Ugrás a kommentre

Robbie Thompson: Han Solo: Imperial Cadet


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Han Solo - A birodalmi kadét

 

Star Wars: Han Solo – Imperial Cadet · Robbie Thompson · Könyv · Moly

 

Korrekt kis történetet kaptunk ebben az 5 részes kötetben, ami szépen kiegészíti a fiatal Han Solo birodalmi pályafutásáról szóló ismereteinket. A filmben nem ezen volt a fókusz, így tetszett, hogy jobban megismerhettük a viszonyát feletteseivel, és kadéttársaival. Miután elhagyja a Corelliát, és jelentkezik a birodalmi seregbe, a Caridára kerül. Han csak rendkívüli pilótaképességinek köszönhetően ússza meg a halálbüntetést, miután elköt egy TIE-vadászt és dezertálni próbál. A Birodalom mentalitásában ezúttal sem kellett csalódom: a harctéren lévő sebesült pilótát (aki Han mellett a legjobb) lazán hátrahagynák, holott semmibe nem kerülne a megmentése... aztán Han és társai a saját szakállukra megmentik Valance-t, de mivel a Birodalom nem finanszírozza a mechanikus lábát és szemét, a karrierjének annyi. Lehetsz bármilyen hűséges, vagy rendkívüli képességű, ha a legkisebb kellemetlenséggel is jársz a Birodalomnak, megszívtad. 

Kanina dezertálásával viszont kaptunk egy kisebb happy endet, miután végül találkozott a párjával. Jó volt, miután ráébredt a Birodalom módszereire, nem döntött a maradás mellett. Hanhoz hasonlóan nem mindenki azért csatlakozott a Birodalomhoz, mert egyetért az eszméikkel. Lyttan és Tamu pl. megélhetési okokból.

 

A mini is érdekes adalék volt, ami a Beckett-Val-Rio hármasra fókuszált. Bepillantás kaptunk, hogy milyen is volt egy kaland Han érkezése előtt. És még Becketett is láthattuk valachordon játszani. :) 

 

Viszont nem tudom, másnál is így van-e, de a számozás nálam hibás. Az 1. rész után jön a 4. majd az 5. rész, a továbbiak meg nincsenek megszámozva. A történet folytonos, sorban vannak a részek, csak a borítóik csúsztak el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ettől a történettől nem voltam elájulva. Nyilván Han birodalmi karrierjének csak egy szegmensét eleveníti fel, de a sztori elég kiszámítható, sablonos és helyenként unalmas volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A molyon se indított valami jól. Jelenleg 71%-on áll.

https://moly.hu/konyvek/robbie-thompson-star-wars-han-solo-a-birodalmi-kadet

Ellenben az Aphra 6. kötete, amivel együtt jött nagyon is jól indított. Jelenleg 98%-on áll.

https://moly.hu/konyvek/simon-spurrier-star-wars-doktor-aphra-6-a-lazadok-paratlan-szuperfegyvere

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ezek mennyire reprezentatív értékelések, de szerintem egyáltalán nincs ott a rossz kötetek között. Na nem váltja meg a világot, de azért jó kis adalékok vannak benne.

Nekem pl. az eredeti Han Solo mini kevésbé jött be. De a Vader: Sötét látomásokat is gyengébbnek tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett. Az pozitívum, hogy a mellékszereplők is kaptak rendesen kidolgozott személyiséget és háttértörténetet, még ha nem is volt idő mindent teljesen kibontani. Ez a sztori szerintem még megérdemelt volna 1-2 további számot, kevés volt az az 5. Ez főleg azon érződik, hogy elég erősen támaszkodik időugrásokra és montage-okra. A kadétok közötti csoportdinamika a történet fő mozgatórugója, szerintem jól működött. A rajzok szépek, az arcok felismerhetőek, a csatajelenetek különösen jól meg vannak rajzolva. A magyar fordítás is rendben van, egy hibát vettem észre, a részek között az eredeti borítók rossz sorrendben vannak. 

 

4/5

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Whill írta:

Nekem is tetszett. Az pozitívum, hogy a mellékszereplők is kaptak rendesen kidolgozott személyiséget és háttértörténetet, még ha nem is volt idő mindent teljesen kibontani. Ez a sztori szerintem még megérdemelt volna 1-2 további számot, kevés volt az az 5. Ez főleg azon érződik, hogy elég erősen támaszkodik időugrásokra és montage-okra. A kadétok közötti csoportdinamika a történet fő mozgatórugója, szerintem jól működött. A rajzok szépek, az arcok felismerhetőek, a csatajelenetek különösen jól meg vannak rajzolva. A magyar fordítás is rendben van, egy hibát vettem észre, a részek között az eredeti borítók rossz sorrendben vannak. 

 

4/5

A borítós dolog már később, a szerkesztésnél, vagy a nyomdai fázisnál kúszott be. Amit én néztem az még rendben volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo: A birodalmi kadét

Egy újabb Star Wars történet, melyt vegyes érzésekkel fejeztem be. A birodalmi kadét nem került be a kedvenceim közé. Voltak nagyon jó pillanatai, de sajnos több unalmas, érdektelen, vagy éppen túlzsúfolt része is. Robbie Thompson története a Solo azon időszakában játszódik, melyet a film átugrott. Ez az a három év, melyben Han a Caridán a Birodalmi Akadémián katonai képzésen esett át. Azt nem tudom, hogy a Legendákban Az éden pokla ezt hogy mutatta be, de ez a képregény sztori nem tudta izgalmasan feldolgozni. Vagy legalábbis nem minden füzet lett megfelelő.

Új szereplőket is kapunk. Kanina Nico egész érdekes figura lett. Lyttan és Tamu figurái viszonylag jók, de annyira azért nem keltették fel az érdeklődésem. Valance itt még keveset szerepelt, neki lesz fontosabb szerepe később is. Igazság szerint miatta jelent meg ez a képregény magyarul. Han hozza a szokásos formáját. Thompson jól ábrázolja a nagyszájú fiatalt. Biztosra lehetett venni, hogy konfliktusba fog kerülni az Akadémián is. A harmadik füzet kiemelten jó lett. A kaszinó nagyon hangulatos volt. Tamu gyors esküvője nagyon jó poén volt. Han itt is megmutatja, hogy helyén van a szíve. Kimenti a sebesült Beilert Valance-t. Aki viszont eléggé lerongyolódik. Han fedezi Kaninát, aki visszatérhet a szülőbolygójára Weegee-hez, a szerelméhez. Ezek a baráti kapcsolatok jó ábrázolást kaptak. Nézzük a negatívumokat. A katonai kiképzés. Unalmas volt. Nagyon untam az első két szám ezzel foglalkozó részeit. A TIE-okkal való repülés. Valahogy túl kapkodó lett. Ezeket a részeket sem élveztem. Kivételesen a Birodalom egy elnyomó faj ellen, a qhuloskiak ellen vonul fel. Viszont a qhuloskiak rabszolgáit, a ghularokat szintén rabszolgasorban tartanák a farium bányászása miatt. Már megint az a téma, hogy a Birodalom rabszolgasorba taszítja a galaxis lakóit és kiszipolyozza az erőforrásokat. Jó, tudom, hogy ezt csinálták A Sithek bosszúja és az Egy új remény között. A baj azzal van, hogy ezt a témát már teljesen kivesézték, így ez a szál itt most nagyon egyhangú és vontatott lett. Thompson ebbe már nem tudott semmi újat vinni, vagy nem tudta érdekessé tenni. Szóval végül is úgy döntöttem, hogy Han, Kanina és a kaszinós jelenetek miatt megadom erre az öt füzetre a három és felet.

Beckett

A különszám három történetet tartalmaz Beckett-ről, Val-ről és Rio-ról. Ezzel a füzettel az a baj, hogy túlzsúfolt, valahogy jobban működött volna ez egy öt füzetes miniben, vagy egy külön regényben. Ennek ellenére egész jól szórakoztam. Rionak voltak vicces pillanatai. Enfys Nest bevonása jó ötlet volt. Róla még szívesen olvasnék.  Lehetett volna ez a három rövid kis szösszenet jobb is. Három és fél.

Összességében véve az egész kötetre három és felet adok. A birodalmi kadét a példája annak, hogy a klasszikus trilógia környéki időszak teljesen ki van aknázva. Számomra már nem igazán tudnak újat mutatni. Persze pár kivétel akad, de ez a képregény kötet nem tartozik közéjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma ez is befutott több más kötettel is, és gyorsan ki is olvastam. Összességében nem egy rossz képregény, akár még belépőnek se rossz, de nincs benne semmi extra. Tetszett a quolorok és a rabszolgáik közti ellentét és Kanina kilépésének oka. A beckett különszám is tetszett. Simán megérdemelt volna egy ehhez hasonló 5 füzetes minit. 3/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.