Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na jó, de McClane sosem ér rá, mindig rohan, Bauernek meg van 24 órája. Plusz McClane azzal az előnnyel indul, hogy általában a rossz fiúk egy légtérben tartózkodnak vele. :D

Amúgy azt nem írnám McClane számlájára, hogy tíz liter vérből nyolc a sajátja, mert ez inkább a bénaság fokmérője. Bááár... McClane állja a golyókat, Bauer kikerüli őket. :lol: Amúgy ahol én járok (1x11), ott azért már több hulla van. A kihallgatási módszere meg igencsak egyedi. Előbb megöli a kihallgatásra vitt vagy fogott személyt, aztán megpróbál megtudni tőle valamit. :lol: És a poén, hogy működik a módszer, eddig minden hullától megtudott valamit. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejjj, de jó látni ezt... :D Az első évad pedig igen csak light-os még :D

Na igen, a következő évadok jobbak :D

Egyébiránt több hivatkozást olvastam filmes cikkekben Jack Bauerre, mint McClane-re :D

 

De jó ez a kép :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt több hivatkozást olvastam filmes cikkekben Jack Bauerre, mint McClane-re :D

Hát, van köztük némi rokoni vonás. Jack Bauer nyugodtan lehetne a huszonegyedik századi John McClane. Van egy halom rossz fiú, akiknek beleköpik a levesébe, van nagyjából egy napja arra, hogy megoldja az ügyet (=megölje mindet), különben abba jóvátehetetlenül többen is belehalnak (vagy már bele is haltak), ráadásul

 

ebbe a családját és/vagy a múltját is lazán belekeverik. Ami persze olyan, mint C4-et égő csillagszóró mellé tenni: robbanásveszélyes.

 

Csak Jack már nem analóg, mint McClane, bár a Die Hard 4-ben láthattuk, hogyan üzemel McClane a digitális világban. :)

 

Ez a kép tényleg marha jó. :clap: Megnéznék ezzel a két madárral egy crossover filmet. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jupiter p*csére Spartáék jó nagy irtást fognak rendezni. :D

 

 

Ez a kép tényleg marha jó. :clap:

Köszi! :)

A McClane-Bauer vitátok nélkül nem jött volna létre. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéznék ezzel a két madárral egy crossover filmet. :lol:

Mit ne mondjak, én is megnéznék egy ilyet :D

És persze a 24-ben szerepel az egyik legjobb filmes elnök :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 1x12 Aztak*rva! Durvul a helyzet, szaporodik az ólom mérgezettek száma. :) Van egy olyan gyanúm, hogy Bauer lassan átkapcsol Megsemmisítőbe.

 

Tartok attól, hogy a neje golyót kap. Akkor viszont itt elszabadul a pokol.

Másik, ezt az Alberta Greent nem akarja valaki lelökni a lépcsőn? Eleve irritáló feje van, de hogy mellette még egy aktatologató seggfej is, az már roppant idegesítő.

 

Az operatőröket viszont kirúgdosnám. Ebben az epizódban egy komplett kameraszekrényt toltak be a képernyőre,

mikor Alberta kihallgatja Tony-t.

Vettem én már észre ott pár bakit sorozatokban, de ilyet még sosem. Itt meg már másodszor. Pedig komolyan, nem keresem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Neked is kell csillagozni!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jupiter p*csére Spartáék jó nagy irtást fognak rendezni. :D

Hm, egy lábszár, négy és fél kiló. Maradhat? :D

 

Ashur ( Nick E. Tarabay) nagyon kedveskedik a rajongóknak, csak úgy dobálja fel a pofakönyv oldalára a forgatási fotókat :D Khm, a kék vászon aránya most se nagyon változott, de bízok a fiúkban, hogy igen látványos tájképeket is fogunk látni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, egy lábszár, négy és fél kiló. Maradhat? :D

Cut them all! :D

 

 

Ashur ( Nick E. Tarabay) nagyon kedveskedik a rajongóknak, csak úgy dobálja fel a pofakönyv oldalára a forgatási fotókat :D Khm, a kék vászon aránya most se nagyon változott, de bízok a fiúkban, hogy igen látványos tájképeket is fogunk látni :D

A sminkes csajszin behaltam. :D

Klassz lenne ha mutatós valódi helyekre is elvetődnének Spartáék. Ne csak a mű legyen már lépten-nyomon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vettem én már észre ott pár bakit sorozatokban, de ilyet még sosem. Itt meg már másodszor. Pedig komolyan, nem keresem. :)

Én még ezeket sem vettem észre :oops: Egyszerűen képtelen vagyok az ilyesmiket meglátni, de annyi baj legyen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre villogott valamit ez a Bauer gyerek az 1x11-ben :D Talán még be is piszkolódott, ne adj Isten hámsérülés került az öklére. :D Eddig Teri tökösebbnek tűnik a férjeuránál :D

 

 

Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjj. Ne legyél már kishitű. Ha Baur kihallgatna remegnél a félelemtől. Hol van ehhez az a szerencsétlen Mclane? Nulla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kihallgatna egy képzeletbeli karakter???? :D Na azt megnézném. :P

 

Csakhogy reméljük ugye hogy az arabokat(tetves tálibok) így hallgatják ki a valóságban is.Persze ez csak remény. Azaz könyörület nélkül.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj Frenkie, ennyire ne vonj le egy filmből ilyen messzemenő következtetést. Egyébként is egy gulagon kifejlesztett módszerről volt szó, másrészről az élet sokkal durvább. ;)

 

 

Ez nem film. Remélhetőleg a valóság. Terroristáknál nincs könyörület, hogy megvédjük a békés dolgozó népet. Ha nem ugat akkor darabolás. Ugye nem kell mondanom ez mit jelent?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Túl komolyan veszed a 24-et. Ha nem vennéd akkor észre sem vennél semmit mint mi mindannyian. Ne rontsd a renomét. :D

Egy a lényeg. A rosszfiúk nagyon rondák és Jack Bauer a gyógyszer. Akár írtással is.

Dehogy veszem komolyan (nem is lehet, annyi marhaság van benne). Egyszerűen ezek feltűntek. Az elsőben azért, mert Nina egyedül volt, és a bemászkáló operatőrről azt hittem, hogy valaki éppen settenkedik felé, hogy megölje. A második esetben meg egy tök üres kihallgató szobában szerintem rohadt feltűnő egy kameraszekrény. Arról meg azt hittem, hogy a szoba tartozéka, felveszik Jack vallomását, de a következő snittben már nem volt Green mögött. Ehhez nem kell semmit komolyan venni, csak nézni kell az epizódot, aztán ha fogékony vagy a részletekre, feltűnik. Ha eddig nem jött volna le, én elég fogékony vagyok a háttérben zajló események megfigyelésére is, nem csak arra, ami az előtérben a főszereplőkkel történik (ezért szeretem a Star Warsot annyira, mert ott mindig van valami a háttérben, amit érdemes figyelni).

 

Ez nem film. Remélhetőleg a valóság.

Hogyan lehetne valóság, mikor nincs is olyan kormányügynökség, hogy CTU? ;) Az ilyesmivel számos ügynökség foglalkozik, nem egy. A külföldi ügyekben a CIA, belföldön az FBI, katonai esetekben pedig a haditengerészetnél az NCIS, a szárazföldieknél a CIDC, a légierőnél az OSI, a tengerészgyalogságnál a CID. A politikusok védelmét pedig a titkos ügynökség látja el (Secret Service, de ezt nyilvánvaló okokból nem rövidítik :)).

A terroristákat Gitmoban (Guantanamo Bay Naval Base) szállásolják el, az esetek nagy többségében ott is hallgatják ki, megnyugtatásul, nem túl finom módszerekkel, de még mindig nem olyan drasztikusan, hogy külső vagy belső sérüléseket szenvedjenek.

De - és szerintem ez a de tetszeni fog neked Frenkie -, van rá precedens, nem is egy, hogy Jack Bauerféle kihallgatás zajlik le, ám az nem az USA földjén. Ilyenkor általában a CIA gondoskodó ökleire kezeire bízzák a delikvenst, és hamarjában kiviszik egy távoli országban elhelyezett bázisra vagy biztonsági házba. Ezek a helyek általában Közép-Európában (Magyarországon is van ilyen bázis!), a Közel-Keleten és Afrikában vannak. Aki pedig egy ilyen helyre kerül, az garantáltan belehal a vallatásba végül (már csak azért is, hogy később ne tudjon csicseregni az ilyen vallatásokról).

Amit a 24-ben látunk, az nagyon szép a sorozatban, remekül elmenne filmben is, de a valósággal köszönő viszonyban sincs. Mint írtam, eleve nincs olyan, hogy Counter Terrorist Unit, az meg pláne poén, hogy egy részlegvezető aktív terepmunkát végez (arról meg jótékonyan feledkezzünk meg, hogy Bauer a temperamentumával sosem lehetne ilyen pozícióban). Jack kihallgatási módszere meg azért röhej, mert mindenkit megöl, akit kihallgat. Eddig csak azért tudott előre haladni, mert szerencséje volt, a hulláknál mindig talált valamit (ha mást nem, hát egy ujjat :)).

 

Például mikor megölte Cofell-t dühében, csak azért nem rekedt meg, mert felbukkant Carroll. De ha akkor nem jelenik meg, vagy Bauer elmegy onnan, mielőtt Carroll odaér (hiszen késett), akkor kész, a családja halott, ő pedig a közelükbe sem jutott volna.

 

Az egyéb módszereiről nem is beszélve. Már akkor leváltották volna, mikor rálőtt Masonra az első rész első tíz percében.

Szóval szép és jó a 24, de csak sorozatnak. Annak viszont első osztályú!

 

Mi ez a tempó? Én 3-4 nap alatt végeztem ki évadokat. :P:D

Na jó, de gondolom te nem töltesz el 24 órát (de ironikus :)) szolgálatban, ami alatt nincs lehetőséged filmezni/sorozatozni. ;) Különben már én is a második évadot nézném. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de gondolom te nem töltesz el 24 órát (de ironikus :)) szolgálatban, ami alatt nincs lehetőséged filmezni/sorozatozni. ;) Különben már én is a második évadot nézném. :D

Jah... nekem is azért telik hosszabb időbe egy-egy évadot megnézni sorozatokból, mert ugye meló is van :) Nincs nyári szünet :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se szoktam nagyon figyelni a háttérben zajló eseményeket (legalábbis első nézéskor nem), de a Ninásat én is elsőre kiszúrtam, az tényleg szinte ordít. A kihallgatószobás nem rémlik, de már jó pár éve annak, hogy láttam az 1. évadot.

Azokat a bakikat imádom, amikor a kocsik oldalán, ablakin vagy más hasonló felületen tükröződnek az operatőrök. A Knight Rider tömve van ilyen jelenetekkel. Szegény KITT-en olykor az egész stáb visszatükröződik, amit nem lehet nem észre venni. :)

 

Hogyan lehetne valóság, mikor nincs is olyan kormányügynökség, hogy CTU? ;)

A magyarok ezt is megoldották, mivel nálunk már van Terrorelhárítási Központ (TEK) nevű szervezet is. :D

Csak a Jack Bauerek hiányoznak. :lol:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként ennyi erővel azért sem lehetne valóság, mert Bush helyett (mivel 2001-et írunk) Palmer az elnök, vagy mert nincs is olyan afrikai ország, hogy Kamisztán, stb.

 

Köszi, örülök hogy Palmer sorsát elárultad. Így négy résszel az első évad vége előtt még izgultam volna kicsit érte, de örülök, hogy már nem kell ezzel foglalkoznom... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, szerintem félreérted. Sky szerintem szenátort akart írni. A 24-ben Palmer csak szenátor, bár így nem értem az érvelést, hiszen attól még Bush lehet elnök...

 

Dzséjt, ezt most ne olvasd:

 

Sky, csatlakozz ehhez, és talán még izgulni fog egy kicsit Dzséjt Palmerért. Mondd, hogy elszúrtad, és igaz, Palmer csak szenátor, ettől még Bush lehetne elnök.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, örülök hogy Palmer sorsát elárultad. Így négy résszel az első évad vége előtt még izgultam volna kicsit érte, de örülök, hogy már nem kell ezzel foglalkoznom... :roll:

Bocs, szenátort akartam írni. :oops:

Egyébként nem kifogás, de Palmert elnökként kezelik a 24-ben. Tudom, hogy csak elnökjelölt, de én mégis mindig elnökként gondoltam rá, ezért az elírás.

Úgyhogy vedd úgy, hogy nem írtam semmit. ;)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.