Ugrás a kommentre

Idővonal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Azért raktam a Lopakodó árnyak után, mert a TSotN történetben megemlítik a Tempest Runnerben történteket, amely köztudott, hogy a Lopakodó árnyak után játszódik. Spoilert amúgy csak a Tempest Runnerre fogsz találni, mivel az eddig csak audiobook-ként jelent meg, ezért az az egyetlen olyan történet még, amit nem olvastam/hallgattam. :)

Köszönöm.

(Btw, átneveztem az Élet napi antológiát Élet napi kincsestárra, ha gondolod, majd egy következő update során azt is lehet javítani. :D Köszi :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Shadows Remain és az Eye of the Strom fel fognak kerülni? Meg ugye van ez a Galactic bakeoff is, bár azt nem tudom, hogy mennyire lényeges, illetve, hogy egyáltalán illik-e bárhova is az idővonalra. Így cím ás borító alapján nagyon gyerek merchandisenak tűnik.

Szerkesztve: - WebbedApe
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, WebbedApe írta:

A Shadows Remain és az Eye of the Strom fel fognak kerülni?

Az előbbit hamarosan beírom, nagyjából meg is van az intervalluma. Illetve még a Bake-off is bekerül majd, tegnap este láttam, hogy online elérhető. Elolvasom majd és az is felkerül a listába.

 

Az utóbbinál viszont még megvárom a történet második felét, hogy egy konkrét időhöz kössem. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Shadow Remain? Erről még nem is hallottam. :hmm:

Az Insiderekben szereplő novellák következő története, ha jól láttam, akkor előző hónapban jelent meg az első, a héten pedig a második fele a történetnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Bence1997 said:

Az Insiderekben szereplő novellák következő története, ha jól láttam, akkor előző hónapban jelent meg az első, a héten pedig a második fele a történetnek. :)

Köszi, annyira az Insideres novellákat nem követem, csak a regényeket és a képregényeket olvasom. Hozzátesznek valamit a fő történethez, vagy csak érdekességek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 27. - 21:41, Iqvi írta:

Köszi, annyira az Insideres novellákat nem követem, csak a regényeket és a képregényeket olvasom. Hozzátesznek valamit a fő történethez, vagy csak érdekességek?

Már elég rég olvastam őket, de nagyjából bemutatják a Starlighton való életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Újból frissítettem az idővonalat. Most már fel van tüntetve az is, hogy mely művek mennek párhuzamosan egy regénnyel. Pl. a Starlight: Shadows Remain novella a Mission to Disaster c. könyv ideje alatt játszódik. A Trail of Shadows utolsó két füzete, továbbá a fő Marvel széria utolsó három része pedig a The Fallen Star eseményeivel párhuzamos. Továbbá később is lesz még párhuzamosság, mert már most van a Midnight Horizon és az IDW képregény legutóbbi száma között két jelenet, amely mindkét műben szóról szóra megjelenik. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frissítve a Midnight Horizon YA könyvvel. Két részletre osztottam, nagyjából kronológiailag így történnek az események.

 

A Mtd esem.; TFS esem.; stb. jelölések azt jelentik, hogy az adott történet éppen a Del Rey vagy bármelyik regény eseményei alatt történik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb update: Alakítottam az idővonalon. Mivel kitudja, hogy hány hullámból fog majd állni a következő fázis - a harmadikról nem is beszélve - a színek túltelítődnének, ezért döntöttem úgy, hogy leosztottam 4-5 színre, ezt az idővonalas hozzászóláson látjátok is. Szerintem így jobban átláthatóbbá teszi majd a későbbi javítgatásokat. Továbbá a "X. hullám" jelzést is kivettem, azt se éreztem odavalónak. Hamarosan teljessé válik az első fázist összefoglaló táblázat. Ma az Adventures széria finálézott, jövőhéten pedig megjelenik a Marveles képregényszéria utolsó felvonása, továbbá Soule Eye of the Stormja is kompletté válik a második számával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Újabb update: Alakítottam az idővonalon. Mivel kitudja, hogy hány hullámból fog majd állni a következő fázis - a harmadikról nem is beszélve - a színek túltelítődnének, ezért döntöttem úgy, hogy leosztottam 4-5 színre, ezt az idővonalas hozzászóláson látjátok is. Szerintem így jobban átláthatóbbá teszi majd a későbbi javítgatásokat. Továbbá a "X. hullám" jelzést is kivettem, azt se éreztem odavalónak. Hamarosan teljessé válik az első fázist összefoglaló táblázat. Ma az Adventures széria finálézott, jövőhéten pedig megjelenik a Marveles képregényszéria utolsó felvonása, továbbá Soule Eye of the Stormja is kompletté válik a második számával. :)

Valamelyik nap az Edge of Balance második kötete is megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, WebbedApe írta:

Valamelyik nap az Edge of Balance második kötete is megjelent.

Igen, digitálisan kedden jelent meg. Még nem találtam meg online, ahol esetleg elérhető lehet. De az is bekerül majd végül az idővonalba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtörtént az utolsó frissítés is, egyelőre. Az első fázis ezennel teljessé vált. Most már csak a magyarul megjelenteknél lesz változtatás. Októberben találkozunk a következő fázisnál. Addig lehet amúgy, hogy javítom még ezt is. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Picit elfeledkeztem erről az idővonalról, de semmi probléma, ma javítottam, mivel már egy ideje megjelent a Marvel képregény első része. A második ahogy látom júliusban érkezik, az utolsó fázis könyvei pedig jövő hónapban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!
Új Köztársaság Fénykora novellát hoztam mára. Az Árnyékfoszlányok a 3. hullám történeteit bővíti, egészen pontosan a Mission to Disaster gyermekkönyv történetét.

 

Ezúttal Ghal Tarpfen biztonsági főnök múltjából derülnek ki érdekes dolgok, amik komolyan befolyásolhatják a szülőbolygója történelmét, miután a titka rossz kezekbe kerül.

 

Remélem tetszik, jó szórakozást hozzá!

 

Ui.: idővonal szempontjából a novella a regény 20. fejezete után játszódik, amolyan 20,5. fejezetként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!
Új Köztársaság Fénykora novellát hoztam mára, ami egyben az utolsó is a jelenleg elérhető, érában játszódó novellák közül. 
Az Árnyékfoszlányok 2. része a Mission to Disaster gyermekkönyv története után játszódik, és meglehetősen spoileres a regény cselekményét illetően.

 

Remélem tetszik, jó szórakozást hozzá!

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Sziasztok!

 

Mint látható, eltűnt a táblázat a kiemelt hozzászólásból, helyette egy doksis linket láttok. Az ok egyszerű: Excelben sokkal jobban megtudtam oldani az egészet, hamar el is érem az anyagot, csak be kell írnom egy-két dolgot majd és kész. Egyelőre még nem teljes a formája, ebben az évben még csiszolni fogok rajta, de kezdő alapnak szerintem tökéletesen megfelel, pláne, hogy néhány nap múlva elstartol a 2. fázis, szóval újból itt vagyok, leszek és frissítek, a magyar megjelenéseket is figyelem - legyen szó szukits vagy rajongói fordításról (apropó egy gyors kérdés: tudni már valamit, hogy a Kolibri hányadán áll a MG regényekkel? Ha jól emlékszem még tavasszal volt hír erről, azóta nem követtem a fejleményeket) - szóval naprakész vagyok. Bár nem garantálom, hogy azonnal lesz frissítés, egyelőre az is jó kérdés, hogy kedden eltudom-e kezdeni angolul a Path of Deceit c. könyvet. Tervezem, de most sok dolog összejött, meglátjuk, hogy mi lesz.

 

Addig is:

Watching Stay Tuned GIF by AsmodeeGames

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az sw.com is feltett egy olvasási sorrendet. :) 

 

https://www.starwars.com/news/every-star-wars-the-high-republic-book-and-comic-series

 

@Darth Sky a Marchion Ro képregényt is lefordítod majd? Nagyon jó lenne az első fázis végére. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Ody Mandrell said:

Az sw.com is feltett egy olvasási sorrendet. :) 

 

https://www.starwars.com/news/every-star-wars-the-high-republic-book-and-comic-series

 

@Darth Sky a Marchion Ro képregényt is lefordítod majd? Nagyon jó lenne az első fázis végére. :) 

Tudtommal benne lesz a Jedik-Egy korszak vége képregényben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!

Útjára indul a Köztársaság Fénykora következő fázisa, ami az első előtt veszi fel a történet fonalát. A Csillagfény novellák zárását követően újabb helyszín következik, ami meglehetősen fontosnak tűnik az eljövendő történetek alapján, ez pedig a Jedha, azon belül pedig a Megvilágosodás nevű kantin.

 

Hőseink az első rész során megismerkednek egy hiperűr-kutatóval, aki kalandos történeteket mesél nekik kalózokról és egy Jediről. A történetnek azonban még nincs vége, de hogy mi történt ezúttal, az csak a novellából derül ki. ;)

 

A Megvilágosodás meséi: Új kilátások - Második rész

 

Jó szórakozást, remélem tetszeni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
2023. 02. 25. - 21:11, Bence1997 írta:

Újra elérhető, azonban még nem teljes, egyelőre a 2. fázis néhány kiadott művét raktam bele. Picit újítottam, illetve majd holnap is lesz bővítés. :)

Na, kicsivel több, mint 1 hónap után sikerült utolérnem magamat, szóval mostmár teljes az idővonal. Persze van még 1-2 apróság, ami hiányzik (pl. az IDW képregények magyar címei, illetve a Marchion Ro-ról szóló kétrészes történet), de azokat majd a napokban pótolom.

 

A 2. fázis tovább fog még növekedni, hiszen a következő hullám jövőhéten fogja kezdetét venni.

 

Ja és picit a színeken is alakítottam. A 2. fázis kék, az első fázis pedig sárgás-barnás színt vesz fel. A zöld színeket kivettem, helyettük ott lesznek a magyar címek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.