Ugrás a kommentre

Fan fiction


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már szavaztam tegnap :P, de vissza is jött reggel a válasz, hogy valami kis körítést is tegyek hozzá, mert kiteszik a vélemények közé. Szóval körítek valamit. :)

Bevallom, hogy nem volt könnyű választanom, de végül Dzséjt írására adtam/adom a voksom, mert annak a mondanivalója és a megvalósítása épp egy ilyen terjedelmű munkára illeszkedett pontosan, amellett, hogy tetszett. Oldie, a Te munkád egy nagyobb szabású történet bevezetőjének hat inkább, s ami az erénye (sokszínű karakterskála, részletes kidolgozás) az a novella műfajához túl sok is szerintem. Viszont egy regény bevezetéséhez tökéletes kezdés lenne. :) Persze ez sem nagy gond, de valami szerint választanom kellett, és másképpen nem találtam különbséget, mert mindkét történet tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na majd igyekszem lepipálni az X-wing Alliance-t :D :D :D

Bíztam benned. Csalódtam volna, ha neked nem tűnik fel ez az EU-s kapcsolat. :D Mikor jöttél rá?

 

Ha lehet, én is kérek szerkesztett verziót, vasárnap-jövő hét elején elolvasnám :)

Ha hazamentem és aludtam egyet, már küldöm is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bíztam benned. Csalódtam volna, ha neked nem tűnik fel ez az EU-s kapcsolat. :D Mikor jöttél rá?

Maga a név árulta el nekem. De most Pildi véleménye óta csak nevetek azon, hogy az enyém folytatásért kiállt, miközben te lazán megírtad a nagyszabású történet előzményét :lol: De most már tudom, hogy frankó bevezetőt írtam ;):D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a név árulta el nekem. De most Pildi véleménye óta csak nevetek azon, hogy az enyém folytatásért kiállt, miközben te lazán megírtad a nagyszabású történet előzményét :lol: De most már tudom, hogy frankó bevezetőt írtam ;):D

Na jó, de én a saját "előzmény" sztorimat lezártam, szerintem ez a különbség, amire Pildi is utalt. Te nyitva hagytad a sztorit. Ráadásul direkt úgy írtam meg, hogy aki nem tudja, melyik fán csücsül Tomaas Azzameen, az se dugózzon be az utolsó soroktól. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de én a saját "előzmény" sztorimat lezártam, szerintem ez a különbség, amire Pildi is utalt. Te nyitva hagytad a sztorit. Ráadásul direkt úgy írtam meg, hogy aki nem tudja, melyik fán csücsül Tomaas Azzameen, az se dugózzon be az utolsó soroktól. :D

Jó, jó, Pildinek szerintem fogalma se volt, hogy létezik olyan, hogy X-wing Alliance :)

 

Amúgy én se hagytam nyitva, mert a sztori végül is a bevállalt meló körül forgott, nem pedig a szereplők életútján. ;) De tény és való, meglehet, hogy később valahol még szerepelni fognak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de én a saját "előzmény" sztorimat lezártam, szerintem ez a különbség, amire Pildi is utalt. Te nyitva hagytad a sztorit. Ráadásul direkt úgy írtam meg, hogy aki nem tudja, melyik fán csücsül Tomaas Azzameen, az se dugózzon be az utolsó soroktól. :D

Nem-nem, Oldie esetében nem a sztori maradt nyitva, hanem a novella terjedelméhez képest túl részletgazdag lett a szereplők és egymáshoz fűződő kapcsolataik bemutatása, ráadásuk a történet lényegéhez nem igazán adtak ezek az információk túl sokat. Ezért írtam, hogy bevezetőnek tökéletes egy nagyobb szabású történethez, ahol minden fent említett részletnek még lehet jelentősége.

 

A Te sztorid lezárása pedig annak fényében, hogy előzményt írtál, tényleg nagyon jó lett, hiszen nekem sem volt semmi hiányérzetem....

 

Jó, jó, Pildinek szerintem fogalma se volt, hogy létezik olyan, hogy X-wing Alliance :)

 

Amúgy én se hagytam nyitva, mert a sztori végül is a bevállalt meló körül forgott, nem pedig a szereplők életútján. ;) De tény és való, meglehet, hogy később valahol még szerepelni fognak. :)

... pedig valóban nem volt fogalmam az X-wing Alliance-ról. :P És ha már ilyen jól megrajzoltad ezeket a karaktereket, Oldie, érdemes lehet kezdeni velük valamit. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már ilyen jól megrajzoltad ezeket a karaktereket, Oldie, érdemes lehet kezdeni velük valamit. :)

Ha olyan lesz jövőre a téma a pályázaton, futtatom még őket :D Mondjuk lehet, hogy érdemes lenne őket beolvasztani a Császári Birodalom sztorimenetbe (is) ....nem tudom. Már így is túl sok karaktert mozgatok ott. :para:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem-nem, Oldie esetében nem a sztori maradt nyitva, hanem a novella terjedelméhez képest túl részletgazdag lett a szereplők és egymáshoz fűződő kapcsolataik bemutatása, ráadásuk a történet lényegéhez nem igazán adtak ezek az információk túl sokat. Ezért írtam, hogy bevezetőnek tökéletes egy nagyobb szabású történethez, ahol minden fent említett részletnek még lehet jelentősége.

Aha, így már értem.

 

Frenkie, ne fogd vissza magad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na bazz...

 

"Remek sztori, végig élveztem az olvasását és nem tudtam eldönteni a végkifejletig, hogy vajon kinek mi lesz a sorsa. Remek fogalmazás, érthető sztori, a karakterek fantasztikusak voltak, a párbeszédek tökéletesek, ahol viccesnek kellet lennie ott vicces volt, az érzelmi részek szívbe markolóak voltak, tényleg remek munka, de egy rész és egy másik "hiba" szemet szúrt nekem. Az egyik a Krokan Mester által látott jövő kép, Palpatine és a Birodalom Endori bukásáról. Ez a rész megint csak túl tiszta és biztosra sikeredett. A másik, ami viszont zavart, az a megadott írási feltételek "durva" felrúgása. A sztori túlnyomó része ugyanis a 66-os parancs kiadása és közvetlen elvégzési ideje után történik jócskán, holott meg volt adva, hogy a lényeg a 66-os parancs előtti utolsó órára koncentrálódjon, itt viszont nem ez érvényesült. Annak ellenére, hogy a legjobban tetszik a történet mind közül, cselekmény-esemény szempontból a legmagával ragadóbb, de ennek a fontos paraméternek a túllépése számomra súlyos hioba, e téren konzervatívan gondolkodok és súlyos hiba, hogy egy ilyen remek írói képességgel rendelkező személy ilyen súlyos hibát elkövetett. A remek sztori és felvázolása nem váltja ki ezt a "hibát". Ezért végső soron 3. helyre soroltam vissza az alkotást, holott, ha a megírt "határok áthágását" nem venném figyelembe, akkor akár még 1. vagy 2. helyezt is lehetne a történet." - Csillagok Háborúja Rajongói Közösség

 

Tudtam én, hogy baj lesz azzal, hogy durván félreértelmeztem a kiírást paramétereit (még azzal együtt is, amivel amúgy egyetértek Oldival). :para:

 

Oldi, nem tudod, mikor lesz eredményhirdetés?

 

 

Derb bátyó is kapott kritikákat:

 

Egy mester nyomain by Derb / Szolnok Olivér története nekem annyira nem tetszett, kissé lapos volt a story, és az időrendi sorrendet nem igazán értettem. Pl: Eeth Koth mester nem hinném, hogy látta volna a jövőt, és mivel Yaddle is szerepel a történetben, azt sem tudom, hogy mindez mikor történt, mert Yaddle meghalt 26 BBY-ben, tehát meg sem érte a Klón Háborút. Az is rontotta a hangulatot, hogy míg az egyik mondatban a főszereplőről van szó, a következő mondatban minden átmenet nélkül átvált Plo Koon mesterre, hogy lepereg előtte az élete, aztán hirtelen újra a főszereplő bőrébe csöppennünk. A fogalmazáson is lenne még mit csiszolni, tehát szerintem van még hova fejlődni. - Jedi Menedék

 

A helyesírás bőven hagy kívánnivalót maga után, sok a hiba. A fogalmazás elég kezdetleges, látszik, hogy nagyon kapkodva született meg az írás. Maga az alapötlet nem lett volna rossz, de a megvalósítás sokkal jobb is lehetett volna. Nagy volt benne az összevisszaság. - Csillagok Háborúja Rajongói Közösség

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez igazán bosszantó. :( Őszintén szólva én nem venném ennyire komolyan a kiírásnak való megfelelést. Ha "cipőkanállal belefér" és közben a legjobb, én bizony ezt nézném. De sajnos nem én vagyok a pályáztató. :P

Engem annyira nem bosszant. Jó-jó, jó lenne nyerni, de jobban érdekelnek a vélemények, azokból tudom meg igazán, milyen lett a mű (vagy éppen azokból tanulhatok további hasznos dolgokat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na még pár vélemény:

 

Oldi: a szóközhiány itt-ott zavart, de nem volt rossz olvasni. A történet szépen kidolgozott, akár csak a karakterek, érdekes volt olvasni mi történik velük. Picit sajnáltam hogy jórészt a 66-os parancs után játszódik, így nem egészen passzol a kiíráshoz, de különdíjra simán jelölhető! - by Shaak Ti

 

Derb: Nekem kicsit kusza volt, és nem esett le az utolsó mondat miértje. - by Shaak Ti

 

Enyim: szuper, izgi, csak kár hogy a 66-os parancs utánról szól, nem előttről. - by Shaak Ti

 

Mikor ma este ráébredtem, hogy holnap a határidő otthagytam csapot-papot és nekikezdtem a megmaradt három olvasmánynak. Először ezt az alkotást olvastam el, ami nagyon, de nagyon tetszett.

Talán az eddigi legkiválóbb író volt akinek valaha olvastam rajongói alkotását. A fordulatok (az elején amikor fény derül a Jedik Jedi mivoltára, a jóslat, vagy az, hogy a végére kiderül, hogy az X-szárnyúak sorozat egyik szereplőjéről van szó) nagyon tetszettek, és a történet is nagyon jó volt. Nagyon szép alkotás lett, gratulálok.

[...]

(Külön megjegyezném, hogy Wilwarin és Dzséjt alkotása szintén mesteri darab volt, minden tekintetben, de a fenti három alkotás izgalmasabb, vagy drámaibb volt számomra ennél a kettőnél, de mint már nem győzöm hangsúlyozni ha több helyezést lehetne kiosztani akkor ez a két mű és mindenképp top listát érdemelt volna. :) ) - by Kyp Durron

 

Kyp Durron téged kihagyott, Oldie, szerintem reklamálj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zárójeles részt is ugyanaz írta? Mert akkor nem értem. :D

Ugyanaz írta, de a [...] hivatott jelezni, hogy ki van hagyva némi szöveg. Abban sorba állított a három kedvencét, és abba nem vagyok benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz írta, de a [...] hivatott jelezni, hogy ki van hagyva némi szöveg. Abban sorba állított a három kedvencét, és abba nem vagyok benne.

Kíváncsi vagyok ki fog nyerni. Utána lehet majd kígyót békát kiabálni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az írásaitokat, még pénteken. A szavazásról lemaradtam, de nélkülem is megnyeri valaki. :D

 

Dzséjt írása rávilágított arra, hogy akármilyen szituban érhette a Jediket a parancs emiatt páran megmenekülhettek. A Jedi menedék is jó ötlet. Pár helyesírási hiba volt benne ,de nem olyan gond.

 

Oldie sztorija is jó ötlet, mármint hogy egy kívülálló szempontjából mutatta be a parancs hatását.

 

Szerintem mindketten jól írtok, pár év múlva akár egy regénynek is nekiállhattok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.