Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Erre már nem is emlékeztem, pedig nem olyan régen láttam az első évadot :D Kissé összemosódnak a részek, ha az ember egymás után néz meg több évadot. No majd megkuksolom őket én is valamikor megint :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: jaja, láttam én is, jó lesz. Sajnos ez se lesz a jövőhéten, mint a TCW

Azért kíváncsi leszek, hogy Sam is elkezd-e pókerezni ezek után :D Viszont azt tudjuk így, hogy Deannek a póker nem megy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: jaja, láttam én is, jó lesz. Sajnos ez se lesz a jövőhéten, mint a TCW

Azért kíváncsi leszek, hogy Sam is elkezd-e pókerezni ezek után :D Viszont azt tudjuk így, hogy Deannek a póker nem megy :D

 

Ez se lesz jövő héten? Ne mááár. Jó hogy mondtad mert pénteken nagyobbat koppant volna... *sírok*

Hát muszáj lesz neki, ha vissza akarja nyerni Dean és Bobby éveit, ahogy néztem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Oké, de House már évek óta ott van a kórházban (egyik részben mondja, hogy hány rezsimváltást élt már meg.) Akkor miért ez az első eset?

Hat éve, hogy pontos legyek (tegnap én is újra kezdtem a sorozatot, egy ideje már gondolkodtam rajta, de az írásod nyomán kedvet is kaptam hozzá :D ). Gondolom House addig normális orvosként volt beosztva. Csak ugyanúgy viselkedhetett, ezért Cuddy (vagy Cuddy és Wilson) kitalálhatta a Diagnosztikai Osztályt, aminek tudjuk mi lett a feladata...

De most belegondolva, mintha Vogler utalna rá az egyik részben, hogy az osztály évi X ezer összeget emészt fel, ami arra utal, hogy régebb óta létezik. Viszont ha ez így van, akkor Cameronnak miért kellett annyiszor kioktatnia Foremant House-ról. Hm... lehet, hogy tényleg inkább arra a napra estünk be, mikor Foreman munkához látott, és ez volt a teljes csapat első munkája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Dr. House nem szívesen foglalkozik a betegekkel" - súgja oda Cameron Foremannek csupán néhány pillanattal az után, hogy belevágnak az első diagnosztikai megbeszélésükbe... /Forrás: Paul Challen: Dr. House/

 

Cuddynak viszont 8 éve dolgozik és a bizottsági tagok valamint a névleges vezetőket élte túl már 3x.

 

Viszont az tényleg érdekes, hogy a 8 év alatt mit csinálhatott House ha több évnyi klinikai rendelési elmaradása van :D

 

Szerk: és 5 éve sánta House (1. évadhoz képest írtam ezeket)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az első két évben még dolgozott a klinikán House, aztán jött mondjuk a láb baja, és felhagyott vele.

 

Egyébként a második évadban mondja Chase, hogy még az előtte lévő fickó mesélte neki, hogy House egyszer egy kamionost addig tesztelt, amíg végül meg nem állapították, hogy a pasinak egyszerű ételmérgezése volt, mindezt azért, mert hasonlítottak a tünetei Estherére (2x17- All in). Szóval House-nak a mostani csapata előtt is volt már embere, egy biztos, szerintem tuti nem most kezdte a diagnosztizálást.

 

Én arra tippelnék, hogy most állt össze a csapat (Foremannel), és azért írja a könyv, hogy az "első diagnosztikai megbeszélésÜKön", mert akkor csatlakozott Eric.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU 1x04

 

Spoiler:

Úúúú! Ez a rész hatalmas volt, főleg a vége! Azta... Szerencsétleneknek minden balul sül el. Elmegy az energia a létfenntartó rendszerről mindenről, már csak a repülésen maradt egy pici. Nem tudják irányítani rendesen a hajót se. Most még a gázóriás is eltérítette a pályájukat, egyenesen rendszer napjába. Az interjúk is tetszettek. Hát most várom a következő részt, de hol van még az a szombat! :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a második évadban mondja Chase, hogy még az előtte lévő fickó mesélte neki, hogy House egyszer egy kamionost addig tesztelt, amíg végül meg nem állapították, hogy a pasinak egyszerű ételmérgezése volt, mindezt azért, mert hasonlítottak a tünetei Estherére (2x17- All in). Szóval House-nak a mostani csapata előtt is volt már embere, egy biztos, szerintem tuti nem most kezdte a diagnosztizálást.

Tényleg, akkor ez a magyarázat. Lehet e csapat előtt is volt egy csapata (mint ahogy ezt is váltotta egy másik), és a Foreman-Chase-Cameron triónak ez az első ügye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, akkor ez a magyarázat. Lehet e csapat előtt is volt egy csapata (mint ahogy ezt is váltotta egy másik), és a Foreman-Chase-Cameron triónak ez az első ügye.

 

Igen, de ennek meg valahol ellentmond az, hogy a 4x01-ben Wilson elbeszélget House-szal arról, hogy miért nem hoz össze egy új csapatot (előbb-utóbb szétszakad a csapat, House meg sérül). Szóval úgy viselkednek, mintha most esne meg először, hogy House-nak új csapat után kell néznie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU

 

Spoiler:

Jó kis rész volt, de remélem nem az egész évad arról fog szólni, hogy a hajóval bajlódnak. Rusht k*rvára idegesítőnek találtam, legszívesebben már egy golyót eresztettem volna belé. Jó lenne ha végre a készítők eldöntenék, hogy normális e, vagy nem. Young ezredes nagy arc " Használja a mankót!" :hmm: Eli is a kedvenc karakterek közt van.

Ezek a riportok jók, legalább megismerjük a többieket is.

Viszont mint az elején jeleztem hiányolom a mozgalmasabb sztorikat. Elvégre ott vannak egy idegen univerzumban és eddig elég Nomád hangulata van az egésznek. Ha nem Csillagkapu filmről lenne szó, azt mondom ez még okés. De ennyire ne távolódjanak már el a koncepciótól. Tartok tőle sokba fog ez kerülni a sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU

 

Spoiler:

Nagyon jó kis rész volt ahogy ezt már mindenki elmondta, és főleg a vége volt ami hűha mi lesz itt kifejezést csalt az arcomra.

Eli nagyon jó, Youngot is kezdem megkedvelni, Scottal még hadilábon állak, és én bírom Rush. Igen néha fejbe lehetne verni, de ő a komoly változata McKaynek. Remélem sok mindent várhatunk még tőle, és Eli is fel fog nőni hozzá.

Mindenesetre kíváncsi leszek hogyan térítik el a hajót, hiszen ennyi erővel haza is fordulhatnának majd.

Nagyon jó sori, várom a köv részt.

Ja csak egy nagy negatívum van számomra. az opening hiánya. az összes SG sorozatban imádtam erre itt kihagyják... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU

Spoiler:

Pokoli jó rész volt. Minden klappolt. Különösen tetszik, hogy már most többet tudunk a legutolsó mellékszereplőről is, mint amennyit megtudtunk az SGA 5 évada alatt Sheppardról, pedig ő volt az abszolút főszereplő.

 

Oldi: Rush most azért volt különösen nagy gyökér, mert azon kívül, hogy napok óta alig aludt, nikotin és koffeinelvonási tüneteket produkált. Mindez az egojával keverve naná, hogy megőrjítette. Tökéletes emberi reakció. A sorozat meg még jó, hogy nem akciódús, egyelőre alig pár napja vannak a Destiny-n, és alig van lőszerük - annyi, amennyit a mellényekben hoztak. Hülyén - és unalmasan - festene, ha már megint tíz ellenség lenne rajtuk a negyedik részre. Ez azért nem az Atlantis, ahol előre megfontolt szándékkal jól felkészült csapat ment át. Majd ha már nem akar szétszakadni alattuk a hajó, elkezdhetnek lövöldözni (amúgy, szvsz a Stargate sorozat nem csak akciót jelent, kicsit többet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU

 

Dzséjt, ezeket vágom én is és számításba vettem Rushnál, de

 

Spoiler:

...de nekem még mindig nem nyilvánvaló, hogy most "melyik oldalon" áll. Az elvonási tűnetek nem magyarázatok mindenre mert már az Ikarus bázison is tenyérbemászó képét mutatta. Youngtól meg elvárható lenne, sőt el is vártam, hogy kérdőre vonja. Az a jelenet szuper volt. :D

Én nem azt mondom, hogy minden percben eresszenek ki egy teli tárat, de egy Csillagkapu film ne lélektani epizódokból álljon már. Ezt eljátszották már a BSG-ben. Említetted hasonlatként a DS9-et. No, attól még piszok messze van, de ha már annak a felét adná örülnék neki :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU

Spoiler:

Rush egy oldalon áll: a sajátján :D Ez szerintem tiszta sor. A többi meg majd kiderül, elvégre az évadban (ez sorozat, nem film, nem mindegy :D ) hátra van még 16 rész. Miért akarsz már mindent az elején tudni? Ezt nevezik történetmesélésnek, a csattanó a végén van.

Akció is lesz még, bőven, a trailerekben ár láthattunk olyat is, hogy bekapcsolják a Destiny fegyvereit. Gondolom nem dísznek. És a DS9-ban sem volt túl sok akció az elején - sőt, én pont az első évadok unalmassága miatt nem szerettem először azt a szériát -, de őszintén, az SG-1 első évadjaiban sem vitték nagyon túlzásba. Jó, ennél azért pörgősebb volt, de nem is így épület fel a sorozat.

Hagyjuk már felfutni a sorozatot, még csak négy rész ment le, az egyötöde. Ez még semmi. Még szegény Destiny-t sem ismerték ki. Pár rész múlva lesz már áram, némiképpen kivilágosodnak a díszletek, felfedezik a Destiny rejtett zugait és a csillagkapun át is megindul a felfedezés.

És de, legyen lélektani elemzés. Én leginkább a karakterek miatt szerettem az SG-t (és kezdetben azok is vitték a szériát, nem az akciók és a látvány, ami kicsit elhatalmasodott rajta az utolsó évadokra, az Atlantisban meg szinte végig), és ez most mindent a karakterekre alapoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megadom neki az esélyt, de nem ártana ha pár fokozattal feljebb kapcsolna.

 

Más.

Fringe.

Érdekes rész volt, de megint mintha lógni hagynák a fő szálat. :D

 

Spoiler:

Azért egy-két morzsát elhintenek, lásd a legvégén amikor Peter és Walter beszélgetnek, de valahogy hiányoznak az első évadból a jó kis csattanók.

Walter amúgy hatalmas volt :D Szegény FBI ügynök, bár nagy kár, hogy a végére teljesen elfelejtették. Megnéztem volna, hogy reagált arra, hogy csak úgy kisérletezgetnek rajta a beleegyezése nélkül :D

Elején azt hittem, hogy direkte az alakváltókra akarják a hangsúlyt fektetni amikor megjelentek azok az álmok a páciensek előtt. Azok a torz fejek ehhez adták magukat.

Menni kéne a párhuzamos világ felé, mert a Mintákból már kaptunk eleget szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.