Ugrás a kommentre

Járművek


Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...
52 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az új TIE meh (kicsit uncsi, hogy minden új filmbe, meg már sorozatba is beleerőltetnek egy új TIE-t)

Mondjuk ha van film ahova nagyon kellett az új Tie azaz ep.9. Az Első Rend Tie felhozatala valami borzasztó gyér szerintem. Eleve problémásnak tartom, hogy az ep.7-ben minden olyan lecsupasztitott lett. Mig a Birodalomnak többféle Tie-je is volt addig az Első Rend csak a legnépszerűbb Tie modell enyhén átalakított verzióit használta. Az Ellenállás dettó: még az ep.4-nél is gyengébb volt a változatosság. Én annak örülnék ha ezen túl még kapnánk új Tie-ket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Mondjuk ha van film ahova nagyon kellett az új Tie azaz ep.9. Az Első Rend Tie felhozatala valami borzasztó gyér szerintem. Eleve problémásnak tartom, hogy az ep.7-ben minden olyan lecsupasztitott lett. Mig a Birodalomnak többféle Tie-je is volt addig az Első Rend csak a legnépszerűbb Tie modell enyhén átalakított verzióit használta.

Én még nem láttam az ep9-et, így nem tudom megítélni, hogy oda aztán olyan marhára kellett egy újabb új TIE. :P De a Birodalomnak is csak hat filmmel és egy animációs sorozattal lett olyan nagyon változatos a TIE állománya, mert pusztán az ep4-6 felhozatalát az Első Rend már az ep8-cal elérte. De nem is azzal van bajom, hogy megint van egy új, hanem, hogy minden új filmben és sorozatban van egy új, és nem egyszer tök fölöslegesen. A Solóban mi szükség volt a TIE Brute-ra? Alig látni és semmivel sem tud többet, mint egy hagyományos TIE. Mi több, szerintem még a rajongókban sem igazán marad meg.

Vagy mi szükség volt a Rogue One-ban a TIE Reaperre? Mintha a Birodalomnak nem lenne saját csapatszállítója, és baromira szükségük volt egy TIE vadászt átalakítani azzá. Az egyetlen, amiben majdnem van ráció, az a TIE Striker, mint légköri vadász, de technikailag a Rebels és az ep7-8 ezt a koncepciót is kifilézte, miután elég sok hagyományos TIE-t láttunk már légkörben csatázni, és semmi gondjuk nem volt (arról nem beszélve, hogy a Striker formája miatt aerodinamikailag még a hagyományos TIE-oknál is nagyobb szutyok). És persze jellemzően az új TIE-t legközelebb sehol sem látjuk. A TIE/fo szinte az egyetlen olyan nem hagyományos TIE, aminek komolyabb jelenése volt a következő filmben. Ráadásul a TIE távolról sem egy érdekes hajó, hogy ennyi változata legyen. Az ep8-ban végre próbálkoztak valami merészebbel Kylo hajója esetében, de innét nézve ez a vonal el lett felejtve.

Most tényleg annyira fel fogja dobni az Első Rend hadi állományát, hogy kapunk egy csukott szárnyú TIE Interceptort? Mert szerintem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én még nem láttam az ep9-et, így nem tudom megítélni, hogy oda aztán olyan marhára kellett egy újabb új TIE. :P

Azt én se láttam, viszont az ep.7-8-at igen és a Tie felhozatal eddig nekem kifejezetten csalódást keltő. Ha már a történet galaktikus léptékben játszódik és az Első Rend épp a galaxis leigázására készül akkor elvárnám, hogy legyen már pici változatosság is a hajó állományban. Ehhez képest az esetek túlnyomó részében egy hajó-típusnak a másolatai röpködnek. Rettentően unom ezeket a hagyományos Tie Fightereket pláne hogy ez már nem a Birodalom. Minden okuk meg lett volna rá hogy simán túllépjenek ezen a megjelenésen. Ehhez képest csak kicsit variáltak vele (de olyan kicsit hogy az átlagnézőnek valszeg fel se tünik az eltérés). Az ideális az lenne ha egyelten ilyen klasszik Tie Fighter-szerü gép se lenne már az új filmekben. Ezt buktuk. De ha már ilyen dögunalmas a vadászgép állomány akkor legalább az új filmekre kezdjék el kicsit variálni. Ez a minimum szerintem. A Rogue One-ban egyébként  az új hajókat imádtam. És simán belefér, hogy azokat a tipusokat máshol nem láttjuk. A galaxis nagy és jó esetben változatos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, hogy mi az összefüggés a Galaxis leigázása és a változatos gépállomány között. Egy Galaxist, vagy bármit hatékony járművekkel, nem változatos járművekkel lehet leigázni. ;) A változatos dizájn filmes szempont, ahogy az átlagnéző megfigyelő tehetsége is out-universe. Szerintem kár ezeket összemosni. Hogy az átlag nézőnek mi tűnik fel, minket miért érdekel már megint? Az átlagnéző egy TIE Reapert sem tudna megkülönböztetni egy TIE Strikertől, vagy egy Brute-ot egy TIE/ln-től (megkockáztatom, hogy a rajongók egy része sem). Sőt, igen valószínű, hogy azt sem tudják, hogy TIE a nevük.

In-universe szerintem nagyon is logikus, hogy a Birodalmat visszaállítani kívánó Első Rend a Birodalom egyik legemlékezetesebb jelképével vértezte fel magát, csak azt hatékony harci géppé tette. Az Első Rend nem akarja elfelejteni a Birodalmat, mint Palpatine a Köztársaságot, naná, hogy nem igyekeznek még az emlékezetből is kitörölni, hanem éppen azt akarják, hogy emlékezzenek rá. Mivel lehet ezt jobban elérni, mint azzal, hogy a hadi állományuk, ami majd ott fog száguldozni az égen és trappolni az utcán, szinte ugyanaz? Ez sem rosszabb magyarázat, mint az, hogy "galaxis nagy és jó esetben változatos".

Persze egy rossz szavam sem lesz, ha az új TIE-nak végre funkciója is lesz, és nem csak megint egy fölösleges új dizájn, de ahogy te unod a régi TIE-t, én úgy unom, hogy minden filmre kitalálnak tök feleslegesen egy újat, amiben a legnagyobb változatosság a szárny formája és állása, meg talán, de csak talán a száma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Bomarr írta:

Rettentően unom ezeket a hagyományos Tie Fightereket pláne hogy ez már nem a Birodalom.

Az még hagyján, de a fenti képen még az Ellenállás is egy az egyben a Lázadásból merítkezik. X, Y, és A szárnyú "jogutód" is van a képen. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Az még hagyján, de a fenti képen még az Ellenállás is egy az egyben a Lázadásból merítkezik. X, Y, és A szárnyú "jogutód" is van a képen. :D 

Az A-szárnyú és az X-szárnyú legalább módosított, de a kép alapján az Y-szárnyúnál már ez sem áll fenn, egy az egyben ugyanaz, mint az RO-ep4-6-ban. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Az még hagyján, de a fenti képen még az Ellenállás is egy az egyben a Lázadásból merítkezik. X, Y, és A szárnyú "jogutód" is van a képen. :D 

Igen. Finoman szólva vicces az egész....

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem értem, hogy mi az összefüggés a Galaxis leigázása és a változatos gépállomány között. Egy Galaxist, vagy bármit hatékony járművekkel, nem változatos járművekkel lehet leigázni. ;) A változatos dizájn filmes szempont, ahogy az átlagnéző megfigyelő tehetsége is out-universe. Szerintem kár ezeket összemosni.

Ez egy űropera, ahol fontos elem a látvány, aminek az elsődleges célja nem a funkcionalitás, hanem az hogy jól nézzen ki. Az űrhajóknak úgy általában nem sok értelme van az SW-ben. Eleve úgy röpködnek mintha nem is az űrben lennének. De ez ugye senkit nem érdekel, hisz ez az egyik SW vonzereje. Hogy menő az összhatás. Nyilván az unalmas, a megújulást messziről kerülő designokat meg lehet magyarázni. De én jobban örülnék ha kicsit több kreativitást látnék a látványtervezői fronton. Abban egyetértünk hogy a Tie szárnyak enyhe variálásán túl messzebbre is mehetnének, de ilyenben már nem is merek reménykedni. Azok után, hogy az ep.7 előállt a legdögunalmasabb jármű felhozatallal, amit valaha SW-ben láttam, én már kicsivel is beérem. Egyelőre azzal is megelégszek ha az Első Rend végre picit változatosabb flottával vonul fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Ez egy űropera, ahol fontos elem a látvány, aminek az elsődleges célja nem a funkcionalitás, hanem az hogy jól nézzen ki.

Erről van szó, ezt értem azon, hogy ez filmes szempont. De ehhez semmi köze ahhoz, hogy az Első Rend egy kenyérpirítót vagy egy Galaxist akar leigázni. Persze, mint űropera, legyen változatos, én is arra vágyom, de ha már a Galaxis leigázásáról van szó, akkor a mögött legyen normális, hihető koncepció in-universe. Itt van. Az, amit Lucas csinált az ep2-3-ban, na, a mögött nincs, de ott megvan a változatosság. A legideálisabb az lenne, ha a kettőt együtt kapnánk meg.

 

5 perccel korábban, Bomarr írta:

De én jobban örülnék ha kicsit több kreativitást látnék a látványtervezői fronton.

Ezért is tetszett az ep8, azért az ilyen téren is kreatívabb. Kylo TIE Silencere szerintem merész váltás volt a megszokott TIE modellekhez képest. Inkább ilyen vadabb koncepciókkal állnának elő, mint az a béna szutyok ott fenn a képen. Ezért is írtam, ezzel nem vagyunk kint a vízből, ettől nem lesz érdekesebb az Első Rend vagy éppen az ep9 járműparkja. És én ezt a kicsit sem díjazom, pláne, ha már értelem sincs mögötte. Az ep7-nek megbocsátom a TIE/fo-t és a TIE/fs-t, mert a fent ecseteltek szerint van mögötte ráció. De ebben hol van? Már azon kívül, hogy legyen megint egy új TIE... meh... Ha egyszer elhagyják ezt az érát, annak azért fogok örülni, mert nem kell új TIE-t látnom. :evil:

Meg az ep8-ban ott voltak a bombázók, az Ellenállás hajói, meg az a csimbi űrjacht is. Remélem azért az ep9 is lesz legalább ennyire bátor, és ezen a képen csak a legáltalánosabb dolgokat látjuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én in-universe sem érzek rációt az ismétlődő Tie modellekben. Most azzal tisztelegnek Palpatine öröksége előtt, hogy a szárnyakat nem tervezik újra? Ráadásul még csak nem is arról van szó, hogy hasonló gépeket használnak mint Palpatine alatt, hanem konkrétan kikukázták a változatos flottát, amivel a Birodalom birt és az ep.7-re maradtak jórészt a klasszik Tie Fighterek. Nem látom be ez miféle tisztelgés. Ez csak simán ötlettelenség és gyávaság a látványtervezői fronton érdemi in-universe magyarázat nélkül.

Ehhez képest kész felüdülés látni az új gépet a poszteren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Én in-universe sem érzek rációt az ismétlődő Tie modellekben. Most azzal tisztelegnek Palpatine öröksége előtt, hogy a szárnyakat nem tervezik újra?

Nem tisztelgés, emlékeztetés. ;) Szerinted miről jut jobban az emberek eszébe a Birodalom? A TIE/fo-ról vagy a Silencerről? Naná, hogy a TIE/fo-ról, ami 90%-ban ugyanúgy néz ki, mint az, ami húsz éven át szinte mindenhol megtalálható volt a Galaxisban. Szinte akárhová látogattunk el a Star Warsban a birodalmi idején, TIE/ln-t láttunk. Nem Interceptorok vagy Advencedek köröztek tömegével Lothal egén és Jedha City körül, nem Brute-ok rajzottak elő Scariff pajzskapuja hangrájából, nem Strikerek védték a Halálcsillagot, hanem TIE/ln-ek. Ez, a fehér rohamosztagosok és a birodalmi csillagrombolók a Birodalom szimbólumai, amiknek formáját, ha meglátják, egyből az jut eszébe. És ez az Első Rend célja. Nem Palpatine előtt tisztelegni, hanem hogy az Első Rend maga a Birodalom. Nem egy utódszervezet, hanem ugyanaz a szervezet egy másik név alatt.

 

30 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez csak simán ötlettelenség és gyávaság a látványtervezői fronton...

A mondat ezen részét nem vitatom. Alapvető baj, hogy az ep7 egy bátortalan film sok téren, de leginkább dizájn téren. Remélhetőleg az ep9 azért bátrabb lesz. Viszont én akkor sem fogok egy újabb fantáziátlan TIE-t még csak felüdülésnek sem tartani, és egyáltalán nem érzem, hogy ez kellene az ep9-be, hogy feldobják az Első Rend gépparkját. Tök új hajók kellenének az ep9-be, nem a 88. változata a régieknek. És pláne nem a 88. változata annak, aminek már az 1. változata is unalmas volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én reménykedem néhány újdonságban. Az ep8 is képes volt a felújított régi géppark mellé újakat behozni. Ha Abrams megint annyira unalmas gépeket hoz, mint az ep7-ben, akkor megette a fene az egészet. Azért egy Saga zárófilmtől ennél többet várok. Az ep7-et mindenképpen szárnyalja túl, de lehetőleg a két spin-off filmet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Két tippem is van. Az egyik, hogy az ismeretlen régióból jött valamiféle sereg. A másik pedig, hogy Kylo frakciójáé, valahonnan kukázták. Az általam betett képen mintha vörös csík lenne rajta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először én is Venatornak hittem a vörös csíkozás miatt, de Dei képén elmosódva látszik a parancsnoki torony. Egyébként mi van ha az Új Köztársaság hajója? Szerintem nem lehetetlen hogy zsákmányoltak egy-két csillagrombolót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.