Ugrás a kommentre

Fan fiction


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Oldi, ezt olvastad? A Csillagok Háborúja Rajongói Közösség portálján találtam.

 

"Az utolsó órában by Oldfighter / Bődi Zoltán

 

A helyesírás megfelelő, csak egy-két helyen találtam elgépelést. A fogalmazási stílus tetszett, gördülékeny volt, habár volt egy-két kifejezés, ami nem igazán illett a szövegbe. Maga a történet érdekes volt, szerintem az alapötlet nagyon jó. A karakterek jól kidolgozottak, mindegyiknek megvan saját stílusa. Tetszett, hogy nagyon vegyes társaságot vonultatott fel a történet. Maga a cselekmény érdekes volt, izgalmas, volt benne valami feszültség, ami nekem bejött. Hibaként annyit megemlítenék, hogy a kiírás szerint a 66-os parancs előtti óráról kellett írni, itt pedig a történetnek egy része a parancs kiadása után játszódik. Egyébként igen szép munka."

 

Az enyém is kapott értékelést:

"Két oldal között őrlődve by Dzséjt

 

A helyesírás jó, csak egy-két elgépelést találtam. A fogalmazás teljesen rendben van, jól érthető, gördülékeny. A történet nagyon tetszett, igen érdekes erkölcsi dilemmákat feszeget. Külön jó pont, ahogy a jediket bemutatja: nem a klasszikus, erkölcsileg támadhatatlan "jófiú", hanem nagyon is emberi lények. Az ő ellenpontjuk Sabra, aki fejvadász volt, de gondos anya lett belőle. A végkifejlet drámai, hatásos. Azt a hibát tudom megemlíteni, hogy a kiírás a 66-os parancs előtti időszakról szólt, míg a történet java már a parancs kiadása utáni időszakban játszódik. Egyébként igen szép munka."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, ezt olvastad? A Csillagok Háborúja Rajongói Közösség portálján találtam.

Még nem. A Jedi menedéken szoktam bekukkantani néha a Vélemények topicba. :) A 66-os parancs kritikáját kicsit túlzónak érzem a múltkor emlegetett esett miatt. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, nem semmi mire megtaláltam az oldalt, alapból a Pofakönyvön kutakodtam, de aztán Google segített, mert a barátom :D

 

A srác végül is a tiédet választotta, de a főbíró azt írja, hogy figyelembe fogják venni, hogy a sztori kicsúszott a főtémából. Nekik a 66-os parancs a galaxisban ugyanabban a másodpercben hangzott/zajlott le. :P

Nem baj, majd megkeressük és megverjük őket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem mondjuk nem zavar, még jogosnak is érzem, bár nálam is szerepel az első óra, és sehol sem volt szó a kiírásban, hogy utána nem folytatódhat a sztori. :) De, Sky kérdésére ugye a válasz ez volt:

"A pályázatban nincs megkötés a főhős személyét illetően, lehet Jedi, klón, vagy akár maga Palpatine is, vagy a Galaxis bármely élőlényéről, mely a kiadása pillanatában megtapasztalja a 66-os parancsot valamilyen formában - például megölik, megpróbálják megölni, ő próbál megölni valakit, vagy pusztán látja a végén a 66-os parancs kiadásának következményeit. Teljesen rád van írva, a lényeg az valamilyen módon passzoljon a témához a

történeted, és jó legyen azt olvasni."

Az én olvasatomban a következmények nem csak arra a pillanatra korlátozódnak. Sőt, a következmények inkább utána jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A srác végül is a tiédet választotta, de a főbíró azt írja, hogy figyelembe fogják venni, hogy a sztori kicsúszott a főtémából. Nekik a 66-os parancs a galaxisban ugyanabban a másodpercben hangzott/zajlott le. :P

Nem baj, majd megkeressük és megverjük őket. ;)

Nah, azt nem is olvastam, hogy választott. Tovább kellett volna görgetnem, csak kár, hogy ilyen szutyok a blog felülete. Kiégett a retinám, mire minden véleményt elolvastam.

Szerintem elég, ha elpostázzuk neki egy varactyl fejét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, azt nem is olvastam, hogy választott. Tovább kellett volna görgetnem, csak kár, hogy ilyen szutyok a blog felülete. Kiégett a retinám, mire minden véleményt elolvastam.

Jelöld ki egérrel a szöveget :P Nálam is csak ez vált be.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritikáktól végleg kedvet kaptam elolvasni a műveiteket, így máris nem írták őket hiába. :D De muszáj kinyomtatnom, mert képernyőn nem megy ekkora mennyiséget olvasni.

Ha óhajtod akkor priviben elküldhetem a normálisan szerkesztett változatot. :P:D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, elolvastam mindkét itteni pályamunkát, és gratulálok hozzájuk. :)

Érdekesek a történetek, jók a karakterek, élvezetesen lehetett olvasni. Dzséjt írásában az tetszett, hogy viszonylag egyszerű alapszituációt épített fel, kevés szereplővel, és mégis sikerült nagyon jól megragadott lehetséges élethelyzetet bemutatnia a 66-os parancs keltette következményekről. Oldie írásában ezzel szemben számos aprólékosan kidolgozott karakter párbeszédjein keresztül halad a történet előre, s bár a lezárás sokkal szimplább, maga a környezet és a személyzet, ami bemutatásra került, folytatásért kiált, mert jól ki lett találva.

 

Remélem, valamelyikőtök meg is nyeri. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen a véleményt :)

 

Amúgy ha valaki netalántántán szavazna :P az ügyeljen arra, hogy csakis részletes véleményt fogadnak el, szóval nem lehet csupán egy nevet megadni, hogy Ez tetszett. Végsó soron ezzel szűrik ki, hogy nehogy valaki haveri szavazatokat gyűjtsön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.