Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT

 

 

 

Akarva akaratlanul a villamoson már elspoilerezték nekem a lényeget (két random srác felszállt és pont erről beszéltek), mondjuk hozzáteszem az itteni reakciókból is kis logikával ki lehetett találni, mert egyértelmű, hogy nem a Hegy halálán háborodtatok fel...

Azért így is élvezhető volt az epizód, mert pl. Westeros történelmében - Sansa életében először kifejezetten okos volt! Nemhogy nem volt buta, hanem tényleg a lehető legjobb döntést hozta. Az igazán jó hazugságok az igazság alapjain nyugszanak és itt minden igaz volt, amit mondott, kivéve a végét, de az ő előadásmódjával sokkal jobban el tudták adni az egészet, mintha csak Baelish próbált volna kamuzni valamit. Ezért jár a piros pont.

Az szintén érdekes információ volt, amit Ser Jorahról tudtunk meg. Lehet én maradtam le nagyon és ez már egyértelmű volt, de nekem ez elég új volt, hogy ő igazából Varys egyik csiripelő "kismadara" volt. :hmm:

A párbaj előtti Tyrionos jelenetet csak én nem értettem? (Ha ez egy vizsgakérdés lenne, bele tudnék magyarázni sok dolgot, de igazából fogalmam sincs, hogy ez mit szimbolizált...) :?

Maga a párbaj nekem pici csalódás volt, mondjuk számítottam rá, hogy hasonló dinamikája lesz a harcnak (kb. mint

az összecsapás). :D A Hegy blowoutja ezzel együtt is meglepett, ennél mindenképpen többre számítottam. Oberyn jól képzett, de nem jó harcos, persze ez neki személyes ügy volt, de hát ez is lett a veszte. Az ökölvívás első számú szabálya, hogy mindig védd magad - mondta Floyd Mayweather; itt is ebbe a csapdába esett bele az egyik fél, hogy azt hitte már megvan a győzelem aztán kiderült, hogy mégse. Végül is küzdősport nyelven szólva én ezt inkább split decisionnek mondanám, de Tyrion sorsán ez nem változtat. Itt eszembe jutott az is, hogy milyen lett volna, ha megint Bronn küzd érte (Jaimenek nem sok esélyt adnék még így se, hogy láttam a Hegy produkcióját). Ő a végén nem tökölt volna, csak simán kivégzi, ahhoz meg elég technikás, sőt olyan igazi "dirty-fighter", hogy odáig el tudott volna jutni... ha akar küzdeni Tyrionért.

Ja és még valami eszembe jutott. Azért ez a módszer szerintem nagyon gáz! Most fogok vizsgázni alkotmányjogból, meg nemzetközi jogból is és pont az jutott eszembe, hogy még jó, hogy a bíróságok nálunk nem így döntenek. :lol: Még nem is az, hogy neki kell kockáztatnia az életét - így is elég hülyeség, hogyha mondjuk egy gyilkossággal vádolt ember itt még pluszba megöl valakit (még egy gyilok a neve mellett), akkor fel van mentve - hanem kijelölhet maga helyett valakit... Mindenesetre Tyriont sajnálom, kár érte.

 

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az szintén érdekes információ volt, amit Ser Jorahról tudtunk meg. Lehet én maradtam le nagyon és ez már egyértelmű volt, de nekem ez elég új volt, hogy ő igazából Varys egyik csiripelő "kismadara" volt. :hmm:

 

 

 

Az első évad 5. részében mondja Varys, hogy Ser Jorah-tól származik az infó a gyerekkel kapcsolatban. Igaz a könyvekben ez kissé másképp volt, hisz ott Ser Barristan a Kistanács tagja (mint a Királyi Testőrség parancsnoka), és ő végig tud Mormont árulásáról.

 

 

 

A párbaj előtti Tyrionos jelenetet csak én nem értettem? (Ha ez egy vizsgakérdés lenne, bele tudnék magyarázni sok dolgot, de igazából fogalmam sincs, hogy ez mit szimbolizált...) :?

 

 

 

Ilyen jelenet nem volt a könyvben (igazából nem is Jamie volt az, aki mindig meglátogatta), de lehet, hogy erre még építkezni akarnak majd az alkotók

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT, csatlakozom, brutális volt. De nekem is tetszett :P

Sokk ide vagy oda, nekem is nagyon bejött. Talán a legjobb rész egy egyébként is bivalyerős évadban. Bővebben:

 

 

 

-Már a harmadik résznél feljegyeztem magamban a rendező Alex Graves nevét, mivel úgy éreztem ő a szokotthoz képest is filmesebb hangulatot tud adni a sorozatnak és mellette olyan képeket hogy minden másodikat be is lehetne keretezni. Nagyon vártam a visszatérését és nem okozott csalódást: most már a kedvenc Trónok harca rendezőm. Az ahogy az elején bemutatja Vakondvárost, vagy ahogy az első vad támadást egy kút vizében látjuk tükröződve, mind mind mesteri.

 

-Pont Graves mondta, hogy a Cailin ároknál lévő jelenetekre szinte semmi pénzük nem volt. Az megint az ő tehetségét dicséri, hogy a szűkös büdzséből semmi nem érződött. Azt sajnálom csak, hogy a sorozatban nem magyarázták el miért is olyan kulcsfontosságú ez az erőd (azoknak akik nem olvasták a könyveket: Észak és Dél találkozásánál van egy keskeny Nyaknak nevezett rész, aminek a 99 százaléka egy járhatatlan mocsárvilág. Egyetlen pontján lehet átlépni és ez a Cailin-ároki erőd, amit ha valaki elfoglal akkor Déltől el tudja vágni Északot. A Bolton sereg eddig azért nem tudott hazatérni, mert a Cailin-árok a vasemberek kezén volt)

Alfie Allen előtt le a kalappal. Ahogy Bűzösről az első kis feszültségtől lefoszlik a Theon-maszk és elkezdi ismételgetni a nevét... wow! A Bolton sereg egyébként milyen elképesztően nézett már ki, annál a résznél, ahol Ramsay és Roose beszélgetnek! Annyira hiányoztak az ilyen jelenetek az első részekből (szegény Robb az első évadban még úgy nyerte meg a csatáit hogy kb. 7-8 lovas meg katona kóborolt körülötte). És Ramsay hiába óriási pszichopata, amikor megkapta a Bolton nevet mégis érezni kezdtem egy kis emelkedettséget. Picit meg is ijedtem a dologtól: komolyan egy ekkora szemétláda sikerének örülök?

 

-Lehet egyedül vagyok vele, de Missandei és Szürke Féreg bimbódzó kapcsolatát is csípem, mert egy kis kedvességet visz ebbe az egyébként szürke világba ahol mindenki csak a sz*rt kavarja. Bár azt nem egészen értem, hogy ezt a szálat hova akarják kifuttatni, de egyelőre egyszerüen csak aranyosak. Missandei pedig mellesleg eszelősen jól néz ki.

 

-Jorah: szerintem az öreg ott rontotta el, hogy nem mondta el még jóval korábban az árulását. Így hogy csak külső nyomásra derült ki okkal merülhet fel a kérdés Dany-ben hogy mi mindent titkol még, amit csak azért nem mond el mert még nem lett rákényszerítve. Totális bizalomvesztés, ami egy tanácsadónál nem szerencsés. Sajnálom Jorah-t, de alapvetően ez az ő hülyesége.

Wilde: az első évadban több jelenetben is egyértelművé tették, hogy Varyséknak leadta a drótot. Nem csak a Tanács jelenetben, de a Dany elleni merénylet előtt is például.

 

-Ha nem lenne a végén a párbaj, akkor a rész egyértelmű fénypontja Sansa lenne. De az első hely még igy is kis hiján megosztott. Én az első évad óta kedvelem Sansa karakterét, pont azért, mert rajta keresztül egy egészen sajátos hőst mutatnak be: egy alapvetően tájékozatlan, fizikailag törékeny kislányt aki mindent megtesz hogy a maga szegényes eszközeivel a viz tetején maradjon. Igen az elején még egy kis beképzelt hólyag de amint elfogják az apját már azt nézi mint segíthetne rajta és Joffrey mellett arra is hamar rájön, hogy néha érdemes kisebb-nagyobb hazugságokkal bebiztositania magát. Persze a közönség jobban szeretné ha Arya-szerű badassá válna vagy 14 évesen Tywin szintü kavarógéppé avanzsálódna, de ennek semmi értelme nem lenne. Arról pedig aligha ő tehet hogy a konzervativ nevelése miatt nem pittyegett a gay-radarja amikor Loras arról mesélt, hogy mennyit álmodozik az esküvői ruhákról. Pont az volt a szép, hogy lépésről lépésre jutottunk el ide. Amikor hazudik a bíráknak igazából nem is mutat újat: Királyvárban is számtalanszor hazudott már azért hogy az "ismert rosszat" válassza az ismeretlen helyett (ezért nem ment el a Vérebbel például, de ezért akarta először Kisujjt is lekoptatni a második évad végén).

Ami új, hogy rájött arra hogy a nőiessége is lehet fegyver. Cersei ugyan ezt korábban már sújkolta neki, de valószínűleg csak most hogy látta, hogy a külseje milyen hatást vált ki Kisujjból jött rá a lehetőségeire. A sima "kedvelem" kategóriából katapultálta is magát a szál a kedvencek közé.

Fun fact: a sorozat legelső része három Őrség taggal kezdődik akiket a Mások mészárolnak le. A kis csapatatot Waymar Royce vezeti, aki annak a Yohn Royce-nak a fia, aki itt a Völgyben lévő tárgyaláson is jelen van (ő a kövérke, ősz hajú kopaszodó fickó, akinek Sansa meg is említi Waymart és azt, hogy együtt kisérték a Falra)

 

-Arya nevetése a Véres Kapunál egyszerüen priceless :D

 

-Tyrion-Jaime és a bogarak: nekem az egész egy poszt-modern kiszólásnak tűnt. Szerintem a készitők jól sejtették, hogy Oberyn halála után sok rajongó kezd majd el lamentálni azon, hogy miért ölik meg a jófiúkat folyamatosan és mindez randomszerüen megy vagy van valami rendszer is benne. Eljutunk valahová ezeken keresztül vagy a Trónok harca végig arról szól, hogy akár a fejére ejtett fogyatékos Lannister, a készítők is újra és újra agyonnyomják a kedvenceinket?

 

-Párbaj: szerintem eszement jó lett. Messze a legjobb összecsapás eddig a sorozatban és Oberyn lazán a legjobb harcos akit eddig láttunk. A Hegynek gyakorlatilag esélye sem volt. Tetszett, hogy Jaime arcát bevágták néha: látszott, hogy egyszerre örül a fejleményeknek és le is van nyűgözve hogy ilyet láthat.

Csak hát Oberyn ostoba mód nem akart megelégedni a győzelemmel és még ostobább módon nem kalkulált azzal, hogy a Hegy még nem válik teljesen harcképtelenné csak azért, mert belevágtak egy dárdát.

És ezen a ponton jól meglepett a sorozat: nem gondoltam volna, hogy ennyire könyvhűek lesznek és ilyen szintű brutalitást villantanak. Eddig a főszereplő haláloknál azért hellyel-közel igyekeztek visszafogottra venni a figurát. Nem látjuk azt a pillanatot, ahogy Ned fejét levágják, Robb-ból ugyan kiáll pár nyilvessző, de a holtteste megcsonkolásától megkiméltek minket és már csak a végeredményt láttuk amikor már rátették a rémfarkasa fejét. Úgy gondoltam, ha fontos szereplőkről van szó Cat torokátvágása a max. ameddig elmernek menni. Hát tévedtem. Ennyire szimpatikus szereplőt ennyire durván talán még sosem láttam meghalni.

Wilde: a Trial by Combat egyébként nem a sorozat találmánya. Ez egy középkori európai szokás. Bővebben róla ITT

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Én egyáltalán nem éreztem emelkedettséget, inkább azon borzongtam, hogy most már Ramsay annyira sem lesz visszafogva, mint eddig volt. Mindig furcsa nézni egyébként a kettősüket, sok esetben azt érzem, hogy Theon már átesett a Stockholm-szindrómán, és tényleg olyan, mint egy kutya, aki a "gazda" dicséretét várja. Megdöbbentő változás ez az első két évad kissé nagyképű Theon-jához képest. Öröm volt látni végre Westeros-on is egy hatalmas sereget, nekem egyáltalán nem tűnt úgy, hogy ezekre a jelenetekre már alig jutott pénz. A Cailin-árok elfoglalása is kellően ötletesre sikeredett. Azt kell mondjam, hogy az első fővezér, Kenning kimondottan jól járt, hogy villámgyorsan egy baltával a fejében távozott a túlvilágra. :) Az élve megnyúzásnál kevés brutálisabb kivégzési formát tudok elképzelni.

 

Érzésem szerint a vakondvárosi mészárlásra kevés idő jutott, jó lett volna itt látni több brutális jelenetet, ámbár talán az előző falu lerohanása után csak önismétlésbe kerültek volna az alkotók (Styr kannibalizmusa pl.) Ygritte így is kegyetlen volt, tombol benne a düh, de szerencsére volt benne annyi jóérzés, hogy a csecsemő életét megkímélje. A következő rész szerintem már egyértelműen a Fekete Vár lerohanása lesz.

 

Varys rendesen megkavarta a szálakat, sikerült éket vernie Daenerys és leghűségesebb szolgálója közé. Akik csak a sorozatot nézik, azoknak talán légből kapott dolog lehetett Jorah kémmúltja, mivel erre emlékeim szerint már elég régen utaltak (első évad több esetben). Szürke Féreg és Missandei bimbózó "románca", ha lehet ilyet említeni egy eunuch esetében, érdekes adalék volt, kíváncsi vagyok, hogy ebből mi fog kisülni.

 

Soha nem értettem azokat, akik unalmasnak tartották Sansa történetét, hiszen ő az egyik olyan karakter, aki a legnagyobb jellemfejlődésen esett át, és ezt a készítők szépen adagolták nekünk, részről-részre. Nekem ez mindig izgalmas volt, hiszen talán a Stark-gyerekek közül ő az, akinek a legtöbb szenvedést kellett elviselnie, még ha nem is fizikálisan. Most bebizonyította, hogy a királyvári intrikákból ragadt rá valamit, s talán őelőtte Petyr is kevésbé tudja játszani a nagy és kiismerhetetlen cselszövőt. Hihetetlen, hogy megint csak kishíja volt, hogy Arya végre révbe érjen... nem csodálom, hogy kínjában már szabályosan röhögött. Ha a két testvér tudta volna, hogy meglehetősen közel vannak egymáshoz... Vajon Ser Waynwood, a Kapu őrzője említést fog tenni a Sasfészekben, hogy ki akart hozzájuk betérni?

 

A bogaras sztorinál sokáig vártam a konklúziót, de ezúttal ezt homályban hagyták, habár több elmélet is felmerül. Bomarr már említette a nézőknek történő kiszólást a készítők és Martin részéről, ám véleményem szerint Tyrion itt inkább arra akar rávilágítani, hogy a hatalmasok játszmáiban a nép ugyanúgy szenved, mint ott akkor a bogarak, s látszólag ok nélkül ölik le őket. Tyrion láthatóan, mint egy koncepciós eljárás áldozata, teljes mértékben tudott azonosulni a bogarakkal és hasonló kelepcében érezte magát. Az pedig, hogy a halálát körülményes magyarázatokkal megindokolják, úgymond egy magasabb rendű érdekre hivatkozva, vagy csak egy félkegyelmű bolond koncepciótlan tetteinek áldozata... neki édes mindegy.

 

Oberyn és a Hegy küzdelme brutális volt. :D Már várom azokat a videókat, ahol a könyvsorozatot nem ismerők első reakcióit mutatják be. A Trónok harcában tilos egyetlen egy karaktert is megkedvelni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Sansától személy szerint nem várom, hogy olyanná váljon, ami lentebb Bomarr írásában szerepelt (nem is tudom, mások hogyan várják el ezeket tőle), mindössze annyit, hogy néha használja a fejét. Hát most megtette, végre!

Arya nevetése nekem is nagyon bejött.

Missandeit illetően pedig kolléganőmmel beszéltük, hogy kellett egy ilyen "könnyedebb" vonal az epizódba, és aranyos is volt.

Kolléganőm nem túlzottan spoilerfóbiás, szóval már az évadkezdet előtt szóltam neki, hogy ne kedvelje meg túlzottan Oberynt, de közben elfelejtette, ezért tegnap csak kapkodta a fejét a történtek alatt :) Azt mesélte, hogy oda se nézett már a végén. Hát ezek után én is várom a videókat :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sokkolt, hogy a Hegyet alakító színész csak 1988-ban született. Tehát csak 26 éves :shocked:

 

Elvileg ő a bátyja a Vérebnek nem? Közbe az öccse sokkal öregebbnek néz ki, mint ő. :)

 

 

A fináléban amikor bevégzi Oberyn olyan volt, mintha belülről szétrobbanna a feje és nem pedig "csak" betörik a koponyája. Mondjuk pont nem mutatták közelről azt a pillanatot - érthető módon - de utána a koponya is olyan volt, mint, amit szétrobbant és nem roppant. A harc koreográfiája egyébként tetszett, de a Hegy nekem továbbra is óriási csalódás, így második nézésre is. Neki nem képességei vannak, csak adottságai, egy komolyabb ellenfél simán legyőzi... :para:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Nem is a fürgesége és a technikája miatt hívják a "Lovagló Hegynek" ;)

Enyhe könyvspoiler a harcról

 

Amúgy a könyvben nem volt ilyen könnyű dolga: ott pajzsokat is használtak, és az első találatot csak úgy tudta bevinni a Vipera, hogy a nap visszatükröződött az aranypajzsáról, ami elvakította Gregort, így adva lehetőséget, hogy bevágjon a hónaljához. (Persze ehhez az is kellett, hogy kisüssön a nap.) Egy szó mint száz: ott nem volt ekkora különbség a két fél között, és csak egy cselnek köszönhetően tudott felülkerekedni.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Nem is a fürgesége és a technikája miatt hívják a "Lovagló Hegynek" ;)

Enyhe könyvspoiler a harcról

 

Amúgy a könyvben nem volt ilyen könnyű dolga: ott pajzsokat is használtak, és az első találatot csak úgy tudta bevinni a Vipera, hogy a nap visszatükröződött az aranypajzsáról, ami elvakította Gregort, így adva lehetőséget, hogy bevágjon a hónaljához. (Persze ehhez az is kellett, hogy kisüssön a nap.) Egy szó mint száz: ott nem volt ekkora különbség a két fél között, és csak egy cselnek köszönhetően tudott felülkerekedni.

 

 

Ha már különbségek a könyvtől: szerintem a legnagyobb eltérés itt maga Oberyn karaktere és a halálának a hatása. A könyvben Oberyn egy cool karakter, jó beszólásokkal és egy üggyel amivel azonnal szimpatizál az olvasó, de ennyi. Bennem zéró érzelmi kötödést váltott ki, ezért a halála inkább egy cool fordulat volt. Igazából izgatottságot éreztem, hogy "na akkor innen, hogyan tovább?". Örültem, hogy nem nyert mert igy még izgalmasabb lett a folytatás. Pedro Pascal viszont olyan elképesztően szimpatikussá tette ezt a karaktert, hogy a brutális halála totál nyomasztóvá vált. A könyvben Oberyn pont emiatt a halál miatt volt igazán érdekes, a sorozatban viszont már élve is annyira üditő szinfolt volt, hogy azt se bántam volna nagyon ha itt eltérnek az alapanyagtól és életben hagyják még pár évadra...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nagyobb teret is kapott a sorozatban, hisz láthattunk, ahogy elcseveg Tywinnal és Cersei-vel több ízben, plusz megfigyelhettük a Kis Tanácsban is, miközben a könyvben szinte csak a Tyrionnal való interakcióit kísérhetjük nyomon. Pascal valóban sokat adott hozzá a karakterhez, de nem szabad eltulajdonítani az írók és a rendezők munkáját sem, akik lehetővé tették, hogy igazán kibontakozhasson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 6. évad:

AZt kell mondjam, hohy ez számomra a legjobb évad volt. Egy rész nem volt talán amin unatkoztam volna. Végre nem volt szerelmi huza vona, minden ment a maga vonalán, és az ügyek meg extra szélsőségesek voltak. Tele volt annyi marhasággal, persze jó értelemben, hogy én csak fogtam néha a fejem és persz ez mellé társult az a szokásos poénáradat, amit már megszokhattunk. Egyedül talán az utolsó két rész volt kicsit gyengébb, bár az utolsó előtti ütős volt, csak a megoldás volt nagyon gyér:

 

Beckett megtalálja a kazettát az asztalán lévő szoborban...lol.

 

A utsó epizód meg totál semmilyen volt, kis filler, a vége meg megint csak vicces inkább, mint drámai. De ezt már megszokhattuk ettől a sorozattól. Én legalábbis biztosan. 8,5/10. Nagyon jól szórakoztam rajta. :)

castle-season-6-midseason-abc-2-nathan-fillion-stana-katic.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.