Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

 

Nem akkor jött létre, hanem az változtatta meg a lezuhanás pillanatától a jövőjüket. De elvileg semmi másnak nem szabadott volna változni. Azaz ha Sawyer csaló volt akkor az alt jövőben is annak kell lennie.

 

 

 

Ezért írtam, hogy nem valószínű, hogy a bomba az oka annak, hogy nem zuhantak le. Hiszen akkor (ahogy írtad) csak 1977-től változott volna az idővonal, a túlélőké pedig csak a zuhanás után. Szerintem más miatt lehet ez a fajta eltérés a két idősík között, bár már kiderült egy s más, amit majd leírok, ha eljutsz odáig. ;)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost - frenkie, Sky

 

Spoiler:

A bomba indukálhat mélyebb változásokat is:

 

Bár félek, hogy a LOST készítői belezavarodnak, de elvileg a párhuzamos idősíkok esetében a robbanás környékén történt változások a pillangóeffektus révén szerteágazó változásokat is indukálhatnak. Pl.: Ben lelép a szigetről, és megment valakit, aki befolyásolja Sawyert, hogy zsaru legyen. És így tovább.

 

Nem biztos, hogy a bomba okozta az ALT-ot, mert akkor kicsi Bent meg kellett volna lőnie Sayidnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is egy volt ilyen ha jól emlékszem. ;)
Nálam elég sok kimaradt és valószínű hogy azok is köztük voltak. Most hirtelen csak Az egyetlen ugrott be amiben ilyen van pedig nem mintha érdekelne ama film. Nem is láttam még teljesen. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek, felkerült a wikipediára a LOST következő részének, a What They Died Fornak a teljes története. :D Vajon hogyan szivároghatott ki? Mindenesetre azért szólok, hogy még csak véletlenül se nézzétek meg, mert legalább annyira spoileres, mint a The Candidate-hez írt spoilerem, amivel sokakat megszivattam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam elég sok kimaradt és valószínű hogy azok is köztük voltak. Most hirtelen csak Az egyetlen ugrott be amiben ilyen van pedig nem mintha érdekelne ama film. Nem is láttam még teljesen.
Pedig nem rossz film az se ;) De itt most már a második évadban nem lehet szöszmötölni, holmi Minták bemutatásával. Végre itt a másik világ, lehet foglalkozni vele. :D Jó kis militarys hangulat van odaát :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már gondolkodtam azon, hogy átveszem (ha átadnák), csak nem tudom, hogy képes lennék-e hétről hétre fordítgatni.

Pedig milyen jó lenne, ha legalább az utolsó három rész megvolna :D

 

Cancelt kapott a Heroes. ;)

Sajnálom egy kicsit, szerettem ezeket a karaktereket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom egy kicsit, szerettem ezeket a karaktereket ;)

Igen, én is... Bár sokan már a falra másztak Claire mackótól. :D A harmadik évad második fele volt az, amely szerintem elrontotta az egészet. A negyedik évad ismét nagyon tetszett, de egy kicsit lassú volt és a kiábrándult nézőket már nem nagyon lehet visszacsábítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre itt a másik világ, lehet foglalkozni vele. ;)
Bőven megvan az alapanyag a következő szezonra csak győzzék kihasználni. :D

 

Jó kis militarys hangulat van odaát :D
Hát nagyon komolyan veszik a dolgokat annyi szent. Az a karanténos dolog nem volt semmi. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bőven megvan az alapanyag a következő szezonra csak győzzék kihasználni. :D

 

Hát nagyon komolyan veszik a dolgokat annyi szent. Az a karanténos dolog nem volt semmi. :D

Az most valami nukleáris bizz-bazz volt vajon? ;) Esetleg tér-idő kvantumteleportáthelyező a pokolba? :D Komoly dolgokra lehet képes ha annyi halottat jósoltak. Az a Szabadságszobor büntetett rendesen. :D Azért a régi-új szereplőnek örültem :o Bár az a kis "betegsége" is felvett pár dolgot :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az most valami nukleáris bizz-bazz volt vajon? ;) Esetleg tér-idő kvantumteleportáthelyező a pokolba? :D
Lehet hogy nukle volt de én azt is kinézem belőlük hogy valami más. Bármi is volt szerencsére nem ismétlődött meg Boston hogy kiderüljön. :D

 

Azért a régi-új szereplőnek örültem :D Bár az a kis "betegsége" is felvett pár dolgot :D
Jó hogy újra előkerült. Akár azt is megírhatnák hogy megpróbálja magát kikúrálni. Nem hiszem hogy belenyugszik a dologba.

 

Az is érdekes lesz hogy Walékkal hogy alakul a helyzet.

Spoiler:

Gondolom a kórházból értesíteni fogják a másik Wal feleségét és Petit akik bemennek az öreghez. Klassz kis jelenet lehetne belőle. Nem tudom hogy reagálna a nőci ha találkozna azzal aki elvitte a fiát.

 

A szobor amúgy tényleg nagyon ütős volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Spoiler:

No igen, lenne szegény Walternak elég kimagyaráznivalója.

De vajon Charliet milyen pókok támadhatták meg, és hol? ;) Elején még azt hittem, hogy ők is utazgatnak más világba. De aztán a Titkárnál kiderült, hogy nekik ez új, hogy személyek mászkálnak egyik világból a másikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

 

De vajon Charliet milyen pókok támadhatták meg, és hol? ;) Elején még azt hittem, hogy ők is utazgatnak más világba. De aztán a Titkárnál kiderült, hogy nekik ez új, hogy személyek mászkálnak egyik világból a másikba.

 

 

Azok szerintem egy átjárón keresztül kerülhettek oda hozzájuk legalábbis a rész elején elhangzottakból valami olyasmi derül ki.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost - frenkie, Sky

 

 

A bomba indukálhat mélyebb változásokat is:

 

Bár félek, hogy a LOST készítői belezavarodnak, de elvileg a párhuzamos idősíkok esetében a robbanás környékén történt változások a pillangóeffektus révén szerteágazó változásokat is indukálhatnak. Pl.: Ben lelép a szigetről, és megment valakit, aki befolyásolja Sawyert, hogy zsaru legyen. És így tovább.

 

Nem biztos, hogy a bomba okozta az ALT-ot, mert akkor kicsi Bent meg kellett volna lőnie Sayidnak.

 

 

Igen de attól az időtől van egy másik valóság. Arra is gondoltam, hogy a robbanással egyidőben időugrás is lett, mivel Jack-ék 2007-be ugrottak. Van még egy gáz. Claire azt mondta, hogy nem egyedül vészelte át a 3 évet, hanem a barátjával, aki ugye a füstLocke. Na de a füst csak 2007-ben vette fel Locke alakját, és nem 2004-ben. Talán az a magyarázat, hogy Jack és Claire apja volt elötte a füst. Félek, hogy bele fognak gabalyodni. A dimenziók között azért van átjárás, mert ugye Desmondnak emlékképe van arról, hogy Charlie fuldoklik, és a többieknek is bevillant a sziget emléke. Valahogy össze kelll hozniuk. Különben arra gyanakszom, hohy az egész az Isten és a Sátán harcáról szól.Jacob tulajdonképpen Jézus , a füst meg Lucifer.Sayid meg eladta a lelkét az ördögnek.

Elég sok minden kiderült már, csak arra vagyok kiváncsi, hogy miért raboltak gyerekeket Benék, és Juliet milyenfajta kisérleteket végzett? Ja igen és, hogy a terhes nők miért hallnak meg? Na és kinek a parancsára írtották ki a Dharma embereit? Hogy jön az egészbe Charles Widmore?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, Lost:

 

Spoiler:

A gyerekeket azért rabolták el, mert jók voltak, és a templomban megóvhatják őket a Füsttől. Waltot azért rabolták el, mert különleges volt. A terhes nőket meg azért, hogy rájöjjenek: mi okozza a problémát a szüléssel kapcsolatban.

 

Juliet kísérlete is erről szólt: megakadályozni ,hogy a terhes nők meghaljanak szülés közben. Az egész pedig vélhetően az incidens miatt van, ami előtt még lazán megszületett a kis Ethan, utána már gondok voltak, úgyhogy valószínűleg az incidens és a bombarobbantás tette be a kaput.

 

A Dharma embereit valószínűleg Jacob irtatta ki, hiszen Richard az ő parancsait követte, Widmore pedig az akkori vezető volt, akinek azonban volt egy nem megengedett kapcsolata a külvilágban, ezért száműzték őt Ben és a többiek. Viszont neki kell a sziget, és mindent megtesz, hogy meg is szerezze - végleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST

 

 

Igen de attól az időtől van egy másik valóság. Arra is gondoltam, hogy a robbanással egyidőben időugrás is lett, mivel Jack-ék 2007-be ugrottak. Van még egy gáz. Claire azt mondta, hogy nem egyedül vészelte át a 3 évet, hanem a barátjával, aki ugye a füstLocke. Na de a füst csak 2007-ben vette fel Locke alakját, és nem 2004-ben. Talán az a magyarázat, hogy Jack és Claire apja volt elötte a füst. Félek, hogy bele fognak gabalyodni.

 

 

 

Épp ez az, ha a bomba hozta volna létre az ALT-ot, az azt jelentené, hogy 1977-ig van 1 idősík, a második pedig csak ekkor válik ketté. Érthetőbben: 1977-ig megtörténik minden időrendben, majd felrobban a bomba, mely által megváltozik a jövő, tehát létrejön az új idősík... de ha így történt volna, Jack-ék nem tudtak volna visszaugrani 2007-be a robbanás pillanatában, hiszen akkor abba a 2007-be ugrottak volna, ahol nem zuhan le az O-815 és elsüllyedt a sziget. Azt tudjuk, hogy valamitől létrejött egy új idővonal, melynek nem biztos, hogy köze van az időutazáshoz, viszont biztosan köze van a másik idősíkhoz. Remélem követhető voltam. ;)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST, Alt-témához...

 

 

Engem ez az egész alternatív idősík dolog több helyen is sántít. Elméletileg a Sziget megsemmisült 1977-ben, ezért innentől fogva megváltozhatott a túlélők élete. Mert a MIB elmesélte Sawyernek a barlangoknál, hogy egyszer az életében meglátogatta ő Jacobot, és úgy manipulálta őt, (gondolom azzal a különleges érintésével) hogy olyan döntések sorozatát hozzá meg, amelyekkel végül a Szigeten köt majd ki. Ezért itt még érthető is lenne, ha Sawyerből végül nem egy csaló lesz, hanem mondjuk egy rendőr. Viszont... Mi a francot keres Charles Widmore és Eloise Hawking az alternatívban? Ha az elméletet vesszük, akkor nekik ott kellett volna meghalniuk a Szigeten. Jah, és van az is, hogy... (Ez már a 12.-dik rész, Frenkie, csak akkor olvasd el, ha már láttad!)

 

 

 

A Dr. Linus című részben Roger Linus egy betegeskedő, megviselt vénember, pont amilyennek lennie kell, viszont Pierre Chang pedig ugyanolyan fiatalos, mint amilyen 1977-ben volt.

 

 

 

Ráadásul... Ha az életük csak a bomba felrobbanása után változhatott meg, akkor nem értem, hogy Roger Linus miért lépett le előbb a Szigetről? Aztán... Ha az Oceanic 815-ös járata nem zuhan le erre a Szigetre, akkor nincsenek azok sem, akik megsemmisíthették a Szigetet, tehát ez az egész alternatív idősík egész egyszerűen nem létezhet. Több ez, mint egy lehetséges alternatív jövő. Ráadásul úgy, hogy egyre több minden tapasztalnak meg az eredeti idősíkról.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hála az égnek peszifikékkel már nem kell többet foglalkoznom. A tizediken vagy tucatszor be tudtam volna aludni de ez biztos nem jelentkezett volna ha a maradék kilenc rész alatt kialakult volna bennem valamiféle szimpátiaszerűség a soribeli mörínek irányában de ez a tízrészes háborús szappanopera még ezt se volt képes nálam elérni. Asszem aki az egészet kihagyja egyáltalán nem veszít semmit se. Majd megnézem valamikor a BoB-ot. Arról csak jókat olvastam és az a kevés is bejött belőle amit eddig láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem a The Pacific - A Hős Alakulatról... (Egyébként miért kellett a magyar szinkronban felolvasniuk az eredeti címet? Kicsit érdekesen hangzott: "Dö Peszifik" :D)

 

Nekem egy barátom ajánlotta ezt a sorozatot, mert sok-sok pozitív dolgot mondott róla, és úgy gondoltam, hogy egy próbát igazán megér. :lol: Hát, kezdjük a színészekkel... Lehet, hogy velem van a baj, de én rendkívül jellegtelen arcoknak találtam őket, alig tudtam őket megjegyezni. A legelső részekben ily módon alig tudtam követni, hogy ki kicsoda. De mentségükre szolgáljon, hogy olyan színészeket kerestek, akik megszólalásig hasonlítanak azokra a katonákra. :P Mire végre sikerült hozzászoknom az egyik főhős arcához, méghozzá Robert Leckiéhez, addigra már néhány résszel később haza is hajózott. Aztán a sorozat középpontjába került Eugene Sledge. Nekem egyáltalán nem volt szimpatikus. Eleinte egy ilyen kis nyámnyila anyámasszonykatonája volt. Nagy nehezen sikerült azonosulnom a karakterével, erre nem kezd el ő is olyan undorítóan viselkedni, mint az a patkányképű bajtársa, Shelton az "Irtsuk ki a japcsikat, elvégre ezért jöttünk ide" mentalitásával. Nekem John Basilone karaktere jött be a legjobban. Egyszer unatkoztam, aztán utánanéztem a Wikipédián, hogy mi történt azokkal a katonákkal, akik ennek a sorozatnak a főhősei, aztán Basilone esetében összefutottam egy enyhe "spoilerrel." :D Egyébként nem semmi bátorság kell ahhoz, hogy valaki, aki megjárta a poklok poklát hazatér, leélhetné békében az életét, de ehelyett visszamegy a frontra. Jó sorozat volt ez, a legnagyobb hibája az volt, hogy a túlságosan jelentéktelen karakterek miatt sokkal kevésbé volt élvezhető. De nem szeretek egy sorozatot sem félbehagyni, amit elkezdtem, úgyhogy még majd megnézem a tizedik részt is, bár bevallom nem túlzottan érdekel már. A háborús filmek közül még mindig a Ryan Közlegény Megmentése tetszett a legjobban, és továbbra is az fog vezetni nálam. :D De nem tekintek úgy A Hős Alakulatra, mintha időpocsékolás lett volna megnézni... Legalább ennyivel is többet tudok a történelemről. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na utolértelek titeket a Lost-ban. Megvolt a 6x15 is. Tényleg már csak 2 rész van? Mert vasárnap finálé. De várom már. Arra gondoltam, hogy hét közepe táján mikor megnéztük, az utolsó elötti részt, akkor mindenki írhatna egy kérdéslistát, hogy mire vár magyarázatot.

 

Donát Lost:

 

Spoiler:

Ez mind ok, de ez következtetés(ami persze logikus). A sorozatban nem hangzik el. Annyit mondanak ,hogy a gyerekeknek jobb ott ahol vitték őket. Gondolom azt szeretnék, hogy ne rontsa meg őket a felnöttek világa. Ez kiderült most, hogy bemutatták Jacob és a füst előéletét(Még tegnap láttam, a beírásodat meg ma olvastam). De pár felnőttet is elvittek. Viszont Jack-et miért nem vitték el, hisz ő aztán tényleg jó ember volt. Mi alapján döntötték el, ki a jó és ki nem?.

Különben köszi a választ.

 

Akkor az Altról. Remélem meg fogják magyarázni, mert ugye a főhöseink kivételével, mindenkinek meg kellett halnia a szigeten, mert elsüllyedt. Úgy tűnik, hogy az esemény olyan volt ami nem csak attól hozott létre egy új idősíkot, mikor megtörtént hanem az elötte lévő történéseket is befolyásolta. Ahogy Kiskósa megfogalmazta, Roger Linusnak semmi oka nem volt lelépni a szigetről az esemény elött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.