Ugrás a kommentre

7x08 - Together Again


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Remélem ezt kifejtik a sorozaton belül, mert így elég fura, hogy előzmény nélkül újra felbukkan (a könyveket, képregényeket most hagyjuk).

Pedig ez ugyanaz az eset, mint hogy megjelenik a Soloban csak ez egy "szinttel lejjebb" van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 18. - 20:09, Darth Cupsy írta:

Pedig ez ugyanaz az eset, mint hogy megjelenik a Soloban csak ez egy "szinttel lejjebb" van.

Hát, anno azon is meglepődtünk, hogy bevállalták. :) 

Elvagyok vele amúgy, csak a sorozatot nézve szerintem jobb lenne, ha lenne egy kis kitérő arra, hogy Maullal mi történt azóta, hogy utoljára láttuk. De még lesz 3 rész, szóval simán lehet.

 

Ez meg csak engem emlékeztetett a Hoth-i pajzsgenerátorra?

 

hoth_shield1.jpg

 

latest?cb=20130424003615

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egy jelenetnél felvontam kissé a szemöldököm. 

A pyke-ok vezére ugye hologramon keresztül beszél Maullal azon az emelvényen. Amikor Ahsoka mozgolódik egy szinttel lejjebb, Maul észrevesz belőle valamit, ezért odamegy a korláthoz, hogy megszemlélje a dolgot. De elméletileg ő ezt nem láthatta, mert ugye ő csak hologramként volt ott jelen, ilyenkor meg elvileg csak azt láthatja, akivel beszél (ebben az esetben a pyke-vezért), a környezetét már nem. :hmm: Vagy tévedek? A pyke is csak Maul hologramját látta, a környezetét már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Darth Sky said:

Bizonyos szintig elvileg látható a hologram környezete is. Erre számos példa volt már.

De az is lehet, hogy Maul csak a lány hangját hallotta meg.

Így is úgy is fura. :hmm: Ha hallotta őt, akkor hogyhogy nem gondolta azt, hogy valami háttérzaj vagy valamelyik pyke munkás műve volt? Szerintem inkább látta, hogy ott valami olyan mozog, amelynek nem kéne ott lenni, de itt jön képbe az, hogy nehezen hiszem, hogy a hologrammal olyan messzire el tudott volna látni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2020. 06. 21. - 13:56, caseyjones írta:

Így is úgy is fura. :hmm: Ha hallotta őt, akkor hogyhogy nem gondolta azt, hogy valami háttérzaj vagy valamelyik pyke munkás műve volt? Szerintem inkább látta, hogy ott valami olyan mozog, amelynek nem kéne ott lenni, de itt jön képbe az, hogy nehezen hiszem, hogy a hologrammal olyan messzire el tudott volna látni. 

Szerintem ezen ne agyalj, mert hót fölösleges. A hologramok működési elve mindig is teljesen irreális volt. Gondolj az ep3-ban arra a jelenetre, amikor Yoda a Kashyyykon van és meetingel a Tanáccsal. Yoda oldalán azt látjuk, hogy a Jedi Tanács tagjai elé vannak vetítve piciben az asztalra. A Tanács oldaláról meg úgy látjuk, hogy Yoda holoalakja a székében ül rendes méretben, és az a holoalak úgy is forgatja a fejét, mintha Yoda ténylegesen ott lenne. Teljes képtelenség, hogy az igazi Yoda úgy beszéljen a tanácshoz, mint a holo-Yoda, hiszen a kettő teljesen más pozícióban és méretben van a Tanács valódi és holografikus változatához képest. És ez csak egy példa, de a mozifilmektől a Rebels-ig és még azon is túl rengeteg olyna példa van, amikor a holografikus figura olyasmit tesz, amit az, akiről elvileg a kivetítés készült, nem tehetne meg.

Szóval ne agyalj ezen, vagy képzeld azt, hogy Maul köré ki volt vetítve az egész csarnok, és azért látta meg Ahsokát. Láttunk már hasonlót, például, amikor Anakin és Ahsoka rekonstruálta a Jedi Templomban történt robbantást. Az egész hangárra kivetítették azoknak a perceknek a visszajátszását és olyan aprólékosan, hogy még a szétrepülő roncsokat is elemezni lehetett. Ezután szerintem nem nagy dolog, ha Maul teszem azt maga köré vetített egy gyárat, hogy jobban átlássa a környezetét azoknak, akiket éppen helyre tesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.