Ugrás a kommentre

Idővonal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az idővonal frissítve lett a ma megjelent Tempest Runnerrel. Egyelőre még nincs bejelentve, hogy jönne könyvváltozat belőle, de ami késik, nem múlik. :)

 

Virágbolti verziója van? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Virágbolti verziója van? :D 

Egyelőre nem találtam. :D

 

Időközben amúgy felkerült az IDW Adventures széria 2021-es Ingyenes Képregény Napjára kiadott történet is, amely a Race to Crashpoint Tower eseményei után játszódik közvetlenül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten megjelent a The Edge of Balance c. manga. Bár még nem találtam meg a neten - ami késik, nem múlik persze - de annyi információt a netről kikutattam, hogy nagyjából a Nagy Katasztrófa és a Köztársasági Ünnepség eseményei között foglal helyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ebből is sorozat lesz amúgy? Mert ha jól tudom akkor vol1 címen adták ki.

Igen. Már meg nem mondom, hol, de valahol már belefutottam egy állítólagos vol2 megjelenési dátumba, ha jól emlékszem február környéke volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Iqvi írta:

A wookiepedia alapján van megcsinálva az időrend az oldalon. 

Nekem van egy egész franchiset átfogó idővonalam amit Én is a Wookipedia alapján írtam, viszont a High Republicos rész nagyon különbözik.... Mondjuk nem csodálom, ahogy észrevettem azon az oldalon minden második nap össze vissza pakolgatnak néhány címet, de valami olyan indokolatlan módon hogy már rá is hagytam a módosítgatásokat a saját listámban. Ez az átka annak ha egy ilyen oldalt a közösség szerkeszt, és nem egy ember. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , WebbedApe said:

Nekem van egy egész franchiset átfogó idővonalam amit Én is a Wookipedia alapján írtam, viszont a High Republicos rész nagyon különbözik.... Mondjuk nem csodálom, ahogy észrevettem azon az oldalon minden második nap össze vissza pakolgatnak néhány címet, de valami olyan indokolatlan módon hogy már rá is hagytam a módosítgatásokat a saját listámban. Ez az átka annak ha egy ilyen oldalt a közösség szerkeszt, és nem egy ember. 

Be tudod ide rakni a tiédet? Hátha tudunk rajta segíteni.:peace: Én alapvetően még nem csalódtam a wookieban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, WebbedApe írta:

Ez az időrend mi alapján készült? 

 

Egyébként imádom hogy a Lucasfilmnél nem képesek egy hivatalos időrendet kiadni, és a rajongók ahányan vannak, annyi féle időrendet próbálnak összekaparni

Ez az idővonal sajátilag lett kialakítva. A wookie az utóbbi időben valóban egy katyvasz. Én logika szempontjából haladtam:

 

- értelemszerűen az első hullám ahogy jön, úgy raktam össze. Igaz, az Adventures képregény és a Marvel képregény első történetszála picit megkavarja a dolgokat, de természetesen úgy csináltam őket, hogy a HRA első két száma és a HR első száma még a ceremónia előtt és alatt játszódnak, mert ugye folyik az emergency - vagy hogyan lett magyarul fordítva. És utána jönnek a többi történetek.

 

- a második hullám már kicsit kacifántosabb, de ott se követhetetlen a dolog. A Monster of Temple Peak a The Rising Storm előtt történik, Tyr Yorrick történetét látjuk. A mangát még nem tudtam elolvasni, de értesüléseim szerint a történet az első és a második hullám között játszódik - a Nagy Katasztrófa következményeivel foglalkozik, de még a Köztársasági Ünnepség nem történt meg.

 

- a többi esemény meg logikusan történik. A The Heart of the Drengir/Bilbousa történetek értelemszerűen a The Rising Storm/Crashpoint történetek alatt játszódnak. Eme eseményekre meg később hivatkoznak a későbbiekben. A legutóbbi Marvel képregényben és Adventures képregényben pl. utalnak a Tempest Runner egyes eseményeire, továbbá a Rising Storm végén történő dolgokra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez az idővonal sajátilag lett kialakítva. A wookie az utóbbi időben valóban egy katyvasz. Én logika szempontjából haladtam:

 

- értelemszerűen az első hullám ahogy jön, úgy raktam össze. Igaz, az Adventures képregény és a Marvel képregény első történetszála picit megkavarja a dolgokat, de természetesen úgy csináltam őket, hogy a HRA első két száma és a HR első száma még a ceremónia előtt és alatt játszódnak, mert ugye folyik az emergency - vagy hogyan lett magyarul fordítva. És utána jönnek a többi történetek.

 

- a második hullám már kicsit kacifántosabb, de ott se követhetetlen a dolog. A Monster of Temple Peak a The Rising Storm előtt történik, Tyr Yorrick történetét látjuk. A mangát még nem tudtam elolvasni, de értesüléseim szerint a történet az első és a második hullám között játszódik - a Nagy Katasztrófa következményeivel foglalkozik, de még a Köztársasági Ünnepség nem történt meg.

 

- a többi esemény meg logikusan történik. A The Heart of the Drengir/Bilbousa történetek értelemszerűen a The Rising Storm/Crashpoint történetek alatt játszódnak. Eme eseményekre meg később hivatkoznak a későbbiekben. A legutóbbi Marvel képregényben és Adventures képregényben pl. utalnak a Tempest Runner egyes eseményeire, továbbá a Rising Storm végén történő dolgokra. :)

Köszi, akkor ez a fajta idővonal kicsit megbízhatóbb. Át is írom erre a sajátomon is. Köszi mindenki nevében is hogy dolgozol vele :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint javítva lett az idővonal. Az egyik novellát előrébb hoztam, kicsit utánanéztem a dolgoknak és rájöttem, hogy még a fő képregény 2. száma előtt történik meg a novella.

 

Továbbá a mangát - amihez még mindig nem találtam elérhető utat - hátrébb raktam. Az ok: nemrég olvastam, hogy három szakaszra bontható a több, mint 100 oldalas manga. A Jedik fényében történő eseményektől egészen a The Rising Storm eseményéig tart, szóval ezért illesztettem oda, ahova. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2021. 09. 12. - 18:27, WebbedApe írta:

Ez az időrend mi alapján készült? 

 

Egyébként imádom hogy a Lucasfilmnél nem képesek egy hivatalos időrendet kiadni, és a rajongók ahányan vannak, annyi féle időrendet próbálnak összekaparni

Én valahol megértem őket, hogy ahol lehet, ott nem szorítják magukat korlátok közé. Vagy ha megtennék, és 3 hónaponta meg módosítanák? Akkor meg az lenne mindenkinek a baja. És azért nagyjából lehet tudni, mi mikor játszódik, emellett pedig a THR esetében hivatalosan is elhangzott, hogy a megjelenési sorrend az ajánlott.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Én valahol megértem őket, hogy ahol lehet, ott nem szorítják magukat korlátok közé. Vagy ha megtennék, és 3 hónaponta meg módosítanák? Akkor meg az lenne mindenkinek a baja. És azért nagyjából lehet tudni, mi mikor játszódik, emellett pedig a THR esetében hivatalosan is elhangzott, hogy a megjelenési sorrend az ajánlott.

Igen, valahol Én is megértem hogy miért nem csinálják, de egyszer kéne rendesen megcsinálniuk, utána csak az új tartalmaikkal kéne körültekintően bővítgetniük, és nem lenne ahány rajongó, annyi féle értelmezés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 10. 20. - 14:40, WebbedApe írta:

Igen, valahol Én is megértem hogy miért nem csinálják, de egyszer kéne rendesen megcsinálniuk, utána csak az új tartalmaikkal kéne körültekintően bővítgetniük, és nem lenne ahány rajongó, annyi féle értelmezés. 

Ez is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kis idő után újból frissült az idővonal. A The Monster of Temple Peak ahogy látom, ma végleges lett. Továbbá az eddig megjelent képregényekkel (The Shadow of the Nihil, Jedi's End + Adventures képregények) meglett toldva. :)

 

Illetve utánanézve jó helyre került a Starlight: Past Mistakes novella, hiszen benne említenek valamit, ami elsőként a Tempest Runner audiokönyvben szerepelt - csak remélem, hogy ma bejelentik a szöveges formáját. :clap2:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Frissítve lett az idővonal. Itt inkább a Trail of Shadows és a Marvel/IDW képregények lettek variálva. A Trail of Shadows 3. száma a Marvel széria Shadow of the Nihil c. történetszála (9 és 10. szám) után játszódik, mivel kőkeményen elspoilerezik az ott történteket. Illetve nagyjából az IDW High Republic Adventures 11. számának ideje alatt játszódik, de az Adventures számát ellehet olvasni későbbi is, tök mind1 melyiket kezdi az ember, van egy átfedés a kettő között - konkrétan egy verseny van a Starlighton a padawanok között.

 

Továbbá az Adventures annual egyes történeteit elhelyeztem az idővonalon. 3 simán elhelyezhető, kettő pedig az idővonal végére került, de szerintem ott pont jó helyen is vannak. Hamarosan pedig kezdődik a 3. hullám, amellyel befejeződik az első fázis. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 12. 22. - 19:28, Bence1997 írta:

Frissítve lett az idővonal. Itt inkább a Trail of Shadows és a Marvel/IDW képregények lettek variálva. A Trail of Shadows 3. száma a Marvel széria Shadow of the Nihil c. történetszála (9 és 10. szám) után játszódik, mivel kőkeményen elspoilerezik az ott történteket. Illetve nagyjából az IDW High Republic Adventures 11. számának ideje alatt játszódik, de az Adventures számát ellehet olvasni későbbi is, tök mind1 melyiket kezdi az ember, van egy átfedés a kettő között - konkrétan egy verseny van a Starlighton a padawanok között.

 

Továbbá az Adventures annual egyes történeteit elhelyeztem az idővonalon. 3 simán elhelyezhető, kettő pedig az idővonal végére került, de szerintem ott pont jó helyen is vannak. Hamarosan pedig kezdődik a 3. hullám, amellyel befejeződik az első fázis. :)

Köszönjük az eddigi két hullám alatti munkádat :D
Esetleg a Life Day one-shot gyűjteményből a Deck the Halls képregény még fel fog kerülni a listára? Vagy annak nem lehet annyira pontosan tudni még a helyét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 05. - 19:47, WebbedApe írta:

Köszönjük az eddigi két hullám alatti munkádat :D
Esetleg a Life Day one-shot gyűjteményből a Deck the Halls képregény még fel fog kerülni a listára? Vagy annak nem lehet annyira pontosan tudni még a helyét?

Köszi szépen. :)

 

Beírtam a Deck the Hallst. Mivel említik a VIharfellegekben történteket, ezért utána írtam. :)

 

Továbbá picit igazítottam megint az egész idővonalon, ezennel feltüntetve arany színnel a 3. hullámot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 06. - 22:35, Bence1997 írta:

Köszi szépen. :)

 

Beírtam a Deck the Hallst. Mivel említik a VIharfellegekben történteket, ezért utána írtam. :)

 

Továbbá picit igazítottam megint az egész idővonalon, ezennel feltüntetve arany színnel a 3. hullámot is.

Köszi, tényleg zseniális ez az idővonal. El nem tudom képzelni mennyi munka van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén? Annyira nincs sok munka belefektetve. Egy-két elejtett mondat máris elhelyezi a történetet, továbbá egy-két bizonytalan helyzetnél a wookie segítségét lehet kérni. :)

Mondjuk az biztos, hogy idén picit átalakítom az idővonal kinézetét valami szebbre. :D

 

2022. 01. 06. - 22:44, Ody Mandrell írta:

Kissé keverhető a manga kiemeléssel. :)

Jup, ezt én is észrevettem. Javítom. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, a "The Shadow of the Nihil" story arc a Lopakodó árnyak után van. Most elolvastam "Heart of the Drengir" sztorit, és ez a kettő egy gyűjteményesben van. Mennyire spoileres a Shadow of the Nihil a Lopakodó árnyakra? Folytatom a képregényt, vagy inkább csak a regény után? Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, kdani20 írta:

Látom, a "The Shadow of the Nihil" story arc a Lopakodó árnyak után van. Most elolvastam "Heart of the Drengir" sztorit, és ez a kettő egy gyűjteményesben van. Mennyire spoileres a Shadow of the Nihil a Lopakodó árnyakra? Folytatom a képregényt, vagy inkább csak a regény után? Köszi.

Azért raktam a Lopakodó árnyak után, mert a TSotN történetben megemlítik a Tempest Runnerben történteket, amely köztudott, hogy a Lopakodó árnyak után játszódik. Spoilert amúgy csak a Tempest Runnerre fogsz találni, mivel az eddig csak audiobook-ként jelent meg, ezért az az egyetlen olyan történet még, amit nem olvastam/hallgattam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.