Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mindegy. Nézze mindenki úgy ahogy akarja :D

Hidd el, úgy fogom nézni. És nem is számítottam egységes véleményekre, de kíváncsi voltam, hogy milyen lett a szinkron. :D Mert ha Annyira xar, akkor azzal nem is kísérletezem, mert minek? Ennél egy misét majd megér. De akkor kétféle szinkron van ezek szerint, RTL és AXN. És az AXN a jobb, ahogy kivettem. Majd erre is figyelek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Dzséjt, el kell hogy szomorítsalak, de a fennmaradó 17részben se várjál sokkal több akciót. :D

Az a baj ha így nem szereted meg, akkor nehéz lesz a maradék 90 rész, de én ettől nem félek, hisz...Oldie csak egy van. :D :D :D

Honnan veszed, hogy az akció hiányával van gondom? Oldinak nézek ki? :D Egyszerűen az első hétben még nem éreztem annyi pluszt, ami miatt néznem kellett volna. De mivel én egy olyan ember vagyok, aki szeret valamit teljes egészében megismerni és azután véleményt mondani, így nem is meglepő, hogy a 10. rész után már csak annyira álltam meg, hogy ezt most leírjam, aztán megyek is vissza nézni. Azt hiszem, a Donáttól kapott két évad nagyon gyorsan el fog fogyni :D

 

Dzséjt, akárki is spoilerezte azt, nyugi, az a spoiler önmagában nem mond sokat. :D Apropó, kit hívsz hörcsögnek?

Sawyert. Az egyik részben mondta Kate, hogy úgy gyűjtöget, mint egy hörcsög :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen feliratosan nézd. Szerintem. Ha csak nem akarod a füledet hozzászoktatni a félrefordításokhoz és az ilyen-olyan szinkronhang cserékhez...
Szerintem is az első évadban még jó volt, de a sorozat 6 évados, úgyhogy mindenkinek felirattal ajánlom.

Ezt azért jó olvasni, mert pont te adtad oda nekem az első két évadot szinkronosan (legalábbis az első szinkronos). Tehát, ha most hallgatnék a tanácsodra, az általad adott DVD-ket félre kéne tennem, és a saját helyem és sávszélességem terhelve, arányomat rontva kéne leszednem azokat, amik már megvannak :D

Amúgy, szerintem - legalábbis eddig a 10 részig - jó a szinkron. A félrefordítások nem tűnnek fel, ha nem ismerem az angol szöveget :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ma félig-meddig gyásznap, Flash Forward utolsó rész. :D
Én egyáltalán nem sajnálom hogy vége. Érdekes volt meg tetszegetett is de úgy érzem ha kihagytam volna akkor nem vesztettem volna semmit se.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és a saját helyem és sávszélességem terhelve, arányomat rontva kéne leszednem azokat, amik már megvannak :D

Off

Ncore nem jött össze azóta sem? Mert ott "ingyenes" felirattal meg szinkronnal is.

 

Én egyáltalán nem sajnálom hogy vége.

Sajnos én is sajnálom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, annyit kiegészítésnek még, hogy Tenelnek valamit le kell szednie, ezért mondtam, hogy akkor már inkább a feliratosat. Sajnos nekem (az eredeti mellett) csak szinkronosan volt meg az első évad, és vegyesen a második, de ez nem probléma, mert pont ez az a rész, ahol annyira még nem gáz a szinkron. De ha valaki nulláról kezd, és valamit muszáj leszednie, akkor a feliratosat ajánlom, ennyi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan veszed, hogy az akció hiányával van gondom? Oldinak nézek ki? :D
Bazz, eccer élném már meg, hogy az ilyen kijelentéseket mellőzitek. Ezerszer elmondtam már.... :D

 

Kudar, jó az FF. Van benne két Lost vendégszereplő is :D Remek sori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak élcelődnek veled, ne vedd lelkedre! Csapj vissza! :D:D
Ha Dzséjtnek odacsapok már eltűnik az Univerzumból. :D Bár ha másképp csapkodom akkor talán feldagad. Majd a testtömeghányadosának a kilencven százalékát a zúzódásos fogják kitenni :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Ncore nem jött össze azóta sem? Mert ott "ingyenes" felirattal meg szinkronnal is.

Nem néztem még utána - amúgy Phobosnak hála már újra jelen vagyok ott -, de az ilyeneket akkor is titokban kell tartani, máskülönben hogyan kössek bele másokba :D

 

Bazz, eccer élném már meg, hogy az ilyen kijelentéseket mellőzitek. Ezerszer elmondtam már.... :D

Mi van Oldi, nem tetszik a humor? :P:D

 

Ha Dzséjtnek odacsapok már eltűnik az Univerzumból. :D Bár ha másképp csapkodom akkor talán feldagad. Majd a testtömeghányadosának a kilencven százalékát a zúzódásos fogják kitenni :D

Egyszer megpróbálhatod :D

 

Amúgy, én már megfejtettem a Lost titkát. Ezek a Sorna szigeten vannak. Ahol a golfpálya készült, ott futottak a Gallimimusok (oké, az a Nublar sziget, de senki sem tudja, hogy két sziget volt dinoszauruszokkal tele :D). Ahol megtalálták a fémdarabot, ott kukkantott be a T-rex mama a sátorba. A tengerpart egy része meg ugyanaz a placc, ahol a hajókázó család piknikezett s compikkal :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, én már megfejtettem a Lost titkát. Ezek a Sorna szigeten vannak. Ahol a golfpálya készült, ott futottak a Gallimimusok (oké, az a Nublar sziget, de senki sem tudja, hogy két sziget volt dinoszauruszokkal tele :D). Ahol megtalálták a fémdarabot, ott kukkantott be a T-rex mama a sátorba. A tengerpart egy része meg ugyanaz a placc, ahol a hajókázó család piknikezett s compikkal :D
Noh, nem is kell folytatnod innen a sorit. Szó szerint eltaláltad a végkifejletet. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb vélemény. A Lostnak százszor jobb a szinkronja mint az eredeti. A 6.évad 6. részéig néztem magyarul. Aztán jött az angol. Hangsúlytalan egykaptafa hang mindegyik. Nagyon jól csinálhatták Jack hangjának cseréjét, mert én semmit nem vettem észre belőle. Csak magyarul nézni.

 

Dzséjt: Sawyer-papának adj még esélyt. A legnagyobb arc. Hidd el pár évad után ő lesz a kedvenced. :D Én Michealt lőttem volna bele a tengerbe. :D Hihetetlen egy idegesitő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FF Áááááááááááááááááááááááááááá......

Emlékszik valaki a Szökés első évadának végére? Na az volt ilyen, de ez még olyanabb!!

Spoiler:

Nem minden volt pont úgy, ahogy előre látták, de azért nagyjából igen, viszont a változások miatt ott van az esély, hogy mégsem kőbe vésett az univerzum, vagy mi. Szerintem. Egyébként érdekes, hogy a végén pont Simon és Dem voltak egy helyen, akik semmit sem láttak más-más okból előzőleg :D Milyen durva már, hogy Janist meg elvitték :D No meg az is, hogy szegény lányt nem megölni, hanem megmenteni akarta valaki a vízből :D

 

Jó sori volt amúgy az FF? Csak mert most hogy vége szerintem én is nekiállok lassan. :D

Főleg ha azt mondjátok hogy megéri.

Megéri, mert ro*adt jó, de csak akkor nézd, ha nem sajnálod a végén, hogy cancelt kapott. Van hír arról, hogy készítenek hozzá 3 részt lezárásként, de ez nem biztos. De ha lesz is, sok mindent kéne abba a 3 részbe bezsúfolni. De így is megérte :D

 

Nem néztem még utána - amúgy Phobosnak hála már újra jelen vagyok ott -, de az ilyeneket akkor is titokban kell tartani, máskülönben hogyan kössek bele másokba :D

Jó' van na :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flash Forward

 

Elmennek a jó édes....! :D

 

Ebből szerintem bosszúhadjárat lesz a csatorna ellen. Ilyen örömlány jó évadzárót még a büdös életbe se láttam ( természetesen a Spartacusén és a Fringe-en kívül :D )

Egyik szemem sír, a másik nevet. Egyrészről pöpec lezárásnak is tekinthető, már ha úgy tekintünk rá,

Spoiler:

mint egy végtelenített történetre
. De másrészről itt is annyi de annyi miértre lehetne választ keresni. :D

 

 

De annak felettébb örülök, hogy a múltkori előrejelzésem 99 %-ra bejött :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST szinkronhoz:

 

Én így is úgy is szeretem. Egy dolgot sajnálok csak, hogy Jack hangját a 2. évad közepénél lecserélték.... bár utána Debreceni Csaba hangjával is megbarátkoztam egy idő után.

 

Egyébként én eleve nem vagyok szinkron gyűlölő, utáló... már csak azért sem, mert egyre nagyobb divat utálni a szinkront! (Én meg szeretem az anyanyelvemet.)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom kudar, én a FF-be tuti nem kezdek bele, a Pilotot láttam ami eléggé so-so volt, és azt írják az emberek hogy onnan folyamatos lejtmenet jött. Ott a Breaking Bad helyette, ami ha nem is egy világmegváltó sorozat, de nagyon jó kis dráma.

Vagy merem ajánlani a Felhőtlen Philadelphiát, ami kb. minden idők legviccesebb sorozata.

 

Újabb vélemény. A Lostnak százszor jobb a szinkronja mint az eredeti. A 6.évad 6. részéig néztem magyarul. Aztán jött az angol. Hangsúlytalan egykaptafa hang mindegyik. Nagyon jól csinálhatták Jack hangjának cseréjét, mert én semmit nem vettem észre belőle. Csak magyarul nézni.
Több mint 100 szinkronos rész után mit vár az ember, még szép hogy jobbnak találja azt amit megszokott. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost 1x18

Spoiler:

Ez a számos epizód hátborzongatóan jó volt. A végén szabályosan kirázott a hideg, ahogy mutatták a "titokzatos ajtó" sorozatszámát. Utoljára ilyen idegborzongató hatást az X-akták gyakorolt rám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST szinkronhoz:

Egyébként én eleve nem vagyok szinkron gyűlölő, utáló... már csak azért sem, mert egyre nagyobb divat utálni a szinkront! (Én meg szeretem az anyanyelvemet.)

Szerintem aki feliratosan néz filmet, az is szereti az anyanyelvét.

Viszont a szinkron ha rossz, elronthatja az élményt. És nem feltétlen csak a hang. Ha félrefordítás van benne, az meg nagyon zavaró tud lenni.

ST-et nagyon szeretem, a tizenegyet különösen, de a "hosszú, hasznos" életet pl kiverte nálam a biztosítékot. Korábban ugyanígy ST sorozatban elhangzott batléta, bajori ellenintelligencia és a vulkáni agylágyítás ugyanezt a hatást hozta ki belőlem!

Az is zavaró, ha egy régi, ismert szinkront váltanak újra. Ez is divat manapság. Pl a Fantasztikus labirintusban annak idején megtanultam a verset. És legutóbb tv-ben néztem, át volt költve. Nem tudtam megnézni egyszerűen, pedig nagy kedvenc. Csak épp a szinkon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aki feliratosan néz filmet, az is szereti az anyanyelvét.

Viszont a szinkron ha rossz, elronthatja az élményt. És nem feltétlen csak a hang. Ha félrefordítás van benne, az meg nagyon zavaró tud lenni.

ST-et nagyon szeretem, a tizenegyet különösen, de a "hosszú, hasznos" életet pl kiverte nálam a biztosítékot. Korábban ugyanígy ST sorozatban elhangzott batléta, bajori ellenintelligencia és a vulkáni agylágyítás ugyanezt a hatást hozta ki belőlem!

Az is zavaró, ha egy régi, ismert szinkront váltanak újra. Ez is divat manapság. Pl a Fantasztikus labirintusban annak idején megtanultam a verset. És legutóbb tv-ben néztem, át volt költve. Nem tudtam megnézni egyszerűen, pedig nagy kedvenc. Csak épp a szinkon. :)

Mondjuk most a Lostban kiszúrtam egy félreferdítést. Mikor John és a haverja beszélgetnek a Star Trekről és a vörösingesekről, valami idióta azt fordította, hogy Spock és Kirk vörös ingesek és folyton meghalnak. Lehetett értelme a ferdítőnek...

A Star Trek hetedik évada, amiben elhangzott pl. a batléta, az szerencsére már a múlté, azért ilyen durva szinkronok már nincsenek. A "hosszú és eredményes életet" kifejezésnek meg ritkább az egységesített változata. A Star Trek II-ben pl. "élj soká, légy sikeres", ami sokkal rosszabb, mint a "hosszú, hasznos életet", pedig a Trek II szinkronja sokkal jobb, mint a Trek XI-é. Szóval szó-szó, van, amiben jók a mai szinkronok is, van, amiben a régiek is rosszak (hiába imádom az Aliens régi szinkronját és utálom zsigerből az újat, az újnak több köze van az angol eredetihez, mint a réginek, csak, hogy egy példával éljek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST szinkronhoz:

 

Én így is úgy is szeretem. Egy dolgot sajnálok csak, hogy Jack hangját a 2. évad közepénél lecserélték.... bár utána Debreceni Csaba hangjával is megbarátkoztam egy idő után.

Én sem örülök a szinkronváltásnak, de szerintem Debreceni Csaba is meglehetősen jó munkát végzett, de azt azért tegyük hozzá, hogy Széles László jobb volt. Nemrég láttam a Sundown-t magyarul az AXN-en. Lennonhoz szerintem nagyon jól passzolt Laklóth Aladár hangja, de Dogenét így elrontani. Ha nekem kellett volna választanom neki szinkronhangot, akkor bárki mást, csak Fekete Zoltánt nem választottam volna. Egyrészt mert már Horace hangja is ő volt, másrészt pedig nagyon nem illik hozzá. Utoljára Eko esetében éreztem magam ennyire lesokkolva.

 

Egyébként én eleve nem vagyok szinkron gyűlölő, utáló... már csak azért sem, mert egyre nagyobb divat utálni a szinkront! (Én meg szeretem az anyanyelvemet.)

Alapjában véve én sem. Néha-néha elég bosszantó tud lenni a magyar szinkron, de összességében meg vagyok elégedve vele. Leggyakrabban a The Clone Wars esetében szokott kiborítani a magyar szinkron. Főleg azért, mert nem egységes. Például hol lefordítják a klónneveket, hol nem, attól függően, hogy az adott szituációban melyik hangzik jobban. Aztán pedig ott van az is, hogy minden klónnak más a hangja, amivel önmagában még nem is lenne baj, ha nem zavarodnának bele maguk a szinkronizálók is, hogy éppen melyik klón kicsoda. Ráadásul a magyar szinkronban egy csomó olyan dolog elveszik, ami az eredetiben egy nagyon kellemes utalásként van jelen, ráadásul azért, mert a magyar fülnek hülyén hangzik, például amikor a Wild Space-t úgy fordították le, hogy "az maga az űrvadon." Mindezen hibák ellenére kimagaslóan jók a szinkronhangok, és mégis sokkal élvezetesebb magyarul megnézni. :) Aztán... LOST, Hősök, Doktor House... Mindhárman kitűnő példái annak, hogy mennyire tökéletes tud lenni egy magyar szinkron, ha mindent beleadnak. Különösen a Hősök esetében vagyok ennyire megelégedve. :) A Szökésnek is nagyon jó volt eredetileg, csak aztán kicsit hanyatlani kezdett a sorozat vége felé. Egyre jellegtelenebb szinkronhangokkal rukkoltak elő, de hogy miért, azt nem tudom megmagyarázni. Aztán ott van az a szinkronhang, akit egész egyszerűen mindig is rühelltem, Kapácsy Miklós. Egész egyszerűen irritál az a nyávogós hangja. Ráadásul előszeretettel alkalmazzák őt. Neki szinte minden filmben, vagy sorozatban benne kell lennie, vagy egy főszereplő, vagy több mellékszereplő hangjaként. A The Clone Wars-ban például Silood és az egyik klón hangja volt. A The Pacificben is többször lehetett hallani őt a háttérben, A Szökésben ő volt C-Note magyar hangja, akárcsak a LOST-ban Jiné. Viszont, meglepő módon a Doktor House-ban nagyon tetszik, mert olyasvalakit szinkronizál, akihez tényleg illik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.