. A Kijimi-t elpusztító hajó elvileg az egyetlen, ami megmaradt. Arra gondoltam a kincs alatt.

A Derriphan sem maradt meg. A Kijimi elpusztítása után visszatért a flottához és az Exegolón azt is szétlőtték. A kapitányát, Chesille Sabrondot még láttuk is, amikor megérkezett az Ellenállás. Őt utasítja Pryde, hogy használjanak ionágyúkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a bolygó sorsa érdekelne, régen sok Sith is csak kereste hol van, mostanra meg kb. az egész galaxis tudja. Egy valami biztos, hogy a jawák már másnap megjelentek :D 

 

Nem tudom a labor meg hasonló részekből mennyi maradhatott, de érdekelne, hogy milyen tudást rejt. Tales of the Jedi mondjuk ezzel pont foglalkozhatna, hogy Rey visszamegy, de egy könyv mégjobb lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Ellenállás helyében máris leszálltam volna oda, hisz nem tudhatták mit rejt a hely. Egy kincsesbánya, ahogy írod is. Az ellenség főhadiszállása! Azt nem megvizsgálni több, mint hiba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én az egész bolygót átvizsgálnám, mert biztos volt még a Citadellán kívül más is ott. Xystonok is a föld alatt voltak, ki tudja mit rejt még a bolygó. Főleg, hogy senkitől se zavartatva ténykedhettek ki tudja hány száz, vagy ezer éven át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bolygós topikban írtam az Exegolról.

 

Itt még az jutott eszembe a Xystonokról, hogy mennyire erősek már? Képesek áttörni tömör földréteget is. Érdekes, hogy nem építettek dokkokat a felszínen, bár ez be volt mutatva a Darth Vader képregényben.

 

https://readcomiconline.li/Comic/Star-Wars-Darth-Vader/Issue-11?id=184054#16

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt még az jutott eszembe a Xystonokról, hogy mennyire erősek már? Képesek áttörni tömör földréteget is.

Jégrétegen. Egy befagyott tengerből emelkedtek ki. És azért olyan hajtóművektől, amik képesek felemelni egy 2406 méteres hadihajót a felszínről a világűrbe, szerintem ez a minimum. Ráadásul már az alap Imperial I-esek is elég masszívak voltak, az RO-ban csak azzal, hogy megtolták, képesek voltak kettévágni egyet egy másikkal, a Devastatoron meg simán szétkenődött egy transporter anélkül, hogy megkarcolta volna. Vagyis szerintem azon a jégrétegen azok is át tudtak volna törni. Persze ettől még a Xystonok baromi erős hajtóművekkel és komoly páncélzattal, masszív törzzsel bírnak, de szerintem ez inkább lemérhető abban, hogy még pajzs nélkül is csak az axiális ágyúk szétlövésével lehetett leemelni őket az égről, és abban, hogy a hajtóművek 2406 méteres hadihajókat képesek megmozgati gravitáció és légkör esetén is, amik több százezer tonnát nyomhatnak. Már az sem volt semmi, hogy a kb. 1200 méteres Venatorok képesek voltak le- és felszállni, ahogy az is, hogy egy 1600 méteres Imperial I simán lebegett egy város fölött. És ezek apróságok a Xystonhoz képest.

És akkor azt sem szabad elfeledni, hogy a 2915 méteres Resurgentek is simán lebegnek egy bolygó egén, ahogy azt a Kijimin, az Exegolon és a Catilonon is láttuk. Szóval azért na, a Star Warsban komoly banthaerőket gyúrnak bele ezeknek a hajóknak a belébe. A Xyston a Resurgent mellett pedig kivételesen nagy erőkkel bírhat, ha ilyen "dög testeket" meg tudnak mozgatni a légüres téren és súlytalanságon kívül is. Persze, mindezek semmik az Executorhoz vagy a Supremacy-hez képest. Bár szerintem azok már képtelenek lettek volna belépni légkörbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.