Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Közben most nézem. Van egy jópofa kis poén vagy legalábbis kulturális utalás az epizódban. Az ugye egyértelmü, hogy Richard rövid és kissé fals éneklése a mulatóban Robin Hoodról szól, annak ellenére hogy ez a név nem hangzik el. És akit emleget 'Arthur a Bland' az eredeti folklor szerint tényleg a sherwoodi erdő kompániájának a része volt. Ez még annak ellenére is jópofa, hogy a folklor születése valamivel a sorozat történetének az ideje után volt. De mivel csak az első lejegyzések dátumát ismerjük, ráadásul a Robin Hood név el se hangzik ebben a pár mondatban igy ez lehet valami nagyon korai verziója is a legendának, és ez igy szerintem marha jó kis "poén". Pláne azzal együtt, hogy a sorozat egyik producere pont az idén csinált Robin Hood filmet (föleg emiatt került be ez a kis utalás gondolom).

 

Ody: na kiváncsi vagyok hogy fog tetszeni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy csak így végig pörgetve a Katedrálisról írtakat mindenki csak jót írt! Én még az első részt sem tudtam megnézni, de a héten még szabin leszek, így biztos sort kerítek mindegyik részre, ami már lement. Ugye három volt eddig?

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy csak így végig pörgetve a Katedrálisról írtakat mindenki csak jót írt! Én még az első részt sem tudtam megnézni, de a héten még szabin leszek, így biztos sort kerítek mindegyik részre, ami már lement. Ugye három volt eddig?

Már van negyedik rész is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, ez olyan mint sci-fi filmtől nem sci-fis elemeket várni :D

 

Az nem baj, hogy gengszteres. Nekem az a bajom, hogy szinte minden jelenetét láttam már valahol. Mint egy sci-fi sorozat aminek a trailerében hol egy óriási űrállomást ostromolnak egyszemélyes gépekkel, hol klingon fejü gonosz figurák néznek a kamerába... nem érzem, hogy nagyon megerőltették volna magukat, bár látszik hogy nagyon szinvonalasan fogják felmondani a leckét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul az utolsó kettőt együtt adják majd le, ugyhogy még augusztusban véget ér :D
Én nem is bánom, hogy "csak" nyolc részes. :) Így is épp elég hosszú ahhoz, hogy nagyjából hűen visszaadja a regény cselekményét és hangulatát. Az a jó, hogy nem mozifilmet készítettek belőle, mert ott biztos sérült volna néhány dolog.

 

Jó pár szereplőről határozott elképzeléseim vannak, ahogy én magam elképzeltem őket olvasáskor, és nagyon kíváncsi vagyok, milyenek lettek a filmen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is bánom, hogy "csak" nyolc részes. :D Így is épp elég hosszú ahhoz, hogy nagyjából hűen visszaadja a regény cselekményét és hangulatát.

Majdnem hogy nem elég hosszú még így sem, de majd meglátod :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem baj, hogy gengszteres. Nekem az a bajom, hogy szinte minden jelenetét láttam már valahol. Mint egy sci-fi sorozat aminek a trailerében hol egy óriási űrállomást ostromolnak egyszemélyes gépekkel, hol klingon fejü gonosz figurák néznek a kamerába... nem érzem, hogy nagyon megerőltették volna magukat, bár látszik hogy nagyon szinvonalasan fogják felmondani a leckét.
Hát én megmondom neked őszintén, hogy nem is tudnék se olyan sorozatot, se olyan filmet mondani melyben ne tűnne fel egy már ismert jelenet, illetve jelenetsor.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem hogy nem elég hosszú még így sem, de majd meglátod :)
Így éjnek évadján sikerült végre megnéznem az első részt, és el vagyok varázsolva teljesen! Ebből tényleg kevés lesz 8 rész. :) A három fő férfialak, aki mindig is a legtöbbet számított, Fülöp, Tamás és Jankó nagyon jó választás (bár Jankó ugyan eddig csak nézett, de azt nagyon kifejezően :P, Fülöp nyílt tekintete pedig telitalálat :)), és a két női főszereplő, Aliena és Ilona is bőven megfelelnek az elképzeléseimnek. :) Sajnálom, hogy nem folytathatom egyből a második résszel, de már igencsak későn van. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa láttad már az új OP opening-et? Megnézheted mert végülis annyira nem spoileres, de azért ki lehet következtetni, hogy mekkora részek vannak. :) (lesznek)

Bocsi, hogy csak most írok vissza, csak mostanában nem nagyon értem rá fórumozni. Egyébként a napokban néztem meg ezt az openinget, és még mindig Ace megmentése áll a középpontban. Még mindig jobb ez az opening, mint az előző, az elég röhejes. De csak az eleje. Én most kénytelen vagyok szüneteltetni, mert még codec packkal sem működik a BS player rendesen. De majd igyekszem módot találni arra, hogy nézni tudjam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.