Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miért kell annyi sit-com? Miért kell annyi orvosos? Miért kellett régen annyi sci-fi? Miért kell most annyi fantasy? Hülye kérdés. Mert sikeres, azért! :)

De legalább nem mindegyik egy kaptafa, és igenis, vannak kiemelkedőek. Az NCIS-ek a sztori/szereplők mozgatással mindenképpen a többi fölé emelkedik. A Gyilkos elmék egy teljesen más jellegű sorozat, ami szintén kiemelkedik stílusával a többiek közül. Csak azért nem nézem rendszeresen, mert annyira depressziós széria, hogy egy évad után vagy pszichopata, vagy szociopata lennék. :) A Castle és a Bones is tizenkettő egy tucat lenne, ha nem vinnék a hátukon a karakterek (bár a Castle már bukdácsol). Mindegyik feltud valamit mutatni a többihez képest, amivel kiemelkedik. Nem véletlen ezek a legnézettebbek.

A CSI-ok mondjuk szerintem is az egész alja. Egy nem lenne rossz belőle, de hogy mindhárom ugyanarról szól, ugyanazokkal a karaktersablonokkal és ügyekkel, az azért gáz. De talán éppen ezért olyan sikeres, mert nem kell hozzá előismeret, bármelyik széria bármelyik évadának bármelyik része megtekinthető bármikor. Ami sokkal jobb egy fáradtságos nap után, mint mondjuk egy 24 (ami megint csak egy más jellegű nyomozós sorozat), aminél ha kihagysz egy részt, már nem tudod ki merre meddig.

Azért a szitkom az egy műfaj, olyan mint a dráma. Orvososból pedig lényegesen kevesebb van, úgy ezred annyi. :D Sci-fiből meg fantasy-ből még annál is kevesebb.

 

És persze, értem azt hogy a csatornák miért gyártják őket, de hogy az emberek hogy tudnak ötszáz félét nézni.

 

A CSI-okat én nem is mondanám nyomozósnak, legalább is számomra az hogy rejtett kamerás felvételből dns-t vesznek amiből rekonstruálják a 30 évvel ezelőtti gyilkosságot, hát az nem nyomozás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CSI-okat én nem is mondanám nyomozósnak, legalább is számomra az hogy rejtett kamerás felvételből dns-t vesznek amiből rekonstruálják a 30 évvel ezelőtti gyilkosságot, hát az nem nyomozás. :D

Ilyen van benne? BAkker nekem ezt néznem kell... XD :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a szitkom az egy műfaj, olyan mint a dráma. Orvososból pedig lényegesen kevesebb van, úgy ezred annyi. :D Sci-fiből meg fantasy-ből még annál is kevesebb.

A nyomozós sorozat is műfaj, csak általában krimi néven szokták emlegetni. ;) Esetünkben a felsoroltak mindegyike a krimi-akció műfajba sorolandó, hétköznapibb nyelven nyomozós-lövöldözős.

Hát azért most is megrekedne a Duna, ha belevágnánk az összes sci-fit, és szerintem az kórházasokból is építhetnénk egy stabil gátat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jobb szeretem az egyedibb sorozatokat. Oké, hogy valamennyire eltérnek egymástól (még jó), de az alább említett sorozatok epizódjai miről szólnak? Valaki meghal, az okosok meg kinyomozzák. Nyilván sarkítás, de a lényeget fedi. Engem valahogy nem kötnek le az erre a kaptafára készült sorozatok, ugyanarról szól mindegyik, csak eltérő köntösben. Valamilyen szinten a Supernaturalban is nyomoznak (legalábbis a filler részekben), akárcsak a Fringe-ben, de ott nem szokványos módon/eszközökkel teszik ezt, így sokkal fantáziadúsabb és számomra érdekfeszítőbb, mint egy tudományos CSI, Criminal Minds és társaik. Ráadásul az előbbi kettőben vannak évadokon átívelő főszálak, amik vázat adnak az egésznek, még jobban összefűzve a filler részeket. Számomra ez sokkal érdekesebb, mint az 1 rész 1 nyomozás felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NCIS: Los Angeles 2. évad vége. Húha! Nem nagyon szerettem ezt a szériát az elején. Hiányzott Gibbs, DiNozzo, McGee és Ziva, és nehezen barátkoztam meg a Los Angelesi laza ügynökök high-tech csapatával, de csak megszeretették magukat velem. Az első évad felénél már tudták, melyik karakterrel mit akarnak, a színészek is belerázódtak a szerepbe, és ami egy NCIS-nél fontos, összerázódtak. Érezni lehet a baráti hangulatot, a csapatszellemet, ami miatt imádom az NCIS-eket. Vidám, mégis akciódús és fordulatos, és ezt az LA is örökölte. Sőt, ez akciódúsabb, mint testvérsorozata, hiszen a szereplők jóval fiatalabbak (bár idézőjelesen, hiszen a harmincon mindegyikük felül van, de azért mégsem a lassan nagypapa korú Gibbs, vagy a már negyvenes éveit taposó DiNozzo). Ráadásul, ők még a különleges ügynökök közt is különleges ügynökök, létezésük is tagadott, így hajlamosak Jack Baueresen mindenkit likvidálni. A remek karakterek mellé pedig remek történet dukál, a második évad végén konkrétan olyan cliffhangert nyomattak (hozzáteszem, az NCIS 8. évadában úgyszintén), hogy köpni-nyelni nem tudtam.

Az azért durva, hogy a széria hová jutott a JAG-től. Három testvérsorozat, de az egy kaptafára épülő - és emiatt roppant unalmas - CSI-októl eltérően itt mindhárom sorozat homlokegyenest más, de egyben azért az NCIS-ek egyeznek: remekek a karakterek.

 

Nahát, én is nagy NCIS néző vagyok már évek óta, imádom a sorozatot :D Bár én mindig is a TV2-ön néztem ami levan maradva az eredeti sugárzáshoz képest, de annyira megszoktam már a szinkronhangokat hogy angolul meg sem nézném szerintem :)

 

NCIS: LA is már belelendült, az első 2 rész után én azt mondtam hogy maradok a sima NCIS-nél, annyira pocsék volt, nyáron néztem bele ismétlésekbe, mondom hát ez k*rva jó. Azóta ha tudom nézem az NCIS után hétfőnként, csak másnap fél 6kor kelés aztán általában a sima NCIS után már elteszem magam másnapra, töltögetni meg nincs kedvem annyit. Majd nyáron ugyis ismétlik megint :D

 

Ha már nyomozós sorozatok: ami nekem nagyon bejön az a Mentalista (Simon Baker nagyon hatalmas :D), mögötte a Castle áll, amit néha kapok el a Cool-on de az is tetszik így pár rész alapján :) Mondjuk ha a Poirot novellákat is sorozatnak vesszük akkor nálam toronymagasan az vezet Murdoch nyomozóval együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért most is megrekedne a Duna, ha belevágnánk az összes sci-fit, és szerintem az kórházasokból is építhetnénk egy stabil gátat.

Pedig alig van kórházas sorozat, de sci-fi-ből sincs több. A nyomozós sorozatok mennyiségéhez össze se lehet hasonlítani. De ezt winnie is sokszor elmondta a junkie-n.

 

Azért a nyomozós sorozatok mint műfaj azért sokkal behatároltabbak mint egy olyan hogy szitkom, szerintem.

 

Norbi: Egy Agatha Christie regényt 100 mostani nyomozós sorozat se tudja összesen felülmúlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi: Egy Agatha Christie regényt 100 mostani nyomozós sorozat se tudja összesen felülmúlni.

 

Nem hát, egyszerűen zseniális az amit Agatha leművelt a könyveiben. Egyszerűen annyira kibogozhatatlannak tűnik néha hogy ki a gyilkos, aztán a végén tök egyszerűen kiderül, hogy ki volt az :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hát, egyszerűen zseniális az amit Agatha leművelt a könyveiben. Egyszerűen annyira kibogozhatatlannak tűnik néha hogy ki a gyilkos, aztán a végén tök egyszerűen kiderül, hogy ki volt az :D

Akkor nézzétek meg a Doktor Agatha C-s részét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Torchwoodot. Az első két rész finoman szólva is érdekes volt. Egyelőre ugyanaz a helyzet, mint a Doctor Who-va. Kellett nyelnem egy nagyot, hogy tovább menjek a következő részre, bár itt a második résznél és nem olyan nagyot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Torchwoodot. Az első két rész finoman szólva is érdekes volt. Egyelőre ugyanaz a helyzet, mint a Doctor Who-va. Kellett nyelnem egy nagyot, hogy tovább menjek a következő részre, bár itt a második résznél és nem olyan nagyot.

Az a baj ezzel a sorozattal, hogy az első évad jó darabig ilyen nyelésekkel fog telni... :D Az első jó rész nálam az ötödik volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj ezzel a sorozattal, hogy az első évad jó darabig ilyen nyelésekkel fog telni... :D Az első jó rész nálam az ötödik volt.

Na erre is nyelnem kellett egyet. :para: Se baj, hosszú még az éjszaka, sokára lesz reggel hajnali hat. Addig még akár az egész első évadot is letudhatom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erre is nyelnem kellett egyet. :para: Se baj, hosszú még az éjszaka, sokára lesz reggel hajnali hat. Addig még akár az egész első évadot is letudhatom. :)

A TW első évad elég nyögvenyelős ez tény. A második már sokkal sokkal jobb. A 3. 4. pedig szerintem iszonyú jó, ötletes és gyakran sokkoló, szóval érdemes kibírni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harmadik rész is letudva. Ez már egy fokkal jobb, de még mindig olyan semmilyen. Mintha elkezdenének építeni egy klasszikus sci-fi elemekkel kirakott epizódot, aztán rájöttek, hogy ilyet már sokan csináltak, és inkább félbehagyták. A nagy durranás leeresztett kis lufi lett.

Jack meg annyira nem akar Jackként viselkedni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harmadik rész is letudva. Ez már egy fokkal jobb, de még mindig olyan semmilyen. Mintha elkezdenének építeni egy klasszikus sci-fi elemekkel kirakott epizódot, aztán rájöttek, hogy ilyet már sokan csináltak, és inkább félbehagyták. A nagy durranás leeresztett kis lufi lett.

Jack meg annyira nem akar Jackként viselkedni. :(

Képzelheted, hogy én ezzel a sorival kezdtem. Kicsit elképedtem, amikor a Doctor Dances részben annyit akciózott mint a TW egész első évadában. :D Amúgy azt tudni kell a sorozatról, hogy inkább drámának mondanám, akciót ne nagyon várj tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzelheted, hogy én ezzel a sorival kezdtem. Kicsit elképedtem, amikor a Doctor Dances részben annyit akciózott mint a TW egész első évadában. :D Amúgy azt tudni kell a sorozatról, hogy inkább drámának mondanám, akciót ne nagyon várj tőle.

Nem az akciózását, hanem a humorát hiányolom. Már a DW későbbi részeiben sem akciózott annyit, sőt, talán csak az első évadban van több akciójelenete. De a humora végig kitartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az akciózását, hanem a humorát hiányolom. Már a DW későbbi részeiben sem akciózott annyit, sőt, talán csak az első évadban van több akciójelenete. De a humora végig kitartott.

Hát kevesebb a humor, de azért abból is egyre több lesz. De mondom, ez dráma leginkább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kevesebb a humor, de azért abból is egyre több lesz. De mondom, ez dráma leginkább. :)

Attól, hogy dráma, nem kéne egy karaktert kifilézni. Se humortalannak lenni. Ráadásul, ez egyben egy spin-off is egy másik sorozat karakterével, akit nem kéne megváltoztatni, mert hitelét veszti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatle 4x11

Úgy érzem, ez most inkább Ryan és Esposito története volt. Az ő magánéletük több szerepet kapott, mint Castle és Beckett helyzete, ami mondjuk nem meglepő, hiszen általában, ha egy részben haladunk velük végre egy kicsit, a következőben úgyis megállunk. Bár azért a záró képsorok ez ügyben is mutatnak valami kis megmozdulást, bár kevesebbet, mint az előző rész.

Az eset vicces volt, de azt hiszem, ezt már láttam egy korábbi sorozatban. Vagy mindegyik poénos krimi-sorozatban feltűnik egyszer? A helyzeten nem csavartak túl nagyot, ennél fogva a gyilkos kiléte is azonnal megmondható, amint megjelenik a képernyőn, egyedül az indíték lehetett a kérdéses. Azt nem sikerült eltalálnom, én a sablonosabb megoldásra számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre eljutottam a hatodik Dexi-szezon végéig. Ütött az utolsó jelenet mint az ipari áram. :cool:

Masukán röhögtem egy sort. Frankón megmondta a tutit a PC gurunak. :D

 

 

Dexter

 

Debbel kapcsolatban egyelőre nem tudok találgatni se nagyon. Nagy valószínűséggel nem fogja mindjárt börtönbe juttatni a "bátyust", bár elég érdekes fejlemény volna. Az előző évad vége is arra enged következtetni, hogy Deb nem teljesen elutasító azzal kapcsolatban, hogy aki megérdemli, az kapja meg azt, amit érdemel.

 

Én is efelé hajlok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Owent pedig sajna majd megszereted.

Erre a paradoxonra hogyan reagáljon érdemben az ember? :) Nehéz dolga lesz, alapvető problémám van vele: a feje. De ha azt elveszti, akkor biztos megkedvelem. :D

Mellesleg, Bomarr, igazad van, az ötödik rész már egész nézhető volt. Bár nálam még rezeg a léc kicsit, hogy az első évad után lesz-e második nézés, de az ötödik már határozottan tartalmazott olyan lényeges elemeket, mint karakter-használat, hangulat, összeszedett sztori, dráma, fordulat. Csak hát ott volt még benne Gwen.

Amúgy, Russel T. Davis lehet abban a ludas, hogy az első epizódokra idióta dolgokat dobnak be? Gondolok itt a gyilkos próbababákra, a malac-mutánsokra, a fingóbajnok idegen családra, vagy az orgazmussal ölő idegenre. Mert ha igen, akkor még inkább örülök Mofatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.