Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Felkerült a feliratnak megfelelő release is az ncore-ra :) Sajnos én sem tudom, hogyan lehet feltölteni ide a feliratot. Max. máshova feltöltöd (akár gmail drive, és nyilvánossá teszed), aztán belinkeled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na majd legközelebb viszont még pár apróság:

 

Amelia Williams írta a könyvet az elején, azt észrevettétek?

A másik pedig ami még nagyon tetszett a rész címe. Bells of St John, erre kiderül, hogy a Tardis csengőjére gondolt... XD áááá

Viszont nem értettem a levet a könyvben. Az miért az első oldal?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig másodszorra tetszik meg igazán egy rész, mert az elsőnél valahogy túl sok mindenre kell figyelni, és csak kapkodom a fejem.

Viszont

 

AZért ennél a résznél voltak utánérzéseim. VOlt ebben Blink, Silence in the Library, és az a rész amikor az emberek arcát leszedi a TV. De persze még így is tetszett állatira, csak most ez eszembe jutott így h ráaludtam. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who - 7x06 (The Bells of Saint John)

 

Mivel eddig úgy tartottam, hogy a DW a múltban és a jövőben tud igazán kibontakozni, míg a jelenbeli sztorik annyira nem szoktak ütni, ezért túl sokat nem vártam ettől a résztől. Ehhez képest nálam csont nélkül ez lett az évad eddigi legjobbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who - 7x06 (The Bells of Saint John)

 

Mivel eddig úgy tartottam, hogy a DW a múltban és a jövőben tud igazán kibontakozni, míg a jelenbeli sztorik annyira nem szoktak ütni, ezért túl sokat nem vártam ettől a résztől. Ehhez képest nálam csont nélkül ez lett az évad eddigi legjobbja.

Jake: de igen. :)

Bomarr: részletesebben! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött a DW új része.

 

A csavar nagyon tetszett a végén, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar viszontlátjuk a Great Intelligence-t, (ráadásul Richard E. Grant által megformálva) pedig végülis elég nyilvánvaló volt.

 

Clara pedig a 2005-ös újraindulás óta a legszerethetőbb companion. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akadtam rá egy érdekes kis minizódra, amiből kiderül, miként élte túl Strax a Demon's runi csatát. Youtube-on nincs fent, de ezen az oldalon megtaláljátok.

Uhh köszi Lok ezt a videót. Nagyon tetszett és ebből legalább kiderül mire is utalt a Doki a karácsonyi részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: részletesebben! :D

Oké :) Amiért nálam évad kedvenc lett:

 

 

-Megint sikerült egy teljesen hétköznapi dolgot -Wi-Fi- a sorozat keretein belül félelmetessé tenni

-Amilyen röhejesen néztek ki a forgatási képeken a "kanálfejesek", annyira jól működtek a részben

-Bár ez egy erősen epizodisztikus sorozat, most ez a sztori nagyon jól be volt ágyazva az DW univerzumba: nem csak a Clara rejtély pörög tovább érdekesen, de a Great Intelligenace visszatérése is remek. Ráadásul míg a karácsonyi részben csak egy átlag-ellenfél volt, addig az elmúlt cirka száz év alatt sikerült erősen feltápolnia magát és egy igen csak méltó ellenfelévé vált a Doktornak. Emellett imádtam, hogy újra feltünt a UNIT ahogy azt is, hogy Amy írta azt a bizonyos könyvet

-Teljesen más hangulata volt mint a legtöbb DW résznek. Hiába volt néhány itt látott ötlethez hasonló már máshol is -például az Idiot's Lanternben- sikerült egy teljesen sajátos atmoszférát teremteniük. És igazából bármelyik "hasonló résszel" vetem össze, csak arra jövök rá, hogy azok minőségben milyen messze elmaradtak ettől

-Osztom Lok véleményét: Clara a legjobb útitárs

-Újra kiderült mennyivel jobb ez az új Tardis belső: nem csak hangulatosabb, de a kamera is szabadabban tud benne mozogni. Ahogy Clara elsőre belép és vele együtt a kamera is végigrohan az "űrhajó belsőn" az különösen jól sikerült

-Rengeteg jó ötlet: a repülős részre simán azt hittem a traikerek alapján, hogy az majd a nagy finálé lesz, erre simán berakják a közepére, a középkori nyitás nagyon fain, ahogy a játék a címmel is (Bells of Saint John a Tardis telefonjának a csöngője), a kávézós jelenet, ahol irányitják a vendégeket meg a pultost nagyon creepy, az anti-grav motor cool, ahogy az is, hogy érintőképernyővel hackeli a főgonosz asszony a személyzetet

-Mindig is bírtam a 11-es Doktor humorát és itt most abszolút elemében volt: az ahogy úgy eszi meg a sima egyszerü édes kekszet, mintha valami gourmet fogást majszolna vagy ahogy össze kalapol -vagy inkább össze fezel- némi pénzt a Tardis megjelenése után, hogy úgy tünjön mintha csak egy mutatványos lenne, majd bejelenti: holnap tevével fog kijönni a dobozból... többször hangosan felnevettem

-Szeretem mikor valami frappáns húzással győzi le a gonoszt: ez a "valójában nem is ő ment a gonoszok bázisára" húzás, ha nincs is pariban az Armstrong lábával legyőzni a Csendet mutatvánnyal, azért egész jól megközeliti

-Hála istennek kerülték a Russell érában megszokott jelenkori sztorik hátulütőjét: a világ nem kap értesülést az alien invázióról, a "harc" végig titokban zajlik

-Van egy baromi jó utalás az első Doktor egyik kalandjára, az 1966-os War Machines-ra: ott a gonosz London legmagasabb épületében az éppen akkor átadott BT Towerben székelt. Már ott is nagyon tetszett hogy a DW valamennyire reagál a jelenkori Londonra. Most hasonló szerepet osztottak ki a tavaly átadott -és jelenleg London legmagasabbjának számító- "The Shard"-nak.

-Az általános mozifilmes hangulat

 

Volt pár negativum is -például amikor úgy akartak csinálni mintha egyetlen snittből állna egy jelenet, amiről közben üvöltött hogy kettőből lett összerakva- de annyira nem tudtak zavarni, hogy nálam szinte említésre se érdemesek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW mostani részhez

 

Jut eszembe, milyen poén volt már, hogy a gépek mögött ülő emberkék megosztották, hol dolgoznak, és így találta meg őket Clara :D Ez mennyire jellemző ránk manapság!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Most néztem meg 2x és tényleg sokkal jobban tetszett. A poénok pedig nagyon jók. Evil spirit? Woman... :D :D

De ami még jó volt, hogy hol tart a gyerek a könyvben. 10. fejezet. Nekem a 11. a kedvencem. Sírni fog a végén. Remélem ez nem célzás volt. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap meglestem frissen az újonnan letolt karácsonyi special után, nem vártam meg még az angol feliratot sem, ezért hosszabban "értékelni" majd a magyar sub után fogok, addig is legyen elég részemről ennyi:

 

Ez állat volt! :rock:

 

(Ööö... természetesen a Doctor Who-ról beszéltem :P)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a mai DW. Bomarr leírt mindent, ami nekem tetszett, és ha nálam még nem is az évad legjobbja (a 7x05 és a 01 azért jobban tetszett), mindenképpen erős rész volt. Különösen a vége fordulat lepett meg, nem számítottam rá ilyen hamar. Vagy a közeljövőben. Vagy ennek a Doktornak az életében még. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudnátok ajánlani valami igényes, történelmi (ókor, középkor) sorozatot? Újra megnéztem a Gladiátort és a Mennyei királyság megnézése után szeretnék valami sorozatot is elkezdeni.

Esetleg a Tudorok, de ez már erősen a középkor vége. Szerintem jó volt.

 

Jut eszembe: Bomarr, Borgiákkal hogy állsz? Nézted tovább? Érdekel, hogy milyen a későbbiekben, az első évad után nem néztem tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J.J. Abrams hatalmas rajongója a Dowton Abbey sorozatnak, nem is tudtam :)

In the latest issue of Empire Magazine, J.J. Abrams reveals that he is a HUGE fan of Downton Abbey

http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=76718

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3*01

Évadnyitó epizódnak nem rossz.

10/7

 

Eléggé lassan, komótosan halad ez a rész. A főbb karakterek a sebeit nyalogatják, egyesek pedig erőt próbálnak gyűjteni. Királvvári jelenetek fele most semmittevéssel telik.. (Sansa unatkozik, Margaery Tyrell jótékonykodik) A film elején a Mások elleni csatát sajnos tényleg nem mutatták, amit kicsit sajnálok. Lerendezték 1-2 percben, ötletesen mondjuk.. Tyrion és az apja közötti beszélgetés feszült volt. Bronn most is laza, mint mindig.

Az óriás a vadak közt piszok jól meg van csinálva. Ezzel elégedett vagyok. Jon Snow jelenete a sátorban erőlteljes volt.

Ser Barristan színre lépése az epizód végén hatásosra sikerült :) De nekem akkor is hiányzik mellőle az erős társa, Erős Belwas :P

 

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3*01 - Nálam ez simán 10/10-es lett. Egyedül az eleje csalódást keltő. A nagy kettes évad finálét nem tudták érdemi módon kivezetni, de ami utána jön az első osztályú. Persze expoziciós rész, mivel egy két évados sztori előtt nyitja meg a kaput, így nem itt zajlanak a sorsforditó események, hanem inkább felvezeti őket, de ahogy felvezeti az wow.

 

Nyilván az fogja élvezni ezt a részt akit érdekel a világ meg a szereplők. A "Margaery jótékonykodik" például szerintem óriási jelenet: egyrészt Királyvár valahogy ettől a jelenetsortól sokkal élőbb lett, másrészt jó látni hogy a Feketevizi csata nem múlt el nyomtalanul: a széttört hajók a parton, az egyik torony újjáépitése (annál amikor Tyrionék sétálnak) és persze az árvaház az elhullott katonák gyerekeinek, ami szerintem remek ötlet volt. Margaery pedig méltó ellenfele a Lannistereknek és azt is tudja, hogy a jó politikusnak a népet is maga mellé kell állitania. És ehhez néha -mégha politikai számitásból is, de- a nyomornegyedben is meg kell mutatkozni. A közös ebédjük Joffryékkal pedig marha jó lett. De igazából Sam eléggé gyengusz megmenekülését leszámitva bármelyik jelenetre rá tudnám ezt ütni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3*01

 

 

Hát ezt lehet most belebeszélem magamba, de a bölcs öreg barna csuklyás remetéről egyből Obi-Wan jutott eszembe :P Mindkettő karakterre érdemes hallgatni, elég bölcs tanácsokat osztogat.

Nekem egyből beugrott a Star Wars EpIV jelenete, mikor Obi-Wan segít Luke-nak.

Nagy harcosok, száműzetésben vannak, és segítik főhősünket.. :)

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3/1

Igazán remek részt kaptunk, és a zárás első osztályú

 

Bár lassú résznek hangzott el lentebb, és valóban nem pörgős, de valójában többet haladtunk előre a történetben, mint ahogy azt gondoltam. Az Őrség kimaradt csetepatéjára legalább van megfelelő utalás, még ha nem is láthattuk. Egyébiránt megértem, hogy nem került be. Belwas pedig az a karakter, aki egy cseppet sem hiányzik, vártam, hogy kimarad a szerepelők közül. Annyian vannak így is, hogy muszáj kiírni közülük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe: Bomarr, Borgiákkal hogy állsz? Nézted tovább? Érdekel, hogy milyen a későbbiekben, az első évad után nem néztem tovább.

Végül én is abbahagytam. Jó kis sorozat volt, de valahogy nem tudott igazán bevonzani. A későbbi évadjai fent vannak a listámon csak túl sok minden áll elöttük :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.