Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezen én is behaltam :D
Én is jól elszórakoztam rajta amikor csináltam. :D

 

(ja igen gyenge voltam) :D
Rá se ránts. Én is. :D

Nagy durvulás lesz. A rész után tutira átrendezem a szobát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus

 

 

Remegek bazz. Nem kicsit nagyon. Ilyen még soha nem fordult elő velem se film, se sorozatepizód alatt. Ezt a fajta feszültséget fenntartani egy órán keresztül...!

A hatás miatt most asszem nem is írok ennél többet.

Hihetetlen ez az egész. Jól írtad amúgy Kudar, minden szavaddal egyetértek.

No majd talán holnap közlékenyebb leszek, de most idő kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Küldjek egy ilyen nővérkét, Oldi?
Nehogy küldjél már neki! Amilyen vén sz*r, még egy egész oxigén palackos kocsi is kevés lenne neki. :D "Nem, nem bírom szusszal, nem megy a szex infarktussal". :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanazt érzem mint Oldie. :D Döbbenetesen jó rész volt.A 24 már a mútté.Aki azt mondja, hogy ebben nincs drámaiság az kamuzik.A vér és szex csak körités.A lényeg másban van.Én tömegmészárlást várok a jövő hétre.

 

 

Spoiler:

Crixus és a csaja elválása mekkora dráma volt már.Iszonyú lehetettt rabszolgaként élni.Az érzéseiért megkorbácsolják az embert.Glaber és a nője remélem kínhalállal halnak.Nagyon unszimpi a római góré.Most már azt is tudjuk, hogy a Doctore miért fog csatlakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam ki.
Jobban is jártál szerintem. Nem élted volna túl a dupladózist.

Asszem a héten tényleg lesz egy "újrázás", aztán jöhet a finálé. :D

 

 

Keringenek pletykák egy hat részes minisorozatról. Nem akarják üresen hagyni azt az időt mire elkezdhetik a második évad folytatását a főszereplő betegsége miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban is jártál szerintem. Nem élted volna túl a dupladózist.

Asszem a héten tényleg lesz egy "újrázás", aztán jöhet a finálé. :D

 

 

Keringenek pletykák egy hat részes minisorozatról. Nem akarják üresen hagyni azt az időt mire elkezdhetik a második évad folytatását a főszereplő betegsége miatt.

 

Ez tök jó lenne.Kollégának már mondtam, hogy júniusban jön az HGO-ra.Neki ie venni kell majd egy palackot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle: nagyon humoros rész volt, végig röhögtem az egészet. A liftes részen majdnem legurultam az ágyról :D

 

Spartacus: Oldi, légy szíves errefelé is küldeni egy-két palack oxigénmaszkot.

Spoiler:

Ha ki merik nyírni Batiatust, én megőrülök. Ez egy akkor szarkeverő, hogy az nem is igaz, de hihetetlen mesterien csinálja. Az se volt semmi, ahogy Soloniussal elbánt, na de ahogy kicseszett Glaberrel és a nejével, az volt a hab a tortán. A cukormáz meg mikor beolvasott az asszonynak, hogy ezennel vége a gladiátorokkal való etyepetyének. Nem is értem, hogy az események hatására miért ment át hulla fehérbe Ilithyia és Lucretia is. Végül is, Batiatus nem kicsit gyilkos indulatú, aki az útjába áll, vagy ellene tesz, az enyhén szólva is pocsékul végzi. Nagyon nagy arc.

Ashur meg a másik, bár szerintem legközelebb Crixus nem a lábában mártja meg a kardját, hanem először levágja a lábait, majd a kobakját is lenyisszantja. Aztán jöhet Lucretia. Batiatus meg jó lesz, ha spurizik, mert Spartacus és a Doctore is szerintem szívesen méretre szabná. Mi lesz itt az utolsó részbe, te szentséges isten. Csúnya mészárlás lesz itt, azt hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljutottam odáig, hogy megnéztem a múlt heti LOST-ot. Annak ellenére tetszett, hogy a felét nem értettem. :D Ha valaki meg tudná érthetően magyarázni, mi ez a Desmond-os dolog

Spoiler:

(hogy az ALT-ben és a "valós" idősíkbeli dolgokra is emlékszik)
azt megköszönném. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 dolog, amiből tudod, hogy a Sparta megszállottja vagy: (nem tudom, hogy itt olvastam-e, de akkor megint beírom, mert én megszállott vagyok) :D

No. 10: You insist on being called Spartacus from now on

No.9: You walk around your house shirtless talking with an ancient accent to your girlfriend

No.8: Your girlfriend won't come over anymore on Fridays

No. 7: You demand that your wife and kids refer to you as Dominatus.

No. 6: You go to work with nothing but a towel around your waist

No. 5. When your boss asks you to do something and you say, "Your will, my hands".

No. 4. When your in a store looking at the price of something and Say..."By Jupiters c0ck thats pricey!"

 

Jupiter p-csére...nem találom a fórumon az első 3at... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, ezeket én is olvastam már. :D Milyen igazak.

 

Node akkor egy kicsit részletesebben a mostani epizódról. Aludtam rá egyet, de nem lettem nyugodtabb. Érthető. :D

 

Spoiler:

Kezdem Soloniusnál. Én valahol sajnáltam az öreget. Mondjuk nem egy szimpatikus karakter, de amikor emelt fővel ment be az aréna közepébe, valami megváltozott a megítélésében. Van egy olyan érzésem, hogy egykoron ő is gladiátor volt. Lehet, hogy erre volt már utalás a filmben, csak átsiklottam felette. De persze az is lehet, hogy csupán mint ludusvezető, ismeretében volt bizonyos formaságoknak és harci technikáknak. Mondjuk nem volt egy percig se komoly ellenfele Spartacusnak, de becsülettel küzdött. Spartán nem látszottak túlzott érzelmek, hogy ő hogy is viszonyul ehhez az egészhez, de tette azt amit egy "hűséges" gladiátornak kell. Mondjuk ledöfhette volna egyetlen egy szúrással is ahelyett, hogy macska-egér játékot játszik vele. A kivégzés vége előtti pár szó azért nagyon ott volt a szeren. Solonius kacaja mindent elárult.

Ugorjunk egyet. Sparta tervei amit megosztott Mirával. Kicsit csodáltam is, hogy ennyire közlékeny, de sokkal jobban azon, hogy feláldozta volna az összes rabszolgát. De végül is szerintem sok jóban nem reménykedett, nem hinném, hogy egy percig is azt képzeli, hogy saját maga is túlélne egy ilyen lázadást. Csupán az érdekli, hogy Batiatust kinyírja. Remek rész volt ez a párbeszédes dolog, de aztán jött Aurélia feltűnése és ekkor állt fől először a szőr a hátamon, hagyott ki a ritmus, ésatöbbi :D Sparta se tudott se köpni, se nyelni. Dugába dőlt a terve, győztek az érzelmek. Látszik, hogy valóban testvéreként szerette Varrót és azzal együtt az ő családját, mely biztosra veszem, hogy a saját életére emlékeztette. Ennél r*hadtabb helyzetbe nem is kerülhetett volna. Vagyis.....

Glaber. Végre újra feltűnt a színen és nem is akárhogy. Az a hanghordozása...uhh...fűrészelni lehetett volna vele. És amilyen szívatást bevitt Batiatusnak...! Itt már széles vigyorgásba mentem át. Zseniális jelenet volt :D Ezek a kölcsönös megalázások melyek főleg a végén kicsúcsosodtak valami zseniálisan voltak megszerkesztve. De nem szaladok ennyire előre, jöjjön Sparta vs. legionáriusok csatája. ( Mondtam már, hogy milyen f*sza a sorozat zenéje? :D Hát most erre még rá is tettek pár lapáttal. Az ütemes taktusokkal megtriplázták a feszültségkeltést. ) Pulzus háromszáz, borsódzó hát.....és elkezdődött....az Alázás. Mekkora volt már! :D Sparta úgy leverte őket mint a légycsapó a legyeket, pedig nem voltak ám piskoták azok a rómaiak. És mindezt gyakorlókardokkal. Persze amikor már négyen "másztak" rá, érződött, hogy ez már nehéz falat neki is. :D Valahol ekkor számítottam arra, hogy most a többi gladiátor kiront a sorfalból és a segítségére siet. Micsoda egy jelenet lett volna. :D Persze a sors vagyis a készítők másképp akarták és engesztelésképp megmutatták Glaber arcát a küzdelem végén. No és Ilithyáét. :D Pazar egy látvány volt.

No és mindezt megfejelve jött Crixus akciója. Batiatus fölényes helyzete nyomban romokban hevert akárcsak Ashur arcberendezése. Micsoda egy jelenet volt ez is! :D Fordulatokban aztán itt nem volt hiány. A dráma itt már a plafont döngette. Crixus és Naevia szála itt végleges fordulóponthoz ért. Nagyon sajnáltam őket, de nagyon kellett ez, hogy lássuk végre Crixus motivációját a lázadáshoz.

Glaber sértődő távozásakor pedig jött a következő csapás. Mekkora volt má' ahogy Batiatus utánaordított! :o:D Uh, pulzus fel is ment ötszázra :D Azt hittem Batiatus maga mellé inti őreit és ott helyben kivégezteti mindkettőjüket. Oscart Hannahnak!!!!! Ha nem fogja megnyerni azt a TV kiosztó gálát, akkor csalás az egész. R*hadt jól hozza a karaktert. Ahogy egyik pillanatról a másikra le tudja vetni a mázát az arcáról és átmegy fanatikus őrültbe, esetleg kéjesen pislogó számító alakba, zseniális :D És az "i"-re ekkor felkerül a pont is. Ilithya megkapja amit megérdemel. Vagyis csak egy részét, mert a torkán még nem dugta le Spartacus a kardját. De az a pofon istenem.....több volt bármely kivégzési módszernél :) Innentől aztán felgyorsultak az események. Szépen a csúcspontra helyezték a karakterek sorsának beteljesedését, már ami ahhoz kell, hogy egy frenetikus évadzáróban elszabaduljanak végső útjukra. :) Crixus és Naevia búcsúzásánál meghatóbb jelenetet meg már rég láttam. :) Doctore pedig......Ha Spartacus lesz a kövi részben John Rambo, Crixus Chuck Norris, akkor ő Terminator T-800-as.

Jöhet az a "Kill them all". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 dolog, amiből tudod, hogy a Sparta megszállottja vagy:
A community.starz-on én is olvastam ilyeneket. Nekem ez a kedvencem: "When you send text messages to your lover and only say "You are summoned." :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, ritkán írok ilyet, de teljesen egyet értek veled. Nem hittem volna, hogy egyszer egy kardozós, múltban játszódó történetet többre értékelek majd egy sci-finél, de jelenleg a Spartacus csúnyán alázza a Stargate Universe-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, ritkán írok ilyet, de teljesen egyet értek veled. Nem hittem volna, hogy egyszer egy kardozós, múltban játszódó történetet többre értékelek majd egy sci-finél, de jelenleg a Spartacus csúnyán alázza a Stargate Universe-t.

Hát ehhez kétség sem férhet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se voltam odáig eddig a kosztümős-történelmi-szandálos filmekért. Annak idején valamit a Gladiátor változtatott ezen, amikor új, minőségi szintre emelte ezeket a történeteket. Persze a klasszikus nagyágyúk megmaradtak az emlékekben ( pl a '60-as Spartacus) Quo Vadis meg sajnos a mai napig kimaradt az életemből, akárcsak a Kleopátra, de szerintem ezeket már megmosolyogtatónak találnám, mintsem érdekesnek. :D Most viszont itt volt a 300, az említett Gladiátor, Spartacus: Blood and Sand, Róma, Centurion is jön meg a Mortis Rex....még ha ezek közül pár inkább fantasy kategóriába illik is.

A minap meg leszedtem az Ókori Róma tündöklése és bukása cimű filmet is. :D Szóval valami megváltozott.

A Spartacus sorozat minden esetre mély nyomott hagyott, talán a legmélyebbet. Bevallom, az elején nem gondoltam, hogy a végén is ilyen jó lesz. Sajnos sok sorozatban csalódtam, ez meg ugye csupán egy kis csatornán kezdte a pályafutását, eldugottan, nem túlzottan agyonreklámozva. Most meg itt állunk, azok akik nem adták fel az első pár rész után, csupán kardozós-b*szós sorozatnak titulálva az egészet. :) Ugyan optimistán tekintek a második évad elé, de ne felejtsük el, innen lehet a legnagyobbat pofára esni. Persze nem akarok vészmadár lenni, főleg úgy nem, hogy a tizenkét rész alatt folyamatos volt a színvonal emelkedés, nélkülözték a töltelékepizódokat, karakterek szerethetőek és/vagy szerethetően utálhatóak, dráma a maximumon, a fordulatok nem erőltetettek, a színészek pedig a maximumot hozzák ki magukból. :D

A HBO által remélem többen megismerik majd :D Főleg idehaza. A szinkronra marha kíváncsi leszek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.