Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kedves Doctor Who fanok!

Közeledvén szeretett sorozatunk 50. évfordulójához, úgy gondoltam, illendő, ha én is kiveszem magam a Doktor kalandjainak népszerűsítésében kis hazánkban.

Két kedvenc Doktorom, a második (Patrick Troughton) és a hetedik (Sylvester McCoy) epizódjaihoz készítek majd magyar feliratot, a tervek szerint havonta kettőt, amiket a feliratok.info oldalon tudtok majd elérni.

Az első feliratot még az óévben sikerült elkészítenem, ez pedig nem volna más, mint a The Tomb of the Cybermen, ami a második Doktor első teljes egészében fennmaradt epizódja. (Sajnos a cybermenek nevét kénytelen voltam "kiborggá" korcsosítani, de remélem ez nem lesz olyan zavaró számotokra, mint számomra :D)

Szóval tessék nézegetni a régi részeket az évforduló évében, főleg, hogy ne legyen hiábavaló a munkám! :P

 

Adsz valami linket vagy hasonlót hogy honnan lehet a régieket leszedni akkor nézegetni fogom nagyon szívesen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Doctor Who fanok!

Közeledvén szeretett sorozatunk 50. évfordulójához, úgy gondoltam, illendő, ha én is kiveszem magam a Doktor kalandjainak népszerűsítésében kis hazánkban.

Két kedvenc Doktorom, a második (Patrick Troughton) és a hetedik (Sylvester McCoy) epizódjaihoz készítek majd magyar feliratot, a tervek szerint havonta kettőt, amiket a feliratok.info oldalon tudtok majd elérni.

Az első feliratot még az óévben sikerült elkészítenem, ez pedig nem volna más, mint a The Tomb of the Cybermen, ami a második Doktor első teljes egészében fennmaradt epizódja. (Sajnos a cybermenek nevét kénytelen voltam "kiborggá" korcsosítani, de remélem ez nem lesz olyan zavaró számotokra, mint számomra :D)

Szóval tessék nézegetni a régi részeket az évforduló évében, főleg, hogy ne legyen hiábavaló a munkám! :P

Szuper ötlet és előre is köszi érte! Én már láttam ezeket a részeket, de szívesen újranézném őket magyar felirattal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sons Of Anarchy 5: Kurt Sutter ismét megcsinálta. Ha lehetne két idézettel jellemezni az évadot: the devil whispers in my ear és a This is serious shit, man jutna az eszembe. Lehet hogy a Breaking Bad van a legjobban felépítve a drámák közül, de itt végig olyan feszült a hangulat, és kaphat pofont bárki bármikor hogy pislogni nem merek ha a kedvenc karakterem van épp a színen. Nem kis meglepetéseket hoz ez az évad is. Az előző is tetszett de ott már túl sok volt a hazudozás, amiből persze itt sem lesz hiány, mert sz-rkavarás van bőven mint mindig, de itt talán jobban lett adagolva. Legdurvább változáson Jax ment át, amiket az előző évad záróképe és a mostani is jól mutat. Nagyon sötét mélyrepülést mutat be hangulatilag a sori. Ez még mindig a legbrutálisabb dráma, az érzelmi és a látványi dolgokra egyaránt értve. Talán az évadzáró lett kicsit kiszámítható, de én ezt rovom fel, mert örültem neki, de még mennyire. Inkább szépen felvezetett finálét kaptunk mint körömrágós cliffhangert, de már ebből is látszik hogy Kurt le akarja zárni a sorozatot, amit nagyon fogok sajnálni, mert az egyik, ha nem a legjobb dráma ami éppen fut a tv-ben. 9/10es évad a javából. :peace: Oldalakat tudnék írni spoiler mögött, annyi meghökkentő dolog történt ebben az évadban..., komolyan, nagyon durva volt. Elég sok emberke elhullott. :D Ja és Ron Perlman még mindig nagyon szépen ki van gyúrva ahhoz képest hány éves. :D

SOA-5.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem mostanában nem sok esélyem van a régi Doctoros részekhez, mivel nincs annyi hely a gépemen. Egy ideje begyűjtöttem pár fimet HD-ben, és azok rendesen viszik a helyet, kiírni ugye nem tudom őket. Szóval ha egyszer csak végre be tudok szerezni egy külső vinyót, akkor jöhetnek majd. A feliratokat köszi előre is, azokat elkezdem gyűjtögetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, már láttad az összes hetedik dokis részt? Legutóbb még azt írtad, hogy neked a 7. Doktor nem épp a szíved csücske, ez azóta változott?

Pontosítok: a Második Doktoros részeket láttam és azoknál várom nagyon az újranézést. A Hetedik Doktorig még mindig nem jutottam el. Most épp a Negyedik Doktor utolsó évadánál tartok, illetve láttam a következő Doktoroktól egy-két kalandot (a dalekos sztorikat például mind megnéztem). Talán irtam már korábban de nálam kicsit hektikus a régi DW nézés, mert általában csak akkor állok rá, ha elkap a hangulat, de akkor lehet hogy egy hét alatt megnézek egy évadot, utána viszont lehet két-három hónapig egy klasszik részt se.

A hetes Doktor esélyeit azonban nálam nagyban növelte McCoy szereplése a "Hobbit - Váratlan utazás"-ban. Radagast figuráját remekül hozta és ezután kiváncsibb lettem, hogy milyen Doktor is ő a Remembrance of the Daleks-en kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért szép. Gyakorlatilag annyian nézik, mint egy átlagos kábeles amerikai produkciót, ami brit sorozatként komoly eredmény (pláne hogy a korlátozottan elérhető BBC Amerikán megy náluk). Közben megjött az Egyesült Királyságból is az eredmény: 9,87 millió néző, de ebben még nincs benne a BBC iPlayer nézői ami valszeg plusz egy milka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest mekkora hype van körülötte, az 1.4 millió borzalmasan gyenge. Sajnos ezt nemigen lehet magyarázni. Az angoloknak olyan a Dr Who mint itthon a Barátok Közt. :) Nem lehet meglepődni, hogy ekkora nézettsége van. Én itt most kifejezetten az amerikai adatra hegyeztem ki a dolgot, hisz az még egy meghódítatlan terület. Mondjuk nem hiszem, hogy valaha is nagy rajongó tábor lesz ott. Az egész stílusa (egy-két résztől eltekintve) annyira Amerika idegen amennyire csak lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest mekkora hype van körülötte, az 1.4 millió borzalmasan gyenge. Sajnos ezt nemigen lehet magyarázni. Az angoloknak olyan a Dr Who mint itthon a Barátok Közt. :) Nem lehet meglepődni, hogy ekkora nézettsége van. Én itt most kifejezetten az amerikai adatra hegyeztem ki a dolgot, hisz az még egy meghódítatlan terület. Mondjuk nem hiszem, hogy valaha is nagy rajongó tábor lesz ott. Az egész stílusa (egy-két résztől eltekintve) annyira Amerika idegen amennyire csak lehet.

Nem tudom milyen hypre gondolsz (Amerikában nincs akkora hype körülötte). Angliában pedig sok hasonlóan sikeres sorozat van a Doctor Who mellett. Nincs olyan pozicióban mint a Barátok közt nálunk, ahol gyakorlatilag ez az egyetlen sikeres TV-sorozat. Az angol csatornák dugig vannak sikeres szériákkal. Amik között a Doctor Who megállja a helyét.

Ha már borzalmasan gyenge adatok: a legutolsó (egyébként zseniális) Clone Wars rész nézettsége 1,43 millió. Na most aligha kell ecsetelni, hogy melyik franchisenak van nagyobb hype-ja Amerikában, mégis fej-fej mellett haladnak. Ez lenne a borzasztó teljesitmény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most hogy jön ide a TCW azon kívül, hogy szeretem? :) Annak nagyobb a nézettsége. És? A Dr. Who elvileg egy nagyságrendekkel nagyobb széria, másabb célközönséggel. Így vizsgálva igenis kevés az 1.4 millió. Ez csak egy érdekesség egyébként, amitől nem lesz rosszabb a sorozat... Vagy csak pozitív híreket lehet beírni róla? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most hogy jön ide a TCW azon kívül, hogy szeretem? :) Annak nagyobb a nézettsége.

Összehasonlitottam a felhozott angol űropera nézettségét egy Amerikában közismert űropera franchise sorozatának a nézettségével, hogy bemutassam: ezek az eredmények nagyonis okésak, hisz a DW majdnem akkora nézettségi adatot tud produkálni, mint az utóbbi, aminek ráadászul igen mély gyökerei vannak az amerikai popkultúrában. Csak ezért hoztam fel.

A sorozat minőségét pedig szerintem se befolyásolja a nézettségi adat és ha vannak negativ hirek nyugodtan jöhetnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a TCW -nek is lehetne jobb a ratingje. ;) Mindegy, ha ettől jobb, akkor legyen jó a DW nézettsége. Én viszont a helyükben nem elégednék meg vele, de ez én vagyok. Mondjuk az is lehet, hogy örömükben ugrálnak Mofatt -ék, hogy csak egy picivel veri őket a TCW. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a BBC-nek főleg a brit számok a fontosak. Egyszer a sorozat már befulladt: 1989-ben azért fújták le a DW-t mert túl kevesen nézték. A végén már csak három millió körüli eredményeket hoztak (és akkor még internet se volt amire rá lehetett volna fogni a zuhanást). Szerintem Moffaték föleg azért rimánkodnak, hogy még egyszer ez elő ne forduljon. Az amerikai nézettség meg a többi országból összegyülő "apró" már inkább amolyan bónusz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a DW-ből még csak az "első" évadot láttam és szerintem tipikus angol sorozat ránézésre is. Ha nem tudtam volna hogy angol a képekből világos lett volna. Amerikában viszont teljesen más jellegü sorozatok futnak, nem is csodálom ha nem nézik annyian.

Különben egy sorozatnál miért siker az a 2 millió alatti nézőszám, mikor az ország lakossága kb 300 000 000 fő? Gondolom a kábel tv-k helyiek akkor és nem országosan foghatók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben egy sorozatnál miért siker az a 2 millió alatti nézőszám, mikor az ország lakossága kb 300 000 000 fő? Gondolom a kábel tv-k helyiek akkor és nem országosan foghatók.

Mert az amerikai TV-piac teljesen más mint a többi. Nagyon szét van aprózodva. Jellemző, hogy a világ jelenlegi legdrágább sorozatát a Trónok harcát átlagosan 3,5 millióan nézik a vetités napján. A sorozat egy évadja 80 millió dollárból készül, tehát egy közepes blockbuster költségvetéséből és mégis: ez a pár millió már nagyon komoly sikernek számít. Az HBO második legsikeresebb müsora.

Persze vannak sima, bárhol elérhető ingyenes csatornák ott is... azoknak a nézettsége persze más tészta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az amerikai TV-piac teljesen más mint a többi. Nagyon szét van aprózodva. Jellemző, hogy a világ jelenlegi legdrágább sorozatát a Trónok harcát átlagosan 3,5 millióan nézik. A sorozat egy évadja 80 millió dollárból készül, tehát egy közepes blockbuster költségvetéséből és mégis: ez a pár millió már nagyon komoly sikernek számít. Az HBO második legsikeresebb müsora.

 

 

Értem, köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor elkezdtem nézni a DW-t elképesztően idegen volt (nekem, aki USA sorozatokon ""szocializálódott"") az angol stílus. Talán Obi1 írta anno, hogy annyira angol, hogy szinte érzi a fish n' chips illatát :) Aztán ahogy haladtam az évadokkal egyre inkább rákaptam és világossá vált, hogy mennyire egyedi és szvsz jobb, mint a futószalagon gyártott USA sorozatok (persze ott is vannak kivételek) de annyi USA cuccos után olyan szinten volt üdítő ez az angol csoda, hogy azt elmondani nem tudom, nem hogy leírni. És ezzel párhuzamosan váltam Nagy-Britannia fanná :P

 

Mióta Moffat átvette a stafétát erősebben érezni a sorozaton az amerikai közönség felé való nyitást, de érzésem szerint még nem estek át ezzel a ló túloldalára, mégis vannak már olyan hangok, hogy a sorozat az 5. évadtól elamerikanizálódott. Nos, nyilván fontos, hogy a sorozat a brit határokon túl is sikeres legyen, és az 1.4 milliós adat usákéknál szerintem kifejezetten jó, holott nem egy amerikai így elsősorban nem is amerikaiaknak szánt műalkotásról van szó. Én nagyon remélem, hogy Moffat megtartja ezt az egyensúlyt az amerikaiak felé való nyitással és nem túlozza el.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg közben összegyűjtöttem, hogy mi az a 20+1 momentum, amit nagyon várok a Trónok harca harmadik évadában. Illetve azt is kifejtettem milyen elvárásaim vannak ezekkel szemben. Értelemszerűen a spoiler gomb megnyomása elsősorban Kardok vihara olvasóknak lehet opció:

 

 

-Vörös Nász – Az elvárások itt a legmagasabbak. Ez ugyanis a Tűz és Jég dala ciklus drámai súlypontja. Az eddig történtek Daenerys és Havas Jon szálát leszámítva mind ebbe a tragédia folynak bele. Ez a pont az Öt Király háborújának a végén. Nednél működött, hogy a halála gyakorlatilag off-screen zajlott és csak a suhanó kardot láttuk, majd külön-külön az egyes alkatrészeket. De ide valami egészen mást képzelek: itt a képi ábrázolásnak is sokkolnia kell, nem csak pusztán a ténynek, hogy Robbnak és Catelynnek meszeltek. Ugyanakkor a készítők nagyon okosan mondják az egyik interjúban, hogy a túlzott brutalitás egy fokon túl már inkább rombolja a hangulatot semmint építi (saját bevallásuk szerint ha ma készítenék az első évad lovagi tornáját már nem mutatnák olyan sokáig a nyakon szúrt Ser Hugh haláltusáját). Ez a jelenet minden bizonnyal késélen fog táncolni: jó eséllyel a legvéresebb lesz az eddigi három évad történetében, de ha túlmegy egy ponton akkor annak már a drámai hatás látja kárát. Egyébként számítanék rá, hogy lesz minimum egy komoly változtatás a könyvhöz képest. Robb a Kardok viharában a felesége nélkül jelenik meg, viszont a sorozatban az lenne a logikus, ha Talisát is elérné a vég a lakomán.

Mivel a drámát igazán Arya szemszöge fokozza az egekbe, lényeges hogy ez is kellő súlyt kapjon majd a sorozatban. Ha jól megcsinálják, a Vörös Nász a TV-zés történetének nem csak az egyik hanem akár a legsokkolóbb jelenetsora is lehet.

 

-Az Elsők öklének ostroma – A második évad záró pillanatai alaposan feldobták a labdát. A Mások és élőhalott szolgáik monumentális serege azonban nem lesz több egy olcsó blöffnél, ha nem lesz elég látványos, ahogy lerohanják az Elsők Öklét. Nyilván egy Feketevízi csatára nincs szükség, csupán pár ügyes snittre. Úgy képzelem, hogy az egész pár percnél alig lesz több. A lényeg, hogy az a pár jelenet üssön, mint Robert pörölye a Három Folyónál.

 

-A Vadak megmásszák a Falat– Feltehetőleg ez az egyik legnehezebben leforgatható jelenet ebben az évadban. Remélem azt benne hagyják, hogy a Fal maga is próbálja ledobni a megmászóit és nagyobb darabok szakadnak le belőle. Picit azért félek a megvalósítástól. Ha jól megcsinálják, akkor az évad leglátványosabb része lehet, de ha kiütközik a CGI akkor nagy bénázás is lehet belőle.

 

-„Dracarys”, avagy Dany a sárkányaival és a Halhatatlanjaival feldúlja Astaport - Az előző évadban a sárkányok még csak ígéretek voltak arra, hogy tán majd egyszer valamiféle erőt is fel tudnak mutatni. Érdekes lesz látni őket, ahogy bevetik magukat. Vajon mekkorák lesznek? Én egy-egy bernáthegyi nagyságú sárkányt képzelek, ahogy repkedés közben ontják magukból a tűzet.

 

-Óriások – Nálam egyelőre a legnagyobb kérdőjel: lesznek-e egyáltalán? Imádnám, de félő, hogy a vágó-olló áldozatai lesznek. Bizakodásra ad okot, hogy az első két évadban már emlegették őket.

 

-Levágják Jaime kezét – Ezt azért nehéz lenne elszúrni. A kérdés, hogy az eset után kellően át jön-e a karakter drámája. Sajnálni akarom Jaime-t.

 

-Jaime és a medve – Ha a készítők ügyesek, akkor az évad végére Jaime lesz az egyik legnagyobb kedvenc. A hármas könyv egyik legjobb húzása volt, hogy a tenyérbemászó Királyölőből egy szerethető hús-vér figurát faragott. A konkrét jelenethez: a Vörös Nász és a „Dracarys” után talán ezt várom a legjobban (a kiszivárgott pletykák alapján pedig nem hiába: állítólag a sorozatban is benne lesz). Ja és a medvét nehogy lemerjék cserélni valami másra. Medve harcot akarok!

 

-Mormont megcsókolja Dany-t – Egy olyan „nüansz”, aminek ott kell lennie. Nem vagyok az a fajta, aki szóról szóra akarja a könyvet a képernyőn látni (bár a fentebbi sorokból lehet hogy kezd az ellenkezője kirajzolódni), de ezt például tilos kihagyni.

 

-Barristan Selmy – Az első évad talpig becsületes lovagja, aki odahányta Joffrey elé a vértjét és a kardját visszatér. Szerencsére már hivatalos, hogy a sorozatban is ez fog történni, ráadásul a színész se változott. Különösebb elvárások nélkül: egyszerűen csak tűkön ülve várom, hogy Dany mellett láthassam.

 

-Theon kínzása – A harmadik könyvben ez off-screen zajlik. Csak halljuk, hogy mi minden történik vele, meg Robb kap egy lenyúzott bőr-darabot ha jól rémlik. De nyilvánvaló, hogy a sorozatban ezt látni kell és remélem nem lövök le nagy poént, de már lehet is tudni, hogy bizony látni is fogjuk. Ez remek apropó egyrészt arra, hogy lássunk egy új erődítményt (a Boltonok székhelyét, Rémvárat… és lehetőleg ne csak a kínzókamráját), másrészt hogy összeismerkedjünk a Saga egyik legnagyobb pöcsfejével Havas Ramsay-val, Roose Bolton fattyával, aki mellett még Joffrey se tűnik olyan nehéz esetnek.

 

-Sansa és Tyrion házassága – Nem is konkrétan a szertartás érdekel, bár reménykedek benne hogy ez is jól fog kinézni, de főleg az ezt övező jelenetek érdekelnek. Tywin bejelenti a házasságot Tyrionnak, és főleg: Tyrion és Sansa beszélgetése az esküvő után. Itt nyilván el kell térjenek a könyvtől. Tyrion aligha fog meztelenül, ágaskodó hímvesszővel feküdni Sansa mellett, helyette inkább egy feszült beszélgetés kell ide, ahol a színészek megcsillogtathatják a képességeiket.

 

-Beric Dondarrion tüzes karddal vs. Véreb – Ennek a jelenetnek a hype-ját már megkezdték a marketingesek. Dondarriont az égő kardjával már láthattuk is az egyik werkben, plusz a forgatási beszámolókból több is foglalkozott már azzal, hogy mennyi időt és energiát öltek abba, hogy ez a jelenet igazán jól nézzen ki. Annyi a probléma, hogy ezek után egy álleejtős jelenetnél kevesebbel aligha érem be.

 

-Ősz – A második évad elején bejelentették, hogy véget ért a hosszú nyár és beköszöntött az Ősz. De ebből egyelőre elég keveset láttunk. Északon lehetőleg mindenki dideregjen és ne csak a Falnál hanem délebbre is kezdjen el esni a hó.

 

-Tywin Lannister – Charles Dance-nek még egyetlen olyan jelenete se volt, amire azt lehetne mondani, hogy jó, ugyanis egytől egyig mind zseniális. Az elvárásom, hogy annyi Tywin Lannistert kapjunk amennyi csak lehetséges.

 

-Ros megfigyeli (?) Kisujjt – Ez a szál egyáltalán nincs a könyvben, viszont a második évad valami ilyesfélét indított útjára. Tudom, hogy a többség utálja Rost, de szerintem a maga módján jól funkciónál. És most nem a hírhedt első évados leszbikus jelenetére gondolok, hanem azokra, amiknél egy-egy karaktert rajta keresztül más színben tudnak bemutatni. Az első évadban neki tudta kiönteni a szívét Theon és így ismertük meg miféle kisebbségi komplexusok gyötrik, az évad végén ott a remek jelenete Pyrcell mesterrel, amiből kiderül, hogy az öreg mennyire tud terelni és hogy a görnyedt hát csak álca, míg a másodikban neki köszönhetően derül ki, hogy, hogy Kisujj milyen amikor egy alá rendelttel beszél stb. stb.

Itt a remek alkalom, hogy ne csak tükör legyen más karakterek felé, no meg két lobogó csöcs, hanem hogy valamiféle útja is legyen, plusz kapjunk egy kis bónusz harcot Kisujj és Varys között. Itt jegyzem meg, hogy eleve kíváncsisággal várok minden olyan új jelenetet, amit David és Dan, a két showrunner ötöl ki. Már a második évadban is remekül tudtak költeni és nem egy olyan új jelenetük volt, ami ott szerepelt az évad legemlékezetesebbjei között. Hasonló újításokat/toldásokat itt is szeretettel várok. Egyébként az első werkben látszik a Sasfészek díszlete úgyhogy szinte biztos, hogy már most visszatérünk oda. (esetleg látni fogjuk, hogy Lysa mint reagál apja haldoklásának a hírére? Vagy Kisujjal már most lesznek közös jeleneteik?) Kíváncsian várom!

 

-„Bunyó Crasternél” – A lányait terrorizáló Craster elpatkolása igazán felemelő pillanat lesz, efelől kétségem sincs, viszont azt rögtön követi majd a Vén Medve leölése is. Remélem olyan lesz mint a könyvben: egyik pillanatban még csak némi kis feszültség van, de semmi komolyra nem lehet számítani aztán hirtelen elszabadul a pokol. A Vén Medve remélem szép, drámai halált kap.

 

-Bőrváltás – Az elmúlt két évadban még lehetett kerülgetni a forró kását, de most már nincs mese: látnunk kell az első olyan jeleneteket, ahol Bran nem csak álmodozik meg maga se tudja hogy mi történik, hanem tudatosan irányítja a rémfarkasát. Remélem jó lesz.

 

-Zúgó és a Tullyk – Magam sem egészen értem mi ez a nagy lelkesedés bennem, de valamiért a Tullykat felfokozott érdeklődéssel várom. Catelynt végre láthatjuk a saját közegében, Robb végre nem egy sátorban hanem egy kőépületben oszthatja a tutit. És végre egy új vár, ami ebben a sorozatban mindig nagy esemény. Eddig minden erődítménynek nagyon karakteres sajátos arculata volt: Deres, Királyvár, Harrenhal, Fekete Vár, Sasfészek, az Ikrek… alig várom, hogy egy újabbat láthassunk. Bryden „Feketehal” Tully-ra különösen kíváncsi vagyok. Könyvben az egyik legszimpibb karakter és abból azért elég kevés van ebben a történetben. Remélem Renly-vel ellentétben nála nem fogják nyíltan ábrázolni a homoszexualitását. Az író ugyanis akár csak az ifjú Baratheont őt is meleg karakternek szánta. De talán nem véletlen, hogy nincs egy légyottja sem a könyvben (míg Renly-nél a könyvben is utalgatnak rá, hogy összejött Loras-sal). Egyébként meg ha konkrét jelenet, akkor azt várom, ahogy Edmure Tully elbénázza az apja temetését. Az amolyan igazi Trónok harca pillanat. Kár lenne kihagyni.

 

-Davos hányattatásai – A Davosnak kiválasztott színész eleve szinte tökéletes lett, de nem is csak emiatt várom az ő szálát, hanem mert titkon reménykedek benne, hogy ezúttal többet fogunk látni Sárkánykőből, ami a sorozat tán legérdekesebb színhelye. Az erődítmény még a Valyriai birodalom alatt készült el és olyan technológiákat használtak hozzá, amik azóta feledésbe merültek. Az előző évadban igazából csak a sziluettjeit látjuk, de már azokból is kitűnik, hogy ez a hely eredendően eltér mindentől amit Westeroson látni. Remélem ezúttal nem csak a börtönök látképét kapjuk pluszban.

 

-Mance, a Falon Túli Király – A Trónok harca rendszerint a borzasztó vezetőkről szól. Akik hatalmat kapnak azok vagy óriási idióták vagy jó fejek, de semmi érzékük a nagybani politikához. A történet eme pontján két kivétel van: Tywin Lannister és Mance Rayder. Azok alapján pedig, hogy micsoda katarzis Tywin jeleneteit nézni, Mance Rydernek is nagy sansza van rá, hogy felkapaszkodjon a kedvencek közé, pláne ha számba vesszük, hogy az a Ciarán Hinds fogja játszani aki már brillirozott egy zseniális uralkodó szerepében (Róma sorozat – Julius Ceasar). Eleve érdekes lesz látni, hogy az unalmas Falon Túli jelenetek miként pörögnek fel és a vég nélküli hóban járkálás hogyan dagad az egyik legfontosabb szállá. Ha egy konkrét jelenetet kéne kiemelni, akkor azt választanám, amikor Mance elmeséli Havas Jonnak, hogy ő is ott volt azon a lakomán, amit Robertnek tartottak Deresben. Lenyűgöző, hogy a harmadik könyv képes az első rész egyik jelenetét, ilyen merészen átértékelni.

 

+Giantsbane beszólásai – A könyvek egyik legjópofább karaktere Giantsbane, a vadak humor heroldja. Remélhetőleg a sorozatban is jókat lehet majd rajta mosolyogni

 

(megjegyzés: Joffrey megmérgezése, Tyrion tárgyalása, a Hegy vs Oberyn Martell harc, Lysa megölésa, a Fal ostroma és a többi emlékezetes jelenet csak azért nem szerepel a listán, mert ezek minden bizonnyal a negyedik évadba kerülnek)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca 3. évados spoiler!!! Csak aki olvasta a 3. könyvet.

Szerintetek passzolna két ilyen stílusú zene

 

Vörös Nász közben?

Első zenei aláfestés

Közben drámai képek, amint Catleyn sírva körbe néz, a testvére holteste, a fia Robb könyörög az életéért, majd elképedve és döbbent arcal figyel Lord Freyre, aztán a nyakát elvágják, lassan földre huppan, közben behunyja a szemét, és flashback jelenet, amint Ned Starkkal ölelkezik (Sean Bean meglepetés cameo, csakúgy mint a 2, évadban Drogonál ), és a gyerekiről felvillanásokat láthatunk.... szép lehetne.

 

A második zenei aláfestés közben mutatnák kint a Stark sereg sátrait, és ahogy a Frey katonák üvöltözik, hogy " Öljétek meg az összeset" durva hatásos jelenet, amint az égő sátrakból nem engedik ki a bent regedt embereket.

Közben Arya megérkezik, lassan körbe kerüli a kamera amint meglepve tapasztalja a dolgokat, és cliffhanger, valaki leüti és behunyja a szemét. (2.évad 9.résznél Tyrion szintén így zárta a részt)

 

 

Na, valami ilyen drámai dolgot várok. Hogy aztán potyogjanak az Emmy díjak meg Goldeon Globe meg miegymás. Epikus, érzéki , művészi hatásokkal operáló, hatásos legyen.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én a Vörös Nász alá csak a Castamere-i Esőket tudom elképzelni.

Úgy néz ki hogy minden jól megy, és bumm, rákezdenek az énekesek, lassan minden más elhalkul, és akkor elkezdődik a mészárlás

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarral egy hullámhosszon pendülök, számomra is szintén ugyanezek az elvárások a 3. évaddal kapcsolatban.

 

És nagyon érdekelni fog, hogy az évad végére milyen lesz a sorozat nézettsége :D Eddig ugye exponenciálisan növekszik, kb 3-4 millióan nézik USA-ban, reményeim szerint 6-7 milliót el fogja érni a 3. évad végére. A Walking Dead 10 milliós nézettségét nehéz lenne überelni :D

Itthon, ha már a Katedrálist leadta a Tv2, mikor fogja vajon az RTL vagy Tv2 népszerűsíteni a Trónok Harcát. Az egy dolog, hogy a HBO adja, de pl Németországban a RTL2 csatorna is műsorra tűzte, sőt nem rég Trónok Harca marathon ment rajta.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Robb a Kardok viharában a felesége nélkül jelenik meg, viszont a sorozatban az lenne a logikus, ha Talisát is elérné a vég a lakomán.

 

Itt viszont van egy apróság amiből még lehetnek galibák méghozzá az hogy...

 

Catelyn ugye sokszor hangoztatta, hogy a kis Jayne-nek milyen jó csípője van, és milyen könnyű lesz majd gyereket szülnie. Ezzel szemben a mi kedvenc Királyölőnk olyan leírást ad róla, hogy vékony a csípője. Lehet hogy észak királynője teherbe esett, és kicserélték?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.