Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

House

Spoiler:

Komoly rész volt ez :)

A srác az elején jól nyomta, de miért nem lőtték le a lábát? Na mindegy... A House hallucinálós vonaltól kicsit megijedtem, de szerencsés végkimenetelű lett szerencsére. A tanulós időszaknál lévő csesztetések is tetszettek...

Az élve boncolás már volt a CSI-ba is, így amikor megláttam, hogy el kezd vérezni, már tudtam, hogy a pasi nem halt meg. Chase-t sajnálom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre valaki...(már bocs a többiektől) azt hittem ezzel csak én vagyok így egyedül. :)
Tiszteletben tartva mások rajongását, nekem tök uncsi volt. Bár lehet, hogy több részt kellene megnézni belőle, akkor talán rákapnék az ízére, de így első nézésre teljesen érdektelen volt számomra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No mert a House melyik korosztálynak való? :) Szerintem bo'dog boldogtalan nézi a tv-ben, otthonkástul, szöszmösz mackónadrágostul.

 

És? Horrort is néznek gyerekek, attól még nem ők a célkorosztály... a House elsősorban felnőtt sorozat, komoly mondanivalóval és elgondolkodtató szituációkkal. Már a párbeszédek és a metafórák megkonstruálása is arra utal, hogy elsősorban a felnőtt réteg a célközönség. Persze ez még nem zárja ki, hogy mások is élvezzék, sőt.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a House elsősorban felnőtt sorozat, komoly mondanivalóval és elgondolkodtató szituációkkal. Már a párbeszédek és a metafórák megkonstruálása is arra utal, hogy elsősorban a felnőtt réteg a célközönség. Persze ez még nem zárja ki, hogy mások is élvezzék, sőt.

Szóval szerinted azért nem tetszik, mert nem értem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Horrort is néznek gyerekek, attól még nem ők a célkorosztály... a House elsősorban felnőtt sorozat, komoly mondanivalóval és elgondolkodtató szituációkkal. Már a párbeszédek és a metafórák megkonstruálása is arra utal, hogy elsősorban a felnőtt réteg a célközönség. Persze ez még nem zárja ki, hogy mások is élvezzék, sőt.
Szegény drága kamasz korosztály, most hogy szívhat, hogy ők nem érthetik meg :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Defying Gravity

 

No meglett a felirat a tizedik részhez is, szóval Dzséjt hajrá. :) Szerintem nagyon jó lett, a bekattanásoknak még nincs vége és jön a landolás a Vénuszra. Még mindig bejövős a sori hangulata de most én tartózkodnék olyan frázisoktól amiket Donát felsorolt :P Aki szereti a lélektani sci-fit az kortól függetlenül nézheti, nem kell hozzá kismillió diploma, hogy felfogja :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Horrort is néznek gyerekek, attól még nem ők a célkorosztály... a House elsősorban felnőtt sorozat, komoly mondanivalóval és elgondolkodtató szituációkkal. Már a párbeszédek és a metafórák megkonstruálása is arra utal, hogy elsősorban a felnőtt réteg a célközönség. Persze ez még nem zárja ki, hogy mások is élvezzék, sőt.
Akkor csak én érzem úgy hogy a House-nál ilyen House párbeszéd generátor működik, csak mert kb. 10 perccel előre tudni hogy melyik karakter mit fog mondani. Az epizodikusság egyhangúságát már meg se említem.

 

Hogy mi a célkorosztály az mit számít, a House-nál 60 év az átlagéletkor Amerikában. Más sorozatnál se sokkal kevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem szereti a House-t az nem érti a szarkazmust és nem ismeri fel a karakter zsenialitását.

Van 3 túlképzett tanonca mégis ő egyedül fejti meg a rejtélyeket.

Már magukért a klinikai betegekért érdemes House MD-t nézni :) Az előbb volt a törött ujjú idóta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény drága kamasz korosztály, most hogy szívhat, hogy ők nem érthetik meg :)

 

És tényleg! House azt mondja az első évadban: "Most adtak ki egy Quisling életrajzot, érdekelné magát", akkor gyanítom, hogy a tizenéveseknek lövésük sincs arról, hogy ki az a Quisling, mit csinált. Ez persze csak egy példa, de emellett számos utalás van olyan dolgokra, amelyet a fiatalabb korosztály nem feltétlenül vág le. Pláne, ha olyan dolgokkal foglalkozik egy rész, mint pl. az Eutanázia 3x03 (asszem), vagy az amerikai egészségügy tőkésítése (1x14-18), a népírtás problémája (6x03)és így tovább.

 

Ez nem jelenti azt, hogy ők nem élvezik, de inkább röhögnek azon, hogyan gúnyolódik House, semmint a mélyebb vonulatát figyelnék, holott szerintem pont ez az a sorozat, ami rendelkezik ezzel... persze te nyilván jobban tudod, és roll-ozgatsz itt nekem :D

 

Obi: szerintem a House párbeszédei nem egy kaptafára mennek, de ez saját vélemény.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meglett a felirat a tizedik részhez is, szóval Dzséjt hajrá. :)

Először Doktor Ház, aztán rá is cuppanok az Ellenszegülő gravitációnak :D

Amúgy nem kapkodják el a feliratot, hisz már van 11, 12. rész is... :P

 

Akkor csak én érzem úgy hogy a House-nál ilyen House párbeszéd generátor működik, csak mert kb. 10 perccel előre tudni hogy melyik karakter mit fog mondani. Az epizodikusság egyhangúságát már meg se említem.

Hát, én hat évad alatt még egyszer sem találtam ki, kinek mi a következő szava (nem, hogy tíz perccel előre, de egy perccel előre sem menne), bár nem is törekedtem ilyenen. Az epizódikosság szépsége meg az, hogy nem őröl fel, ha véletlen kihagyok egy részt (bár azért a House-ban vannak összefüggő események). És én még mindig jobban szeretem az ilyen sorozatokat, mint azokat, amik végig egy sztorit mesélnek el részről-részre haladva (azokat nem is tudom túl sokszor újranézni).

 

És tényleg! House azt mondja az első évadban: "Most adtak ki egy Quisling életrajzot, érdekelné magát", akkor gyanítom, hogy a tizenéveseknek lövésük sincs arról, hogy ki az a Quisling, mit csinált.

Ajaj, én sem tudom, ki az a Quisling, pedig az első évadnál 19 éves voltam, most meg 24. Akkor nem nekem készült a sorozat? De a Star Wars utalásokat persze pöcre megértem, akkor mégis?

Amúgy egyetértek, a célközönség tuti nem a tizenéves korosztály volt, de ad1) a célközönség nagyon senkit sem érdekel, se a forgalmazót, se a nézőt, max a besorolásért felelős hivatalokat, ad2) ha valakinek nem tetszik, az nem azért van, mert nem ért meg pár utalást, ami meg nem feltétlen a korosztálya miatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amőgy jövő héten nem lesz House :)

Nagy kár :D Nekem a heti mára maradt, mert a BSG elsőbbséget élvezett :P

Nem is tudom, talán van abban is valami, amit Donát ír, meg amit Dzséjt is. Nem gyerek korosztály jobban levág ezt-azt a House-poénokból, viszont a tetszésindex nem feltétlenül ezek miatt van, hanem úgy alapból nem jön be egy ilyen sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért úgy gondolom, hogy a House metafórák egy részéhez szükségeltetkik háttértudás :)

Minden utaláshoz kell háttértudás, hiszen lehetsz 70 éves is, ha életedben nem láttad a Star Warsot, nem biztos, hogy felismered az arra történő utalást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.