Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A nagy részével egyet értek amit írtál, DM31, viszont tele van spoileres dologgal, azokat légyszi tedd spoiler gomb mögé, hátha valaki még nem látta és nem akarja lelőni magának ezeket. :) Köszi.

Már egy moderátor beelőzött. :) De azért legközelebb figyelek, kösz, hogy szóltál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow - Season 2

 

Bár kissé elfogulttá váltam a sorozattal kapcsolatban (nem ok nélkül, azt hozzáteszem), nyugodtan kijelenthetem, hogy sikerült rápakolni egy jókora lapáttal az előző évad színvonalára, ami a finálét követően szerintem nem kis szó. Bár a nyitány kissé sűrűre sikeredett (és évad közben is akadt 1-2 laposabb töltelékrész), a finálétól pedig némileg több meglepetést vártam, összességében egy nagyon érdekes, élvezetes, karakterorientált (természetesen akciót sem nélkülöző) évadra sikerült, amely fokozottan magán viseli elődje pozitív védjegyeit. Kezdeti félelmeim ellenére a spin-off sorozat főszereplőjének bemutatása is jóra sikerült, ahogy a további karakterek is kellően érdekesek tudnak maradni...

 

Moira halála baromi meglepő volt számomra, még ha sejtettem is, hogy nem ússza meg mindenki élve Slade hadjáratát... áldozatként Sarára tippeltem, akinek halálát követően értelmet nyert volna, miként válik Laurel a Fekete Kanárivá (a képregényben ugye így van) - ez az elgondolásom pedig a finálé végéig kitartott. Thea is pozitív irányba változott... az 1. évadban konkrétan irritált a folytonos vernyákolása (kamaszlány ide vagy oda). Érdekesnek ígérkezik a folytatás, melyben tippem szerint Malcolm és imént megdicsért leánya fognak majd össze a hazug Oliver ellen, aki gonosz módon tönkretette az életüket...

 

 

 

Supernatural - Season 9

 

Csak ismételni tudom az alább téma kapcsán előttem szólót: akinek bejött a 8. évad, annak ezzel se valószínű, hogy problémája lesz. Bár az immár elég egyértelmű, hogy ezek az évadok a régimotoros rajongóknak szólnak, nem az új generációnak (az erősen összefüggő évadok miatt ez nem túl meglepő). Ugyanakkor leheletnyi minőségromlás szerintem észrevehető ennél az évadnál, ahogy a logikátlanságok is egyre gyakrabban tűntek fel számomra - pedig általában minden "ellentmondásba" bele tudok magyarázni valami elfogadható megoldást. A sorozathoz képest viszonylag sok szállal volt dolgunk idén, ami nagyon ígéretesnek tűnt, de érzésem szerint egész évadban csak sodródtak az árral az írók, és nem igazán tudták, mit is akarnak kihozni ebből. Persze a finálénál a legtöbb dolog értelmet nyert.

Zseniálisnak tartom, hogy azzal tették érdekessé a már-már "megszokott" évad végi Wichester halált, hogy Deanből démon vált. Káin pecsétje után sejthető volt, hogy erre felé halad a sztori, de szembesülni vele mégis meglepő volt... ha jól dolgoznak vele, a 10. évad egyik erőssége lehet, miként kezeli mindezt Dean és milyen hatással lesz az eseményekre. A démonból emberré válás már nem nagy cucc a 8. évad után, így nyilván másra megy majd ki a játék. Crowley idén is hatalmas volt, remélem, jövőre fontosabb, akár antagonista szerepet kap. Remélem, egy-két epizódszerepen kívül az angyaloknak annyi, mert erősen a lerágott csont kategóriába zuhantak nálam... Két szálka így is került belém az évad után: Abaddon halála az egyik olyan elem volt, amivel még most is ki lehet kergetni a világból... Dean erőlködése során a csaj nagyjából 12-szer eltörhette volna a nyakát, de ennél logikusabbat tett: megvárta, míg leszúrja... :) Így inkább komikussá vált az egész Luke Skywalker-féle "fénykardszippantás", mint komolyan vehetővé. A másik, amit elég nagy bakinak tartok, Crowley fia - Gavin visszahozása: mivel a jelenben maradt, nem süllyedt el a hajóval, nem maradtak ott a csontjai, melyekből aztán Cas meg tudta idézni őt --> vagyis meg kellett volna változnia a jelennek.

 

 

 

Nyárra tudnátok ajánlani valami ütős (lehetőleg nem 8-10 évados) sorozatot? A Game of Thrones sorozatba már rég óta szeretnék belevágni... emellett, illetve a Vikings és 24 új évadjai mellett maradt még egy szabad hely a nyári "ütemtervben". :) A Hannibalra gondoltam (bár minimális ismereteim vannak róla), de nyitott vagyok az új javaslatokra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki forgatási kép. Na mi tér vissza? :D

 

1526715_10202327884701466_7834146894512636969_n.jpg

 

Felhőtlen Philadelphia - 9. évad - Hihetetlen, hogy ez a sorozat mennyire tartja a szintet, és hogy mégis mennyire underrated. ALig szólnak róla posztok, szinte sehol nem írnak róla, pedig nem véletlenül rendelték be a 10. évadját sem. Szint ügyileg kb az összes szitkom elbújhat ez mögött, mert ez évadról évadra, részről részre hozza azt a szintetm és humort, amit képvisel. Persze el kell ismerni, hogy eléggé rétegsorozat, sokszor vulgáris, néhol undi, :D de aki pár rész után ezt megszokja, meg az állandó egymás szavába vágást, az nagyon jól fog rajta szórakozni. Charlie Day az egyik legnagyobb arc, de persze a többiek is nagy állatok, köztük Danny DeVito ugye. :) 8/10 ez az évad is legalább. Miért néznek és szeretnek többet egy HIMYMet amikor annak már évek óta egyik évada sz-rabb mint a másik... :S

slice_its_always_sunny_in_philadelphia_01.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal S02 évadzáró:

 

Kész. Vége. Ilyen nincs bakker!

 

Én azt hittem először ez a sorozatzáró mert nagyon olyan érzés volt, stáblista alatt csak néztem hogy most akkor WTF? Aztán végülis kigugliztam hogy lesz 3. évad ami a Hannibal és Hannibal ébredése lesz összemosva szóval lesznek érdekes dolgok. Arra leszek kíváncsi Hannibal múltjából mit tartanak meg, illetve a húga történetét hogy magyarázzák el.

 

Nyárra tudnátok ajánlani valami ütős (lehetőleg nem 8-10 évados) sorozatot? A Game of Thrones sorozatba már rég óta szeretnék belevágni... emellett, illetve a Vikings és 24 új évadjai mellett maradt még egy szabad hely a nyári "ütemtervben". :) A Hannibalra gondoltam (bár minimális ismereteim vannak róla), de nyitott vagyok az új javaslatokra is.

 

Breaking Bad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Nyárra tudnátok ajánlani valami ütős (lehetőleg nem 8-10 évados) sorozatot? A Game of Thrones sorozatba már rég óta szeretnék belevágni... emellett, illetve a Vikings és 24 új évadjai mellett maradt még egy szabad hely a nyári "ütemtervben". :) A Hannibalra gondoltam (bár minimális ismereteim vannak róla), de nyitott vagyok az új javaslatokra is.

 

 

Flashforward (egy évad), Róma (két évad), de mindenekelőtt Homeland (három évad). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem először ez a sorozatzáró mert nagyon olyan érzés volt, stáblista alatt csak néztem hogy most akkor WTF? Aztán végülis kigugliztam hogy lesz 3. évad ami a Hannibal és Hannibal ébredése lesz összemosva szóval lesznek érdekes dolgok. Arra leszek kíváncsi Hannibal múltjából mit tartanak meg, illetve a húga történetét hogy magyarázzák el.

 

Borzasztóan várom, pláne a 2. évad végét tekintve. Vááá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zombis filmek/sorozatok eléggé egy kaptafára készülnek, így a hasonlóság sok esetben elkerülhetetlen. Egyébként a későbbiekben már egy fikarcnyit sem fog hasonlítani Will Smith filmjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiben is koppintás? Szerintem semennyiben. Nute leírta a lényeget. Ezen koncepció alapvetően rendelkezik közös alapokkal, melyek a Legenda vagyokban is jelen voltak és itt is jelen van bizonyos formában. Egyébként is max az azonos című képregény (amiből készült a sorozat) kopponthatott a Legenda vagyokról és nem maga a sorozat, de amondó vagyok a képregény sem koppintott Legenda vagyokot!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként is max az azonos című képregény (amiből készült a sorozat) kopponthatott a Legenda vagyokról és nem maga a sorozat, de amondó vagyok a képregény sem koppintott Legenda vagyokot!

Főleg ha figyelembe vesszük azt a kissé sem elhanyagolható tényt, hogy az I Am Legend 2007-es, miközben a The Walking Dead képregény 2003 óta fut.

Legfeljebb a sorozat látványvilága lophatott a Legenda vagyoktól, de posztapokaliptikus műveknél nem meglepő, hogy eme elemek hajaznak egymásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiben is koppintás? Szerintem semennyiben. Nute leírta a lényeget. Ezen koncepció alapvetően rendelkezik közös alapokkal, melyek a Legenda vagyokban is jelen voltak és itt is jelen van bizonyos formában. Egyébként is max az azonos című képregény (amiből készült a sorozat) kopponthatott a Legenda vagyokról és nem maga a sorozat, de amondó vagyok a képregény sem koppintott Legenda vagyokot!

Ezen koncepció valóban minimális eredetiséget képes nyújtani, ahogy bizonyos műfajokra is jellemző, hogy egyazon alapanyagból építkeznek... ezzel nem érzek problémát, miután a hangsúly a TWD-ben sem az eredeti alapfelálláson, hanem főként a karaktereken van. Egyébként a képregény alkotóját (Robert Kirkmant) bevallottan a 28 nappal később c. alkotás ihlette, amely nyitánya nagyrészt megegyezik a TWD sorozat Pilot epizódjának cselekményével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg ha figyelembe vesszük azt a kissé sem elhanyagolható tényt, hogy az I Am Legend 2007-es, miközben a The Walking Dead képregény 2003 óta fut.

Legfeljebb a sorozat látványvilága lophatott a Legenda vagyoktól, de posztapokaliptikus műveknél nem meglepő, hogy eme elemek hajaznak egymásra.

Lehet, hogy a Walking Dead képregény 2003-ban jelent meg, de a Legenda vagyok egy a '40-es években kiadott novella, úgyhogy utóbbi volt előbb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Legenda vagyokban nem bóklásznak zombik fényes nappal az utcán ... sőt, semmilyen zombik nem bóklásznak benne...

 

Ha meg viszonyítási alap, én is inkább a 28 nappal későbbet mondanám, abban döbbentem meg először a kihalt londoni utcák látványán.

 

Más (ha érdekel valakit)

 

Supernatural S9 írás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a Walking Dead képregény 2003-ban jelent meg, de a Legenda vagyok egy a '40-es években kiadott novella, úgyhogy utóbbi volt előbb...

Akkor ennyi erővel az összes zombi-posztapokaliptikus művet ennek a koppintásának vehetjük egy bizonyos szintig, hisz ez a mű indította robbantotta be a műfajt a köztudatba.

 

(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy regényben amúgy vámpírok szerepelnek zombik helyett, akik félnek a foghagymától és a kereszttől (igaz, az utóbbi nem igaz a zsidó vámpírokra :D ) és ez csak egy a nem kevés és nem apró változtatások közül)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.