Ugrás a kommentre

Star Wars: War of the Bounty Hunters


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...

Fejvadászok háborúja

A Fejvadászok háborújával kezdetét vette az a nagyszabású eseménysor, mellyel felrázzák A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti eseményeket. Ez azért erősen ráfért már az eredeti-trilógia idejében játszódó történetekre, mivel pár évvel korábban sokszor már csak a Doktor Aphra képregényeket tudtam maradéktalanul élvezni azon sztorik közül, melyek ebben a korban játszódnak. A fő minisort Charles Soule írta, aki már számtalanszor bizonyította, hogy rendkívül jól ért a karakterek, az események, a dráma és az akció megfelelő ábrázolásához.

Szerencsére nincs ez másként a Fejvadászok háborújával is. Ebben a történetben mindenki felbukkan, aki számít. Luke, Liea, Lando, Csubi, a droidok, Vader, Aphra, Valance, Boba Fett…stb. A teljes alvilág a tiszteletét teszi a képregény lapjain és Charles megint olyan helyzetet teremt, amely korábban nem volt. Az új fordulatok nagyon ütősek és izgalmasak. Minden történeti elem maximálisan ki van használva.

Qi’ra visszatért. Sajnos a Solo nem volt túl sikeres, egy darabig nem is volt várható, hogy a film karaktereivel kezdenének valamit a filmekben és a sorozatokban. Szerencsére a képregényírók megkapták Qi’rát és be is dobták őt az események sűrűjébe. A Vörös Hajnal visszatért és Qi’ra vezetésével a csúcsra tör. Szövevényes tervéhez felhasználja a lefagyasztott Han Solót, a felkelőket, a birodalmiakat és az alvilág leghatalmasabb szindikátusait. Habár Qi’ra tervei sem mindig alakulnak úgy, ahogy kellene, de az alapvető céljait mégis eléri. A történet csupán felvezeti a Vörös Hajnal visszatérését és a tervezett hadjáratát. Az események sűrűn és gyorsan követik egymást, az olvasó csak úgy kapkodja a fejét. A történet még úgy is izgalmas lett, hogy tudjuk, mi lesz a végkimenetel. A Hutt Kartell bevonása kiváló ötlet volt. Bokku szembeszállása a Birodalommal váratlan és elképesztő fordulatot hozott. Még soha nem láttunk olyat, hogy egy komplett alvilági hatalom ilyen mértékben tudna szembeszállni a Birodalommal. Természetesen a végkimenetel borítékolható volt, de így legalább értjük, hogy Jabba miért van olya magas pozícióban A Jedi visszatérben.

Az események könnyebben követhetők, ha az olvasó már tisztában van a négy testvér sorozat – Star Wars, Darth Vader, Doktor Aphra, Fejvadászok – eseményeivel. Soule egy kiváló történettel szolgált, mely miatt érdemes elmélyedni A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti egy éveben. Két jelentős, eddig még nem látott fordulat is jelentősen gazdagította az eseményeket. Kiváló munka volt. Meglátjuk, hogy az események bővebb kifejtése, mennyire lesz jó, ugyanis én nem érzem, hogy ezt a cselekményt még jobban kéne részletezni. De hamarosan meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejvadászok háborúja ­ Alvilág

Ez a gyűjteményes kötet kiegészíti a Fejvadászok háborúja eseményeit négy rövid történettel, melyek fejvadászokra és alvilági szereplőkre fókuszálnak. Ami nagyszerű lett a Fejvadászok háborúja fő mini, annyira megosztó és felemás érzéseket keltett ez a négy füzet.

Justine Ireland: Jabb, a hutt: Bizalmi problémák

Közepes. Megismerhettük Deva Lompopot, akik Jabba Bobával együtt egy közös feladat elvégzésére küld, mivel azt feltételezi, hogy az egyik hutt keresztbe akar tenni neki. Természetesen másról van szó. Deva viszonylag érdekes figura, de annyira azért már nem köt le. Van sok elég, érdekes alvilági figura még. Az akciók és a füzet végi fordulat rendben voltak.

Daniel Hosé Older: 4-LOM és Zuckuss: Halál Zuckussra! Megtudjuk, mi lett a két legendás fejvadásszal a Bobával való összecsapásukat követően. Ez már egy érdekesebb történet volt, melynek szálai a múltban gyökereztek. Bepillantást nyerhetünk Zuckuss és 4-LOM fura, bizarr barátságába. Az ellenfél érdekes volt. Trot viszont egy finoman szólva is idegesítő figura volt. Három és fél.

Alyssa Wong: Boushh: Találat

Talán a Doktor Aphra sorozat jelenlegi írója tette le az asztalra a legjobb füzetet a négy közül, de még ez is csak egy négyesre volt elegendő. Boushh háttérsztoriját ismerhetjük meg egy kicsit jobban, de nem mélyülünk azért el benne. Ő és négy ubese fejvadász komoly feladatot kapnak.  Meg kell ölniük Domina Tagge-et, és a Tagge-család tagjait. Domina ügyesen kicselezi őket és csak egy áruló Tagge veszik oda. Végül Domina megtudja Boushh-tól, hogy a Vörös Hajnal akarta elintézni. Érdekes módon Boushh és csapata megússza, sőt anyagilag még jobban is járnak, és lehetőségük lesz hazatérni.

Rodney Barnes: IG-88: Született gyilkos

Ez sem volt túl nagy szám. IG elpusztul egy Vader elleni merényletben, de Deva utasítására egy droid szakértő kiborg újjáépíti. Ez lesz a veszte is. IG-nek meg kell találnia Boba Fettet és elhoznia Han karbonitba fagyasztott testét. Természetesen IG veszít. Az orgyilkos droidnak van min gondolkodnia a halálról és a tökéletlenségről.  Az érdekes gondolatok miatt megadom rá a hármast.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már elvesztem a számos megjelenés közt, illetve nem követtem kimondottan a külföldi megjelenéseket. Abban tudna valaki segíteni, hogy a teljes "Fejvadászok háborúja" történetszálat hogy érdemes fogyasztani? A Wookiee-n szereplő infók alapján nem egyértelmű. Gyűjteményes kötetenként, vagy számonként? 

 

wvNddGH.png 

 

Fp4T2ar.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, elméletileg a füzetes formát érdemes lenne követni, csakhogy nálunk, magyarul gyűjteményesben megy végig. Tehát, ha ragaszkodsz a füzeteshez, akkor még ki kell várnod, míg jövőre meg nem jelenik az összes, aztán a gyűjteményes kötetek között ugrálva lehetne haladni.

Én személy szerint simán haladni fogok a magyar gyűjteményes kötetekkel, úgy, ahogy azok megjelennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, füzetenként volna értelme végigolvasni, mert hol itt, hol ott folytatódott a sztori más szemszögből. Sokszor vissza is utalnak eseményekre, hogy "Lásd X képregény Y számában". Gyűjteményesben olvasva viszont lehet, hogy bele lehet így kavarodni, meg sok "poén" már ellövésre kerül más képregényben, és lehet anélkül meg nem érteni, mi történik. 

 

Én esetleg beszerezném angolul a virágboltból és úgy olvasnám végig ahogy az javasolva van, aztán megvenném magyarul a gyűjteményeset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, @Darth Revan9 és @NorbiLordi!

 

Akkor megvárom, amíg megjelenik az összes gyűjteményes kötet, és számonként haladva fogom olvasni. Most a Thrawn - A Chiss Birodalom: Járulékos veszteséget pörgetem, aztán a THR projektek közül is van pár elmaradásom (pl. A fergeteghajtó, Csillaghullás, Éjféli horizont). Mire ezekkel végzek, szerintem kijön az összes kötet, és mehet a fejvadász-maraton. :cool: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kétfajta variációt tudok elképzelni az elolvasásra, már ami az egész crossovert illeti.

a, ahogy kijönnek a gyűjtemények, úgy olvassa el az ember. Igazából mivel a Fejvadászok háborúja kb. elmeséli az egészet, a többi csak asszisztál hozzá, persze a saját történeteiket is viszik tovább.

 

b, a wookiepedia jót ír, bár én egy jobb megoldást tudok. Próbáltam jól összeszedni, hogy ami kötődik egymáshoz, az kb. egymás után jöjjön (pl. Bounty Hunters 13-15), de hogy ne nagyon legyen spoilerezve a dolog, valahol csak a Fejvadászok Háborúja adott száma után jön egy adott történet.

A teljes lista, az ilyen Boush, IG-88 kettőst a legvégére raktam, mert míg a Jabbásat és a Zuckuss történetet ellehet helyezni a nagy egészben, a Boush és IG történetek akár utoljára is olvashatóak. Ja és van a Darth Vader 15. száma, amely szerintem teljesen elkülönül a többitől, ezért zárójelbe tettem. :)

 

 

Az általam preferált sorrend a következő:

War of the Bounty Hunters: Alpha – Precious Cargo

War of the Bounty Hunters: Jabba the Hutt

Bounty Hunters #12: Target Solo

Doctor Aphra #10: The Invitation

Darth Vader #12: Into the Trap

 

War of the Bounty Hunters 1 – Most Wanted

War of the Bounty Hunters – 4-LOM & Zuckuss

Darth Vader #13: Sound of Metal

Star Wars #13: The Hunt for Han Solo

Bounty Hunters #13: Showdown on Smuggler’s Moon

Bounty Hunters #14: The Following

Bounty Hunters #15: The Gathering

Doctor Aphra #11: The Wreckage

Star Wars #14: Save Solo

Darth Vader #14: The Blade Behind the Curtain

(Darth Vader #15: The Assasin’s Choice)

 

War of the Bounty Hunters 2 – The Scoundrel’s Ball

Doctor Aphra #12: Party Tricks

Star Wars #15 – Friends and Enemies

 

War of the Bounty Hunters 3 – The Crimson Blade

Doctor Aphra #13: Guest of Honor

Star Wars #16 – Missing in Action

 

War of the Bounty Hunters 4 – Attack at Dawn

Bounty Hunters #16 – Shadow Soldiers

Doctor Aphra #14 – Repeat Offenders

Darth Vader #16 – Target Skywalker

Star Wars #17 – The Chase

 

War of the Bounty Hunters 5 – Attack at Dawn

Doctor Aphra #15 – Party Favors

Star Wars #18 – Collision Course

Darth Vader #17 – Just Rewards

Bounty Hunters #17 – Escape From the Executor

War of the Bounty Hunters – Boush

War of the Bounty Hunters – IG-88

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.