Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Odatette magát a Lost, nem semmi.

 

Oldie: Van pár hülye kérdés.

(spoiler mögé teszem azoknak akik még az elején járnak)

Spoiler:

"Mi a tágabb jelentősége a sziget különleges elektromágneses tulajdonságainak?"

 

Egy ilyet nem lehet megmagyarázni, ez csak van és kész.

 

"Miért pont a 4, 8, 15, 16, 23, 42 számsort kellett beütni a számítógépbe?"

 

A számok beütése egy pszichológiai kísérlet volt amit hozzácsaptak a világ megmentéséhez, kettőt egycsapásra. És azért ezek a számok, mint amiért is a bunker ajtajának ez a sorozatszáma, amiért Hurley is ezekkel nyerte meg a lottót, vagy amiért mindenhol máshol is megjelennek. Egyszerű easter egg. Illetve valamilyen szinten megmagyarázták a 6x04-ben, és a Lost Experience játékból kiderült hogy a Valenzetti-egyenlet megoldása a hat számjegy. A világ elpusztulásának az időpontját jelzik, vagy valami ilyesmi - bár ez csak félhivatalos. Mindegy, a lényeg az hogy csak képzelőerő kell a kérdés megválaszolásához..

 

"Miért van ennyire szorosan összefonódva a szigetre érkezők élete?"

 

Ezen sincs mit magyarázni, ez egy olyan gag, hogy elmosolyodjon az ember hogy ugyanaz volt Hurley-nek és Locke-nak a főnöke meg hasonlók. Ezen kívül érkezett rá egy magyarázat-féleség szintén a 6x04-ben.

 

 

"Hogyan került a szigetre egy több hónapra elegendő élelemmel teli szállítmány, Dharma felirattal, ha a kutatócsoport szigeten lévő tagjai akkorra már mind meghaltak? "

 

A Sziget mozog térben ÉS időben, tehát ez megvan magyarázva.

 

A többi kérdés pedig kiderült a hatodik évadból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg az ötödik részt a Lost hatodik évadából.

 

Spoiler:

Ezt a világítótornyot látom az első érdekes húzásnak az egész sorozat történetében. :) Hugó beszólásai is hatalmasak még mindig, főleg ezzel az Obi-wanos dumával amit Jacob feltűnésére tett :) A többi sajnos elcsépelt és klisés még mindig, főleg az uccsó perc ami fárasztóan hatásvadászra sikerült. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is elcsépelt, unalmas, kiszámítható, KLISÉS és hatásvadász az egész sorozat... csak azt nem értem, ha ennyire nem jön be miért nézed?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is elcsépelt, unalmas, kiszámítható, KLISÉS és hatásvadász az egész sorozat... csak azt nem értem, ha ennyire nem jön be miért nézed?
Azért nézzem mert -még ha kevés is-, de van az egésznek egy pozitív oldala. :) Egy-két karakter marha jóra sikerült, Kate vérbeli eyecandy :), meg ha már "végigszenvedtem" öt évadot, nem fogom az utolsónál feladni :D Amúgy megnyugodhatsz, nem ez az egyetlen olyan sorozat melyet úgy nézek, hogy nem esek hanyatt tőle :) Kicsit ettől a Losttól nagyobbak voltak csupán az elvárásaim. Nem kellett volna, bevallom. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST

Spoiler:

Azért nem semmi hogy ugyanazok úszták meg a dolgot akik a többieknek is kellettek annak idején.

 

A polgármesteréket meg előszedhetnék már. Jó ideje különváltak a dokiéktól.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek lehet olyan filmje/sorozata ami nem tetszik neki, hát a tiéd Oldie a Lost. Számomra minden idők legjobb mozgókép élménye, számodra egy túlhype-olt rétestészta. Ezért aligha lehetne bárkit is hibáztatni.

Én meg a BSG-nél akadtam meg az első évadnál, nem igazán hatott meg.

 

Végülis Frenkie hol tartsz/hogy tetszik a sorozat?

 

 

Most hogy végetért az érettségi írásbelijének a nagyrésze én azt hiszem belekezdek hamarosan a Breaking Badbe és a Spartacusba, mindegyikről nagyon jókat írnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek lehet olyan filmje/sorozata ami nem tetszik neki, hát a tiéd Oldie a Lost. Számomra minden idők legjobb mozgókép élménye, számodra egy túlhype-olt rétestészta. Ezért aligha lehetne bárkit is hibáztatni.

Én meg a BSG-nél akadtam meg az első évadnál, nem igazán hatott meg.

 

 

Most hogy végetért az érettségi írásbelijének a nagyrésze én azt hiszem belekezdek hamarosan a Breaking Badbe és a Spartacusba, mindegyikről nagyon jókat írnak.

Nem arról van egészen szó, hogy nem tetszik, csak többet vártam a sok pozitív kritikák után :) Sokazor kritizálom ám a kedvenc sorozataimat is, Lásd Fringe, V, Flash Forward, mert ezek az elejétől fogva újat tudtak adni és csak később voltak negatív észrevételeim. :) De nekem a Lost tényleg nem több mint a lenti cikkben is említett Twin Peaks és a társai.

Ezidáig egyetlen egy olyan sorozat volt, melybe nem tudtam belekötni, az pedig a Spartacus. De ugye itt még csak az első évadon vagyunk túl. Jószerivel aki végignézte attól se jött egyetlen egy negatív vélemény se. Aztán meglehet, hogy a második évad már csak az árnyéka lesz az elsőnek és még mint nagy fan, szépen kénytelen leszek besorolni a tucatsorozatok közé :) De ne így legyen :D

 

Én most lehet, hogy belekezdek az OZ-ba, amint véget érnek a mostani slágersorozatok.

Állítólag elég brutális, börtönben játszódó sori. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legközelebb majd duplán spoilerbe teszem... Tényleg, olyat lehet? :)

Az a baj akkor mégnagyobb a kísértés. :)

Amúgy néha szoktam csak ilyet ha nagyon kíváncsi vagyok, hogy valakinek megnézem az első spoileres mondatát.

Néha semmi kül, de mégis megnyugszom, néha meg mint most is, kicsit durva és akkor szidom magam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy végetért az érettségi írásbelijének a nagyrésze én azt hiszem belekezdek hamarosan a Breaking Badbe és a Spartacusba, mindegyikről nagyon jókat írnak.

Ha a BBet nézed majd néha írj róla, hogy milyen, mert én is gondoltam már rá hogy belekezdek. Tényleg jókat írnak róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiakasztó volt a LOST!

 

Spoiler:

Ellenben már tudjuk hányadán állunk. Jack oda fog pörkölni a köcsög fekete füstnek. Nagy harcra számítok. :) Azt viszont nem értem, miből tudta füst úr, hogy nem halt meg mind? Mintha várt volna valamire. Megnyílik az ég vagy mi lesz? :) És Claire -t miért nem engedte a többivel? Ő nem számít?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról van egészen szó, hogy nem tetszik, csak többet vártam a sok pozitív kritikák után :) Sokazor kritizálom ám a kedvenc sorozataimat is, Lásd Fringe, V, Flash Forward, mert ezek az elejétől fogva újat tudtak adni és csak később voltak negatív észrevételeim. :) De nekem a Lost tényleg nem több mint a lenti cikkben is említett Twin Peaks és a társai.

 

Én most lehet, hogy belekezdek az OZ-ba, amint véget érnek a mostani slágersorozatok.

Állítólag elég brutális, börtönben játszódó sori. :D

Talán pont azért csalódtál, mert túl magasak voltak az elvárásaid, persze az is lehet, hogy egyszerűen nem a te műfajod. Akkor viszont szerintem nem kell erőltetni. Én a TSCC-vel voltam így, ami az időnkénti jó ötletek ellenére borzalmas volt, mégis végignéztem. Aki a pörgősebb sorozatokat kedveli, annak valóban nem való a LOST, de nem azért, mert rossz, csupán teljesen más szemszögből adagolják az izgalmat, egyáltalán nem az akción és a vérfröcskölésen van a hangsúly. :D

És akkor ugye jöhet a szokásos sablonduma: "Ízlések és pofonok" :)

 

Amúgy még nem láttam a heti LOST-ot, az egyik spoiler elolvasása miatt viszont még mindig anyázom magam. :)

 

Egyébként az OZ-t talán a Prison Break-hez lehetne hasonlítani, csak sokkal brutálisabb és realisztikusabb, nem rejtenek véka alá olyan tabukat sem, mint a homoszexualitás és társai...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a pörgősebb sorozatokat kedveli, annak valóban nem való a LOST, de nem azért, mert rossz, csupán teljesen más szemszögből adagolják az izgalmat, egyáltalán nem az akción és a vérfröcskölésen van a hangsúly. :)

És akkor ugye jöhet a szokásos sablonduma: "Ízlések és pofonok" :)

 

Egyébként az OZ-t talán a Prison Break-hez lehetne hasonlítani, csak sokkal brutálisabb és realisztikusabb, nem rejtenek véka alá olyan tabukat sem, mint a homoszexualitás és társai...

Mint már korábban mondtam nem is kell azon lenni a hangsúlynak. Ott van pl a FlashForward, ami hihetetlen izgalmas tud lenni anélkül, hogy lőnének benne. Vagy pl a Fringe aminek ugye ugyanazok a készítői mint a Lostnak. A történettel van a gond. Rossz a történetvezetés, ennyi.

 

OZ-ról én is ugyanezt hallottam anno, hogy sokkal "brutálisabb" mint a PB. Már jön is lefelé a sori. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atya úr isten, az egyik legjobb rész volt az tuti! Nagyon sokkoló!

Spoiler:

HÁt Kwonék, Sayid és Frank, aki soha nem csinált semmi gebaszt és ezért nagyon bírtam, megérdemelnek egy misét. Rohadt jó rész volt, nem volt megállás, és tökéletes egyensúlyban volt az alterral, ami már szinte ugyanolyan érdekes mint a szigetes szál. Kíváncsi vagyok végül hogy hozzák össze. Mindenesetre megint megtudtunk valami újat, vagyis biztosat. MIB nem ölheti meg a kiválasztottakat, pedig Kate-en, Claireen és Desen kívül nincs már más. Szóval csak 3 kiválasztott maradt. Az a baj zsarolhatja őket, hogy kinyír valaki mást. De ne felejtsük el, hogy itt van még Benék csoportja és Des is. Whitmore nem érdekel, de még tuti ő is akarni fogja. Szerintem MIB elhagyhatja a szigetet, amint nincs már őrzője. És ezért tudta, hogy nem halt meg mindenki, mert nem tudott elmenni. Rettentő nagy finálé lesz, és lehet hogy tényleg mindenki meghalhat, és ott jön mjad az alter. Kíváncsi leszek hogy oldják meg, de az már tuti, hogy eddig mindig a hit emberének volt igaza. Amikor John "hivő" volt, minden bejött neki, amint nem, rosszra fordultak a dolgo lásd 2. évad vége. És most hogy Jack átvette Locke szerepét mint a Hit embere, máris ott a pont nála! :) Jack for Jacob! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oz már régóta terítéken van nálam is, állítólag jó sorozat,

 

Flashforward? Láttam belőle a Pilotot de nem igazán hatott meg, és ahogy olvasom vagy borzalmas vagy borzalmasabb részek vannak belőle, és hiába akartak egy második Lostot, elb*szták az egészet.

A történetvezetés nem tudom hogy lehet rossz, én spec nem láttam még ennél jobban megkomponált sorozatot. A Fringe-nél pedig a fele részek epizodikusak, és a történet, a karakterek, a mögöttes tartalom teljes hátterét mellőzi. Egyszerűen csak vannak a részek.

Persze ez is csak ízlés kérdése, engem például rabul ejtett a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A heti Vé elég fordulatosra sikerált. Lizácska jól kis leckét kap a férfiak természetéről.

 

Úgy tűnik, hogy azt az üzenetet nem kellett volna elküldenem. :D
Dehogynem. Aki elolvassa a spoilereket és olyat olvas amit nagyon nem kellett volna az megérdemli hogy utána szidja a saját fejét. Amúgy lehet hogy nem is a tiéd volt a másik hunyó. Az biztos hogy Donáté nem volt. Az övét bele se kellett volna annyira tenni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.