Ugrás a kommentre

7x08 - Together Again


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

8. rész - Together Again / Újra együtt

 

epguide708.jpg

 

Írta: Dave Filoni, Charles Murray

Rendezte: Nathaniel Villanueva

 

Helyszín: Oba Diah, Orondia, Coruscant

 

Szereplők:

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Trace Martez - Brigitte Kali

Rafa Martez - Elizabeth Rodriguez

Darth Maul - Sam Witwer

Marg Krim - Stephen Stanton

Fife - Dee Bradley Baker

Bo-Katan Kryze - Katee Sackhoff

Ursa Wren - Sharmila Devar

 

Történet

Ahsoka, Rafa és Trace továbbra is a Pyke Szindikátus vendégszeretetét élvezik, ám már nem sokáig, ugyanis a volt Jedi padawan egy körmönfont tervvel áll elő.

 

Előzetes

 

Érdekességek

 

- A dokkmunkások közül sokan a toong faj tagjai. Ugyanezen fajhoz tartozik a balsorsú fogatversenyző, Ben Quadinaros a Star Wars: Baljós árnyakban.
- Maul említést tesz a Vörös Hajnalról - arról a bűnszervezetről, melyet ő vezet a Solo: Egy Star Wars történetben.
- A történetszál előrehaladtával, Bo-Katan és a mandaloriak beépültek a sztoriba. A jelenlétük, és Ahsoka toborzása egyenesen elvezet minket az utolsó történetszálhoz.
- Ursa Wren, a Star Wars: Lázadók hősének, Sabine Wrennek az anyja látható Bo-Katan oldalán.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Ahsoka

 

2.jpg

Darth Maul

 

3.jpg

Mandalori gauntlet

 

4.jpg

Orondiai finomító állomás

 

5.jpg

Trandoshan munkafelügyelő

 

6.jpg

Toong munkás

 

7.jpg

Pyke fűszerraktár

 

8.jpg

Pyke fűszerraktár belsőnézete

 

9.jpg

Mandalori harcosok

 

10.jpg

A Silver Angel akcióban

 

11.jpg

Ahsoka a pykok raktárában

 

12.jpg

Trace, Rafa és Ahsoka búcsúja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez után már érthető, hogy a Pyke-ok miért nem voltak keményebbek a csapattal: az ő életük is múlott ám ezen a bizniszen :D Maul is beköszönt végre, Jó rész volt, bár az elején kicsit zavart, hogy Rafánál mintha meg sem történt volna az előző epizód, mármint a viselkedését tekintve. Az előző részben úgy tűnt, belátta, hogy hibázott, erre most megint azzal kezdi, hogyha nem lett volna Ahsoka, akkor minden rendben lett volna.

 

A rész végi Bo-Katan-os dolgot elég gyorsan lezavarták, bár ezt a limitált játékidő miatt nem lehetett jobban kibontani. Kíváncsi lettem volna, hogy az ő küldetésük a Kesselen pontosan mit takart, de hátha ezt megtudjuk a következő részben.

 

This is where the fun begins :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek is záróepizódja volt a szálnak, bár az elején nekem is fura volt, hogy Rafa visszatért az előző rész elején tanúsított viselkedéséhez - sajnos nem először fordult elő TCW-ben, hogy egy új rész eleje mintha ignorálta volna az előző végét. De szerencsére nem volt vészes, a többi pedig már jó lefolyása volt mindannak, amin a trió keresztülment. De a részben leginkább a Solóhoz kötődő kikacsintások tetszettek, mint az, hogy Maul a Pyke-ok ura, hogy említette a Vörös Hajnalt, de még az is, hogy akárcsak a filmben Dryden, úgy most a Pyke vezér is csak úgy hivatkozott Maulra, hogy "ő". Amúgy ez a rész remekül reflektál arra, ami a Solóban elhangzik, vagyis a Vörös Hajnal és a Pyke Szindikátuk közötti törékeny szövetségre, aminek közös nevezője Maul maga, hiszen mindkét szervezet neki fele.

Ebből a szemszögből nézve viszont érdekessé válik a film egy eleme: lényegében ugyanaz történik ott, mint itt. Ebben a részben Trace és Rafa a Pyke-októl ellopott fűszerrel akarta kifizetni a Szindikátust, míg a mozifilmben Hanék lényegében a Maultól ellopott hiperfolyadékkal akarták kifizetni Mault - persze a Martez nővérekkel ellentétben Hanék ezt nem tudták, de valószínűleg még Dryden és Qi'ra sem. Maul viszont lehet, hogy csúnyán nézett volna, ha az egyik percben jelentik neki, hogy a Pyke Szindikátustól elloptak X mennyiségű üzemanyagot, aztán a Vörös Hajnal pontosan ugyanannyi üzemanyagot szállít le pár órával később. Lehet, hogy Vos így se, úgy se maradt volna sokáig hatalmon. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Jó rész volt, bár az elején kicsit zavart, hogy Rafánál mintha meg sem történt volna az előző epizód, mármint a viselkedését tekintve. Az előző részben úgy tűnt, belátta, hogy hibázott, erre most megint azzal kezdi, hogyha nem lett volna Ahsoka, akkor minden rendben lett volna.

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Remek is záróepizódja volt a szálnak, bár az elején nekem is fura volt, hogy Rafa visszatért az előző rész elején tanúsított viselkedéséhez - sajnos nem először fordult elő TCW-ben, hogy egy új rész eleje mintha ignorálta volna az előző végét.

Nekem is feltűnt ez, mondjuk ha egy negatívumot kéne felhozni a sorozatnak, akkor ezek a lépések. :)

 

Nekem Maul feltűnése volt az a pont, amikor Obi-wan "visible confusion" képe megjelent a fejem fölött. :D Már nem azért, de nekem az egész idővonal a 6. évad fináléja óta katyvasz. Elsőként Padmé és Anakin jelenete még nem volt vészes, de a 6. részben feltűnő, a Coruscanton időző Anakin már szemet szúrt nekem. Mondom erre: oké, még lenyelem. De az, hogy Marg Krim és Fife itt vannak??? Persze ez is magyarázható... DE MAUL??? Már nem azért a százforintos fészkéért, de ezekszerint most mi a b*dös helyzet a Dathomir fia/Sötét tanítvány kettőssel? Csakmert kb. a Sötét tanítvány két részre bontható, közötte játszódik a Dathomir fia. Nos, Marg Krim él, ezekszerint a Sötét tanítvány előtt vagyunk... ez még okés is lenne. De Maul jelenleg nem rab Sidinél? Ha a Dathomir fia után játszódik, akkor meg az egész szövetség nem okés, mert a Dathomir fia vége elég erősen azt sugallta - sőt, a szánkba rágta - hogy az Árnyék kollektívának annyi. Ja és Fife volt a Pyke -ok vezetője... Most meg Maul mégiscsak parancsol a Pyke szindikátusnak, és hovatovább szabad is? Ezek szerint értem, miért törölték az egész idővonalat a Sacrafice epizód után a SW hivatalos oldalán... ember legyen a talpán, aki ezek után a Lucasfilmnél elmagyarázza ezt az egészet. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm...hát nem egészen erre számítottam. :D A cím alapján azt képzeltem, hogy már most képbe kerül Anakin és a Jedik. Tévedtem. Maga a rész és a konfliktus feloldása nem volt rossz, bár az a fűszer lopás a Pyke-ok bányájából kicsit.....hogy is mondjam csak....egyszerű volt. Elég gáz ha ennyire könnyen el lehet lopni fűszert egy alvilági szervezet telephelyéről, ahol kb. őrök sincsenek, csak inkompetens személyek. Ezt kicsit jobban is kidolgozhatták volna. Apropó telephely...nagyon tetszett a Toongok behozatala, talán az EPI óta most tűntek fel először SW műben. Ugye Ben Quadrinaros kollégámról mindenki hallott már. :D 

Ami viszont tetszett az a Pyke-ok szorult helyzete és Maul feltűnése. A Crimson Dawn emlegetése kellemes Solo feeling volt, és ekkor megint azt éreztem, hogy a dolgok összeérnek. :) Maul valószínűleg nem orrolt meg túlzottan a Pyke-okra, mert még a Solo idején is ők vezetik a Kesselt. 

 

A rész vége aranyos volt, ahogy egymásra talált Rafa/Trace és Ahsoka. Ez egyébként várható is volt, és a várt becsatornázás se maradt el ami már a fináléba visz. Mindenesetre ez a történet szál bemutatta Ahsoka életét, amire mindenképpen jó volt. Ennyi felvezetés után viszont jöhet most már a nagy durranás. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Már nem azért, de nekem az egész idővonal a 6. évad fináléja óta katyvasz. Elsőként Padmé és Anakin jelenete még nem volt vészes, de a 6. részben feltűnő, a Coruscanton időző Anakin már szemet szúrt nekem. Mondom erre: oké, még lenyelem.

Benne van annak a résznek az érdekességei között az idővonalra való utalások. :)

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A rész végi Bo-Katan-os dolgot elég gyorsan lezavarták, bár ezt a limitált játékidő miatt nem lehetett jobban kibontani. Kíváncsi lettem volna, hogy az ő küldetésük a Kesselen pontosan mit takart, de hátha ezt megtudjuk a következő részben.

Nem Oba Diah-ra gondoltál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Nekem is feltűnt ez, mondjuk ha egy negatívumot kéne felhozni a sorozatnak, akkor ezek a lépések. :)

 

Nekem Maul feltűnése volt az a pont, amikor Obi-wan "visible confusion" képe megjelent a fejem fölött. :D Már nem azért, de nekem az egész idővonal a 6. évad fináléja óta katyvasz. Elsőként Padmé és Anakin jelenete még nem volt vészes, de a 6. részben feltűnő, a Coruscanton időző Anakin már szemet szúrt nekem. Mondom erre: oké, még lenyelem. De az, hogy Marg Krim és Fife itt vannak??? Persze ez is magyarázható... DE MAUL??? Már nem azért a százforintos fészkéért, de ezekszerint most mi a b*dös helyzet a Dathomir fia/Sötét tanítvány kettőssel? Csakmert kb. a Sötét tanítvány két részre bontható, közötte játszódik a Dathomir fia. Nos, Marg Krim él, ezekszerint a Sötét tanítvány előtt vagyunk... ez még okés is lenne. De Maul jelenleg nem rab Sidinél? Ha a Dathomir fia után játszódik, akkor meg az egész szövetség nem okés, mert a Dathomir fia vége elég erősen azt sugallta - sőt, a szánkba rágta - hogy az Árnyék kollektívának annyi. Ja és Fife volt a Pyke -ok vezetője... Most meg Maul mégiscsak parancsol a Pyke szindikátusnak, és hovatovább szabad is? Ezek szerint értem, miért törölték az egész idővonalat a Sacrafice epizód után a SW hivatalos oldalán... ember legyen a talpán, aki ezek után a Lucasfilmnél elmagyarázza ezt az egészet. :hmm:

Valószínűleg ignorálták a könyvet, vagy elfelejtették.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nekem is feltűnt ez, mondjuk ha egy negatívumot kéne felhozni a sorozatnak, akkor ezek a lépések. :)

 

Nekem Maul feltűnése volt az a pont, amikor Obi-wan "visible confusion" képe megjelent a fejem fölött. :D Már nem azért, de nekem az egész idővonal a 6. évad fináléja óta katyvasz. Elsőként Padmé és Anakin jelenete még nem volt vészes, de a 6. részben feltűnő, a Coruscanton időző Anakin már szemet szúrt nekem. Mondom erre: oké, még lenyelem. De az, hogy Marg Krim és Fife itt vannak??? Persze ez is magyarázható... DE MAUL??? Már nem azért a százforintos fészkéért, de ezekszerint most mi a b*dös helyzet a Dathomir fia/Sötét tanítvány kettőssel? Csakmert kb. a Sötét tanítvány két részre bontható, közötte játszódik a Dathomir fia. Nos, Marg Krim él, ezekszerint a Sötét tanítvány előtt vagyunk... ez még okés is lenne. De Maul jelenleg nem rab Sidinél? Ha a Dathomir fia után játszódik, akkor meg az egész szövetség nem okés, mert a Dathomir fia vége elég erősen azt sugallta - sőt, a szánkba rágta - hogy az Árnyék kollektívának annyi. Ja és Fife volt a Pyke -ok vezetője... Most meg Maul mégiscsak parancsol a Pyke szindikátusnak, és hovatovább szabad is? Ezek szerint értem, miért törölték az egész idővonalat a Sacrafice epizód után a SW hivatalos oldalán... ember legyen a talpán, aki ezek után a Lucasfilmnél elmagyarázza ezt az egészet. :hmm:

 

Sam Witwer azt mondta, hogy a 7. évadhoz nem szükséges ismernünk a Dathomir fia című képregényt ;) szerintem tisztázni fogják a következő részekben a helyzetet, erre utalhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Benne van annak a résznek az érdekességei között az idővonalra való utalások. :)

Azt értem, meg is van magyarázva, azzal semmi gond. De Maul egy fokkal nagyobb falat szvsz.

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valószínűleg ignorálták a könyvet, vagy elfelejtették.

Éppen most , Yoda József írta:

Sam Witwer azt mondta, hogy a 7. évadhoz nem szükséges ismernünk a Dathomir fia című képregényt ;) szerintem tisztázni fogják a következő részekben a helyzetet, erre utalhatott.

Azért eléggé fura, hogy két fontos történetet ignorálnának/elfelejtenének. A Dathomir fiára amúgy elvileg utalni fognak majd - ezt Sam mondta - és lehet ebben a részben volt is utalás, miszerint Maul ugye azt mondja, hogy vannak más elintézni való ügyei. Ebbe bele lehet látni a Dooku és Grievous dolgot, bár Marg Krim ha nem is, de Fife ott volt az Ord Mantelli csatában, ha meg utána játszódik, akkor talán még a SoD 2. és 3. része közé bele lehetne tenni ezt a történetet. Csak akkor meg a Sötét tanítvány valószínűleg ezek után játszódik. Bár a fene se tudja, annyi kavarás volt eddig is a TCW idővonalával. :D

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Apropó telephely...nagyon tetszett a Toongok behozatala, talán az EPI óta most tűntek fel először SW műben. Ugye Ben Quadrinaros kollégámról mindenki hallott már. :D

Sejtettem, hogy ennyire ismerős. Derengett, hogy mintha az első részben láttam már ezt a fajt... mostmár tudom akkor. :D

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A rész végi Bo-Katan-os dolgot elég gyorsan lezavarták, bár ezt a limitált játékidő miatt nem lehetett jobban kibontani. Kíváncsi lettem volna, hogy az ő küldetésük a Kesselen pontosan mit takart, de hátha ezt megtudjuk a következő részben.

Szerintem Oba-Diah volt a helyszín, nem Kessel. :D Valószínűleg megfigyelték a Pyke szindikátust illetve lehet ugyanúgy keresztbe akartak tenni nekik, mint azt tette Ahsoka ebben a részben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Azért eléggé fura, hogy két fontos történetet ignorálnának/elfelejtenének. A Dathomir fiára amúgy elvileg utalni fognak majd - ezt Sam mondta - és lehet ebben a részben volt is utalás, miszerint Maul ugye azt mondja, hogy vannak más elintézni való ügyei. Ebbe bele lehet látni a Dooku és Grievous dolgot, bár Marg Krim ha nem is, de Fife ott volt az Ord Mantelli csatában, ha meg utána játszódik, akkor talán még a SoD 2. és 3. része közé bele lehetne tenni ezt a történetet. Csak akkor meg a Sötét tanítvány valószínűleg ezek után játszódik. Bár a fene se tudja, annyi kavarás volt eddig is a TCW idővonalával.

Nagyon rég olvastam már a SoD-ot, de ha jól emlékszem Maul szökésével kezdődik... Ez esetben elképzelhető, hogy ez az epizód a SoD eseményei közben játszódik. Én a Sötét tanítványt nem olvastam, azt nem tudom hova tenni. Abban Marg Krim meghal, vagy mi van vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bence1997 Maul megejtett egy két perces telefonhívást, szerintem ez bőven belefér valahová a Son of Dathomir cselekményébe, mondjuk az első és a második füzet közé, vagy bárhozvá off-screen. És a Sötét tanítvány is simán játszódhat ez után. Bár az sem értem, miért ne játszódhatna előtte. :hmm: A könyvben nincs szó arról, hogy Krim vagy Fefe meghaltak volna. Csak Vos feltételezi, hogy így történt, de ők beléptek a hiperűrbe, amikor a Fekete Nap kilépett onnan. Innentől kezdve bármi történhetett. Lehet, hogy a Fekete Nap és a Pyke Szindikátus elrendezte a vitás kérdést tea és süti mellett. :) És mivel a Pyke Szindikátus jó pár évvel később is még olyan erős szervezet, hogy Dryden kerülné a konfrontációt, azt kijelenthetjük, hogy a Fekete Nap nem semmisítette meg őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy Ahsoka már korábban a börtöncellában felfedhette volna magát Rafáéknak, az őszinteség olykor csodákra képes, de így is jó volt, hogy a végére nem maradt több titok, és teljes lett az összhang a testvérekkel. :)

Asszem a Pyke-ok jobban jártak volna, hogyha engedik a kis csapatot lelépni, amikor a testvérek visszatértek a fűszerrel, akkor talán Ahsoka nem nyomja meg a gombot a robbantásra.

A Solo-s kapcsolódási pontok nagyon bejöttek, és az is jó ötlet, hogy Bo-Katan beköszönt a rész végén. :) 

Végül is ez a szál nem volt más, mint egy izgalmas kikacsintás arra, hogy él Ahsoka a Rendtől való távozása után, és megbizonyosodhattunk róla, hogy az elveiben semmi változás nem történt, továbbra is ott segített, ahol tudott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Pildi írta:

megbizonyosodhattunk róla, hogy az elveiben semmi változás nem történt, továbbra is ott segített, ahol tudott. :)

Ez igaz és a jediknek se bocsájtott meg. Kíváncsi leszek milyen lesz amikor újra találkoznak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez igaz és a jediknek se bocsájtott meg. Kíváncsi leszek milyen lesz amikor újra találkoznak. 

Van egy olyan érzésem, hogy a fők*csöggel (Windu) nem fog találkozni, pedig azt megnézném :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez igaz és a jediknek se bocsájtott meg. Kíváncsi leszek milyen lesz amikor újra találkoznak. 

Az biztos nem segített a megbocsátásban, amit a Rafáéktól megtudott a Jedikről, sőt, az csak megerősíthette, hogy akármennyire is szomorú emiatt, nincs visszaút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Felmerült bennem, hogy talán ez a mérhetetlen ellenérzés a Rend iránt mondatja folyton Ashokával, hogy ő nem Jedi, még ha még a Rebelsben is úgy viselkedik, mint egy igazi Jedi.

Azért, mert ő igazi Jedi, de a Jedi név viszont már mást jelent, valamit, aminek már kevés köze van a Jediség eszméihez, ahogy Rafáék véleménye és tapasztalatai is mutatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt ez is. Én imádtam az egész szálat, még ha nem is volt különösebben nagyszabású. Egy hangulatos, Ahsoka-centrikus kis szorit kaptunk, ami bemutatja a togruta Jedi Rend utáni életének kezdetét. Tetszett, hogy az őt ért sérelmek ellenére képes volt megőrizni pozitivitását, és a sötét időkben is a világos oldal ösvényén maradni. Szóval, Ahsokában most sem kellett csalódnom. :clap: Mellesleg, őszintén irigylem a türelmét Rafával szemben, és mindazt a pozitivitást és jó szándékot, amit képest nyújtani a negatív behatások ellenére. Bár Rafa sajnos sokszor irritált, nyilván nem viselkedhet mindig úgy az ember, ahogy azt reméljük. :) Bár nem kedveltem, Rafának végre volt egy szimpatikus megnyilvánulása: lehet, hogy Ahsoka nem tartja magát Jedinek, de úgy viselkedik. Ez nagyon igaz. Azaz, szerintem ilyennek kellene lennie egy "normál" Jedinek, ahogy Pildi is írta. 

 

Az idővonalbeli "problémákat" is feloldhatónak látom, Dzséjt jól leírta, miért. Simán játszódhat a SoD közben ez a történetszál, jó néhány helyre beszúrható ez a legfeljebb 1-2 napnyi esemény. Az biztos, hogy már Maul szökése után járunk. Gondolom, most eltelik pár nap/hét, amíg eljutunk a Mandalore-ig (közben ugye le kell játszódnia a Bad Batch szálnak). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka a renden kívüli jedi, aki nem tért le az útról, mert sodorhatja bárhová az élet, a jedi szellemiség benne van. Benne meg lett volna az erő, hogy a jediket vissza vezesse a józanság, az igazi jedi útra és ezzel nem lett volna egyedül, mert szerintem Kenobiban szövetségesre lelt volna. Érdekes, de Kenobi önzetlensége ott van Ahsokában is és talán markánsabb is, mint mestere mesterében. Nem ütötték lovagnak, mégis jedi lovag. 

A mozifilmek, a tcw és a rebels alapján azt hiszem, igaz jedi rajta és Kenobin kívül Luke és Kanan volt (természetesen számomra). Négyük közül Ahsoka az, akit talán a legjobban kedvelek Kenobin kívül. 

Ez a történetszál vezeti be Ahsoka igazi küldetését: segíteni a bajbajutottakon és küzdeni a gonosz ellen. 

Ezután remélem, a lányok máskémt tekintenek a jedikre, mégha egy részük nem igazán érdemli meg a jedi titulust. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett ez a történetszál és a lezárásaként ez az epizód volt talán a legjobb. A közösön végigélt kaland hatására pedig a testvéreknek is megváltozott a véleményük a jedikről. Itt külön jó volt az, hogy míg korábban csak egy gyors találkozás okozta negatív benyomás alapján ítélték el őket, itt most Ahsokán keresztül elsőkézből, személyesen is megismerkedhettek a Jedik egy másfajta oldalával. Amellett, hogy a PT sok szempontból kényes helyzetbe hozta a Jediket és itt a sorozatban is náluk a morális iránytűk azért néha komolyabb mágneses viharba kerültek, mégis alapvetően nekem mindig is az volt az érzésem a Jedikkel kapcsolatban, hogyha nem is felelnek meg annak az idealisztikus képnek, amit korábban pusztán az OT ismeretében gondolhattunk róluk (vagy ahogy Rafa és Trace gyerekként elképzelte őket) azért mégis egy olyan erkölcsi talapzaton állnak, ami egyértelműen pozitív irányba mutat. Ami különösen érdekessé tette ezt a helyzetet, hogy Ahsoka már nem tagja a Jedi Rendnek mégis azalatt a kevés idő alatt is, amit a Templomban töltött jobban internalizálni tudta azokat az elveket és normákat, mint sokan, akik akár évtizedeket is töltenek ott és jó példával tud szolgálni arról, hogy mit is jelent önzetlennek, segítőkésznek, vagy akár általánosságban Jedinek lenni... a Renden kívűlről jőve is.

Rafa viselkedését én annak tudnám be, hogy az epizód elején kvázi visszakerülnek abba a helyzetbe, ahonnan az előző rész elején elindultak, megint be vannak zárva és meg kellene valahogy szökniük innen. Itt mintha ezzel parallel módon Rafa is visszatérne az előző rész elején látott formájához, ami szólhat akár annak, hogy a belső változást nem követte a megmenekülésükkel együtt járó katarzis, hanem megint be vannak zárva és nem tudják mi lesz velük. Itt mondjuk ez azért tényleg zavaró, mert ahogy Pildi is írta ebben a helyzetben (főleg az előző részben látott összekovácsolódás után) egy ideális lehetőség lett volna Ahsoka számára, hogy coming outoljon, így viszont, hogy egymást hibáztatták erre nem volt esély. Az epizód további felépítése viszont tetszett. Ahogy Ahsokának lehetőséget adtak arra - és ezt viszonylag hamar le is zavarták - hogy ismét bizonyítsa a nővérek felé a jószándékát, ennek hatására pedig Rafának is átbillent az a kapcsoló, amit már az előzőr részben is láthattunk. Megint csak párhuzamot vonva ezzel a kiszabadításukat sem kellett így úgy elhúzni, mint az előző epizódban, ezért nem volt az az érzésem, hogy noha az alaphelyzet hasonló volt a rész elején, mint a 7. epizódnál, mégis ahonnan indultak, utána másfelé vitték el itt a történetet. Azt is jó volt látni, hogy a nővérek itt most Ahsoka segítsége nélkül tudták sikerre vinni a fűszerlopási akciót, ez mindenképpen fejlődésként hatott - egyben egyfajta kitekintés is a jövőre nézve, hogyha már Ahsoka nem lesz ott velük azért ők ketten is el tudnak intézni dolgokat - még ha ez végül oda is vezetett, hogy őket is ki akarták végezni. Ehhez kapcsolódva az is jó volt végül, hogy a mandaloriak nem jelentek meg ilyen deus ex machinaként és nem ők mentették meg Ahsokáékat, hanem maguknak kellett megoldani a szökést és Bo-Katan csak az epizód végén találkozott Ahsokával.

Végezetül még annyit erről a szálról, hogy szerintem nagyon jó volt ezt látni Ahsoka miatt, ha megnézzük, hogy honnan indultunk (útkeresés, egyedüllét, céltalanság) és hová jutottunk el, úgy érzem, hogy nem csak egy jó sztorit, egy kalandot kapott Ahsoka, ami hidat képez az 5. évad és a 7. évad között, hanem egyfajta megerősítést is, hogy szükség van még rá a galaxisban és tud még hasznos lenni és jó ügyekért harcolni, akár úgy is, hogy a korábbi élete, az identitása, ami a Jedikhez kötötte nagy csorbát szenvedett. A magányos egyedüllét után megismerkedett a Martez nővérekkel, akikkel nem indult könnyen a kapcsolata (itt szerintem ez egy plusz volt, hogy a Jedisége ebben a közegben nem egy előny volt, hanem inkább hátrány és nehezen merte felvállalni, ami az önidentifikációnál is előjött, hogy nem akarja magát Jedinek nevezni, mert mintha egyfajta tagadásban lenne, amiatt hogy mennyire csalódott a Rendben és ez még mindig egy komoly sebnek látszik) mégis el tudta fogadtatni magát és a végén úgy gondolom barátokat is szerzett. Emellet az epizód végén láthatunk egy újabb bizonyítékát a fentieknek, Bo-Katan a segítségét kéri és már indul is egy újabb kalandra - ugyan ott vannak a kétségek a fejében, de mégis egy céltudatos Ahsokát látunk, aki nem csak úgy teng-leng a Jediktől való távozása után, hanem felhasználva a tudását és azt a lelkületet, amit a negatív események sem tudtak kikezdeni, proaktívan beleveti magát az életbe.... és innen indul majd az utolsó történetszál!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Wilde írta:

egy céltudatos Ahsokát látunk, aki nem csak úgy teng-leng a Jediktől való távozása után, hanem felhasználva a tudását és azt a lelkületet, amit a negatív események sem tudtak kikezdeni, proaktívan beleveti magát az életbe....

ÉS ez mutatja a lány igazi erkölcsi tartását. Lehetne sértett amiatt ami vele történt, vagy lenéző a pór nép iránt, de egyik se jellemző rá (ellentétben a mesterével). Ahsoka az egyik legjobb jedivé nőtte ki magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztes lezárást kapott ez a szál, bár az előző részek azért jobban tetszettek. A Solo-s utalások (Maul, Vörös Hajnal) továbbra is fantasztikusak, Marg Krim-et már szinte megsajnáltam, amikor lemondóan sóhajtotta, hogy ő elől nem tud semmit sem eltitkolni. Az akciójelenetek az előző epizódhoz képest gyengébbek voltak, de most nem is ez volt a lényeg. A toong-ok felbukkanásának örültem, örvendetes, amikor a készítők leporolnak és használnak egy régen bemutatott, ám azóta nem sokszor előkerülő fajt. Ahsokával kapcsolatban Wilde leírt mindent szépen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 12. - 12:47, cyrano írta:

A mozifilmek, a tcw és a rebels alapján azt hiszem, igaz jedi rajta és Kenobin kívül Luke és Kanan volt (természetesen számomra). Négyük közül Ahsoka az, akit talán a legjobban kedvelek Kenobin kívül. 

 

Qui-Gonnal mi a helyzet?

 

A rész tetszett összességében. Jó volt, hogy a testvérek végül megkedvelték Ahsokát úgy is, hogy Jedi.

Maul felbukkanása annyiban fura volt, hogy mikor legutóbb láttuk a TCW-ben, Sidious rabja lett. Remélem ezt kifejtik a sorozaton belül, mert így elég fura, hogy előzmény nélkül újra felbukkan (a könyveket, képregényeket most hagyjuk).

 

Nekem is - egyetértve Odyval - a kesseli fűszer rablás volt egy kicsit döcögősebb része a sztorinak, de most már tudom, honnan voltak ismerősek a pöttöm lények. Az egyiket meg mintha Palpatine szelleme szállta volna meg, úgy buzdította a főnökét Ahsoka megölésére.

do it episode 3 GIF by Star Wars

 

Összességében remek kapcsolódó elem volt a Solóhoz és gyanítom, hogy a következő 4 részhez is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.