Ugrás a kommentre

Kevin Schinik: Az Erő nyomában


Iqvi

A könyv értékelése  

8 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Annyira ajánlottátok Donátnak, hogy én is megvettem, pedig a YA könyvek általában már kívül esnek az érdeklődésemen. Nagyon kellemes meglepetés volt! :) Három nap alatt elolvastam, alig tudtam letenni, annyira sodró lendületű a cselekmény, és bár bonyolult dolgok nem voltak benne, de amire vállalkozott (más szemszögből megmutatni a 9 film ismert eseményeit, beleszőve egy üde kis kalandregénybe), azt tökéletesen teljesítette. Biztos angolul is jól megírt könyv, de a magyar fordítás is kifejezetten jól sikerült, a párbeszédek élvezetesek voltak, a droidhumor meg egyenesen K-2SO-t juttatta eszembe. :)

 

A téma, azon túl, hogy nagyon SW specifikus - mit kezdjen az Erő-érzékenységével egy fiatal srác abban a korszakban, amikor ezt tanácsos inkább titkolni, és tanulni se igen lehet, mert nincs kitől - általában is felöleli egy fiatal útkeresését, mit válasszon hivatásnak, mit tanuljon, hol éljen, hogyan boldoguljon, miben jó stb., és ezt nagyon átélhetően teszi, amellett, hogy a regény nem titkolt célja bemutatni az adott korszakot egy kisember szemszögéből, megismertetni vele azokat az eseményeket, amelyeket mi mind jól ismerünk, és láthatjuk, hogyan is tüntették el a Jediség írmagját is a 66-os parancson túl a következetes tisztogatások, üldözések annyira, hogy sokan már egyáltalán nem is emlékeznek rájuk, és kifejezetten jó ötletnek tartom, ahogy ezt beleszőtték a sztoriba.

 

Nálam ez a maga műfajában kiváló könyv, 5/5. :)

 

2020. 09. 28. - 22:32, Darth Sky írta:

nagyon fontos dolgot tűzött ki a fiú célul, ami talán legalább olyan lényeges, mint megtanulni az Erő- és fénykardhasználatot. A Skywalker Saga megírásával és terjesztésével elmoshatja Palpatine Galaxist fertőző hazugságait, 

A vége nekem is tetszett: nem kell mindenkinek fénykarddal hősnek lennie, a hiteles történetírás is pont olyan jó fegyver az igazság védelmezésében. :) Az ellenség nem egy személy, vagy szervezet, mint más SW regényekben, mert amit le kellett győzni, az egyrészt Karr saját korlátai, másrészt a Jediket övező dezinformáltság. 

 

2020. 11. 15. - 0:15, Nute Gunray írta:

A számomra nagy csalódást jelentő Királynő végveszélyben után ez a könyv maga volt a felüdülés. A szerző számos olyan kérdéssel foglalkozik - a Jedik emlékezete, hagyatéka, a köznép viszonya és recepciója a galaktikus nagy eseményeket illetően - amelyek eddig csak elvétve merültek fel a különböző művekben. A szereplők szimpatikusak voltak. Tetszett, hogy a főszereplő fiú, Karr végre nem egy szegény árva egy borzasztó életkörülményeket biztosító elmaradott bolygón, hanem éli az átlagosak életét, van szerető családja, iskolába jár és otthona, a Merokia nevű jelentéktelen bolygó is többé-kevésbé biztonságos, békés és biztosítja az elfogadható életkörülményeket is, még ha - ahogy az többször felmerül - unalmas is itt élni. Közel fekszik az Ismeretlen Régiókhoz, így az Új Köztársaság egy nagyon távoli entitás (a könyvben épphogy csak említik), míg az Első Rend nagyon is a látóhatáron belül van, de ez egyáltalán nem jelent problémát, még Karr sem akad fenn azon, hogy esetleg egy ER-tisztviselő lányával (Maize) barátkozzon, sőt az apa, Vroc már-már szimpatikus figuraként, szerető szülőként van ábrázolva. Ez azért az eddigiek fényében nagyon furcsa volt, de még van pár év a Hosnian-kataklizmáig, és nyilván az Első Rend is sok helyen elfogadható alternatívaként tűnhet. Az azért érdekes, hogy morális kérdések e tekintetben egyáltalán nem merülnek fel Karr és Maize között, és hiába megrögzött Jedi-mániás a fiú, az egykorvolt Palpatine Birodalmát még gondolatban sem köti össze az Első Renddel. Maize egyébként a kezdeti flegmasága ellenére hamar szimpatikussá vált, a fanyar humorú és hűséges RZ-7 nem különben.

Minden szavaddal egyetértek. :)Felmerült fentebb a sablonosság, de pont hogy kevésbé sablonos maga az alaphelyzet, és az is tetszett, hogy itt Maize-ről tévedésből gondolta Karr, hogy elárulta és kihasználta (volt pár könyv, ahol a barátnak hitt társ árulása visszatérő motívum volt).

 

2021. 01. 17. - 21:12, Ody Mandrell írta:

Főhősünkről sokáig hisszük, hogy potenciális Jedi de a végén kiderül, hogy csupán Erő-érzékeny, kb. olyan mint Maz Kanata, és neki más utat rendelt a sors.... 

Maz Kanata megint az útmutató szerepét játszotta a rejtélyes kijelentéseivel, de jól passzolt ide is. :)Nagy ötlet volt Thripió eltűnt karját is beleszőni a történetbe, ez külön tetszett. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

A vége nekem is tetszett: nem kell mindenkinek fénykarddal hősnek lennie, a hiteles történetírás is pont olyan jó fegyver az igazság védelmezésében. :) Az ellenség nem egy személy, vagy szervezet, mint más SW regényekben, mert amit le kellett győzni, az egyrészt Karr saját korlátai, másrészt a Jediket övező dezinformáltság. 

Valóban üde színfolt volt, hogy ezúttal kicsit más aspektust választottak az Erő és a Jedik témakörének boncolgatására. Ráadásul Karr története még folytatható. Főleg most, hogy megtalálta az útját. Kíváncsi lennék, mi lesz vele mondjuk 20 év múlva.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kevin Shinick: Az Erő nyomában

Ez egy meglepően kellemes olvasmány élmény volt. Kevin Shinick több olyan történeti elemet belepakolt a történetbe, amit szeretek. Volt itt utazás, ereklyegyűjtés, a múlt titkainak feltárása. A téma is nagyon jó. Kb. 30 évvel a yavini csata után már más lett a Jedik emléke, amit sajnálok. A főhős, Karr Nuq Sin egy olyan Erő-érzékeny tizenéves, akinek a képességei hasonlítanak a hajdani Quinlan Voséhoz. Ha megérint egy tárgyat, akkor látja annak múltját, illetve a tárggyal kapcsolatba kerülő személyek múltját is. Különleges képességei miatt fejfájások gyötrik. Karr, úgy dönt, utánajár a Jedik múltjának és kideríti az igazságot róluk.

Nagyon sok helyszínre eljut a történet. Utapau, Jakku, Obadiah, Kijimi, Batuu, Takodana. A szerző igyekszik jól elegyíteni a három trilógia elemeit. Ilyet ritkán tapasztaltam az eddig megjelent könyvekben. Karr egyik legjobb barátja lesz Maize, a miriali lány. A kettejük kapcsolatát a bajtársiasság és a kalandszellem jellemzi. Talán valami több is lesz köztük, de ez a jövőben derül ki. A fiú másik hű barátja RZ-7. A droiddal való barátságos kapcsolat szintén nagyon tetszett. Karr, ahogy járja a galaxist megérinti a tárgyakat, úgy megjelenik előtte a múlt. Imádtam ezeket a víziós jelenteket, ahogy szép lassan megismeri a Jedik és a Skywalkerek történetét. Jó lett volna, ha a legújabb filmekben Rey-nek is lettek volna hasonló látomásai. (Persze volt valamennyi, csak nem annyi és nem olyan, mint Karrnak.) Karr szép lassan tisztába jön azzal, hogy mi is az ő rendeltetése. Megismerni a Jedik múltját, leírni és a galaxis népei elé tárni. A másik kedvenc részem volt, ahogy megismerte dédapját, az elhagyatottan élő Jedit. Naq Med még bőven Anakin előtt hagyhatta el a Jedi Rendet. Sajnos elhitte Palpatine hazugságait, mivel ő nagyrészt a rosszat kezdte látni a Jedikben, mielőtt elhagyta volna a Rendet. Végül megismerte az igazságot és átértelmezte az életét, így békében halhatott meg. Karr pedig új életcélt szabott ki magának. Érdekes pillanat volt, ahogy elkezdte  lejegyezni a történteket. Réges-régen… Több kedvenc jelenetem is volt még. A látogatás Dok-Ondarnál, Maz Kanatánál. Amit Maz mondott az Egyensúlyról. Még a Falconos jelenetek is jók voltak. Remélem Karr egyszer csak összefut Rey-jel is és segíti majd a Jedi Rend feltámasztásában.

Szórakoztató és izgalmas ifjúsági kalandregény, sok-sok utazással és titkok felderítésével. Nagyszerű darab lett, jöhetne még ilyen a jövőben. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ez a könyv jó példa arra, hogy lehet zéró akcióval viszont egy jó sztorival érdekes, izgalmas történetet kerekíteni. Végig lekötött a könyv, annak ellenére, hogy jóval több információval rendelkezem a Jedikről és a kiirtásukról, mint Karr mégis együtt tudtam vele izgulni, hogy vajon mit is fog megtudni a következő tárgyból amihez hozzáér. Én nagyon szeretem ha történetek kapcsolódnak más történetekkel akár nüanszokban akár számottevő mértékben, hívják akár fanservicenek is. Ebben a műben pedig volt kapcsolódás bőven, Karr látomásain keresztül visszarepülhettünk az Új remény, a Sithek bosszúja idejére, a TCW-vel is összefonódott a mű Sifo Dyas által, a fizikai utazások során pedig a Sequel filmekkel kerülnek kapcsolatba a szereplők. Nem igazán szoktam szeretni amikor egy újabb Jedi kerül elő aki végig malmozta a polgárháborút a kis kuckójában, de itt ezt is sikerült számomra elfogadhatóan megírni. A maximális pontról azért mégiscsak lecsúszik a 0 akcióval, de azért egy jó kis olvasmány mindenkinek csak ajánlani tudom.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.