Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Fringe

 

Hát ez most ütött. Nem kicsit, nagyon. Erre mondják asszem, hogy OMG!

Lucas anno nyilatkozta, amikor készítették az előzménytrilógiát, hogy abban majd azt látjuk amiről eddig csak beszéltek, utaltak rá. Hát most a Fringe alkotói ezt a húzást lemásolták, de olyan drámaian, hogy ezek után én legszívesebben át is adnám a folytatást a Spartacus gárdájának, mert ők már nagyon értenek ahhoz amikor 19-re lapot kell kérni és folyamatosan győzni tudnak. Szóval fel van adva itt a lecke. Itt már nem lehet több töltelékrész, kegyetlenül le fogom ugyanis hordani a Fringet ha ettől a pozíciótól visszakozni fog ahová most felrepítették a sorozatot. Tanulhattak eleget a Lost hibáiból. Még több ilyen áll-leesést kérek, meg több kiszáradt torkot. Lenyűgöző rész volt. Számomra legalábbis. De bizton állítom, hogy másoknak is a Fringe fórumain.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody - Jacob, kudar még ne olvasd!

 

Spoiler:

Isten egykoron, midőn látta, hogy az emberiség a romlás felé halad, kiválasztott két embert, és különleges képességekkel ruházta fel őket, hogy jobbá tegyék a világot. Ők voltak Jacob és MIB. Azonban valamilyen csalódás és mély fájdalom után MIB meghasonlott; úgy vélte, hogy az embereken már nem lehet segíteni, eredendően bűnösek. Mivel el akarta törölni az egész emberiséget a Föld színéről, Jacobbal összetűzésbe keveredett.

 

Isten, hogy megvédje az emberiséget, MIB-et egy szigetre száműzte, és megalkotta a szabályokat. A szabályok értelmében MIB képtelen volt megölni Jacobot, és képtelen volt elhagyni a szigetet, amíg Jacob élt. Ha Jacob meghalt, helyettest kellett beszervezni mögé, akit MiB szintén nem ölhetett meg (ld még: a kissrác, aki figyelmezteti a szabályokra). Ergo MIB csak akkor léphet le a szigetről, ha Jacob meghal, és vagy a helyettesei is, vagy ha azok visszautasítják az állást.

 

Miután MIB és Jacob összetűzésbe keveredtek, MIB elvesztette valódi emberi mivoltát, de különleges képességei révén képes volt Füstként mozogni, azonban igazi teste nem volt. (Kérdés: ez mikor történt, mert a mostani részben Füsti kijelenti, hogy Jacob elvette a testét, de közben mégis ott van mellette feketében...)

 

Eközben Jacob igyekszik bizonyítani a megtévedt társának, hogy az emberek igazából nem eredendően bűnösek, és ha ez sikerülne, talán megingatná hitében MIB-et, aki nem akarná többé elsöpörni a Földről az emberiséget. Jacob ezért embereket hoz a "börtönbe", akiknek az életébe közvetlenül nem avatkozhat be, csak terelgeti őket, miközben MIB kénye-kedvére öldösi őket. ű

 

Mikor erre Richard felhívja Jacob figyelmét, elgondolkodik, és népének tanácsadójaként kinevezi Richardot, aki fordítja számukra Jacob akaratát. Mivel Richard afféle "köztársasági elnök", szükség van egy "miniszterelnökre" is, akik kölcsönösen ellenőrzik egymást, delegálják a hatalmat, hogy nehogy MIb befolyást szerezhessen Jacob népe felett. A mindenkori vezetőt nem ölheti meg egyik, mindenkori alattvalója sem, (Ben-Widmore) így biztosítják, hogy a hatalom miatt senki se ölje le a mindenkori vezetőt. A nép, aki Jacobot szolgálja, igyekszik megtenni a szükséges lépéseket, békében élni a Szigeten, és bizonyítani, hogy ők valóban good guys. Jacob és Dogen pedig védték őket a templomban, miközben Mib szellemisége be volt zárva egy kunyhóba, leszakítva tudata a Füst alakjától. (Kérdés: mióta vesztette el Mib a man in blackes alakját, és került be a kunyhóba) Hogy a kunyhóban tartsák, hamuval körbeszórták a kunyhót, ami fogva tartotta. Vélhetően megpróbálta megölni Jacobot, (erre utalhat a sooner than you think), és mivel ez a szabályok ellen volt, a szigeten belül is rabságba került. Aztán valahogyan megtört a hamukör a kunyhó körül, mire az először szabadon kezdett vándorolni,(talán amikor Locke felcsippentett belőle), és MIb felvehette Christian alakját, és odavihette magához Claire-t, aki segített neki, később pedig befolyásolhatta Locke-ot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Frindzs főcímét meg talán jobb lett volna békén hagyni. Az előző sokkal jobban bejött.
No ez előbb kimaradt.

Szóval ne aggódj, szerintem ez csak egy egyszeri alkalom volt, utalva arra a korszakra amiben játszódott a történet nagy része. Nekem a Tron ugrott be elsőként és a Kraftwerk :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ne aggódj, szerintem ez csak egy egyszeri alkalom volt, utalva arra a korszakra amiben játszódott a történet nagy része.
Ámen!

 

Nekem a Tron ugrott be elsőként és a Kraftwerk :para:
Nekem meg a C64. :)

 

 

Lehet hogy lesznek még ilyen részek mert gondolom azt is meg akarják majd mutatni hogy Wal hogy csavarodott be plusz a Livis kísérletek megkezdéséről is lehetne még mutatni valamit. Előbbit nagyon nem bánnám.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo Donát! :para: Ez remek leírás volt, de...

 

LOST

 

Spoiler:

Akkor kik a Dharmások és Widmore? Jacob azt mondta, hogy az embereket ő hozza szigetre. Akkor ezeket a manusokat is ő hozta? Nem úgy néznek ki. Főleg nem a tevékenységük alapján.

 

Abban mi a jó a füstnek, ha elpusztítja az emberiséget?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy lesznek még ilyen részek mert gondolom azt is meg akarják majd mutatni hogy Wal hogy csavarodott be plusz a Livis kísérletek megkezdéséről is lehetne még mutatni valamit. Előbbit nagyon nem bánnám.

Jaja, meg ugye a balesetről amikor az a szőke csaj megég. Ha jól tudom ő volt az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST

 

 

Akkor kik a Dharmások és Widmore? Jacob azt mondta, hogy az embereket ő hozza szigetre. Akkor ezeket a manusokat is ő hozta? Nem úgy néznek ki. Főleg nem a tevékenységük alapján.

 

Abban mi a jó a füstnek, ha elpusztítja az emberiséget?

 

 

Szerintem csak szimplán meghasonlott az emberiségben MIB, ezért akarja őket elpusztítani.

 

A Dharmát valószínűleg nem Jacob hívta, ők csak megtalálták a szigetet. Widmore-t nem tudni, hogy került a Szigetre. Egyelőre. :para:

 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody még át kell gondolnom hogy hova teszem a látott sorozatok között mert azért van egy pár. De elég dobogós helyen van. :para:

 

Oldie, igen ez a kép már jobb. Nagyon jó nőőőő! :) Imádom a szeplősöket, szóval igen, Kate is ott van! :)

 

Donát, köszi a figyelmeztetést. :D

 

Most jöttem haza 5 órás pokerezésből és van egy gyerek aki szintén néz és hetente beszéljük meg a részeket, és végig erről dumáltunk, kicsit már az idegeire mentünk mindenkinek, mivel senki nem nézi onnan... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát megnéztem a sorozatokat amiket néztem és persze kivéve az animéket és a szitkomokat, így van a Top5 sorozatom, nem sorrendben. Itt nem tudnék választani. :)

- Prison Break, 24, Lost, Stargate és Supernatural. :):para:

Szóval benne van a legjobbak között!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát LOST.

 

 

Két kérdés még, ami érdekelne. :para:

 

1. Aki fertőzött a füst által, annak már nincs visszaút?

 

2. Jacob hogy tudta elhagyni a szigetet?

 

 

Jó kérdések, csak tippem van rájuk. Az elsőre szerintem egy határozott NEM a válasz. Ha lett volna visszaút Sayid számára, aki ugye Jelölt, akkor Dogen mindent megtett volna, hogy megmentse. De ehelyett ő meg akarta öletni Jackkel... szóval szerintem Sayid számára egyetlen menekülő út van: az Alternatív idősík.

 

A másodikra pedig azt tudom mondani, hogy amíg MIB be volt zárva a kunyhóba, Jacob nyugodtan leléphetett kis időre. Viszont láthattuk, hogy akkor is volt a külvilágban (Ilana, Hurley), amikor MIB már kiszabadult (=Christianként bolyongott a szigeten). Én úgy gondolom, hogy azért kereste meg Jacob Ilanát és Hurley-t, mert tudta, hogy meg fog halni. Miles mondja Bennek, hogy Jacob az utolsó percig reménykedett abban, hogy téved Bennel kapcsolatban. Szerintem egész végig azért nem törődött Jacob Bennel, mert a kezdetektől fogva tudta, hogy ő fogja megölni, és lássuk be, én se szívesen pátyolgatnék valakit, akiről tudom, hogy meg fog ölni (más kérdés, hogy Ben pont emiatt ölte meg...). Ha pedig ez így van, akkor nagy kérdés, hogy mióta tudja Jacob, hogy meg fog halni, mert valószínűleg azóta gyűjti a jelölteket. És vélhetően nem lépett volna le a Szigetről annak tudatában, hogy MIB kiszabadulhat, ha csak nem lett volna kiemelten fontos. Viszont amikor kint láttuk (MIB kunyhóból való kiszabadulása óta), csak két embert látogatott meg, és mindketten nagyon fontosak voltak: Ilanát, akinek meg kell védenie a jelölteket, és Hurley-t, aki ha nem tért volna vissza, Jacob nem tudta volna tanácsaival ellátni a Jelölteket, hiszen csak Hurley tud a halottakkal beszélgetni.

 

Ergo Jacobnak muszáj volt megkockáztatnia egy rövid szabit. :)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Jó kérdések, csak tippem van rájuk. Az elsőre szerintem egy határozott NEM a válasz. Ha lett volna visszaút Sayid számára, aki ugye Jelölt, akkor Dogen mindent megtett volna, hogy megmentse. De ehelyett ő meg akarta öletni Jackkel... szóval szerintem Sayid számára egyetlen menekülő út van: az Alternatív idősík.

 

A másodikra pedig azt tudom mondani, hogy amíg MIB be volt zárva a kunyhóba, Jacob nyugodtan leléphetett kis időre. Viszont láthattuk, hogy akkor is volt a külvilágban (Ilana, Hurley), amikor MIB már kiszabadult (=Christianként bolyongott a szigeten). Én úgy gondolom, hogy azért kereste meg Jacob Ilanát és Hurley-t, mert tudta, hogy meg fog halni. Miles mondja Bennek, hogy Jacob az utolsó percig reménykedett abban, hogy téved Bennel kapcsolatban. Szerintem egész végig azért nem törődött Jacob Bennel, mert a kezdetektől fogva tudta, hogy ő fogja megölni, és lássuk be, én se szívesen pátyolgatnék valakit, akiről tudom, hogy meg fog ölni (más kérdés, hogy Ben pont emiatt ölte meg...). Ha pedig ez így van, akkor nagy kérdés, hogy mióta tudja Jacob, hogy meg fog halni, mert valószínűleg azóta gyűjti a jelölteket. És vélhetően nem lépett volna le a Szigetről annak tudatában, hogy MIB kiszabadulhat, ha csak nem lett volna kiemelten fontos. Viszont amikor kint láttuk (MIB kunyhóból való kiszabadulása óta), csak két embert látogatott meg, és mindketten nagyon fontosak voltak: Ilanát, akinek meg kell védenie a jelölteket, és Hurley-t, aki ha nem tért volna vissza, Jacob nem tudta volna tanácsaival ellátni a Jelölteket, hiszen csak Hurley tud a halottakkal beszélgetni.

 

Ergo Jacobnak muszáj volt megkockáztatnia egy rövid szabit. :para:

Köszi! A LOST egy bújtatott fantasy sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát megnéztem a sorozatokat amiket néztem és persze kivéve az animéket és a szitkomokat, így van a Top5 sorozatom, nem sorrendben. Itt nem tudnék választani. :)

- Prison Break, 24, Lost, Stargate és Supernatural. :D:para:

Szóval benne van a legjobbak között!

Az én Top5 listám pedig... Lost, Prison Break, House M.D., Heroes, Sanctuary. :D A TCW-t nem számoltam bele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, meg ugye a balesetről amikor az a szőke csaj megég. Ha jól tudom ő volt az.
Akárhogy erőltetem az agyam nekem csak az ugrik be amikor egy csaj az utcán járkászol és kigyullad. Balesetes égés nem akar rémleni.

 

Eric Stolz mint Marty McFly??? :para:
Ja az nagy volt. Gondolom akkor Brundle fiát meg Michael J. Fox játszotta. :)

 

Mi lesz itt, te Atyaúristen! :D
Bosszú, vazze, bosszú. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy erőltetem az agyam nekem csak az ugrik be amikor egy csaj az utcán járkászol és kigyullad. Balesetes égés nem akar rémleni.

 

Ja az nagy volt. Gondolom akkor Brundle fiát meg Michael J. Fox játszotta. :para:

 

Bosszú, vazze, bosszú. :)

Volt egy nő aki meghalt a laborban mert az kigyulladt. Walter asszisztense volt. Még a csaj anyja is meglátogatta egyszer. Eme baleset után került Walter az elmegyógyintézetbe.

 

 

Spartacus:

Ez nem sima bosszú lesz, hanem népirtás. :) Az utolsó részhez szerintem két levél sanaxot be kell vennem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy nő aki meghalt a laborban mert az kigyulladt. Walter asszisztense volt. Még a csaj anyja is meglátogatta egyszer. Eme baleset után került Walter az elmegyógyintézetbe.
Most már megvan melyik az. Reméljük hogy valamikor újra megered az öreg nyelve. :para:

 

 

Ez nem sima bosszú lesz, hanem népirtás. :) Az utolsó részhez szerintem két levél sanaxot be kell vennem :)
Lehet hogy én is azt fogom csinálni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OP

Spoiler:

Ebben az Arabastás történetben elképesztően sok filler epizód van. Korábban csak az a sárkányos történet volt filler az első évad végén, de szerintem az kifejezetten nem volt rossz. Ezek a mostaniak viszont eléggé unalmasak. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flash Forward

 

Aztahétszázát! :para: Ugyan erős Lost szag kezd terjengeni a levegőben ( lehet, hogy Charlie és Benford felesége nem hiába van itt? :) ), de jól össze van rakva az egész. A vége nem volt semmi. Így tovább! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész a heti Sparta. Bati nagyon akcióba lendült. Nem nyugodott bele a múltkoriba. Nem is vártuk. :para:

Sparta meg csak vívódik és vívódik. Ő se nyugodott bele a múltkoriakba. Azt se vártuk. :)

Lesz majd nemulass. :)

Crix-craxusnak meg nem volt könnyű dolga az arénában. Azt én vártam. :D

 

de jól össze van rakva az egész. A vége nem volt semmi. Így tovább! :D
Ilyesmi részek kellenének de az is jó lenne ha valamikor kitérnének arra hogy hogyan alakul a jövő ha már olyan dolgokat művelnek amik lehetetlenné teszik a látomások beteljesedését. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát megnéztem a sorozatokat amiket néztem és persze kivéve az animéket és a szitkomokat, így van a Top5 sorozatom, nem sorrendben. Itt nem tudnék választani. :para:

- Prison Break, 24, Lost, Stargate és Supernatural. :) :)

Szóval benne van a legjobbak között!

Akkor a Stargate-et leszámítva, 100%-ig azonos az ízlésünk. :D

Pár hete elkezdtem a 24-et és 4 rész híján ki is végeztem az 1. évadot, de már most kijelenthetem, hogy bekerült a TOP-sorozatok közé. :D

Eleinte úgy voltam vele, hogy egy agyatlan, öldöklős akció-sorozat, de szerencsére tévedtem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.