Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Lost rajongást sohasem lehet túllihegni. :P

+1

 

AZt hiszem lehetne még folytatni a vitatkozást, hogy mégis miért sikeresebbek és tartottak tovább a már említett sorozatok, de azt hiszem inkább hagyjuk abba, mindenki szépen elmondta a véleményét a Chuckról és kész. Csak az lepett meg, hogy úgy véded Dzséjt, mintha nem is tudom mit mondtam volna rá. :) Én most a 4. évad felénél abbahagytam, mert jelenleg nincs rá időm, de amint vége pörgetem. (és igen, várom) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És pont ez a jó a Chuckban, szembe megy a módival, ami végtelenül unalmas már.

 

Teljesen egyetértek! Engem ez fogott meg benne. Itt nem húzzák értelmetlenül a dolgokat, hanem ésszerű időn belül megtörténnek. És ez jó. Szerintem a harmadik évad volt a legjobb. De ugye ki mit vár a sorozattól. Ráadásul itt tényleg van karakterfejlődés, főleg Chuck -nál és Morgan -nél. De a többiek is jók, Ellie Awesome na meg a két flúgosról nem beszélve. :D De lehetne még folytatni a sort. Én örülök, hogy nem egy helyben topog a sorozat évekig. Ilyen szempontból borzalmas volt a Moonlighting, amiben Bruce Willis és Cybill Sephard évekig kerülgette egymást, de a végén már annyira kínos volt az egész, hogy az valami hihetetlen! Szóval jó ez így. :)

 

A Lost nekem egyszer nézős volt, bár elismerem az erényeit, azért rajongónak nem mondanám magam (sőt). Az első évadot asszem nem is igazán láttam. :) De megmondom őszintén, nem is igazán emlékszem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az lepett meg, hogy úgy véded Dzséjt, mintha nem is tudom mit mondtam volna rá. :)

Lehet vehemens voltam, ez egy ilyen nap, vagyis napok. :)

 

Teljesen egyetértek! Engem ez fogott meg benne. Itt nem húzzák értelmetlenül a dolgokat, hanem ésszerű időn belül megtörténnek. És ez jó. Szerintem a harmadik évad volt a legjobb. De ugye ki mit vár a sorozattól. Ráadásul itt tényleg van karakterfejlődés, főleg Chuck -nál és Morgan -nél. De a többiek is jók, Ellie Awesome na meg a két flúgosról nem beszélve. :D De lehetne még folytatni a sort. Én örülök, hogy nem egy helyben topog a sorozat évekig. Ilyen szempontból borzalmas volt a Moonlighting, amiben Bruce Willis és Cybill Sephard évekig kerülgette egymást, de a végén már annyira kínos volt az egész, hogy az valami hihetetlen! Szóval jó ez így. :)

Dettó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Camelot

Huhh, nem hiába vártam erre a sorozatra. Ez már most lemossa a Spartacust a pályáról, annyira nagyon jó.

Látok benne elég nagy potenciált, és ha kiteljesedik, kő kövön nem marad. Morgana és Guinevere pedig már most szemkápráztató, Arthur pedig van hova fejlődjön. Ez brutál kis sorozat lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért olyat első rész után ne mondjunk már, hogy lemossa. :lol: Messze van még tőle ahhoz. Volt két kardszúrás meg kb ugyanennyi b*szás. :D

De persze nem ez a lényeg. ;) Legyen jó kis kavarás, szuper karakterek, drámázás és akkor majd visszatérhetünk erre a lemosásra :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bele kéne már néznem a Chuckba ha ennyire lehet rajta veszekedni. :D

Megéri! Nagyon poénos. :D

 

Chuck 4x01

 

 

Á micsoda sztárparádé van itt? :D Egyékbnt megint k*rva jól folytatták! Az áruház újjáépítése se lett sablonos, Chuck új élete és a sztori is jónak ígérkezik. Ráadásul imádom Linda Hamiltont csak úgy, mint Dolph Lundgrent. :D Na jó, azért nem úgy. :P:D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért olyat első rész után ne mondjunk már, hogy lemossa. :lol:

Nálam már lemosta. Spartacus utolsó része elég lagymatag volt így a Camelot után, cancelt kap a sori.

Túl sok benne a felesleges erőszak és a pucér néni. Csak hatásvadászok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, ha szereted a poénos, karakterekre építő, csavaros sztorijú sorozatokat, akkor hajrá :D

 

Ody

 

Dolph Lundgren belépésekor néztem egy nagyot :D Ez is tetszik ebben a sorozatban, hogy nem semmi színészeket szereznek meg. Mint mikor Steve Austin megjelent Hugo Panzerkén a repülőn, ahová Chuckot küldték. Ráadásul az Expendables-ből még az évad folyamán felbukkan Eric Roberts is. Lehet valaki Exp. rajongó a stábból (meg ziher, hogy az írók között van egy magyar, vagy valaki, aki kedveli kis hazánkat). Linda Hamiltonnal meg később elsütnek egy hatalmas poént. :lol: És még Volkoffot nem is láttad, rá sem kis embert találtak :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, ha szereted a poénos, karakterekre építő, csavaros sztorijú sorozatokat, akkor hajrá :D

 

Ody

 

Dolph Lundgren belépésekor néztem egy nagyot :D Ez is tetszik ebben a sorozatban, hogy nem semmi színészeket szereznek meg. Mint mikor Steve Austin megjelent Hugo Panzerkén a repülőn, ahová Chuckot küldték. Ráadásul az Expendables-ből még az évad folyamán felbukkan Eric Roberts is. Lehet valaki Exp. rajongó a stábból (meg ziher, hogy az írók között van egy magyar, vagy valaki, aki kedveli kis hazánkat). Linda Hamiltonnal meg később elsütnek egy hatalmas poént. :lol: És még Volkoffot nem is láttad, rá sem kis embert találtak :)

 

 

Benne volt egy Alien színész is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam már lemosta. Spartacus utolsó része elég lagymatag volt így a Camelot után, cancelt kap a sori.

Túl sok benne a felesleges erőszak és a pucér néni. Csak hatásvadászok.

 

 

Nincs a Spartában semmi felesleges erőszak. A gladiátorok öltek, nem ruhát vasaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gladiátorok öltek, nem ruhát vasaltak.

Nem biztos, hogy öltek. Legalábbis ezek a harcok nem élet-halálra mentek. Az újabb kutatások szerint. Szóval lehet, hogy erősen el van túlozva az egész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs a Spartában semmi felesleges erőszak. A gladiátorok öltek, nem ruhát vasaltak.

Hát ez az :D Jelenlegi és elfogadott ismereteink szerint bezony kaszaboltak. És ennek bemutatása esetleg túlzó lehet, de nem hatásvadász, főleg egy róluk szóló filmben, sorozatban :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem t'om, a szilikonos cicit és a 20 hektoliter vér/kopf pillanatokat azért lehet kicsit hatásvadásznak nevezni, legalább az elején, amikor még a készítők is csak azt tudták, hogy cicit és vért akarnak bele :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az :D Jelenlegi és elfogadott ismereteink szerint bezony kaszaboltak. És ennek bemutatása esetleg túlzó lehet, de nem hatásvadász, főleg egy róluk szóló filmben, sorozatban :)

Én lennék megsértve ha egy gladiátorokról szóló sorozatban nem kaszabolnának. Még az erotika is belefér néha, hisz tudjuk milyen korról van szó. De amikor a történetet kanyarítják a szexjelenetekhez, amik nélkül elképzelhetetlen egy rész, az már túlzás.

Engem ami nagyon zavar az a zene. Miért van az hogy az összes x-sok éve játszódó filmnél/sorozatnál muszáj folyton azt a szenvedős macskanyávogást betenni? Ez annyira tipikus és túlhasznált, és sokszor elrontja telibe a hangulatot.

 

Meg nyilván el van túlozva nem kicsit az intrika és a dráma is, de na, én biztos nem nézném ha arról szólna a sorozat hogy milyen drága volt akkoriban a kenyér, csak azért mert az lenne reális. Így jó ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy öltek. Legalábbis ezek a harcok nem élet-halálra mentek. Az újabb kutatások szerint. Szóval lehet, hogy erősen el van túlozva az egész. :)

 

Csakhogy az emberíség 90 %-a azt hiszi hogy igen. Ezt tanították nekik az iskolában. Én nagyon élveztem minden percét amikor nyírták ki egymást. Ettől a sorozattól nem is vártam mást. Persze nem csak erről szól az egész meg a nőkről.

Nekem inkább arról, hogy milyen aljas tud lenni az egyik ember a másikkal, és mit tud vele tenni? Pl azt, hogy semmi jogod nincs csak meghalni az uradért, nem mehetsz sehova, szolgálnod kell egész életedben. Nekem ez elviselhetetlen tudat. és ezért örültem mikor Spaerta a végén minden úrnak átvágta a nyakát. Mindnek. Ez a lényeg. El nem tudom képzelni hogy lehettett rabszolgaként élni, ez a sorozat valamennyire ráávilágított. Az ókoriak voltak az ősnácik. Embertársukat rabságban tartották, ők meg dőzsöltek. Ezt nem lehet büntetlenül tenni. Nekem ezt mutatta meg a sorozat.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem t'om, a szilikonos cicit és a 20 hektoliter vér/kopf pillanatokat azért lehet kicsit hatásvadásznak nevezni, legalább az elején, amikor még a készítők is csak azt tudták, hogy cicit és vért akarnak bele :)

Való tény, hogy a túlzást és a hatásvadászatot könnyű összekeverni. De ebben a sorozatban szó sincs az utóbbiról, hiszen tudtuk, hogy milyen képi tartalmakkal, megjelenítési formákkal fog berobbanni...na jó, megjelenni. :) Egy alapvetően gladiátoros műben "alapkövetelmény" a harc (öldöklés), az ennek folyamán keletkező vér ( ezt elismerem az elején eltúlozták mennyiségileg) illetve mint az ókori világ hiteles megjelenítéséhez szükséges nyelvezet és nyilvános paráznaság. Voltak amúgy is ennél sokkal durvább korszakok, pl a középkorban amikor pl Franciaországban egyenesen az utcára öntötték ki a sz*rt. ha nagyon elszaporodtak a patkányok, akkor meg odébb költözött a város és egy jó darabig kezdődött előröl minden.

De hogy pl mondjak mást is, én és szerintem sokan mások is, akik valamennyire érdekel az ókor és a gladiátorküzdelmek kultusza, örömmel fogadták pl mikor az utolsó részben a máglyánál küzdöttek a gladiátorok. Ugye, először a halott méltóságok sírja fölött rendeztek ilyen viadalokat, tisztelet jeleként, majd csak ezután építetek direkte arénákat. Aztán ott volt az a bizonyos fakard ami már a Gladiátor filmben is feltűnt és a szabadságot elnyert gladiátor kaphatta meg. :) Ezek ugyan piciny jelek arra, hogy van ám valóságalapja az egésznek még ha más szegmensben bezony el vannak túlozva a dolgok. Koponyakettévágás egyetlen suhintással, mikor a ugye jóval súlyosabb karddal a hóhér alaposan megszenvedett Hunyadi László kobakjának lemetszésével, vagy éppen a kivégzési módszer az utolsó részben ami csak kimondottan arra érdemes harcosok privilégiuma volt és nem rabszolgáké. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Castle rész... húha! Az eddigi legizgalmasabb epizód volt a sorozatban.

 

Bár tudom, hogy nem ölhetik meg Castle-t és Beckettet, de ez a rész kétszer is elhitette velem, hogy végük. Egyszer az elején, egyszer a végén. És mekkora volt, mikor Castle az utolsó másodpercben, minden mindegy alapon kirántotta az összes drótot. Hogy örültek aztán, mondjuk meg tudom érteni.

Amin viszont kezdek kiakadni, az amit művelnek velük. Így a halál küszöbén azért csak kinyöghette volna már az egyik, hogy odavan a másikért. Megint a Chuckkal jövök, de ott egy hasonló helyzetet briliánsan oldottak meg ezen a téren. És valahogy nem hiszem el, hogy így, kétszer is a halál küszöbén Castle végül csak annyit tud mondani, hogy haza akar menni. Ne máááár... Josh meg húzzon már el valahová! Ilyet még nem pipáltam, hogy egy ennyire felesleges szereplőt ennyire erőltetnek, pedig végignéztem öt évadnyi Stargate Atlantist, és abban három fölösleg is volt, de még azok sem voltak így erőltetve :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, ha szereted a poénos, karakterekre építő, csavaros sztorijú sorozatokat, akkor hajrá :D

Hmm... ha már annyira ajnározzátok, talántán próbát teszek vele, de persze nem most, mert ha bejön, nem bírom abbahagyni, míg a végére nem érek, és sajnos ennyi időm most nincs :) Majd a nyáron :D Úgyis csak kb. két sorit nézek össz-vissz.

 

Ez a Castle rész... húha! Az eddigi legizgalmasabb epizód volt a sorozatban.

Azt hiszem, most q*vulok el, és megnézem angol felirattal. Remélem, nem túl nehéz angolul. BSG-nél is a végén az utolsó részeket angol felirattal néztem, és nagyjából értettem őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... ha már annyira ajnározzátok, talántán próbát teszek vele, de persze nem most, mert ha bejön, nem bírom abbahagyni, míg a végére nem érek, és sajnos ennyi időm most nincs :) Majd a nyáron :D Úgyis csak kb. két sorit nézek össz-vissz.

Mivel a Castle tetszik, szerintem ez is fog. Jellegét tekintve ugyanolyan, csak kicsit összefüggőbb a sztori (na nem mindig), haladnak is valamerre és mivel részben komédia/paródia, elvontabb tud lenni (nem ebből a sorozatból ismerjük meg a valódi CIA-t :)).

 

Azt hiszem, most q*vulok el, és megnézem angol felirattal. Remélem, nem túl nehéz angolul. BSG-nél is a végén az utolsó részeket angol felirattal néztem, és nagyjából értettem őket.

Nem nehéz. Én már a második évad felétől így nézem - sőt, speciel ezt a részt felirat nélkül néztem, mert még nem volt hozzá angol sem - és a nagyját megértem. Egyedül Esposito és Montgomery lehet elsőre nehéz, mert elég sok szlenget használnak. Főleg Esposito.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eme számok miről híresek: 4815162342? Az e heti Chuckban egy kártyán volt, amit megörökölt valaki. Szerintetek jól járt? :D

 

Ellie egy szörnyet teremtett Sarah-val. A csaj végül hogy belelkesült az esküvőjén. :lol: Szegény Chuck, a gatyája is rámegy a házas életre.

Viszont ő is teremtett egy szörnyet, szerintem Volkoff leánya nagyon-nagy gondokat fog okozni, és nem csak azzal, hogy szabadlábra helyezi az apját. (Aki nyilván ezután kifejezi majd a Bartowski család iránti rajongását.)

Két baj volt a résszel. Az egyik a Jefster, hiába, őket utálom. A másik, hogy Casey alig szerepelt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.