Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ne bazz... pedig csak a 3x01-nél járok, de már...

 

Először Donna, aztán megjelenik (majd eltűnik :o) Rose. Oké! Kérem! Tokkal, vonóval!

 

 

Az a 3x01 nem 4x01 valójában? :):P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Követi még valaki House doki kalandjait? Jó volt a heti rész

 

Határozottan jót tett a sorozatnak, hogy itt vannak a régiek is. Taub pedig milyen volt már a végén azzal, hogy ő maga rakta az iratmegsemmisítőbe a labor papírt :D Végre egyszer a sarkára állt House-zal szemben :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan mégis árulja már el komolyan, hogy kicsoda tulajdonképpen maga Doktor?! 5x11

 

 

Vihar előtti csend, szóval csatlakozom a véleményetekhez. Alapvetően nem volt erős epizód, de szerintem kifejezetten szerethető és kellemes rész volt. Van Gogh részhez hasonlóan szintén nem az idegen lény (űrhajó) volt a középpontban, sokkal érdekesebb volt a Doktor ténykedése lakótársként. A focis jelenet király volt, pláne, hogy ha jól tudom Matt Smith labdarúgó szeretett volna lenni, de ezt a tervét egy sajnálatos hátsérülés húzta keresztül.

 

Craig és Sophie karaktere nagyon jó volt, különösen Craig. Nem lenne utolsó dolog esetleg majd egy későbbi részben újra látni őt/őket. Apropó, a Doktor emlékezet átviteli technikája kegyetlen volt (ahogy megfejelte Craig-et :P)

 

Ja... és egy pillanatra újra felbukkantak a régi Doktorok. :) (Ezt mindig nagyon szeretem!!)

 

Szóval ez a rész + a következő trailere az alábbi érzést váltotta ki belőlem:

 

"Kedves néző, ezen a könnyed epizódon lazulj el és élvezd a Doktor kalandját egy kellemes és könnyed szituációban és környezetben, a következő duplarészben úgyis akkora WTF hegyet tolunk az arcodba, hogy magad alá sz*rsz!" :D

 

Köszi DW 5x11... szerettelek! ;)

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor 5x12: OMG, még mindig tátott szájjal ülök...

 

Mi a jó isten történt itt? Most komolyan nem vágom, kicsit utána kell gondolnom, mert ez így nagyon sűrű volt. Szóval a repedéseket az univerzumon a tardis felrobbanása okozza, de még nem tudjuk miért. ÉS ezek a repedések elnyelnek mindent. Ezért a fajok összefognak és megépítik a pandoricát, hogy elkapják a doktort, mert szerintük így meg lehet akadályozni a tartis megsemmisülését. Persze ahogy néztem ez nincs így. Viszont a részt, hogy Amy agyából hozták létre a cuccokat annyira nem értem. Muszáj lesz újranéznem. Mindenesetre állat nagyon, és a sorozathoz híven, ismét az egész világ, illetve világegyetem sorsa forog kockán. Azért sok mindenből kivágta magát a doktor, de most AMy halott, Rory cyberman, Tardis felrobban, ő bezárva és mindenki ellen...hát ide nagy csavar kell, hogy ezt mind helyreállítsa. :D Bakker pedig mennyire kíváncsi voltam h mi lesz a Pandoricában. :D

 

ÉS persze hogy nincs bemutató a köv részből...áááá. Most szerdáig lehet várni az évad végére... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Marha jó ez a Surviving cut. Most néztem meg a Rangerek kiképzését. Hát kőkemény. Te ez a Surviving Cut nem azt jelenti hogy: "A kiképzés túlélése"? Mert eddig a cut szót vágni értelemmel ruháztam fel, de úgy nem értelmes. Még egy kérdés. Miért nem hagyják aludni őket rendesen? Az utolsó próbatételen 48 órája nem aludtak. Azért az nagy marhaság lenne ha a valóságban éles bevetésre 2 napja nem aludt katonákat küldenének. Szerintem, ez felesleges szívatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 5x12

 

Az Amy agya (anélkül hogy spoilereznék a következő részből): végülis amikor a dalekok meg a többiek kitalálták hogy elkapják a Doktort ugy gondolták, hogy valami olyasmit épitenek amire nem gyanakszik a Doktor, de legalábbis nem gondol rögtön arra hogy egy Dalek vagy egy Cyberman csapda kellős közepén van. Ehhez viszont olyan kellett amit nem ők találnak ki, igy a társa gondolatait vették kölcsön a csapda képéhez. Mikor Dr. Song ott járkál mondja hogy látja, hogy Amy házánál valakik leszálltak mert égési nyomok vannak a fűvön. Ott jártak, kiszedtek egy csomó infót és kreáltak az alapján egy csapdát, ami végülis bevált.

 

Egyébként nagyon nem irigyellek titeket, hogy most várnotok kell. Én anno már néztem azonnal a következőt, ahogy véget ért.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem hagyják aludni őket rendesen? Az utolsó próbatételen 48 órája nem aludtak.

Nem követem a sorozatot ezért nem vágom teljesen a a szitut, de bevetés közben simán megtörténhet hogy akár 2 napig megállás nélkül készenlétben kell lenni (pl. a Black Hawk Down-ban látni hogy még a rangerrökkel megtörténhet hogy körbezárják őket). Ilyenkor elég gáz lenne hogyha nem lennének felkészítve a hosszabb ébren maradásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle.

 

Jó volt, de semmi extra megint. A sorozat arra a Doctor részre emlékeztet, amiben naponta kb. 50 centit haladtak előre egy alagútban. :D

Annak ellenére, hogy az egy tök jó rész volt. :D (Amúgy én ezért darálom majd a Castle-t.) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most, hogy befejeztem a Klón Vorsz feliratát, belevágok a Doctor Who- Waters of Mars-ba, és szerintem, egyből ledarálom a két End of Time-ot is.

Holnap írok egy értékelést a Russel T. Davies éráról, illetve a spin off sorozatokról is írok egy kis értékelést, amiket időrendi sorrendben nézek a Dokival együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most, hogy befejeztem a Klón Vorsz feliratát, belevágok a Doctor Who- Waters of Mars-ba, és szerintem, egyből ledarálom a két End of Time-ot is.

Holnap írok egy értékelést a Russel T. Davies éráról, illetve a spin off sorozatokról is írok egy kis értékelést, amiket időrendi sorrendben nézek a Dokival együtt.

 

 

:clap: Nagyon várom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most, hogy befejeztem a Klón Vorsz feliratát, belevágok a Doctor Who- Waters of Mars-ba, és szerintem, egyből ledarálom a két End of Time-ot is.

Holnap írok egy értékelést a Russel T. Davies éráról, illetve a spin off sorozatokról is írok egy kis értékelést, amiket időrendi sorrendben nézek a Dokival együtt.

Az kemény! A Waters of Mars is nagyon jó, szépen felvezeti az utolsó két részt, de szerintem le fog esni az állad az End of Time-on. Én legalábbis besírtam rajta. :D Várjuk az értékelést.

 

Riddick azért te is írhatnál az 512ről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar felirat a legújabb Castle -hez.

Köszi! Sajnos holnapra marad, a mai Chuckkal együtt.

Fringe

 

Jó rész volt, de Fringe-ben még nem igazán láttam rossz részt.

Hmm... akkor most nem is a szokásos síkban járunk... ez is megér egy misét, de ebben a sorozatban még ezt sem venném készpénznek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick azért te is írhatnál az 512ről. :)

 

kudar, már így is küzdök magammal, hogy ne nézzem meg angolul az 5x13-at, de elképzelhető, hogy a vágy, - hogy mielőbb lássam a részt - győzedelmeskedni fog, és nem várom meg a szinkronosat. :(

 

5x12

 

 

Tényleg sok volt a történés. Meglepő volt számomra az egész úgy, ahogy volt. Tardis felrobban? -> (oké erre már volt utalás egy korábbi részben) De hogy pont ez okozza a repedéseket? Arra meg pláne nem számítottam, hogy a repedések miatt kitörlődik a létezésből a teljes univerzum. Durva. Tulajdonképpen mondhatnám azt is, hogy a rész tele volt abszolút váratlan és WTF jelenettel. Sőt, csak ilyenek voltak benne :)

 

Rory feltűnése egyértelmű volt, biztos voltam benne, hogy ilyen könnyen nem írják ki a sorozatból (és ugye Amy megtalálta a gyűrűt már korábban). De az, hogy tulajdonképpen minden, a római katonák, a Pandorica, sőt még maga Rory is, valamint az "Idegen Fajok Szövetsége" - Amy agyából való információk felhasználásával - állított csapdát a Doktornak... nos egészen váratlan és elképesztő húzás volt. Nem győztem kapkodni a fejem. Tardis felrobban + River ott van rajta, és még nem említettem, hogy "Cyberman-Rory?" lelövi Amy-t, huhh... MI VAN ITT?

 

A fej nélküli Cyberman feltűnése állat volt, amikor a sisak kinyílt és a koponya kibuggyant belőle, az sem volt semmi. :P

 

Minden jelenet rettenetesen erős volt, de amit még kiemelnék az Stonehenge-beszéd! Egyszerűen zseniális volt. Nagyon tetszett.

 

 

... nem tudom, hogy kibírom-e szerdáig :( :( :( ... ez már így is kínzás.

 

 

 

-----------------

 

Waters of Mars kiváló rész volt, End of Time 1-2 meg maga volt a gyönyör. kudar, én is besírtam rajta! :D:P :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a heti Supnat!

 

A múltheti résznél jobban bejött. Becky hozta a formáját, mint mindig, de a végén mégiscsak helyesen döntött. A Sam-imádatán szakadtam, ahogy Deanen is az esküvőnél. :lol: Crowley is tiszteletét tette, bár ahogy elnéztem, a Pokolban felejthette a borotváját. :D Jó, hogy kiderült, miért nincsenek mostanában démonok a sorozatban. Ami még jobb lenne, ha Crowley és a démonok segítenének a srácoknak leviatán ügyben. Majd meglátjuk, mit hoznak össze, várom a folytatást. :peace:

 

http://www.youtube.com/watch?v=qndkEXfGEhM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jóll van Riddick ne add fel. Legalább ezt a részt még várjuk meg. :D Nézd meg addig még1x a többi részt, vagy a Pandoricát 6x. :D

 

Persze, valahogy kibírom, ha már megbeszéltük, hogy együtt követjük a szinkronos részeket ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who (2005) 1-4. évad után:

 

 

Már az első résznél megfogott a hangulata, de igazán csak a 3. résznél (Dickens és a szellemek sztorija) szerettem bele igazán. Az effektek minősége egyáltalán nem zavart, mert számomra pont azt bizonyította, hogy nem kellenek életszerű cgi effektek ahhoz, hogy manapság egy jó sorozatot lehessen csinálni. Chris Eccleston-t imádtam dokiként, főleg az északi akcentusát (ahogy mondja, hogy "Fantastic" az volt a kedvencem :D ), sajnáltam, hogy csak 1 évadig volt doki.

Az első évad zárását kicsit összecsapottnak éreztem, de a regenerálódós jelenettel méltó búcsút inthettünk a 9. Doktornak.

David Tennant dokiját nagyon hamar megkedveltem, és a történetek is csak még jobbak lettek. A cyberman-es duplarész volt a kedvencem a második évadból, de a záró epizódok is nagyszerűek lettek, a dalek vs. cyberman párbeszédeken besírtam :D . Rose távozása kellően drámai volt, de én annyira nem sajnáltam, mert kicsit már kezdtem unni a karakterét.

A Runaway bride nem volt rossz, de nem is lett a kedvencem. Donna-t kifejezetten idegesítőnek találtam, egyedül a póknéni, meg a gyilkos mikulások jöttek be :D .

A 3. évad ismét remek részeket hozott, és az új útitárs, Martha Jones hamar a kedvencemmé vált. A Gridlock (New New York-os autópályás epizód) és a Blink (angyalkás epizód) volt innen a kedvencem, de a záró sztori is nagyon bejött, főleg a Mester miatt. Itt volt a legjobb évadzáró az első 4 évad alatt, és nagyon jól fel volt építve.

A Voyage of the Damned a második kedvenc karácsonyi special-om, de sajnáltam, hogy a túlélő csapat 80%-át ki kellett nyírni. A negyedik évadban Donna Noble visszahozatalának eleinte nem igazán örültem, de szerencsére csiszolódott a karaktere, így őt is megszerettem végül. Az Agatha Christie-s rész nagyon tetszett,

a hangulata teljesen olyan volt, mint egy Poirot sztorinak. A Turn Left vol a másik kedvencem, ahol bemutatták, milyen lett volna a világ, ha a Doktor nem találkozik Donna-val. A záróepizódok ismét remekül sikerültek, főleg, mert egy Doctor WhoTorchwood-Sarah Jane Adventures crossover volt. Hariett Jones visszatérésének is örültem, nagyon kedveltem a karakterét, de örültem, hogy a Christmas Invasion-beli tettét(amit én egyébként abszolút megértettem) jóvá tehette a márírhalálával.

A The Next Doctor nálam a no.1 christmas special. Kalandos, fordulatos és poénos (Jackson "szónikus" csavarhúzója :lol: ) sztori, cyberman-ekkel és egy óriás steampunk cybermannel körítve. Kell ennél több? :D A Planet of the Dead, az első húsvéti special is remek volt, repülőbuszostul, Malcolmostul :D .

A Waters of Mars nagyon megrázott, de remekül meg volt írva. Az End of Time-ban az igazat megvallva kicsit csalódtam, az Idő Urak visszatéréstől valahogy többet vártam, de a végkifejlet végül is tetszett. Örültem, hogy Wilfred Mott is útitárssá válhatott, nála jobban senki sem érdemelte meg ezt a tisztséget.

A búcsú nagyon megható volt, főleg a Rose-os rész. Szegény csaj itt még nem is sejti milyen kalandokban lesz majd része azzal a "részeg csövivel" :D .

A 10. Dokival együtt elbúcsúzunk itt a sorozatot feltámasztó Russel T. Davies producertől. Legyen áldott az ő neve, amiért visszahozta, és bevezette a Doktort a 21. századba. Remélem Steven Moffat hasonlóan jó munkát végez majd, bár az általa írt részek után, megszavaznék neki előljáróban is némi bizalmat. :D

 

 

Torchwood 1-3. évad után:

 

Ez a sorozat a Doctor Who "nagytestvére". Komolyabb témákkal foglalkozik, de a középpontban az űrlényekre vadászó Torchwood csapata áll, élükön Jack Harkness kapitánnyal.

Az első két évad elég hasonló, 13, egymáshoz lazán kötődő részből áll, csak a záróepizódok kötődnek szorosan össze.

A csapat szerethető tagokból áll, akiket nagyon megkedveltem, ezért is keserített el Tosh és Owen halála a 2. évad végén.

.

A harmadik évad csupán 5 részből áll, és a szerkezete is eltér az előzőektől, itt ugyanis 5 nap eseményeit mesélik el és minden epizód cliffhangerrel zárul.

A téma itt még sötétebb, mint az eddigiekben, és borzasztó volt azt látni, ahogy a politikai vezetők reagáltak az eseményekre benne.

 

Minden Doctor Who fannak ajánlani tudom, akik nem riadnak vissza egy sötétebb témájú sorozattól.

 

The Sarah Jane Adventures 1-3. évad után:

 

A Torchwooddal ellentétben ez inkább a Doctor Who kistestvére, ami egyértelműen a fiatalabb korosztályt célozta be, de ettől még élvezhető és erősen ajánlott minden Who rajongónak.

A történet központjában Sarah Jane Smith, a 3. és 4. Doktor állandó és a 10. Doktor alkalmi útitársa és a szomszédságában élő gyerekek állnak. A sztorik sok helyen kapcsolódnak a Doctor Who-hoz, de maga a Doki ritkán (

az egész sorozatban összesen kétszer)

jelenik meg. Egy évad 6db 2x27 perces részből áll, (az első egy 1 órás nulladik+ 5db 2x27-esből) úgyhogy gyorsan ledarálható. A történetek általában könnyedebbek, de itt is vannak komolyabb részek (általában a Trickster feltűnései ezek, aki egyébként a legjobb ellenlábas a sorozatban). A gyerekek mind jófejek, Sarah Jane pedig egy igazán szerethető anyafigura, és remek csapatvezető.

A kedvenc részeim eddig a Tricksteresek, a Prisones of the Judoon, és a Revenge of the Slitheen.

 

Melegen ajánlom minden Who fannak, akik még foghatók a könnyedebb hangvételű történetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A heti Fringe is jó volt, nincs itt semmi baj a tempóval. Eddig sem volt más. ;)

 

Nekem alapból tetszik az idővel való játszadozás, bár igaz, ami igaz nehezen követhető. Érdekes volt, hogy csak egy bizonyos terület utazott vissza az időben, míg körülötte spirális alakban időzavarok alakultak ki.

Jó, hogy a Peteres főszál is halad előre, és kiderült, hogy ez az egész "narancssárga" világ (így neveztem el, az intró miatt :D ) csak egy másik idővonal, ami mellett az eredeti "kék" is létezik vele párhuzamosan (mint az alternatív univerzumoknál). Persze logikus, mivel ami egyszer megtörtént, azt nem lehet meg nem történtté tenni. Ezért is alakul ki minden múltba való időutazásnál új idővonal. Legalábbis az én elméletem szerint. Szóval úgy tűnik, tényleg vissza fog jutni valahogy Peter és minden visszaáll idővel a régi kerékvágásba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok és ezek után hova helyezed sorozat ügyileg a TOPlistán a Doktort?

Ja és nézd meg a TW 4. évadját is, mert az még durvább és még sötétebb mint a 3., ami szerintem zseniálisan jó lett, de a negyedik vége mindent visz!! De a téma amit felvet sem semmi.

Amúgy nem fogsz csalódni a Doktor 5. évadban sem, sőt!!! :) Szerintem egészen más, mégis ugyanolyan jó. :) Szerdán írunk Riddick-kel évadkritikát róla, már nagyon várom! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok és ezek után hova helyezed sorozat ügyileg a TOPlistán a Doktort?

Ja és nézd meg a TW 4. évadját is, mert az még durvább és még sötétebb mint a 3., ami szerintem zseniálisan jó lett, de a negyedik vége mindent visz!! De a téma amit felvet sem semmi.

Amúgy nem fogsz csalódni a Doktor 5. évadban sem, sőt!!! :) Szerintem egészen más, mégis ugyanolyan jó. :) Szerdán írunk Riddick-kel évadkritikát róla, már nagyon várom! :D

Nem szeretem rangsorolni az általam nézett sorozatokat, mert nem sok összehasonlítási alapot találok köztük általában, de annyi biztos, hogy nagyon megszerettem a sorit. Folyamatosan töltöm le a '63-as sorozat részeit, úgyhogy ha befejeztem a 6. évadot (meg a Torchwood és a Sarah Jane hátralevő részeit) rögtön belevágok az 1. Doktor kalandjaiba. :)

A Torchwood 4. évadát természetesen megnézem, csak felállítottam egy nézési sorrendet, ami a Who-univerzum időrendjét követi, és abban csak a Doctor 5. évada után jön.

Az értékeléseteket pedig várom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.