Ugrás a kommentre

Kevin Schinik: Az Erő nyomában


Iqvi

A könyv értékelése  

8 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Kevin Schinik: Az Erő nyomában
  • 1 hónappal később...

Na, elolvastam a könyvet és jobb lett mint amire számítottam. Nagyon bírtam a három főszereplőt, bár Maize-t elég hamar elválasztották Karr-tól, és RZ-től. Az utazásuk során sok, már ismerő világra ellátogattak hőseink, Utapau, Jakku, Battuu, Maz Kastélya stb. Karr látomásainak hála rengeteg múltbéli eseményt újra átélhetünk, a Jedik kiirtása, a Csillagpusztítóbázis építése( igen, komolyan) Sifo-Dyas halála. Legalább olyan jó olvasztótégeje a történeteknek mint az Ellenállás Újászületése.  RZ-7 karakterét szerintem nagyon jól eltalálta az író, imádtam a párbeszédeit Karral. Fura, hogy Luke és a Jedi Rendje mennyire a háttérbe vonulva élt, amíg Ben el nem pusztította, hiszen a könyvben a Jediket még mindig csupán legendaként kezelik annak ellenére, hogy a polgárháború hőse is Jedi volt. Karr kezdeti motivációja az, hogy felkutassa a Jedik múltját, és találjon egy Jedi mestert, aki megtanítja a képességének kezelésére, amit a szülei betegségnek hisznek. Szomorú, ám egyben örömteli is, hogy nem ismerthette meg Luke-ot, mert mellette talán tényleg Jedi lehetett volna, bár tudván hogy mi történt az Akadémiájával örömteli is, mert így legalább megúszta a mészárlást. Palpatine Jedi ellenes propagandájának erejét is jobban megismerhettük, mert még Karr dédapka is elhitte a hazugságot, hogy a Jedik elárulták a Köztársaságot.:( Remélem a jövőben még kap folytatást a történet, mert hatalmas potenciál van a karakterben, még Rey-el is összefuthat a háború után. 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a regényt, és eddig nagyon tetszik, viszont most egy nagy kérdést kéne tisztázni a fejemben.

Spoiler

A 150. oldalon a főszereplő Sifo Dyas mester egyik holo felvételét nézi vissza, amit a lezuhanása előtt rögzített, mikor a pyke-ok üldözték. Ebben elmondja: "Egy látomásomban láttam a jövőt, és amit láttam, annak nyomán úgy éreztem szükségünk lesz egy hadseregre...Így hát rendeltem egyet a kaminóiaktól, egy klónhadsereget."

Ez nem ellentmondásos? Nem Dooku rendelte a hadsereget Sidious utasítására? Vagy ha tényleg Sifo-Dyas rendelte, miféle sötét látomás hatására? Hogy is volt ez? Annyit biztosan tudok, hogy az egész klónhadsereg ötlete Sidioustól származik, hiszen az ő terve volt a háború és a Jedik kiirtása.

Egyébként ezután állok neki a 9. résznek. Ez meg egy jó kis kaland regény ebben az érában. Szimpatikus a főhős, kicsit Anakinra emlékeztet. Nekem jobban tetszik, mint az Ellenállás újjászületése, pedig fordítva vártam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, mui-ruy írta:

Most olvasom a regényt, és eddig nagyon tetszik, viszont most egy nagy kérdést kéne tisztázni a fejemben.

  Spoileres tartalom megtekintése

Egyébként ezután állok neki a 9. résznek. Ez meg egy jó kis kaland regény ebben az érában. Szimpatikus a főhős, kicsit Anakinra emlékeztet. Nekem jobban tetszik, mint az Ellenállás újjászületése, pedig fordítva vártam. :)

Erre a válasz benne van a Klónhadsereg topikban :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

na elolvastam en is, de miert kell mindig felkutatni egy jedimestert aki remetekent el egy tavoli bolygon? Mellesleg egy szegenyfiu, akinek mellesleg van egy droidja.

Egyre inkabb ugy erzem, mintha a kanon irok kapnanak egy sablont, amit kotelezo beleirniuk, az ures helyeken pedig kamatoztathatjak iroi tehetseguket. Idorol idore ujfajta mazzal vonjak be a regi torteneteket, epp annyira h el lehessen adni.

Rajottem, miert van csak annyi kanon konyv a polcomon, mert az olvasasuk alatt soha nincs nosztalgiaerzetem, mintha mar olvastam volna a konyvet. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Davekid írta:

Iqui te meg nyalogasd a lapokat ha annyira tetszik, es ki is tilthatsz a forumrol nyugodtan

... azt hiszed te sz*rod itt a spanyol viaszt mert tobb ezer hozzaszolasod van? szakertokem :D 

Téged konkrétan mi akasztott ki? A reakcióm a kommentedre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Davekid írta:

na elolvastam en is, de miert kell mindig felkutatni egy jedimestert aki remetekent el egy tavoli bolygon? Mellesleg egy szegenyfiu, akinek mellesleg van egy droidja.

Egyre inkabb ugy erzem, mintha a kanon irok kapnanak egy sablont, amit kotelezo beleirniuk, az ures helyeken pedig kamatoztathatjak iroi tehetseguket. Idorol idore ujfajta mazzal vonjak be a regi torteneteket, epp annyira h el lehessen adni.

Rajottem, miert van csak annyi kanon konyv a polcomon, mert az olvasasuk alatt soha nincs nosztalgiaerzetem, mintha mar olvastam volna a konyvet. 

 

 

Erre válaszolva, ezek az elemek amiket itt felsoroltál, egy laikus, vagy kezdő SW fogyasztó számára, tényleg furán hathatnak, és jogosan is kritizálhatja őket, de ha megnézed a 9 fő filmet, az említett elemek mindben megtalálhatóak: PT: szegény parasztfiú, Anakin, droid: C-3P0 és Artu, a remeteként élő jedi mesteren kívül két elem megvan. OT:szegény parasztfiú: Luke, droid: szintén C-3P0 és Artu, jedimester aki remete: Obi-Wan és Yoda, ST: szegény főszereplő: Rey, droid: BB-8, remete jedi: Luke. Ahogy láthatod ezek az elemek szerves részei a Star Warsnak, igen a gyakori ismételgetés sablonossá teheti a legjobb ötletet is, de jelen esetben még nem érzem így. Egyszerűen most egy könyvben vannak ezek az alkotórészek tálalva, és ez a sablon még magától Lucastól származik. Ahogy a három trilógia, úgy ez a könyv is egy mese, egy felnövéstörténet a legszegényebb legényről, és az ilyen felnövéstörténeteknek, meséknek ezek az elemei. De nem ezen elemeknek használatától lesz rossz egy könyv, itt se volt velük baj. Bár ez már szubjektív vélemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő nyomában extrém jól kezdett a molyon. 89%-on áll eddig 13 értékelés alapján. Az új kánonos poszt Endor könyvek közül ez áll eddig a legjobban.

 

https://moly.hu/konyvek/kevin-shinick-az-ero-nyomaban

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kellemes csalódás a regény. Bár csodát azért nem érdemes várni tőle, de a funkcióját szépen betöltötte. A történet egyszerű, viszont néhol kapunk egy-egy csavart is. A túlnyomórészt könnyed, kalandos stílust olykor sötét hangulatú, baljós bizonytalanság árnyékolja be. A főszereplő szimpatikus, könnyű azonosulni vele. Karr személyében sikerült jól megragadni az Erő-érzékeny átlagembert, akivel együtt próbáljuk felfedezni és megismerni a rejtélyes képességét, és megtalálni a helyét a nagy egészben. Ami a Quinlan Vosnál és Cal Kestisnél már látott "pszichometria" egy korai stádiumban lévő változata. Azért korai, mert még negatív oldala is van: Karrt valahányszor szörnyű fejfájások gyötrik, olykor el is ájul a tárgyakon keresztül kapott Erő-látomások hatására. Ahogy egyre tapasztaltabb lesz, úgy mérséklődik egyre inkább ezen képességének a negatív oldala. Jó ötlet volt ismét elővenni az igen ritka pszichometria képességet. Hiszen pont egy olyan érában vagyunk (néhány évvel az Ep7 előtt), amikor már-már legendaként kezelik a Jediket, sokan nem is hisznek az egykori létezésükben, és kevés a valós, tényszerű adat róluk. Ennek kapcsán kiviláglik az, hogy milyen jó munkát végzett Palpatine (az ő szemszögéből persze) a Jedik kiirtásával. Mert nem csak fizikailag semmisítette meg a Rend javát, de a hagyatékukat is sárba tiporta. A Galaxisban sokan kihaltnak hiszik a Jediket a háborút követően, míg mások a Köztársaság árulóinak tartják őket, akiket jogosan mészároltak le. De olyanok is akadnak (Maize), akik szerint soha nem is léteztek a Jedik, mert nincs rájuk bizonyíték. Palpatine propaganda gépezete megtette a hatását, amivel párhuzamosan a Jedik nyomait és valós történelmét is igyekezett eltűntetni az öreg. Ez nem mellesleg szépen reflektál az Ep7-8-al, ahol Luke hasonló legenda volt. Az ifjúsági stílussal sem volt probléma, a leírások kellően részletesek, de nem túlságosan. Tetszett a számos ismerős helyszín meglátogatása: Utapau, Jakku (Niima állomás), Oba Diah holdja (ahol Sifo-Dyas lezuhant), Oba Diah, Batuu, D'Qar (Maz Kanata kastélya), Kijimi.

 

A történet kicsit bővebben: A Merokián él a pszichopetrikus képességekkel bíró, Erő-érzékeny fiú, Karr Nuq Sin. Bizonyos tárgyakat megérintve megismerheti azok történeteit. A látomások során erős fejfájások gyötrik. A szülei egy titkozatos betegségnek tartják a dolgot, ám azóta elhunyt nagyanyja, J'Hara úgy gondolta, hogy az Erő az. Számos orvosnál jártak, de senki nem tudott rajta segíteni. Az iskolában, Karr találkozik egy Maize Raynshi nevű lánnyal, aki előtt felfedi képességét, ahogy egyúttal az iskola többi tagja előtt is. Karr, és droidja, RZ-7 hazaindulnak, Maize elkíséri őket. A fél-miriali lány nem hisz az Erőben, sem a Jedikben, szerinte pusztán kitalált történetek, melyek a Köztársaság szülöttei. Karr azonban szeretne hinni bennük, és maga is Jedi akar lenni. Ezért kezdett el tárgyakat gyűjteni, mert reményei szerint, előbb-utóbb olyat is kifog, ami egy Jedihez köthető valami módon. Az egyre gyakoribb rohamok miatt, Karr szülei úgy döntenek, hogy egy ipariskolába helyeztetik át a fiukat a nagybátyjukhoz, a bolygó másik felére. Karr bár nem szereti a jelenlegi iskoláját, nem akar menni. Maize apját áthelyeztette az Első Rend, így a lány is bolygón ragadt. Karr és Maize végül úgy döntenek, meglépnek a lány apjának hajójával. Első állomásuk az Utapau, ahol egy régiségkereskedőnél rátalálnak Tion Medon botjára. Karr a botot megérintve látomást tapasztal, melyben Tion és Obi-Wan Kenobi szerepelnek (Ep3-as jelenet), valamint elhangzik a Skywalker név. Később, egy étteremben meséket hallanak Luke Skywalkerről, aki állítólag segített az Új Köztársaságnak megnyerni a jakkui csatát. Karr és Maize azt a tippet kapják, hogy nézzenek körül a Niima állomáson. A Jakkun Karr, Maize és RZ-7 ellátogatnak Unkar Plutt roncstelepére, de nem találnak semmi értékes, Jedikhez köthető tárgyat. Itt megfordult a fejemben, hogy akár Rey is felbukkanhat, de talán jobb, hogy nem így történt. Annak még nincs itt az ideje. Karrék titokban fellopóznak egy ponyva alatt pihenő hajóra - naná, hogy a Millennium Falconra, ahol a fiú újabb látomást kap: ezúttal a Falconon gyakorlatozó Luke Skywalkert és Kenobit látja (az Ep4-es jelenet előzménye). Felbukkannak az Első Rend homaosztagosai, majd az apja utasítására elviszik Maize-t, így Karr RZ-7-tel marad. Folytatva a nyomkeresést, egy helyi pyke említést tesz nekik egy Klónháborúk előtt az Oba Diah egy holdján lezuhant Jedi-mesterről: Sifo-Dyasról. Karr úgy dönt, ott folytatja a kutatást. A roncsok között talál egy holo-vetítőt, melyből megismeri Dyas utolsó szavait a hajója becsapódása előtt, továbbá kiderül, hogy rendelt egy klónhadsereget a Kaminón. Karr és RZ-7 az Oba Diah-ra mennek, ahol egy étteremben újabb segítségre akadnak. Az egyik vendég elmeséli, hogy kb. 30 éve látott egy Jedit (Obi-Wan) és egy fénykardot viselő kölyköt (Luke), akik egy kettős napú bolygó (Tatooine) kantinjában voltak. Vagyis, jóval a Klónháborúk után még léteztek Jedik, realizálja Karr. Később egy idegen a Batuut javasolja kutatási célnak, így Karrék oda indulnak. Egy régiségkereskedőnél sikerül megszerezniük egy Inkvizítor törött fénykardját. A tulajdonos odaadja, ha cserébe Karrék elvisznek egy csomagot Maz Kanatának a Takodanára. Karr és RZ-7 Maz kastélyában találkoznak a nővel. A leszállítandó csomagról kiderül, hogy C-3PO karjának egy darabja, ami újabb fontos eseményekről szóló látomásokkal bombázza Karrt. A fiú lényegében a teljes Skywalker Saga eseményeiről képbe kerül nagy vonalakban. Következő állomásuk a Kijimi, ahol az Első Rend rjáuk talál: Karr úgy véli, hogy Maize elárulta őket. Az Első Rend Luke Skywalkert és a hozzá vezető térképet keresi, ám Karr nem tud semmit. Amikor a fiú véletlenül megérinti RZ-7-et, rájön, hogy a szülei eltitkoltak előle valami fontosat. Hazatérve a Merokiára, Karr szülei bevallják neki, hogy J'Hara apja (Naq Med) egykor Jedi volt, majd elhagyta a Rendet (és családot alapított), a fiú pedig tőle örökölte az Erő-képességeit. Maize is felbukkan és kiderül, hogy csak az apjának beszélt Karról, valószínűleg így jutott el az Első Rendhez az infó. Karr megtalálja J'Hara üzenetét, melyben beszél Naq Medtől, és arról, hogy Pam'ba nevű helyen élt. Karr és Maize engedélyt kapnak a szüleiktől, hogy elutazzanak. A Pam'bán legnagyobb meglepetésükre élve találnak rá Karr dédapjára, Naq Medre. Az idős férfi eddig tévhitben élt Palpatine propagandája miatt, ezért Karr elmondja az igazságot a Jedikről. Naq Med végül meghal, Karr, Maize és RZ-7 pedig a nyomait eltűntetve hagyják el a bolygót és térnek haza a Merokiára. Karr úgy dönt elvállalja az ipariskolát, miközben továbbra is az Erő-höz köthető tárgyak gyűjtője marad, és emlékezni fog. Emlékezni a Jedik igaz történetére, és mindenkinek elmesélni azt.

 

A történet tehát kellően kalandos és érdekes. Külön tetszett, hogy a végén Karr úgy dönt, megírja a "Skywalker Saga" valós történetét (amit a látomásokon keresztül tapasztalt), és úgy kezdi el az írást, hogy "Réges régen..." :) Érdekes kikacsintás volt. Ráadásul nagyon fontos dolgot tűzött ki a fiú célul, ami talán legalább olyan lényeges, mint megtanulni az Erő- és fénykardhasználatot. A Skywalker Saga megírásával és terjesztésével elmoshatja Palpatine Galaxist fertőző hazugságait, 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egyetértek, Sky véleményével - persze spoiler végett még nem olvastam végig - ez a könyv egy pozitív meglepetés. Most tartok kb. a felénél és nagyon jó a "kisember" szemszögéből megismerni a galaktikus nagyeseményeket, amelyek sokak számára már-már hihetetlen legendák, tele tévhitekkel és ténytorzulásokkal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kevin Shinick: Az Erő nyomában

 

A számomra nagy csalódást jelentő Királynő végveszélyben után ez a könyv maga volt a felüdülés. A szerző számos olyan kérdéssel foglalkozik - a Jedik emlékezete, hagyatéka, a köznép viszonya és recepciója a galaktikus nagy eseményeket illetően - amelyek eddig csak elvétve merültek fel a különböző művekben. A szereplők szimpatikusak voltak. Tetszett, hogy a főszereplő fiú, Karr végre nem egy szegény árva egy borzasztó életkörülményeket biztosító elmaradott bolygón, hanem éli az átlagosak életét, van szerető családja, iskolába jár és otthona, a Merokia nevű jelentéktelen bolygó is többé-kevésbé biztonságos, békés és biztosítja az elfogadható életkörülményeket is, még ha - ahogy az többször felmerül - unalmas is itt élni. Közel fekszik az Ismeretlen Régiókhoz, így az Új Köztársaság egy nagyon távoli entitás (a könyvben épphogy csak említik), míg az Első Rend nagyon is a látóhatáron belül van, de ez egyáltalán nem jelent problémát, még Karr sem akad fenn azon, hogy esetleg egy ER-tisztviselő lányával (Maize) barátkozzon, sőt az apa, Vroc már-már szimpatikus figuraként, szerető szülőként van ábrázolva. Ez azért az eddigiek fényében nagyon furcsa volt, de még van pár év a Hosnian-kataklizmáig, és nyilván az Első Rend is sok helyen elfogadható alternatívaként tűnhet. Az azért érdekes, hogy morális kérdések e tekintetben egyáltalán nem merülnek fel Karr és Maize között, és hiába megrögzött Jedi-mániás a fiú, az egykorvolt Palpatine Birodalmát még gondolatban sem köti össze az Első Renddel. Maize egyébként a kezdeti flegmasága ellenére hamar szimpatikussá vált, a fanyar humorú és hűséges RZ-7 nem különben.

 

Karr képessége egyszerre áldás és átok, egyértelmű, hogy hosszú távon nem képes palástolni az Erő-érzékenységét és abbéli problémáját, hogy ha egy Jedikkel kapcsolatos tárgyat, ereklyét megérint, látomások kíséretében menten elájul, miközben feje majd szétrobban a fájdalomtól. Amíg megértő nagyanyja a maga korlátozott módján képes utat mutatni a fiúnak, addig ez a képesség kordában tartható, ám halála után Karr végleg egyedül marad a titkával. A történet tulajdonképpen egy látomásvadászatok láncolata, Karr és két társa rögtönzött felfedezőútra indulnak. A regény remekül érzékelteti, hogy a Jedikre már nem igazán emlékszik semmi. Karr információ- és látomásmorzsákból próbálja összeilleszteni a hiányzó darabkákat. Az utazás során gyakorlatilag végig megyünk a teljes saga több jelentős eseményén. Szinte végig az az érzése az olvasónak, hogy a fiatalokat az Erő (vagy a fatális véletlen) vezeti az útjukon. Ott van először Utapau, ahol az első fontos látomást éli át Karr, mikor megérinti a rég elfeledett Tion Medon sétapálcáját. Rendkívül hatásos volt újra átélni egy más szemszögből Obi-Wan megérkezését a bolygóra mintegy 50 évvel korábban. Meg vannak Karr számára az első nevek: Kenobi és Skywalker. Egy helyi melós aztán megosztja azt a legendát, hogy "Skywalker" puszta kézzel rántott le birodalmi csillagrombolókat az égről a jakkui csata során. Persze itt összekeveredik apa és fia személye, Karr nem is tudja kibogozni a szálakat és az időrendet először. Ez a jelenet is mutatja, hogy a Galaxis átlagpolgára számára Luke Skywalker mennyire ismeretlen személy maradt az események pontos menetével egyetemben. 30 évvel Yavin után már nem sokaknak mond az a név valamit, hogy Skywalker, a Jedik pedig még annyira sem. A Palpatine-féle propaganda egy az egyben működött, ezt az utapaui régiségkereskedő reakciója is jól mutatja.

 

Jakku esetében örülök, hogy a felesleges ziccert Shinick nem lépte meg, és Karr-ék nem találkoztak a fiatal Rey-jel. Ellenben felbukkan Unkar Plutt, aki nincs nagy segítségükre, ám a porosodó Millenium Falcon már annál inkább. A fentiekben Sky elég részletesen leírta, hogy hogyan következnek egymásból az események, így csak azt hangsúlyoznám, hogy ezek révén valóban végig megyünk a 6 film egyes kulcsmozzanatain. Nagyon tetszik, hogy sokáig mégis sok minden homályban marad. Teljesen hiteles, hogy Nabrun Leids ennyi évtized után arra már nem emlékszik, melyik bolygó melyik kocsmájában történt az a híres eset, amikor egy öreg remete kék fénykarddal megszabadította Ponda Babát a karjától. Tényleg csak információdarabkák vannak, amiket össze kell rakni. Persze a történet célegyenesbe ér, amikor Karr eljut Maz Kanata kastélyába. Ennél direktebb módon csak akkor ért volna célt, ha Luke Skywalker-t találja meg. De hát ugye, őt az Első Rend is hiába keresi. Kicsit sajnáltam, hogy Karr a Tatooine-ra végül nem jutott el. A könyv végén aztán Karr megismeri valós származását és saját szerepét is megtalálja, az általa írt krónika megírásával kívánja rehabilitálni annyi évtized után a Jediket és az események valós narratíváját megörökíteni.

 

A történet érdekes, maga a folyamat is izgalmas, ahogy Karr végigmegy az úton az elé került nyomokat követve, miközben egyre teljesebb lesz előtte a kép. Minden aggodalma ellenére végül aztán személyes hivatását is megtalálja. Nekem ez a regény egyértelműen ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
Éppen most , Ody Mandrell írta:

Már csak azért mert a Skywalker Kora előzménye sorozat tagja. :) 

Ahogy például az Alderaan Hercegnője is a TLJ hajnala projektben jelent meg, vagy akár az utóhatás trilógia szolgált előzményül a TFA-hoz, mégis évekkel, sőt évtizedekkel a filmek előtt játszódtak. Itt csak egy helszín van, ami a Skywalker korához kapcsolja a könyvet. De mindenképp megéri elolvasni.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két nap alatt elolvastam. Remek volt, bár valamiért négyest adtam neki...érzésre. Talán egy hajszál hiányzott az ötöshöz. Nem is igazán tudom megfogalmazni miért. 

 

A történet sodró lendületű, ezért ahogy haladunk előre és minél több ismerős helyszínt és eseményt látunk, annál inkább nem lehet letenni a könyvet. Remek kitekintést kapunk arra, hogy a galaxis népe mit tud a Jedikről, azok múltjáról. A történelem a kis emberek fejében gyakran zavaros, fontos részletek hiányoznak, kevernek dolgokat. 

Főhősünkről sokáig hisszük, hogy potenciális Jedi de a végén kiderül, hogy csupán Erő-érzékeny, kb. olyan mint Maz Kanata, és neki más utat rendelt a sors.... 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 04. - 20:46, Iqvi írta:

Palpatine Jedi ellenes propagandájának erejét is jobban megismerhettük, mert még Karr dédapka is elhitte a hazugságot, hogy a Jedik elárulták a Köztársaságot.

Viszont ő eleve azért lépett ki a Rendből mert nem tetszett neki amit lát. Érdekes, hogy talán eddig ő az egyetlen ismert Jedi, aki a  rendtársai politikai nézetei miatt, békésen vált ki a Rendből.

 

2020. 11. 15. - 0:15, Nute Gunray írta:

míg az Első Rend nagyon is a látóhatáron belül van, de ez egyáltalán nem jelent problémát, még Karr sem akad fenn azon, hogy esetleg egy ER-tisztviselő lányával (Maize) barátkozzon, sőt az apa, Vroc már-már szimpatikus figuraként, szerető szülőként van ábrázolva. Ez azért az eddigiek fényében nagyon furcsa volt, de még van pár év a Hosnian-kataklizmáig, és nyilván az Első Rend is sok helyen elfogadható alternatívaként tűnhet.

A Raynshi család nekem üde színfolt volt! Maize apja, Voc, aki Starkilleren is dolgozott, tök normális fazonnak tűnik, szereti a családját. Bár azért már itt keresik Skywalkert, mert ugye asszem a Kijimin elkapják Karr-t és Luke holléte felől faggatják. Jó lenne tudni mennyivel vagyunk a TFA előtt. 

 

2020. 11. 15. - 0:15, Nute Gunray írta:

A történet érdekes, maga a folyamat is izgalmas, ahogy Karr végigmegy az úton az elé került nyomokat követve, miközben egyre teljesebb lesz előtte a kép. Minden aggodalma ellenére végül aztán személyes hivatását is megtalálja.

Főleg ez tetszett a végén, hogy minden a helyére került és nem feltétlen úgy, ahogy gondoltam volna a regény 3/4-nél. A krónikás szerep és a rehabilitáció érdekes lehetőség a későbbiekben. Remélem még találkozunk Karral valamikor. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Két nap alatt elolvastam. Remek volt, bár valamiért négyest adtam neki...érzésre. Talán egy hajszál hiányzott az ötöshöz. Nem is igazán tudom megfogalmazni mi.

 

Talán az ifjúsági regény hangvétel miatt? Itt azért - szemben mondjuk Claudia Gray műveivel - jobban érződött, hogy ez a könyv inkább a fiatalabb (14-18) korosztálynak íródott. 

 

Én is remélem, hogy Karr a későbbiekben felbukkan majd. Talán az Ellenállásnál is jelen volt és megírta krónikáját, miután Palpatine-t végleg legyőzték. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Talán az ifjúsági regény hangvétel miatt? Itt azért - szemben mondjuk Claudia Gray műveivel - jobban érződött, hogy ez a könyv inkább a fiatalabb (14-18) korosztálynak íródott. 

 

Most ahogy mondod ez nagyon valószínű! 

 

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Én is remélem, hogy Karr a későbbiekben felbukkan majd. Talán az Ellenállásnál is jelen volt és megírta krónikáját, miután Palpatine-t végleg legyőzték. 

Beamount jó társa lenne. Amúgy is történész, tőle aztán tanulhatna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Beamount jó társa lenne. Amúgy is történész, tőle aztán tanulhatna. 

Egy ilyen regényt szivesen olvasnék. :D Titkon vágyam, hogy valahogy találkozzon Rey-el is, aki a háború után a Jedi Rend újáépítésén dolgozik. Karrnak lehetne ebben szerepe, a történelmi ismeretei miatt, plusz Rey segíthetne jobban megismerni az erőt. 

 

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jó lenne tudni mennyivel vagyunk a TFA előtt. 

Nézd meg luke19 idővonalát, ott fenn van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookiee szerint kábé 3 évvel vagyunk az EP7 előtt.

 

Egyébként örülök, hogy annak ellenére, hogy Karr a Jakkun is megfordul, Reyjel nem futott össze. Az azért már kissé erőltetett lett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.