Ugrás a kommentre

Rey és Ben


pb69

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez nagyon is lehetséges, de hadd álljak elő egy másik lehetőséggel is: Snoke rájött, mi van a páros között, és ezt kihasználta, viszont szándékosan nem árulta el se a tanítványának, se Rey-nek, hanem inkább saját magának tulajdonította a kapcsolatot.

Szerintem ez ott sántít, hogy Palpatine-nak se mondta el, mit tudott meg. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy mesterséges élőlény, aki saját célokkal és tervekkel aligha rendelkezik, eltitkolna a mestere és teremtője elől egy ilyen fontos információt.

 

Nekem szimpatikusabb az, hogy Ben és Rey alapból összekapcsolódtak volna és rájöttek volna, hogy tudnak egymással beszélni előbb vagy utóbb, Snoke csak kicsit rásegített erre. Snoke viszont tényleg abban a hitben volt, hogy ez az ő műve.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy mesterséges élőlény, aki saját célokkal és tervekkel aligha rendelkezik, eltitkolna a mestere és teremtője elől egy ilyen fontos információt.

Hát, ha nehezen tudod elképzelni, akkor ne fáradozz vele, inkább nézd meg a TCW hetedik évadának végét, a Rebels-t a második évadtól és az ep9-et, mert ezekben láthattunk is ilyet. :PRex, Gregor, Wolffe és Rey apja is olyan mesterséges élőlények, akik saját célokkal és tervekkel is rendelkeztek, ráadásul szembefordultak teremtőjükkel, és elég sok dolgot eltitkoltak előle. Ráadásul ez a teremtő az ő esetükben is Palpatine volt. ;)

Attól még, hogy egy élőlény mesterséges, lehet saját személyisége (ahogy arról az egész TCW szól, amiben ezerszámra nyüzsögnek a mesterséges élőlények), és, ha az van neki, akkor vannak céljai és vágyai is. Snoke pedig olyannyira egyén volt, hogy azt Palpatine is elismerte, amikor elárulta Kylo Rennek, hogy Snoke jól tanította. Nem azt mondta, hogy "Snoke-on át jól kitanítottalak" vagy "Snoke az instrukcióimnak megfelelően jól tanított" vagy ilyesmi, teljesen független lényként kezelte Snoke-ot.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

De vajon honnan tudta meg Kylo, hogy ők ketten diádot alkotnak? Egyáltalán már a tény is érdekes, hogy tudott ennek a kapcsolatnak a létezéséről. 

A Jedi tanokból esetleg. Luke mindenfélét összeszedett a régi Jedikről, és ezt a tudást tovább adhatta Bennek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Palpatine nem azt mondja, hogy minden hang, amit eddig hallott a fejében Kylo az Palpatine volt? Most akkor Snoke csak a valóságban kommunikált Bennel, de amikor a fejében hallotta őt az Palpatine volt? Mert ehhez azért szoros együttműködés kellett Snoke és Sidious között. Legalábbis én így képzelem, mert ha Snoke A-t mondott Bennek, Sidious a fejében meg B-t az hamar elbizonytalaníthatta volna Kylot, hogy most akkor a fejében lévő Snoke hang és a valódi Snoke egy és ugyanazon személy-e. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát, ha nehezen tudod elképzelni, akkor ne fáradozz vele, inkább nézd meg a TCW hetedik évadának végét, a Rebels-t a második évadtól és az ep9-et, mert ezekben láthattunk is ilyet. :PRex, Gregor, Wolffe és Rey apja is olyan mesterséges élőlények, akik saját célokkal és tervekkel is rendelkeztek, ráadásul szembefordultak teremtőjükkel, és elég sok dolgot eltitkoltak előle. Ráadásul ez a teremtő az ő esetükben is Palpatine volt. 

De a klónokat úgy is tervezték, hogy tudjanak önállóan gondolkodni. Viszont amikor tényleg feltétlen engedelmességre volt szükség, arra ott volt a chip. A fenti klónok esetében egyedül Rexről tudjuk, hogyan lett a chipje eltávolítva, és arról a szituról bizony nekem nem az jut eszembe, hogy "szembefordult" a teremtőjével, vagy hogy a chip hatása alatt lettek volna saját tervei és céljai. A chip hatására a klónok megszűntek emberinek lenni, gondolkodás nélkül végrehajtottak volna bármit, amit Sidious kér. Palpatine-nak csak egy hasonlóan működő chipet kellett Snoke-ba raknia, ami a kezdettől fogva aktiválva van.

 

Snoke-ról a klónokkal ellentétben nem tudjuk, hogy micsoda. Ne tudjuk, hogyan alkotta meg Palpatine (teljesen hűséges csicskának, aki csak azt teszi, amire ő utasítja, vagy pedig önálló gondolatokkal is rendelkező személynek). Az, hogy a bábjának szánta, inkább az elsőre utal. Mégis mi értelme lett volna egy olyan teremtményt létrehoznia az Első Rend élére, aki akár el is árulhatja őt?

 

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Snoke pedig olyannyira egyén volt, hogy azt Palpatine is elismerte, amikor elárulta Kylo Rennek, hogy Snoke jól tanította. Nem azt mondta, hogy "Snoke-on át jól kitanítottalak" vagy "Snoke az instrukcióimnak megfelelően jól tanított" vagy ilyesmi, teljesen független lényként kezelte Snoke-ot.

Ez csak játék a szavakkal.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy Palpatine nem azt mondja, hogy minden hang, amit eddig hallott a fejében Kylo az Palpatine volt? Most akkor Snoke csak a valóságban kommunikált Bennel, de amikor a fejében hallotta őt az Palpatine volt? Mert ehhez azért szoros együttműködés kellett Snoke és Sidious között. Legalábbis én így képzelem, mert ha Snoke A-t mondott Bennek, Sidious a fejében meg B-t az hamar elbizonytalaníthatta volna Kylot, hogy most akkor a fejében lévő Snoke hang és a valódi Snoke egy és ugyanazon személy-e. 

Lehet csak áttételesen értette Palpatine.

 

Én azt is el tudom képzelni hogy eleinte Palpatine lelke Snokeba költözött amíg nem tudtak neki olyan "saját" testet vagy megoldást találni az Exegolon, hogy életben is maradjon. Lehet azért volt olyan gyatra a teste is, mert kevésbé bírta azt a nagy hatalmat ami Palpinak volt, de ennek ellenére viszonylag elég sokáig elélt. Utána meg már lehet kapóra jött neki, hogy mint Snoke áttérítse Bent a sötét oldalra. Exegolon láttuk is, hogy nem egy Snoke test volt a tartályokban, akár az is lehet hogy néha cserélni kellett ha már nagyon elhasználódott. Nekem nem tűntek selejtnek a filmben, meg ha azok lennének nem gondolnám hogy tartogatták volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Lehet csak áttételesen értette Palpatine.

 

Én azt is el tudom képzelni hogy eleinte Palpatine lelke Snokeba költözött amíg nem tudtak neki olyan "saját" testet vagy megoldást találni az Exegolon, hogy életben is maradjon. Lehet azért volt olyan gyatra a teste is, mert kevésbé bírta azt a nagy hatalmat ami Palpinak volt, de ennek ellenére viszonylag elég sokáig elélt. Utána meg már lehet kapóra jött neki, hogy mint Snoke áttérítse Bent a sötét oldalra. Exegolon láttuk is, hogy nem egy Snoke test volt a tartályokban, akár az is lehet hogy néha cserélni kellett ha már nagyon elhasználódott. Nekem nem tűntek selejtnek a filmben, meg ha azok lennének nem gondolnám hogy tartogatták volna őket.

Mondhatja átvitt értelemben, de akkor azt is, hogy Snoke jól kitanította.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez csak játék a szavakkal.

Akkor egy kérdés, hátha erre van jobb érved is. Miért tulajdonítaná Palpatine a saját érdemét egy tudatlan bábnak, pláne akkor, amikor felfedi Kylo előtt a nagy tervét?

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

De a klónokat úgy is tervezték, hogy tudjanak önállóan gondolkodni.

Éppen ellenkezőleg, a klónokat úgy tervezték, hogy ne tudjanak annyira önállóak lenni, mint a mintaegyed. Ahhoz, hogy önállóan gondolkodjanak, nem kellett semmit tervezni, mivel egy emberi lény klónjai, így születési adottság, hogy képesek az önálló gondolkodásra, lásd: Boba Fett.

Snoke-nál az egész lénye azt sugározza, hogy egyéniség és önállóan gondolkodik. Palpatine lehet, hogy kommunikál vele, ahogy Kylóval is kommunikált az ep9-ben, de ez nem jelenti azt, hogy Snoke nem volt önálló lény. Még a klónok sem váltak érzéketlen droidokká a chip aktiválása után. Nem elhülyültek, csak megváltozott a személyiségük.

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az, hogy a bábjának szánta, inkább az elsőre utal. Mégis mi értelme lett volna egy olyan teremtményt létrehoznia az Első Rend élére, aki akár el is árulhatja őt?

Miért, mi értelme volt a szeparatisták élére olyan tanítványt tenni, aki el is árulhatta volna őt? (Nem mellesleg, meg is próbálta.) Mi értelme volt tanítványt fogadni, amikor az el is árulhatta őt? (Nem mellesleg, ez meg is történt.) Minek tartott meg egy olyan hasznavehetetlen klónt, aki elárulhatja? (Szintén megtörtént.) És Rex a chip hatása alatt adott annyi időt Ahsokának, hogy az megmeneküljön, és a chip hatása alatt árulta el, hogy hogyan mentheti meg őt. Lehet, hogy ez neked jelentéktelen semmiség, de Palpatine végül eléggé ráb*szott arra, hogy egy klón akár csak erre a néhány másodpercre is képes volt dacolni a fene nagy előrelátásával, mivel Ahsoka így életben maradhatott, és egy évvel később a lázadás egyik alapítótagjává, valamint a lázadó hírszerzés legfontosabb tagjává és a különböző sejtek egyik fő koordinátorává válhatott.

Palpatine-nak sosem volt ellenére olyan "bábokat" alkalmazni, akik elárulhatták, mert szüksége volt ezekre. Snoke sem volt nagyobb kockázat, mint Dooku vagy Tarkin vagy Vader vagy Maul. Bármelyikük bármikor ellene fordulhatott volna. A négyből három meg is tette. Egy meg is ölte.

Ellenőrizni meg távolról is vígan ellenőrizhette Snoke-ot. A TCW-ben láttuk, hogy simán ellenőrzése alatt tartotta Mault is a Coruscantról. Ha az elcsatangolt ex-tanítványáról pontosan tudta, hol van és mit csinál, nehogy már a saját kihelyezett csatlósát ne tudja figyelni. Valószínűleg azok a másolatok sem véletlen voltak ott a tartályokban. Ha az eredeti Snoke-kal történt volna valami - kitöri a nyakát fürdés közben vagy elárulja őt -, gyorsan kiiktatják, és a helyére ültetik a kövit (amúgy szerintem azok a tartályokban lebegő Snoke-ok jelzik a legegyértelműbben, hogy ő is egy strand-cast klón volt). És hogy hogyan lehetne kiiktatni? Nos, egyik lehetőség az, hogy a preatorianus őrség nem csak azért van ott, hogy vigyázzon Snoke-ra (mely melót elég ramatyul látták el), hanem azért is, hogy biztosítsák a helyes úton maradását. A másik lehetőség, hogy maga Sidious végez vele. A TCW-ben láttuk, amint Tyranust kis híján megölte egy szimpla holofonálás alatt.

 

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Én azt is el tudom képzelni hogy eleinte Palpatine lelke Snokeba költözött amíg nem tudtak neki olyan "saját" testet vagy megoldást találni az Exegolon, hogy életben is maradjon.

Ezt ne képzeld el, mert ilyen nem történt.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Amúgy Palpatine nem azt mondja, hogy minden hang, amit eddig hallott a fejében Kylo az Palpatine volt? Most akkor Snoke csak a valóságban kommunikált Bennel, de amikor a fejében hallotta őt az Palpatine volt? Mert ehhez azért szoros együttműködés kellett Snoke és Sidious között. Legalábbis én így képzelem, mert ha Snoke A-t mondott Bennek, Sidious a fejében meg B-t az hamar elbizonytalaníthatta volna Kylot, hogy most akkor a fejében lévő Snoke hang és a valódi Snoke egy és ugyanazon személy-e. 

Előre is egyeztethetett és utólag is. Láttuk az ep9-ben, hogy Palpatine simán kommunikált Kylóval fényévekről, ugyanígy beszélhetett Snoke-kal is, de holofonálni sem esett nehezére, hiszen Pryde-dal is ledumálta az új feladatát.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Akkor egy kérdés, hátha erre van jobb érved is. Miért tulajdonítaná Palpatine a saját érdemét egy tudatlan bábnak, pláne akkor, amikor felfedi Kylo előtt a nagy tervét?

Hát pont annyira tulajdonította az érdemet neki, hogy pont az ezutáni mondatában közli Kylo-val, hogy ő csinálta Snoke-ot. Mivel Kylo el van telve magától, hogy megölte Snoke-ot, Palpi egyből visszavág gúnyosan, hogy ő alkotta őt, tehát kvázi egy senki.

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Miért, mi értelme volt a szeparatisták élére olyan tanítványt tenni, aki el is árulhatta volna őt? (Nem mellesleg, meg is próbálta.) Mi értelme volt tanítványt fogadni, amikor az el is árulhatta őt? (Nem mellesleg, ez meg is történt.)

Mert mondjuk ekkor még nem állt a birtokában (vagy a kultisták birtokában) olyan tudás, ami kellően életképes ÉS erőérzékeny klónt/mesterséges teremtményt tud létrehozni? A "fiában" volt élet, de nem volt Erőérzékeny, értelemszerűen nem lehetett a tanítványa egy ilyen egyed. A testben amit neki készítettek, addig nem volt élet, amíg ő maga bele nem költözött, nyilván egy ilyen egyed sem lehet alternatíva. Snoke volt az első, aki egyrészt életképes volt ÉS egyúttal erőérzékeny is, tökéletes tanítvány és ál-uralkodó, akit a kedvére irányíthat.

 

Egész egyszerűen, Sidious is csak abból tud főzni, amije van. Dooku és Vader idejében nem volt más alternatíva, kénytelen volt olyan tanítványokkal beérni, akik akár el is árulhatják.

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Minek tartott meg egy olyan hasznavehetetlen klónt, aki elárulhatja?

Mivel én nem olvastam a könyvet, és nem tudom, hogy az ír-e a "fia" keletkezésének és szökésének körülményeiről, erre nem tudok mit mondani

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

És Rex a chip hatása alatt adott annyi időt Ahsokának, hogy az megmeneküljön, és a chip hatása alatt árulta el, hogy hogyan mentheti meg őt.

Pont hogy Rex még a chip hatása előtt tudta ezt megtenni. Nyilvánvalóan van némi időkésés a rendszerben, amíg átveszi az agy felett a teljes uralmat a chip.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 évvel később...
  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.