Ugrás a kommentre

Rey és Ben


pb69

Ajánlott hozzászólás

Rey és Ben végül egy párrá avanzsál, még ha nem is élvezhetik ki ennek gyümölcsét. Annyiból örülök ennek, hogy a 7-ben már felfedeztem valami különleges vibrációt köztük, éreztem, hogy ebből még lehet itt valami. A 8 ezt gyönyörűen vitte tovább, ott már egyértelművé vált mennyire különleges kapcsolat az övék. A 9-ben pedig megtudtuk, hogy az Erőben is egészen kivételes párost alkotnak. Szóval mondhatjuk, hogy összeillenek, szépen össze is jöttek a végén.

 

Azt kicsit sajnálom, hogy ez egyértelműen a világos oldalon történt meg, mert szerintem így eléggé klisés és kiszámítható lett a dolog. Jobban tetszett volna, ha ők valahol középen, vagy ,még inkább az oldalaktól függetlenül, valahol ezek fölött egyesülnek, egyfajta új értelmezést adva az Erőnek.

 

Amivel még erős fenntartásaim voltak, az a csókjelenet. Ahogyan írtam a másik topiknál az Erőképességek és az Erő "mindenhatósága" kapcsán, itt is azt érzem, hogy feleslegesen rángatták le a földhözragadt középszerűségbe ezt a kapcsolatot.

Annyira gyönyörű volt, ahogyan a 7, de főleg a 8 elhintette ennek magvait. Főképp a 8-ban, ahogyan megérintik egymást. Ezt szépen folytatták a 9-ben, ahogyan Rey meggyógyítja a fiút, aztán ahogyan Ben fejvesztve rohan megmenteni Rey-t. Ahogy együtt nekimennének Sidious-nak, majd a végén Ben feláldozza magát a lányért, és utolsó leheletével hozza őt vissza az élők sorába.

Annyira erős, annyira művészi, mégis beleélhetően érezhető ez a kapcsolat kettejük között. Az egész attól lesz igazán különleges, hogy a nyers testiségen kívül, igazából fölötte, ez egy spirituális, egy lelki kapocs, ami összeköti őket. Mind lélekben, mind pedig az Erőn keresztül. Ez egy magasabb szintű viszony, aminél az a csók nekem olyan bagatell, olyan középszerű. Ráadásul bántóan klisés is.

 

Egyébként én megkockáztatom, hogy jobban örültem volna, ha Ben is életben marad, és úgy állnak össze. Egyrészt megérdemelték volna. Másrészt nem adták volna újra elő a már ezerszer lerágott csontot, hogy az egyik szereplő megmenti a másikat, majd belehal az erőfeszítéseibe. Anakin, Luke, Leia, most Ben. Harmadrészt ők lehettek volna az első jedi szerelmespár, akik ezt teljesen nyíltan felvállalhatják, semmilyen dogmától nem tartva. Negyedrészt nem megint azzal ért volna véget egy trilógia, hogy valaki egyedül marad, mint a agy Erőhasználó. Ha már úgyis csók, ha már Ben szelleme úgyse jelent meg, meg ha már Skywalkerek felemelkedése és kora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz majd megnézni ezt a trilógiát az ő szemszögükön keresztül is. Remekül felépített kapcsolat az övék. 

 

10 órával ezelőtt, pb69 írta:

az egyik szereplő megmenti a másikat, majd belehal az erőfeszítéseibe. Anakin, Luke, Leia, most Ben.

Úgy tűnik illik a Skywalkerek sorába ez a fajta feláldozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szerintetek a Rey és Ben között létező különleges Erőkapcsolatból fakadó egyik képességnek mennyire lehet köze a Rebels-ben megismert nexushoz? Itt most arra gondolok, hogy ők nemcsak kapcsolatba lépnek egymással az Erőn át, hanem gyakorlatilag a valós téren kívül egy helyre is kerülnek. Megérintik egymást, tárgyakat adnak át egymásnak, az egyik környezetéből tárgyak kerülnek a másikéba, párbajoznak stb..

 

Ugye a nexusban láttuk azt, hogy az egy tér-időn kívüli helyszín, ezért tudta pl. Ezra kihúzni egy teljesen más helyről és időben Ahsoka-t, aki végül oda tért vissza. De Sidious is teljesen máshonnan pofátlankodott oda be. Ez engem erősen emlékeztet arra a "féreglyukra", ami Rey és Ben között is nyittatott mindig, amikor fizikailag is kontaktba kerültek az Erőn keresztül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Rey és Kylo csak térbeli kapcsolódásban állnak, időben nem tudnak mozogni. Szóval lazán kapcsolódhat, de egyébként tök más.

Hát a nexus többet tud, mint amit Rey és Ben használt belőle, de ettől még kötődhet ahhoz, nem? Nem feltétlenül szükséges időbeli eltérés, ők "csak" a térbeli távolságokat küzdötték le a segítségével. Még ha nem is tudatosan tették, de ennek a fajta Erőkapcsolatnak a "teleportálásra" vonatkozó része működhet a nexuson keresztül, vagy legalábbis valami hasonló elven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a kötődésük egyre inkább erősödött. Kezdődött a vízcseppekkel, majd azzal az ominózus érintéssel itt meg már a totális interakciónál tartottunk. Vajon hol lett volna ennek a vége? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most Rey és Ben milyen szinten állt az Erőhasználók rangsorában? Láttunk már rengeteg ilyen embert/lényt. Hol állnak ők a rangsorban mint diád? Egyáltalán lehet külön nézni őket ebből a szempontból vagy csak együtt? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy a kötődésük egyre inkább erősödött. Kezdődött a vízcseppekkel, majd azzal az ominózus érintéssel itt meg már a totális interakciónál tartottunk. Vajon hol lett volna ennek a vége? 

Szerintem az már korhatáros 18+ kategória. :D

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor most Rey és Ben milyen szinten állt az Erőhasználók rangsorában? Láttunk már rengeteg ilyen embert/lényt. Hol állnak ők a rangsorban mint diád? Egyáltalán lehet külön nézni őket ebből a szempontból vagy csak együtt?

Szerintem lehet együtt is és külön is nézni őket, csak nem tudom mennyire lehet ezt egyáltalán rangsorolni. Különféle lények különféle képességekkel. Már egy sötét és egy világos oldali Erőhasználót is baromi nehéz összemérni, mert teljesen másra használják az Erőt, más képességekben nyilvánulnak meg.

A diádot, ha egy önálló egységként értelmezzük, akkor szerintem nagyon előkelő helyen van a rangsorban. Megkockáztatom, hogy "hétköznapi halandó" lények tekintetében ez lehet a legerősebb szint. Vagyis hát annak a potenciálja, mert nyilván ez erősíthető azáltal, hogy a tagjai egyedileg erősödnek. Pl. Finn és Maz párosa hiába lenne diád, nyilván meg sem közelítenék a Rey-Ben duót. Viszont pl. egy Anakin-Sidious diád meg minden bizonnyal erősebb lenne még ennél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy a kötődésük egyre inkább erősödött. Kezdődött a vízcseppekkel, majd azzal az ominózus érintéssel itt meg már a totális interakciónál tartottunk. Vajon hol lett volna ennek a vége? 

Ha Ben nem hal meg, akkor biztos együtt maradnak, mint igaz társak, nemcsak az Erőben hanem szívük szerint is. Együtt élik le az életüket és fordítják képességeiket arra, hogy jót hozzanak a világba, segítsenek másoknak. Benből egészen mostanáig nem néztem volna ki ilyesmit, de azt gondolom támogatta volna ebben Reyt. Ha tanítanak, akkor ő aztán tudott volna mesélni a kudarcokról, és főleg arról, hogy sosem késő visszafordulni egy rossz útról, megváltozni, jót cselekedni. A döntés mindig az egyéné és mindig megvan.

Viszont lehet, hogy Ben kilétét titokban kellett volna tartani, mert nehezen lett volna ez a fordulat emészthető a galaxisnak, az biztos.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor most Rey és Ben milyen szinten állt az Erőhasználók rangsorában? Láttunk már rengeteg ilyen embert/lényt. Hol állnak ők a rangsorban mint diád? Egyáltalán lehet külön nézni őket ebből a szempontból vagy csak együtt? 

Szerintem kettejük ereje együtt úgy viszonyul az egyéni erejükhöz, mintha megszoroznánk őket egymással. Mivel mindketten erősek, így az erejük nem csupán összeadódik, hanem  többszörössé válik. Ha kevésbé erős emberek alkotnak diádot, akkor ez a szorzat is kisebb, de így is sokkal nagyobb, mint egyénenként néznénk.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor most Rey és Ben milyen szinten állt az Erőhasználók rangsorában? Láttunk már rengeteg ilyen embert/lényt. Hol állnak ők a rangsorban mint diád? Egyáltalán lehet külön nézni őket ebből a szempontból vagy csak együtt? 

Szerintem a legerősebb Erőhasználók lettek volna. Még Yodánál is nagyobbak. Ő azért nem hozott vissza halottat. Bár baby Yoda képességei alapján és ami a mai Mandaloria epizódból kiderült

 

Spoiler

A Mando csaj mondta hogy a fajjal van bajuk nem a kis Yodával. Azaz Yoda faja Erőérzékeny. És gyógyíttani is tud. Ergo Yoda is képes lehetett erre.

 

Yoda sem lehetett semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméláztam le lehetett-e volna zárni máshogy az ő történetüket. Vagy mindketten meghalnak: az túl sötét, vagy mindketten életben maradnak: az túl szép, hogy igaz legyen, vagy egyikük meghal: végül ez a köztes megoldás lett, félúton, Ben nem maradhatott meg, nem volt már senkije csak Rey, ha Rey nincs többé ő nem mehetett volna Rey barátaihoz, csak remeteségbe, akármilyen jó fejek Rey barátai nem hiszem, hogy tárt karokkal fogadták volna Rey nélkül. Valahogy tudtam, hogy Kylo/Ben nem éli túl. Valahogy ez bele volt kódolva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik, hogy ez a diádos "teleportálós" dolog milyen szépen lett átvezetve az ep8-ból az ep9-be. Az ep8-ban csupán a véletlen műve, hogy néhány csepp áthullik az Ahch-Tóról a Finalizerre és Kylo homlokán landol. Ebből rájön, hogy valamilyen módon ő és Rey képes tárgyakat mozgatni kettejük között, amiből jöhetett később az ötlet, hogy elvegye Rey nyakláncát a Pasaanán. Ebből pedig Rey is rájött arra, hogy képesek egymás közt tárgyakat mozgatni, amiből már következett, hogy átadja az Exegolon azt a fénykardját Ben Solónak, ami hozzá tartozott. :clap: Palpatine lényegében pár csepp esővizen csúszott el. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tetszik, hogy ez a diádos "teleportálós" dolog milyen szépen lett átvezetve az ep8-ból az ep9-be.

Pedig a TLJ ignorálása, hogy a TROS arra épül. Vagy nem? Vagy... :hehe:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig a TLJ ignorálása, hogy a TROS arra épül. Vagy nem? Vagy... :hehe:

Jaj...a végén kiderül, hogy nagy vonalakban megvolt a lényeg, hogy Rey ki és papi feltámad és Ben visszatér, persze lehet közben fókusz csoportoztak, hogy biztosra menjenek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Rey és Ben diádja a folytatás trilógia egyik gyöngyszeme.

 

Eleddig az egész Star Wars a világos és a sötét oldal viaskodásáról szólt. Kettejükben megvalósult az, ami eddig elképzelhetetlennek tűnt: a két ellentétes oldal egyesülése. Ráadásul úgy, hogy ők ketten elválaszthatatlan párok, szinte lelki társak lettek. Persze nem lehet könnyű, ha a másik feled épp a gonosz oldalon van, de a TROS Végére ez a dilemma is felbontásra került. Gyönyörű az út ahogy rájönnek a kettejüket övező igazságra, és bár küzdenek ellene (főleg Rey), a végén egyesülnek egymással, még ha csak egy pár pillanatra is. Az a csók pont ezt az egyesülést testesíti meg, és Ben legalább azért megérdemelte (ha másért nem is), mert megmentette Rey-t.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

a végén gyönyörűen egyesülnek egymással, még ha csak egy pár pillanatra is. Az a csók pont ezt az egyesülést testesíti meg, és Ben legalább azért megérdemelte (ha másért nem is), mert megmentette Rey-t.

Az a jelenet a film, de egyben a Saga egyik legszebb jelenete. Ha nem hozzák vissza Palpatine-t, akkor nincs ez a finálé - nálam első látásra is itt dőlt el végleg, hogy nem bánom a történet ilyetén alakítását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey és Ben kapcsolata szerintem is a ST legjobb szála.

1 órával korábban, Pildi írta:

Ha nem hozzák vissza Palpatine-t, akkor nincs ez a finálé

Ilyen finálé nincs, de kettejük közt simán lehetett volna egy nagyon hasonló végjátékot összehozni, Palpi nélkül is. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

a Jedi Templom archívumának mélyén ott van ugyanaz a tudás, amivel Rey és Ben Solo megmentik egymás életét - a tudás, amivel Anakin megmenthetné Padmét.

Nem csak a gyógyításról írnak abba na könyvben? Úgy gondolom, hogy Rey és Ben többet tesz egymással, ami a közöttük lévő kapcsolatnak, dyádnak köszönhető. Ebben a szellemben tehát Anakin nem tudta volna feltámasztani Padmét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem csak a gyógyításról írnak abba na könyvben? Úgy gondolom, hogy Rey és Ben többet tesz egymással, ami a közöttük lévő kapcsolatnak, dyádnak köszönhető. Ebben a szellemben tehát Anakin nem tudta volna feltámasztani Padmét. 

Én is így gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem csak a gyógyításról írnak abba na könyvben? Úgy gondolom, hogy Rey és Ben többet tesz egymással, ami a közöttük lévő kapcsolatnak, dyádnak köszönhető. Ebben a szellemben tehát Anakin nem tudta volna feltámasztani Padmét. 

Én is azt gondolom, hogy Ben nem meggyógyítja Reyt, hanem feltámasztja. Rey-en amúgy sincsen semmilyen sérülés, amit meg kellene gyógyítani, őt egyszerűen csak elhagyta az életereje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem csak a gyógyításról írnak abba na könyvben? Úgy gondolom, hogy Rey és Ben többet tesz egymással, ami a közöttük lévő kapcsolatnak, dyádnak köszönhető. Ebben a szellemben tehát Anakin nem tudta volna feltámasztani Padmét. 

Ben ugyanazt az Erőgyógyítást használta, amit Rey - hiszen tőle tanulta el. Az ep9 könyvben kicsit részletesebben le van ez írva:

Spoiler

Ben még érezte Rey-ben az élet utolsó, halványuló szikráját, és így tudta meggyógyítani a Rey-től eltanult Erőgyógyítást használva - vagyis átadta az életerejét, ebben az esetben nem csak egy kicsit, hanem az egészet, ezért halt meg. Szóval technikailag nem feltámasztotta Rey-t, hanem az utolsó pillanatban meggyógyította egy halálos traumából. Szóval ez a képlet: Rey megtanulta az Erőgyógyítást a Jedik könyvéből, Ben pedig megtanulta tőle. Csak ő az egész életerejét odaadta, hogy megmentse a halálosan sérült, halálán lévő nőt.

Lehet, hogy nem minden Jedi tudta volna visszahozni Rey-t ebből a traumából, hiszen a Jedik sem egyformán erősek az Erőben és nincsenek egyforma képességeik, de én az Erő nemzette Kiválasztról írtam, aki még a diádnál is különlegesebb és erősebb, aki a mortisi isteneket is térdre kényszerítette és egyensúlyt hozott az Erőben. Nagyon durván lezúdulna a szememben Anakin ázsiója, ha az Erő gyermeke képtelen lenne ilyen kunsztra.

És ez egy olyan plusz, ami számomra összeköti a PT-t az ST-vel, Bent és Rey-t Anakinnal és Padméval, keretbe foglalja a Sagát és részint ez ad értelmet a harmadik trilógia létezésének számomra. Amikor ráeszméltem, hogy a "not from a Jedi" egy ordas nagy hazugság, és ezáltal még tragikusabbá vált Anakin sorsa, akkor éreztem igazán, hogy az ep7-9 nem csak felszínesen, hanem igazi mélységeiben is a Saga szerves része. Könyv idevonatkozó részeinek olvasása előtt is így éreztem már, és szerencsére a könyv sem cáfolt rá.

Az ellenkezőjéről meg se próbáljatok meggyőzni, mert nem akarom, hogy elvegyétek ezt a pluszt tőlem a Skywalker Sagából. ;) 

 

44 perccel korábban, Yoda József írta:

Én is azt gondolom, hogy Ben nem meggyógyítja Reyt, hanem feltámasztja. Rey-en amúgy sincsen semmilyen sérülés, amit meg kellene gyógyítani, őt egyszerűen csak elhagyta az életereje.

Szerintem inkább az a lökéshullám ártott meg neki, ami lezúzta az egész csarnokot, és amit ő közvetlen közelről kapott meg. Lehet, hogy külső sérülése nem volt, de valószínűleg a csontjainak és a szerveinek azért megártott egy olyan csapás, ami kőszobrok tucatjait és egy masszív kőtrónt is szétzúzott.

 

OFF

Ody: diád vagy dyad, de az hét szentség, hogy nem dyád. Írd magyarul vagy angolul, de kérlek, ilyen hibrid formába ne. Nem szeretek nyelvtannáciskodni, de ez bántja a szememet. :peace:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem a filmből úgy jött le, hogy Rey eléggé halottnak tűnik, nemcsak haldoklónak :) de ha a könyv másképp értekezik ám legyen... bár azt is mondhatjuk, hogy ez a részlet ellentmond a filmnek, ha nagyon kukacoskodni akarunk :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.