Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyetlen részt láttam belőle, azt sem teljesen, de arra elég volt hogy besoroljam az "amint módom lesz rá" kategóriába.

Én meg már csak az emlékeimből élek, mert se VHS-en, se más adathordozón nincs meg az Orion. De gyerekkoromban "kötelező" volt nézni, mert másnap a suliban téma volt, és jól megdumáltuk, idézgettünk belőle. :para:

 

De ez a kategória volt az Alfa Holdbázis is, amit ha jól emlékszem általános iskolás másodikos koromban adtak a tévében keddenként, és azt pedig másnap délután a napköziben játszottunk el részenként a játszótéren - a mászókák voltak az űrhajók és a különböző bolygók. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem a Fox River sokkal rosszabb hely volt... csak a szegény Bellicket szívatták, amúgy mindenki el volt, mint a befőtt...

Szerintem a Sona nagyon kemény hely volt. Elég sok kompromisszum volt kötve az őrök és a rabok között, hogy ne legyen több lázadás. Láthattuk mi történt, ha a rabok megszegték...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz a PB 2, de első évad fényévekkel jobb.

Sebaj, végignézem az egészet úgyis :) Már a harmadik is meglesz ma, de azt szerintem már a meló mellett kicsit lassabban fogom kivégezni :) Aztán szeptembertől folyt.köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki nem nézte végig PB-t, akkor annak SPOILER:

 

Én például máig nem értem, hogy anno Steadmannek mi a fenéért kellett halottá nyilvánítania magát.

Mert csak így tudták elejét venni annak a bírósági nyavalyának, amit ellene akartak benyújtani, és baromi nagy botrány lett volna az egész ügyből. Valószínűleg sok fontos és nagy embernek nagy bukta. De mivel az alelnök tesókája volt, így aztán nem nyírták ki, életben hagyták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah megnéztem a Continuumot:

Én délelőtt néztem meg. Nekem is nagyon tetszett, jobban, mint az Ark of Truth. Rengeteg régi arc, klafa - bár logikátlan alapokkal megáldott - sztori. A látvány meg... no, hát már tudjuk, melyik filmre áldozták a több lét. Egyedül a zene az, ami jobban tetszik az AoT-ban.

A film eleje szvsz nagyon jól lett vágva, ahogy végigmegy a kamera az SGC-n, egészen a kapun való átlépésig. A közepét sokan mondják unalmasnak, én kifejezetten élveztem. A vége meg hát na... ilyennek kell lennie egy frankó lezárásnak. Megvan a csúcspont, van tétje a dolgoknak, feszült volt. Szóval remek volt a végső mérkőzés. Ja, és még a színészek is sokkal jobban játszottak (Cliff Simon, alias Ba'al, az a pofa a végén, már csak amiatt is érdemes volt végignézni). És még azt is megtudtuk, hogy az SG-1 1x01-ben hogyan tárcsázott Apophis ki a Földről. Szóval, ha az Ark of Truth-ra 5-ből 4-et adtam, erre lazán megadom az 5-öst. Kár, hogy a következő film a Children of the Gods SE lesz, ami... nos, nem szép dolog újravágni a pilot epizódot és eladni DVD filmként :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont arra gondoltam az elejen mikor vágás nélkül mentek végig a bázison, hogy ezt jól megcsináltál.

Baal lyukas feje a végén tényleg király volt.

Akkor már nem is lesz új film, semmi?? Na már...

Tetszett a közepe? :D Érdekes.

Amúgy én annyira nem szeretem ezeket az időutazós részeket, mert túl sok logaikai bukfenc lehet és van is benne.

De jól megoldották...mondjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már nem is lesz új film, semmi?? Na már...

Tetszett a közepe? :D Érdekes.

Amúgy én annyira nem szeretem ezeket az időutazós részeket, mert túl sok logaikai bukfenc lehet és van is benne.

Tervezni terveznek. Szeretnének egy Atlantisz-SG-1 crossover részt, egy SG-1-Worlds crossovert, egy Jack O'Neill központú részt... csak hát míg erről lelkendeznek, addig meg olyanról panaszkodnak, hogy nehéz már összeszedni a csapatot (Mitchell, Daniel, Carter, Teal'c, Vala, Landry, esetleg O'Neill - sajnos Hammond már nem :) ), mert mindenki tovább lépett, más dolga van, máshol él, bla, bla, bla (érdekes, Star Trek filmre mindig össze lehetett kaparni a komplett team-et, akár a TOS csapatról, akár a TNG csapatról volt szó). Szóval vagy lesz, vagy nem lesz... lehet lesz, csak már nem lesz mindenki jelen, vagy a fene sem tudja.

 

Spoiler: 

Igen, tetszett. Szerintem baromi jó volt, ahogy próbálták bemesélni Landry-nek, hogy vissza kell állítani az idővonalat, majd az meg leüvöltötte a fejüket és kvázi elküldte őket a fenébe. Aztán az egész beilleszkedés, bejött a reménytelenség érzése. Elvágták őket egymástól, nem dolgozhatnak azon a területen, ahol eddig, Mitchell nem is létezik, az életük sose volt olyan, mint amiben éltek, és nem engedik őket, hogy tegyenek ez ellen. Tetszett, ahogy Mitchell próbált valami gyökeret találni, bizonyítékot a létezésére. Vagy mikor Daniel próbált lelket önteni önmagába (hiszen ő az, akit a csillagkapu jelentősen megváltoztatott). Egyedül szegény Carter nem kapott ilyen szerepet, neki csak kerülnie kellett a nyílvánosságot, bár egy ezredes, aki több ízben megmentette a Földet, az egyik legnagyobb elme a bolygón, stb-stb, most csak bevásárlásra futja, hát az sem egy szép látvány. És szerintem mindez egyáltalán nem volt túlhúzva (tart vagy öt-tíz percig a jelenet).

A Stargate-ben sosem volt igazán komolyan véve ez. Az 1969-ben is elég furán jött ki, hogy a Napot megkerülve, napkitöréssel lehet időt utazni (Star Trek utánérzet rulezz :P ), ráadásul ahogy átalakult az SGC, az sem volt semmi. A Moebious I-II-t meg már ne is említsük, mert az kifejezetten pocsék páros. És hát itt sem ez volt a legalapabb, hiszen egy ilyen időváltoztatással ad1) az eddigiek alapján a csapatnak semmit sem kellett volna észrevennie. A multiverzum törvényei szerint nem törlődnek az idővonalak, csak lesz egy párhuzamos világ. Ad2) mivel most mégis törlődött az aktuális idővonal, akkor egyrészt ezzel senkinek sem szabadott volna tudatában lennie, másrészt mindennek egyszerre kellett volna megszűnnie. A múlt és a jelen egymás után vannak, nem egymással párhuzamban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy már túl vagyok a PB 2. szezon nagyján, kb. tudom már, miért jön be mindenkinek jobban az 1. szezon. Legalább is szerintem. Ott végig megvolt a feszültség, amihez hozzájött, hogy az összes szereplő egy helyen együtt volt, mindig volt valami nézeteltérés. Most meg szanaszét vannak, a helyszín is teljesen más, ugyebár egy fél kontinens, nem egy zárt börtön (hiányzik a börtön fíling), állandóan váltunk a különböző szerepeplők között (holott én egy-kettőt igencsak hanyagolnék néha, de hát az is a film része). Attól még nagyon jó a 2. évad is :) Csak más, mint az előző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a második évadban is megvolt a feszültség és ehhez nagyban hozzájárult Mahone karaktere aki mint valami véreb úgy eredt a szökevények nyomába, tűzön-vízen keresztül. Nem is beszélve a ferdeszemű jelenlétéről.

A börtönfeelingnek meg korántsincs vége. :) Ave Sona.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más nem kell :D De most már mindegy, megnéztem 3. évados képeket a neten, így már tudom a választ :P Ma úgyis a végére jutok, a hátralévő 7 részt ma már végignézem, aztán jöhet szeptemberben a folytatás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi értelme van annak, ha idő előtt lelövöd a poént? :S Főleg egy ilyen jó kis sorozatnál?

Szerintem sincs sok értelme, dehát nem vagyunk egyformák. :) Egyébként számomra jobb hetente nézni egy sorozatot mint ömlesztve az egészet. Valahogy jobb a feelingje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs sok értelme, dehát nem vagyunk egyformák. :) Egyébként számomra jobb hetente nézni egy sorozatot mint ömlesztve az egészet. Valahogy jobb a feelingje.

 

 

Tegnap kérdeztem tőle, hogy nem folyik e már ki a szeme? :D:P A franc se tudna naponta legfeljebb két részt nézni egy sorozatból. Igaz most szabin van, ilyenkor van ideje, noda...akkor is...tényleg oda várakozás feelingje. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap kérdeztem tőle, hogy nem folyik e már ki a szeme? :):D A franc se tudna naponta legfeljebb két részt nézni egy sorozatból. Igaz most szabin van, ilyenkor van ideje, noda...akkor is...tényleg oda várakozás feelingje. :S

Ha az ember kellően rááll egy adott sorozatra akkor nincs megállás. Amikor 12 Lost részt daráltam azt letudtam egyhuzamban, egy 24 évaddal is végzek egy hét alatt. De néhány sorozatnál nem lehet egyhuzamban olyan sokat megnézni, én így vagyok a Family Guy-al és az összes többi fárasztó sorozattal. Bár az Office harmadik évadát ledaráltam két nap alatt, pedig az is tud fárasztó lenni.

 

Én már filmeket nem tudok végignézni, teljesen ráálltam a 40 perces sorozatokra. Általában tartok pár negyed órás szünetet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi a jó abban ha egy sorozatot két nap alatt 'ledarálsz'? Kivesz minden belőle. Ráérzel egyáltalán az ízére? Emlékszel a jó kis jelenetekre? Érdekes.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi a jó abban ha egy sorozatot két nap alatt 'ledarálsz'? Kivesz minden belőle. Ráérzel egyáltalán az ízére? Emlékszel a jó kis jelenetekre? Érdekes.

Inkább akkor felejtek ha sok idő telik el két rész megnézése között. A 24-et például darálásra teremtették, alig van olyan ember aki hetente nézi.

Tegnap a BSG-t kezdtem el nézni, és azt tényleg nem lehet darálni. Megnéztem a miniseriest és az első 5 részt két huzamban, de többet nem bírtam. Egyébként tetszik a sorozat, csak néha elég vontatott. A színészek és a szereplők elég jók, szóval összességében bejött.

 

Láttam egy

videót a neten és megtetszett az alatta játszott zene, megnéztem és BSG-ből van. Gondoltam hogy akkor annyira rossz sorozat nem lehet, így belekezdtem. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van olyan helyzet, amikor képtelenség megállni... :)

Én a Twin Peaks-szel voltam így, amikor először vetítették a tv-ben. Elkezdődött a 30 részes sorozat, minden résznél ott izgultam a doboz előtt, hihetetlenül tetszett, aztán elnyertem egy 3 hónapos külföldi ösztöndíjat, és amíg kint voltam, a családom itthon felvette az összes maradék részt keddenként (érdekes, az MTV-n mindig kedden mentek a filmsorozatok :D). Aztán amikor hazajöttem, én is reggeltől estig néztem, annyira oda voltam érte, és képtelen voltam az egyes epizódok végén kikapcsolni a videómagnót :P

 

Szóval én megértem Karrdét :) Persze jobb hetente nézni, folyamatában, mert úgy mélyebb nyomot hagy, az biztos, de ha csak utólag így egyszerre van rá lehetőség, akkor nehéz ellenállni a kísértésnek.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi értelme van annak, ha idő előtt lelövöd a poént? :S Főleg egy ilyen jó kis sorozatnál?

Nekem elég az, ha kijutnak, attól még totál izgalmas marad a sztori, mert a hogyan az érdekes, nem a végcél :) A többi bonyodalomról nem is beszélve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég az, ha kijutnak, attól még totál izgalmas marad a sztori, mert a hogyan az érdekes, nem a végcél :) A többi bonyodalomról nem is beszélve :D

Így igaz, az a sorozat ér igazán sokat, aminek a teljes cselekménye legalább olyan izgalmas, mint a vége!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, a szemem jól bírta, nem ezt nézem, akkor mást csinálok a gépen :) Egyébként meg így egyben nem vész el egyetlen részlet sem, nem kell hetekkel később valami visszakeresni, hogyan is volt :D Most már én is csak részenként fogom nézni érthető okokból, mert túl vagyok a három évadon. Van, amit én is lassabban néztem, pl a BSG-t is akkor kezdtem el, mikor már elkezdődött a harmadik évad, de ott néhány hétbe beletelt, mire megnéztem az első két évadot. És persze vannak olyan jelenetek, amik megfogják az embert és emlékezni fog rájuk :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így igaz, az a sorozat ér igazán sokat, aminek a teljes cselekménye legalább olyan izgalmas, mint a vége!

Bizony. Az ep3-nál is tudtuk kb. mi lesz a vége :) Ezt ehhez tudom legjobban hasonlítani :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.