Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akit érdekel, összegyűjtöttem netről azokat az infókat amik nem voltak tiszták és megerősítettek a Lost enciklopédiában:

 

- Az epilógus 2010 augusztusában játszódik

- Widmore rendelte el a tisztogatást

- Pierre Chang is meghalt benne

- A füst az egy külön lény, valószínűsíthető hogy a Jacob által emlegetett gonoszság megtestesítése, ami össze lett mixelve MiB elméjével

- Desmondnak az elektromágneses ellenállása vele született képessége

- Widmore ölte meg az Ajira járat túlélőit

- A tisztogatás 1987-ben volt

- A kabin körül lévő hamu feladata MiB kint tartása volt

- A QUARANTINE felirat a tisztogatás miatti toxikus gáz miatt készült

- A hamukör már Ben és Locke látogatása előtt meg volt törve

- Az Ekonak megjelent drog dealerek MiB volt

- Ilana a Többiek szigeten kívüli vezetője

- Amikor a bomba felrobbant, az idő kijavította magát, és ezért küldte a túlélőket a jelenbe, akiknek sose lett volna szabad 1977-be kerülniük

- Libby a férje halála miatt volt elmegyógyintézetben

- MiB Jacob halála előtt egyszerre több formát is feltudott venni

- Harper megjegyzése Julietnek miszerint "pont úgy néz ki mint ő", Annie-re vonatkozott (Ben gyerekkori szerelme)

- A betegség betud jutni a sebekbe

- Amikor Sayid ott hagyta Desmondot a kút alján, onnantól újra megtisztult a lelke

- A forrásba való belépés kiszámíthatatlan. Vannak akik belehalnak(mint ahogy láthattuk a csontvázakat mindenfele), van aki túléli(Jack), de MiBet meg füstté változtatta

- A kórházban üldögélő Christian, és Kate lova is csak képzelgések

- Annie elhagyta a Szigetet az incidens előtti evakuáláskor

- Kelvin a kilencvenes évek elején lépett ki a seregből bűntudat miatt, és csatlakozott a Dharmához hogy megváltsa magát. Ekkor csatlakozott Radzinskyhez a Hattyú állomáson, aki paranoiái miatt a bunker falán plafonán végezte

- Radzinsky azért élte túl a tisztogatást, mert akkor is lent tartózkodott a bunkerben

- Amit Locke említett az első epizódban, hogy ő belenézett a sziget szemébe, ami egy csodálatos fény volt, a füst volt ahogy őt szkenneli

- Jacob embereket vitt le a forráshoz, hogy megépítsék azt a dugós szerkezetet amit láthattunk a fináléban

- A kabint Horace építette a magának és a családjának. A tisztogatás után Jacob használta hogy Richarddal találkozzon ott, majd "kiköltözött"

- Néhány ember összhangban van a Szigettel, ezért is tudhatta MiB azt hogy miként működik a szamárkerék, és ezért tudott Walt a bunkerről

- Sok civilizáció fordult meg a Szigeten az idők folyamán, de a legjelentősebbek az egyiptomiak voltak. Ők építették a szobrot(szülési és temetési rituálékhoz), a világítótornyot és a templomot is

 

Van még pár infó, ha kell még írok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel, összegyűjtöttem netről azokat az infókat amik nem voltak tiszták és megerősítettek a Lost enciklopédiában:

 

Van még pár infó, ha kell még írok.

Köszi ;) Ezek közül az infók közül jó párat ki lehetett filózni :D Fáj egy kicsit a fogam erre a könyvre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja jó kis gyűjtemény ha vannak még jöhet!

 

Megnéztem a walking deadet és nagyon erős volt. Jó kis dráma lesz ebből, sok sok zombival.KÍváncsi vagyok mire akarnak majd kilyukadni. Majd lehet írok róla többet is, vagy megvárom Bomarrt. ;)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja jó kis gyűjtemény ha vannak még jöhet!

 

Megnéztem a walking deadet és nagyon erős volt. Jó kis dráma lesz ebből, sok sok zombival.KÍváncsi vagyok mire akarnak majd kilyukadni. Majd lehet írok róla többet is, vagy megvárom Bomarrt. :D

 

Már itt csücsül a gépen. Lassan én is bepotolom ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az ötödik szezon kezdése előtt felröppent a hír hogy ez a Julis Stiles is benne van a Dexiben a hírekhez bekerült képeken bejött a csajszi. Most meg hogy látom a soriban úgy vagyok vele hogy bár ne is látnám mert annyira nem jön be. Nem gondoltam volna hogy így leszek vele de ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead 1. rész

 

Jó lesz ez. Magáról a sorozatról egyébként azon kivül, hogy a zombi apokalipszis hálás témáját dolgozza fel, nem tudtam semmit. Igy picit meglepett, hogy a felütésben sok eredetiség nincs. Az első fél óra kb. két-három hiresebb zombifilmből van összerakva. Valahogy el is maradt a "wow" élmény, amire vártam, igaz aztán ezt megkaptam az utolsó 6-7 percben. Ami igazán szimpatikus, hogy mélységesen komolyan álltak neki. Hülyülös zombifilmekből tele a padlás, ugyhogy jó látni, hogy a nehezebb uton indultak (mert hát lássuk be: önmagában abból hogy egy rakás hulla össze vissza csoszog és embert akar enni könnyebb fekete-humort fabrikálni, mint valami épületes drámát).

 

A sorozat ott gyüjtötte be a legnagyobb pluszpontokat, hogy végre hanyagolta a horrorok egyik legelcsépeltebb elemét: ha egy rém belenéz a kamerába, nincs hirtelen hangeffekt. Sőt zene sincs. Csak ott van a rém és kész. Brilliáns.

 

És egy nüansznyi apróság: a zombik itt tudnak -viszonylag- gyorsan menni. Ez is apró jó pont. A csak csoszogni képes zombi egyrészt nagyon retro és már nagyon nehéz megcsinálni hogy félelmetes legyen (a szereplő állandoan el kell akadjon valamiben, zsákutcába kell kerüljön stb.).

 

Szóval jó lesz ez. Be kell még induljon, de kiváncsian várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes elolvasni a sorozatjunkien a kritikát és kommenteket.

5,3 milliós nézettsége eléggé ütős, és hát úgy nézem a kommentelők alapján hogy a részre adott 8-9es átlag megvan. Nálam is 8as a pilot, és hát ezt is csak HDban érdemes nézni. Amúgy engem nem zavart hogy az eleje több filmből lett összerakva, mert akárhogy is néztem ez jobb volt. Persze Milla szebben mutatott a kórházi ruhában. :lol: Várós a folytatás, főleg az ütős cliffhanger miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még akkor pár érdekesség:

 

- A templomot azért építették hogy megvédjék vele a sziget utolsó gyógyító forrását. Ezek a források abból a természetes alagútrendszerből erednek amit különböző felfedezők tovább bővítettek. Ez az alagútrendszer a Sziget szívéből ered, tehát a föld alól is ellehet oda jutni.

- Claire valóban nem volt fertőzött, csak beleőrült a magányba

- A Szigetnek szó szerint az volt a dolga hogy bezárva tartsa a gonoszságot, nehogy az elterjedjen a világban - emellett itt volt ugye a szeretet/jóakarat/blablabla forrása.

- A sziget védelmezőjének alapjában véve az a feladata hogy megvédje ezt a fényt az emberektől. De amikor a Füst létrejött, ez tovább bonyolult. Egy darabka gonoszság mint ha kiszabadult volna, aminek az egyetlen célja hogy kioltsa a fényt, és hogy sötétséget hozzon a világra.

- Ha valaki lemegy a forráshoz, aki nem a sziget védelmezője, meghal. De MiB-bel más helyzet volt.. Őt is megölte volna a fény, de ez nem történhetett volna meg mert Jacob nem ölheti meg őt, az anyjuk szabályai miatt. Ezért jött létre a füst szörny, ami félig MiB lelke volt, félig pedig maga a gonoszság és sötétség. De mivel MiB lelke is benne volt(akit kötöttek a szabályok), nem tudta elhagyni a Szigetet.

- Azért akarta lehúzni Locke-ot a szörny egy lyukba még az első évad végén, hogy tesztelje a hitét a Szigetben. Átment a teszten, és emiatt döntött úgy MiB hogy Locke-ot fogja kihasználni

- Bár Locke-nak valóban különös kapcsolata volt a Szigettel, de igazából nem volt annyira összhangban vele mint ahogy ő azt gondolta, nem annyira mint MiB vagy Walt

- Nincs semmi misztikus a Ben és Widmore között lévő szabályokban, igazából csak egymásnak tett ígéretek

- Radzinsky írta a quaranteen feliratot a bunkerre, paranoiából

- Jacobék anyja nem volt soha se füst szörny. Belopózott éjjel az emberekhez és így tudta megölni őket, majd felgyújtotta a házaikat

- Miután Jacob felkereste Widmore-ot hogy jöjjön vissza a Szigetre, Widmore-nak az volt a hite hogy megkaparinthatja azt miután megállította MiB-et

- A Jughead felrobbant

- Claudia (Jacob valódi anyja) római volt, és kr. u. 1-ben érkezett a Szigetre

- Jacob azzal a képességgel ajándékozta meg Dogent, hogy távol tudja tartani a Füstöt a Templomtól. Előtte is volt már ilyen munkakör a Szigeten, akiket a Füst valószínűleg sikeresen ki is iktatott. Ezen felül az volt Dogen feladata hogy megvédje a Többieket, a Templomot és különböző titkokat

- Ben különleges volt, ezért gyógyult meg

- A forrásvíz tulajdonságai nem csak Jacob fizikai állapotán, hanem a hangulatától is függött

- Jacob a világítótorony segítségével talált rá a jelöltekre

- A Szigeten kívüli Többieknek a jelöltek megvédése volt a feladatuk

- Juliet tetoválása amit a Többiektől kapott azt jelentette hogy áruló

- A katonai csapatnak a Kahanán az volt a feladata hogy elfogják Bent, és hogy mindenki mást megöljenek akivel csak találkoznak. A másodlagos protokoll a Sziget felgyújtása volt, és a Többiek lemészárlása

 

Nagyjából ennyi. Amúgy a 80%-a valóban egyértelmű volt eddig is, de legalább hivatalosan is tisztázva lettek.

 

Az a helyzet hogy már nem nagyon maradt megoldatlan rejtély a Lostban. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, Walking Dead. Kicsit a végére felemás érzésem lett, mert ezzel a trendi popzenével szépen elbatyták az egészet, illetve alaposan mellényúltak. Minden más oké volt, a kivitelezés meg nagyfilmeket meghazudtoló. Mondjuk a végén néhány zombit nem tudtam komolyan venni. :lol: Az első percekben lévő 28 nappal később utánérzés meg a film drámai pillanatainak valódi kibontakozásakor el is tűnt. :lol:

Noh, röviden, zavarosan egyelőre ennyit, jöhet a többi rész is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 3x01

 

Spoiler:

Jó nyitány volt, a vörös intró marha jó lett. :lol: Kíváncsi vagyok, mihez kezd most Liv odaát és mikor jönnek rá Peter-ék, hogy valami gáz van a szöszivel. John Noble remek színész...amennyire be tudja lopni magát az ember szívébe, mint Walter, annyira lehet rühellni, mint Walternative. :lol:

Viszont az nem tiszta, hogy Charlie 1 rész alatt hogy tudta így megnöveszteni a haját? A 2x23-ban még kopasz volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a Walking Dead-et. nem rossz bár szerintem a párbeszédek nem életszerüek, főleg az elején. Meg sem kérdezi a rendőr, hogy hogyan lettek az emberek ilyenek, mi történt, csak úgy elfogadja mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rövid tartalom a Gods of the Arenához:

 

"Mielőtt Spartacus lecsapott első ellenfelére az arénában, több gladiátor is volt aki sikeresen vette az akadályokat a homokon. "Spartacus: Gods of the Arena" (a legjobban várt előzménysorozata a Starz sikeres sorozatának, a "Spartacus: Blood and Sand"-nek) a Batiatus ház eredeti bajnokának Gannicus-nak (Dustin Clare) történetét meséli el, egy a Spartacus előtti sokkal kegyetlenebb időkben, ahol a becsület csak az arénába vezető úton érhető el. Az új sorozat szereplői közé csatlakozott Jaime Murray, mint a szexi, társadalomból feltörekvő Gaia és Marisa Ramirez, mint Melitta, egy gyönyörű rabszolga akinek szembe kell néznie szíve döntésének következményeivel. Jeffrey Thomas játsza Batiatus apját, Titus-t, a hagyományos és óvatos Lanista-t, a Ludus vezetőjét. Visszatérő szereplőként csatlakozik John Hannah (Quintus Batiatus), Lucy Lawless (Lucretia), Peter Mensah (Oenomaus, mielőtt Doctore, a gladiátorok kiképzője lett) és Manu Bennett (Crixus).

 

A sorozat kezdetekor, Quintus Batiatus a helyettes Lanista amíg apja, Titus egy hosszabb látogatáson vesz részt Szicíliában. De Batiatus nem elégszik meg csak a Ludus irányításával, egy nap politikai erőre és tekintélyre vágyik Capua-ban, és talán afelett. Az ősi Róma osztálytudatos világában, Batiatus Házának először el kell érnie a politikusok és az előkelőség tiszteletét, hogy biztosítani tudja gladiátorainak a jogot a harcra a sokkal nagyra becsültebb bajnoki harcokban, melyet Primus-nak hívnak. Batiatus-nak nem csak Capua kemény politikusaival kell megküzdenie, de kényszerítenie is kell az örömöknek élő harcosát, Gannicus-t, hogy bajnok gladiátorrá váljon, aki tiszteletet hoz neki, és ráirányítja a figyelmet a Batiatus Házra. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.