Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Doctor Who karácsonyi részének trailerét nézegetve feltűnt számomra egy ismerős hang, de nem tudtam beazonosítani. Most nézegetem a rész adatlapját wikipedián és mibe botlok? :o Dumbledore után egy újabb nagy mágus teszi tiszteletét a sorozatban. :)

 

The voice of the snowmen- Ian McKellen :yes::rock::psycho::yeah:

 

Ebben a trailerben fel lehet ismerni, 00:08-tól :

http://www.youtube.com/watch?v=vEJNzJqMtjg

 

Amúgy az egyik trailerben elhangzik az alábbi mondat:

''Winter is coming" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában szemezgettem a Trónok harcával. A Dexter kifutott, kell helyette más. :) Talán bepróbálom, bár a stílus eleve nem vonz mégis adok neki esélyt. A Katedrális is egész jó volt ahhoz képest, mennyire utálom a kosztümös filmeket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első rész vége elég jól bevonz a "na ezután mi lesz" feelinggel, úgyhogy szerintem érdemes próbát tenni vele. Mondjuk nálam elég sajátságosan működött ez a sorozat. Az első évadot még némi értetlenkedéssel néztem végig. Tetszett, de nem értettem mire ez a nagy hype meg mitől olyan bonyolult meg komplex, ahogy azt sokan előtte hangoztatták. Az első évad utolsó három része mondjuk baromi jó, de nem volt bennem nagy várakozás a második évadra ami viszont nálam brutálisan ütött és azóta az első évadot is zseniálisnak gondolom, mert látszik hogy ez az alapozó a későbbi nagy kavarásokhoz.

De az hogy le fog-e kötni az igazából az első két rész nézése után ki fog derülni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Happy Endings S1: Végre egy friss szitkom, ami már 3. évadját kezdi, szóval nem arra értem hogy friss, hanem az egész hangulatára. Nagyon jó humor volt benne, és bár a felállás a szokásos, 3fiú 3 lány, de valahogy sokkal egyedibb a többinél, legalábbis számomra. A történet annyi, hogy az egyik főszereplőt otthagyja az oltárnál a menyasszony, de utána újra barátok lesznek, és simán arra lehetne számítani, hogy újra megpróbálnak összejönni,...de nem írok inkább semmit. :D VAn feka és meleg is csapatban, úgyhogy kapunk ilyen poénokat is dögivel. Az első évad csak 13 részes de 2.ra már berendelték a 24et asszem, szóval lehet mit néznem, mert nagyon tetszik ez a sorozat. 8/10

-Happy-Endings-Cast-Photoshoot-for-Entertainment-Weekly-happy-endings-27321122-720-479.png

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában szemezgettem a Trónok harcával. A Dexter kifutott, kell helyette más. :) Talán bepróbálom, bár a stílus eleve nem vonz mégis adok neki esélyt. A Katedrális is egész jó volt ahhoz képest, mennyire utálom a kosztümös filmeket. :D

Bomarrhoz hasonlóan én is csak ajánlani tudom, egy próbát mindenképp megér. :) Nekem ugyan a regény maga jobban tetszik, de eleve még csak az első évadot láttam, ami könyvben is csak egy bevezető az igazi izgalmakhoz. Ha nem tartod érdektelennek teljesen az első fél évad után, akkor érdemes folytatni, mert egyre jobb lesz - könyvben biztosan, és ahogy hallottam, filmben is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarrhoz hasonlóan én is csak ajánlani tudom, egy próbát mindenképp megér. :) Nekem ugyan a regény maga jobban tetszik, de eleve még csak az első évadot láttam, ami könyvben is csak egy bevezető az igazi izgalmakhoz. Ha nem tartod érdektelennek teljesen az első fél évad után, akkor érdemes folytatni, mert egyre jobb lesz - könyvben biztosan, és ahogy hallottam, filmben is.

Tényleg Pildi, te egyébként hol tartasz pontosan a nézéssel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első évad azért jobban tetszett, mint a második, de lehet, hogy azért, mert akkor még nem volt viszonyítási alapom a könyvekkel. A 2. évadban azért már több dolgot megváltoztattak a sorozathoz képest, igaz, kevés esetben a sorozat javára. Gondolok itt a

 

 

Lord Tywin és Arya közös jeleneteire]

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első évad közepén első nézéskor az volt a zavaró, hogy kicsit egy helyben jártunk. Meg úgy tünt, hogy elég egyszerű képlettel dolgozik a sorozat: van a jó család (Stark), meg a rossz család (Lannisterek minusz Tyrion). Ehhez képest a második évad megmutatta, hogy ez a világ mitől merőben más, mint bármi ami eddig vászonra vagy képernyőre került és talán azért mert én később olvastam a könyveket, szerintem a változtatások is szinte mind pazarra sikeredtek. Igazából a második könyv nem is volt olyan nagy élmény, mert itt a sorozat már annyira beivodott, hogy egyértelműen az ott látottakat preferálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónokból nekem is jobban bejött a sorozat második évada, mint a második könyv. Eltekintve attól, hogy jelenleg gőzöm sincs, a 2-ból hiányzó és helyette a 3. évadban színre lépő karaktereket vajon hogyan hozzák be utólag a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg Pildi, te egyébként hol tartasz pontosan a nézéssel?

Az első évadot nemrég fejeztem be, és hamarosan jön a 2. évad. Sajnos kevés időm van sorikat nézni, de azért ha minden jól megy, a 3. évadra csak megnézem. :)

Egyébként tetszett az 1. évad, de leginkább azért, mert miközben már a 4. kötetnél tartok, ismét láthattam, honnan is indult az egész történet, és sok szempontból még mennyire idilli volt minden, legalábbis a későbbi történésekhez képest, és persze ide nem értve az évad végét.

 

 

Nekem az első évad közepén első nézéskor az volt a zavaró, hogy kicsit egy helyben jártunk. Meg úgy tünt, hogy elég egyszerű képlettel dolgozik a sorozat: van a jó család (Stark), meg a rossz család (Lannisterek minusz Tyrion). Ehhez képest a második évad megmutatta, hogy ez a világ mitől merőben más, mint bármi ami eddig vászonra vagy képernyőre került és talán azért mert én később olvastam a könyveket, szerintem a változtatások is szinte mind pazarra sikeredtek. Igazából a második könyv nem is volt olyan nagy élmény, mert itt a sorozat már annyira beivodott, hogy egyértelműen az ott látottakat preferálom.

Az biztos, hogy fontos, ki melyik formában találkozik a történettel először. Kíváncsi leszek, nálam milyen fogadtatásra lel majd a 2. évad, főleg a változtatások miatt, amit már említettetek többször is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Trónok Harca nézése közben egy kicsit a Star Wars előzménytrilógia jutott eszembe. De ott is csak bizonyos dolog. Sith nagyúr és tanítványa. A kavarásai titokban a háttérben, hogy politikailag felfrodulást okozzon a galaxisban. :)

Na itt is, van nekünk a háttérben egy befolyásos valaki, akinek a célja a Birodalom politikai helyzetének kénye kedvére való átformálása.

 

Illyrio tanácsos

és tanítványa

Lord Varis.

 

A tanítvány és mesternének egy célja van. És akik olvasták már az összes könyvet, tudhatják mi is. :cool:

 

Mester és tanítványa dolog az

első évadban is jelen van, mikor Arya kihallgatja őket a vár alatti sötét folyósokon, ahogy titokban beszélgetnek csukjával a fejükön

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem ez elég nyakatekert párhuzam. Szóval ha valaki politikai hatalmat akar cselszövéssel az máris Star Wars? Eleve nem látom mitől lenne a két emlitett karakter tanitvány-mester viszonyban. Egyszerüen csak tartják a kapcsolatot, plusz rajtuk kivül még egy rakatnyi szál van kihatással a fő eseményekre (inkább csak azok olvassák akik már a könyvekkel is előrébb haladnak)

meg eleve Illyrio tanácsos mint a Sith mester megfelelője nekem elég meredek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who Karácsonyi Epizód: Strax for companion! :D

 

Ühm, még mindig a 2 évvel ezelőtti a kedvencem azt hiszem, de nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt. Jajj jó volt és a vége ááááá. De kezdjük az elejéről. Kezdenek teljesen ráállni a 50. évfordulóra már az opening is a régiekre hajaz ami nekem tetszik, kíváncsi vagyok nektek is fog e. Clara annyira jó volt, már az első jelenetnél mikor találkoztak a dokival megvolt a szikra, és erre a poénos és beszólogatós hangulat csak rátett. Bírtam a segítőket nagyon, de mondom Strax a legjobb. Hatalmas szövegei vannak, és ahogy láttam még lesz az évadban, jeee! :D A hóemberek tényleg félelmetesek lettek, bár lehettek volna kicsit többet, és a dadus is elég parás lett. A TArdis a felhőn, csodaszép volt. A lépcső, marha jó ötlet. és a TArdis. Az ÚJ Tardis. Amikor kivilágosodott, olyan lilabőrös lettem. Szuper jól néz ki szerintem. Nagyon hangulatos. Ahogy néztem illeni fog az elkövetkezenőkhöz. A megoldás kicsit egyszerű lett szerintem, de ezen nem akadok fenn, volt benne logika is, érzelem is, nem hittem volna hogy Clara meghal, nyilván, miért is hittem volna, és ezzel adtak egy új, jó kis talányt. A doki ismét megismerheti majd Oswint egy másik időben. De hát hogy??

Végig érződik, hogy az új utitársat különlegesre tervezik, és eddig be is jött. Smaller on the outside...behaltam. :D A kettejük kapcsolata már most cuki, nem találok rá jobb szót. :D

 

A bemutató pedig a rész végén...hát tátott szájjal néztem végig. Cyberman,szörnyek minden mnnyiségben, és Oswin. ^^^Juuuj de jó lesz és még annyit kell várni rá... :(

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én most néztem a DW 5. évadot az ősszel, az ahhoz tartozó karácsonyi epizódra (Christmas Carol) kerítettünk sort ma. Nagyon szép, hangulatos, igazi karácsonyi történet volt, a Doctor világával vegyítve, meghozta a kedvet a sorozat folytatására/elkezdésére - mivel az első évaddal haladunk tovább az ötödik után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából mindent leírtál már, így eléggé ismétlés kinézete lenne :P Tényleg nincs sok hozzáfűznivalóm, nagyon tetszett a rész, de jóval inkább tudjukki miatt, mint maga az éppen aktuális történet miatt :)

 

Már a 7/1 után is azt gondoltam, hogy ez az útitárs remek lesz, ezt most is tartom, ráadásul így még izgalmasabb a karaktere. Vajon Moffat mit talált ki megint? Fix, hogy hosszabb távú, szóval várhatunk eleget arra, hogy megismerjük Clara teljes sztoriját. Ja, és az egy szavas kérdezz-felelek nagyon ötletes. Pond :D +Clara Who? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig magasan a 3. a legjobb The Walking Dead évad. Nem semmi, hova tudják fokozni az érzelmeket. A 4. rész az eddigi legdrámaibb és legmegrázóbb volt a sorozatban! Bővebben a maradék 4 rész után. Az viszont utólag visszaolvasva baromira ledöbbentett, hogy vannak, akik szerint jó, hogy a karakter "végre beadta a kulcsot". :roll: Jóindulatból és empátiából csillagos ötös, kizárólag egy kis iróniával agyonöntve. Először kissé felhúztam magam, de valójában szomorúnak tartom az érzéketlenség ezen fokát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OMG, micsoda jó rész volt ez a karácsonyi Doctor Who! Már alig várom a folytatást.

Az új intró is már készíti elő az 50. évfordulót, ugyanis a klasszik sorozat szokása volt az aktuális Doktor arcát beleaplikálni a főcímbe :D .

Csak azt sajnálom, hogy a Great Intelligence-es dolgot, valószínűleg egyedül én értettem, de nekem még most is fülig ér a szám :D .

(Ha valakit érdekel, szívesen leírom, de fölöslegesen nem koptatom a billentyűzetet)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW:

 

Clara aznap született amikor a Doki évfordulója lesz. Vajon ez véletlen? mármint nem évre, hanem November 23. Hmmm. :)

 

 

Biztosan nem véletlen, de akkor már rakhatták volna akár 1863-ra is :)

 

 

OMG, micsoda jó rész volt ez a karácsonyi Doctor Who! Már alig várom a folytatást.

Az új intró is már készíti elő az 50. évfordulót, ugyanis a klasszik sorozat szokása volt az aktuális Doktor arcát beleaplikálni a főcímbe :D .

Csak azt sajnálom, hogy a Great Intelligence-es dolgot, valószínűleg egyedül én értettem, de nekem még most is fülig ér a szám :D .

(Ha valakit érdekel, szívesen leírom, de fölöslegesen nem koptatom a billentyűzetet)

 

Én is nagyon várom már a folytatást, az ismertető pedig jöhet! Köszi előre is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont utólag visszaolvasva baromira ledöbbentett, hogy vannak, akik szerint jó, hogy a karakter "végre beadta a kulcsot". :roll: Jóindulatból és empátiából csillagos ötös, kizárólag egy kis iróniával agyonöntve. Először kissé felhúztam magam, de valójában szomorúnak tartom az érzéketlenség ezen fokát...

Ez csak egy sorozat. Egyébként én is örültem neki. Több nem volt a karakterben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a karácsonyi rész. Sokkal jobb volt mint számítottam rá.

 

Az új TARDIS-t nem egyszerüen kedvelem, hanem számomra ez a TARDIS. Nem volt baj a korábbiakkal, de ez olyan szinten hozza a hangulatot, mint eddig még semmi. Ahogy Clara belép és a kamera is kivülről sétál be a nagy belsőbe (ilyet most látunk először a sorozat történetében), az a sorozat egyik legjobb jelenete EVER.

 

Az évad második felének az előzetese alapján pedig lazán ez lesz a legjobb Doctor Who évad. Milyen lények vannak már benne?!

http://www.youtube.com/watch?v=UhaP8bXt6CQ

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad második felének az előzetese alapján pedig lazán ez lesz a legjobb Doctor Who évad. Milyen lények vannak már benne?!

Igen azt a jelenetet már én is többször újranéztem, nagyon állat lett, ahogy felvillannak a fények! :)

 

Az évad második feléről pedig:

 

Cyberment nagyon várom, Gailman tuti kitesz magáért, viszont úgy érzem a csend szál nem idén fog kiteljesedni. A szörnyek nagyon jók, a steampunk hármas a kedcencem, és a szörny ami Oswin mögött van üvegfalnál, az nem lehet a Torchwood börtöne? :D Én nagyon remélem hogy az. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad második felének az előzetese alapján pedig lazán ez lesz a legjobb Doctor Who évad. Milyen lények vannak már benne?!

Nem gondoltam volna, hogy mindjárt kapunk egy jó kis előzetest, és nekem is nagyon tetszett, amit láttam. Ez alapján elsőosztályú lesz a folytatás.

 

Clara fantasztikus lesz, az őt övező rejtély pedig ad egy nagy pluszt hozzá. A Tardist nekem még szokni kell, sötétnek találom ezt a belsőt, de az a jelenet, amelyben Clara belép, óriási.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor itt az infó a Great Intelligence-ről:

 

A Második Doktor(Patrick Troughton) pályafutása során kétszer futott össze ezzel a lénnyel.

Először (The Abomindable Snowmen) egy tibeti kolostorban, ahol az ottani apát testét szállta meg és ezzel évszázadokon át életben tartotta. Robot jetiket (igen, tudom, hogy viccesen hangzik :D ) használt csatlósként. A célja az volt, hogy fizikai testet öltsön és elfoglalja a szerzetesek kolostorát, de a Doktornak sikerült megállítania.

A második találkozás (The Web of Fear c. epizód) az, ami a The Snowmen szempontjából érdekes. A robot jetik, amiket az előző történet óta eltelt 35 évben múzeumokban kiállítottak újraaktiválódnak, a Doktor TARDIS-át pedig egy erő a 60-as évek londoni metrójáratába kényszeríti landolni. A jetik miatt az alagutakat kiűrítették és a hadsereg emberei vették kezelésbe a helyzetet. (Ez a momentum csak azért érdekes, mert a Doktor itt találkozik először a későbbi Lethbridge-Stewart dandártábornokkal, aki itt még csak a hadsereg ezredese). Lényeg a lényeg, a Great Intelligence megpróbálta megkaparintani a Doktor testét, ám ezt a hű útitárs, Jamie McCrimmon megakadályozta. A rész végén azonban kiderül, hogy hiába sikerült megállítani, az Intelligence nem semmisült meg.

 

Tehát az új epizódból megtudhattuk, honnan jött az ötlet az Intelligence számára, hogy a londoni metróhálózatba vegye be magát, ami azért zseniális szerintem, mert 47 évvel ezelőtt, a sorozat akkori készítőinek szerintem eszükbe nem jutott volna, hogy fél évszázaddal később valaki "prequelt" fog készíteni az ő sztorijukhoz :D .

 

 

Angolul tudóknak közben találtam egyjobb cikket, ami kicsit értelmesebben foglalja talán össze a történéseket, mint szerény jómagam :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.