Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én most fogom megtekinteni a finálét. Remélem jól zárták le az évadot. :)

Gyenge lett ne nézd meg. :D 

 

@SimonZ-vel beszélgettünk a sorozatról a Birodalom Visszavág előtt és azon az állásponton volt, hogy akkora energiát és pénzt tett a Lucasfilm ebbe a sorozatba és érába, hogy kizárt a vége. Főleg az utolsó rész kapcsán, hisz most fog beindulni a történet. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért hihetetlen látni ezeket a számokat. Ahová csak kattintasz a neten, mindenhol az utálat és gyűlöletbeszéd megy a sorozat ellen, közben meg végig konstans számokat hozott, erre meg a legkevésbé sem számítottam, hogy még az új Trónok harcát is képes lesz maga mögé utasítani, még ha csak egy rövid irőre is. Ez a hangos kisebbség tényleg ennyire pici lenne? Ennyire nem számít a negatív fröcsögésük? 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha negatívan beszélnek róla, az is beletartozik ebbe. Ha valaki nem nézte a sorozatot, csak a sok hater videóját róla. Pont egy ilyen gyökérrel álltam le vitatkozni a Twitteren, nem nézte a sorozatot, csak Star Wars Theory-t, mert "ő mindent tud a SW-ról" - lóf*szt. De ossza az észt online, hogy így meg úgy szar a sorozat, meg breakeli a kánont, miközben egy percet se látott belőle

 

Nem akarom megint totál bullshitnak degradálni a televiosionstats oldalt megint, de ez az online engagement adat pont olyan torz, mint az imdb-s értékelés

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

meg breakeli a kánont

Akkor megvan az új játékszer. Mivel megy szemben ami a kánonban van? Semmi ilyenről nem tudok. Amúgy meg tudom, hogy a negatív beszéd is benne van ebben, mint ahogy a többi sorozatról se csak ömlengenek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

A június 17-23 közti időszakban az Acolyte kikerült a Top10-ből (ekkor debütált a 4. epizód, ami ugye eléggé rövid epizód volt)

 

image.png

Ez a Nielsen? Az oldalukon még nincs fenn. Amúgy az egyik héten az Andor is kikerült a top 10-ből, ott az én adataimnál a 10. helyezettől egy picivel kevesebbet használtam becslésként

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez a Nielsen? Az oldalukon még nincs fenn. Amúgy az egyik héten az Andor is kikerült a top 10-ből, ott az én adataimnál a 10. helyezettől egy picivel kevesebbet használtam becslésként

Igen, amit Ody linkelt be ott említették a Nielsent. Gondolom majd hamarosan frissítik.

 

Amúgy én valamennyire számítottam rá. Még optimistán is egy 10. helyet gondoltam. Fél órás epizóddal mondjuk nem csodálom. Gondolom az 5. epizód visszaviszi a top10-be a hype miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdemes összevetni a két cég adatait bár az igaz, van bennük pár napos eltérés.

A pár napos eltérés miatt talán úgy érdemes, hogy az eddig megjelent összes epizód alapján számolunk egy egy napra jutó átlagos megtekintésszámot.

 

Nielsen:

06.04-09: 488 (ez az adat amúgy 06.03-tól van, de a sorozat 4-én jelent meg, értelemszerűen előtte nem gyűjtötte a perceket...)

06.10-16: 370

13 nap alatt 858 millió perc, összesen 125 percnyi megjelent anyaggal. Ez egy napra átlagosan 528.000 db megtekintés kb.

Csak az első hét: 6 nap, 488 millió, 80 perc. Átlag: napi 1.016.667 db

 

Luminate:

06.04-06: 210 (ez az adat amúgy 05.31-től van, de a sorozat 4-én jelent meg, értelemszerűen előtte nem gyűjtötte a perceket...)

06.07-13: 380.5

06.14-20: 262

17 nap, 852 millió perc, 160 percnyi megjelent anyag. Egy nap átlaga: 313.235 db megtekintés.

Csak az első két hét: 10 nap, 590 millió, 125 perc. Átlag: 472.000 db

Csak az első: 3 nap, 210 millió, 80 perc. Átlag: 875.000 db

 

Mivel a két szolgáltató nem ugyanbból az adatból dolgozik, így az eltérés érthető, viszont az látszik, hogy az átlagok hasonló ütemben csökkentek az első két hét esetében, így ha azt feltételezzük, hogy megint így van, akkor a Nielsennél kb. 350398-nak kellene erre a hétre kijönni. Úgy pedig ha visszaszámolunk (20 nap, 160 perc, 350398 db), olyan 263 millió körül kellene az eheti Nielsennek lenni... Elnézve a listát (10.-nek 298) nem lehet annyira messze a valóságtól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a 263-as becslést felhasználva, hoztam újabb grafikonokat, köztük egy újabbat is

 

Spoiler

Nézett perc/heti epizódhossz:

 

image.png

 

Nézett percek:

 

image.png

 

Itt pedig az új grafikon, itt az összes eddigi nézett perc van elosztva az összes addig megjelent epizód hosszával (ezzel valamelyest kevésbé torzít az, hogy egy adott héten akár nézhette valaki az előző heti epizódot is, ami szintén beleszámít a percekbe). Szóval ez a grafikon nagyjából azt mondja meg, hogy egy epizódot átlagosan hány megtekintést kap, ezzel nagyjából lehet látni, hogy változik a nézői bázis hétről hétre). Ennek eddig növekedése amúgy jó jel :) 

 

Itt a Mandalórit nem tüntettem fel, mert az első évadról semmi adatunk nincs, a percekben pedig azok is benne vannak, ráadaásul azt is ki kéne találni, hogy az egyes évadok között mennyi megtekintése volt a sorozatnak, hogy össze lehessen hasonlítani. Így inkább kivettem.

 

image.png

 

A két fontosabb (1. és 3.) grafikonon tehát eddig nagyjából az Andor szintjét hozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ha negatívan beszélnek róla, az is beletartozik ebbe. Ha valaki nem nézte a sorozatot, csak a sok hater videóját róla. Pont egy ilyen gyökérrel álltam le vitatkozni a Twitteren, nem nézte a sorozatot, csak Star Wars Theory-t, mert "ő mindent tud a SW-ról" - lóf*szt. De ossza az észt online, hogy így meg úgy szar a sorozat, meg breakeli a kánont, miközben egy percet se látott belőle

 

Nem akarom megint totál bullshitnak degradálni a televiosionstats oldalt megint, de ez az online engagement adat pont olyan torz, mint az imdb-s értékelés

 

Az 5. részig nem olvastam, nem néztem róla semmit, nem is nagyon gondolkodtam róla. Megnéztük a lányommal az epizódokat, volt, hogy majd elaludtam közben (nagyon álmos voltam) és ennyi. Az tartotta fent az érdeklődést, hogy erről az éráról nem tudok semmit, szinte szűz korszak és a lányommal közös program lett. Voltak érdekes pillanatok, ám nem volt semmilyen irányban érzelmi kilengésem, olyan egynek elmegy hangulat volt. Amikor elkezdtem a véleményeket hallgatni ledöbbentem mennyi negatív hullámlovas van. Fontos tudni, hogy a szélsőséges reakciókra többen kíváncsiak, mert érzelem és így vagy úgy, de fűt vagy hűt, hat.

 

Legutóbb megtörtént velem, hogy egy ilyen videós véleményt szépen meghallgattam, majd nem írtam oda kommentet, mert kár a gőzért, helyette leiratkoztam a csatornáról. Valamikor jobb elhatárolódni a „véleménynáciktól”. Önvédelem. :lightsaber:

 

Lehetett volna sokkal jobb, aláírom, így is elég jó ahhoz, hogy érdekeljen a folytatása.

Sokat számít, ha valaki gyerekkel nézi, bízom az ízlésükben. Ez a sorozat bármilyen merész néha, úgy lett megalkotva, hogy meseszerű is maradjon, így nagyobbacska gyerekek is könnyen be tudják fogadni. Az Andort  a mai napig nem kezdtem el a 12 éves lányomnak megmutatni, megítélésem alapján túl komoly. A diverzifikálás és sokszínűség értelme az, hogy szélesebb közönséget vonjanak be, minél többen találják meg a nekik szóló tartalmat az SW világában. 

 

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Na már valaki rögtön előállt egy fanmade poszterrel egy esetleges 2. évad kapcsán. :clap:

 

Good. Good. :palpatine:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jup, itt van:

2024. 07. 01. - 22:28, Bence1997 írta:

Nekem is tetszik. És az is jó, hogy ha egymás után nézzük meg ezeket a posztereket, akkor jobban átjön az egész:

 

- Az első poszter az Idegent és Mae karakterét helyezi előtérbe, hátul pedig láthatjuk a fénylő napot lassan eltakaró égitestet. Itt még csak kezdődik az eltakarás.

 

- A harmadik rész posztere is nagyon érdekes. Mert itt a háttérben már módosult a nap és az előtte lévő bolygó kapcsolata, utóbbi egyre jobban eltakarja a fényt. Előtérben az ikrek, Mae oldalán láthatjuk az Idegent, míg Osha oldalán a jediket

 

- A következő részben már-már teljes a napfogyatkozás, a jedik már alig láthatóak a háttérben, de az Idegen egyre előrébb van. Osha van előtérbe hozva, mögötte pedig a testvére és az Idegen van, előbbit még valamennyire megsüti a fény, de a Stranger a sötétségben van

 

- Ezzel a poszterrel pedig teljessé válik a napfogyatkozás, a sith előtérbe kerül, mögötte pedig az ikrek foglalnak helyet. A jedik immár sehol, csupán négy kivágott fa található még rajtuk kívül, ami (szvsz.) akár a Brendoki jedik sorsát jelentheti. Illetve a két iker a sith-hez "került",

  Spoileres tartalom megtekintése

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.