Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ma 49 éves a Doctor Who! :)

Gondoltam rá tegnap :)

 

Sajnos csak neten megy, és a részek egyenként negyedórásak (ha jól tudom). Pedig nagyon vártam, kár hogy az amerikaik részéről nincs rá igény. :(

Én is sajnálom, hogy nem normál sorozat lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi ideig nem lesz supnat tudja vki?

 

Dexter: Jesszusom ez is nagyon nagyon jóó rész volt és már csak 3 rész áááá. :D

 

RAy Stevenson hatalmas arc volt, remek karaktert kapott, és szuper befejezést. ahogy az előző részben beszélgettek és ahogy most együtt dolgoztam hát marha jó volt nézni. még ha kényszerűségből is. Azért kicsit sajnáltam hogy meghalt, főleg hogy így csak lelőtték, de legalább szép vége lett, ha lehet így mondani. Kaptunk egy újabb ügyet, a gyújtogató, de a bemutatóból úgy tűnik már tudjuk ki a gyilkos, Laguerta meg nagyon kavar, és ha elkezdenek gyanakodni dexire, akkor itt csúnya dolgok lesznek az évadzáróban. :para: Meg ki tudja mi lesz itt még az orosz bártulajjal is...ehh. Mindenesetre Hannah és Dexi szép pár. :D :D Csak ki tudja meddig. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metal Hurlant Chronicles - Heavy Metal - S1

Mondjuk szerintem nem is lesz több évad. A sorozat vérbe sci fi. 6 rész, mindegyik különálló történet. Aki ismeri és szereti Philip K. Dick novelláit annak mindenképpen ajánlom. A történetek között egyetlen kapocs van, egy pár pillanatra felbukkanó meteor, élő acél, aminek a felbukkanása változás hoz, és baljós dolgokat. Van itt a történetek között atomkatasztrófa, idegen megszállás, próféciák, a jövő megváltoztatása, és minden ami kell egy jó sci-fi-hez. Egy low budget sorozatról beszélünk nem sok díszlettel, és kevés szereplővel, valamint látványos, de nem éppen a legjobb CGIal, amiből van bőven. Viszont olyan színészek vannak benne mint Ratger Hauer, Joe Flanigan, SCott Adkins, James Masters, és a gyönyörű Kelly Brook. Nekem mindegyik rész bejött valamilyen szinten, de azért nem mindegyik ütött akkorát. A sötét hangulat ami a fő erénye az összesnek résznek, és hogy tudod, itt a végén még lesz valami. :) Nem mondom hogy nem található ki mindig, de ennyit érdemes rá áldozni, főleg azoknak akik a téma szerelmesei mint én. :)De sci-fi bolondoknak kötelező.

6,5/10.

metal-hurlant-chronicles-awesome-new-tv-show--L-Fb12XJ.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking dead

 

 

Ezt az aljas féreg Kormányzót ki fogják nyírni? Te jóisten mit művelt azzal a szegény lánnyal. Glenn helyében csak azért élnék ezután hogy megöljem. A másik Merle. Hogy lehet valaki ilyen retardált? Visszamentek érte a néger nem tehetett róla hogy elejtette a kulcsot. Különben a Nemzeti Gárda tagjait a Kormányzóék miért lőtték le? Már akkor sejtettem, hogy nem stimmel valami nála hisz kapott volna katonákat. A fegyverért tették? Vagy ez az idióta akar lenni a mindenkori góré és mindenkit megölet aki ezt veszélyeztetheti? Egyszerűen elképesztő hogy zombiveszély van a világon és a Kormányzó nem azt csinálja hogyha találnaj embert akkor összefog vele hanem vagy bezárja vagy megöli. De csak addig lesz szerintem nagy pofája amig Rickkel nem kerül szembe. Azt meg nagyon remélem hogy Daryl lesz az aki Merlet agyonlövi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead - 2. évad

 

Megint elkövettem azt a hibát, hogy sokat adtam az előzetes véleményekre, és rossz évadra számítottam. Egyáltalán nem értem, miért kapott negatív kritikát ez az évad, de valójában nem is érdekel. Voltak nyugisabb, moralizálóbb részek (nagyon helyesen), akcióból is kaptunk bőven, és fordulatokból, váratlan halálesetekből sem volt hiány. Aki értelmetlen zombigyilokra és akcióorgiára vágyik, annak figyelmébe ajánlom az élőszereplős Resident Evil filmeket, de ezt a sorozatot kerülje. Itt nem ezen van a hangsúly, de erről már írtam az 1. évadnál. A karaktervezetés még mindig tetszik, Rick hihetetlen fazon, nem semmi, amit részről részre kiáll ez az ember...

 

...egyedül talán a srác tervezett kivégzésekor nem értettem egyet vele, igazán Dale mellé állhatott volna, akinek nem mellesleg teljesen igaza volt, hogy ragaszkodni kell az emberség megtartásához a megváltozott körülmények ellenére. Rick után a legszimpatikusabb figura volt, kár, hogy meghalt, ráadásul úgy, ahogy.

Shane megvetendő tettéről már írtam, amit azóta csak tetézni tudott... felugrottam örömömben, amikor Rick végre megölte. Egy hangyányi bűntudat nem lehet benne, egyértelmű volt, ha nem teszi meg, Shane végez vele. Számos esélyt adott neki, nem élt vele a se*gfej. Ez ilyen egyszerű. Azon nem lepődtem meg, hogy nem a harapás okozza az átváltozást, ezt a játékból előbb tudtam meg.

Lori... lehet, hogy velem van a baj, de mi is a gond ezzel a nővel? Semmit olyat nem találtam (pedig direkt figyeltem), ami miatt unszimpatikusnak kéne lennie, vagy "Walking Whore"-nak, ahogy valamelyik melegszívű fórumozótársam írta. El akarta vetetni a gyerekét? Meg tudom érteni... egy ilyen világba nem feltétlenül tenne jót a gyerekkel, ha megszülné. Persze Rick is mondta, hogy ez nincs rendjén, de érthető a csaj álláspontja... és végül nem is tette meg! Shane-el meg kifejtette, miért jött össze. Ricket halottnak hitték, a többit nem is ecsetelném. Ettől lenne "Whore"? Érdekes. Akkor már inkább Andreát lehetne említeni, aki látványosan odadobta magát Shane-nek a kocsiban, ráadásul képes lett volna hagyni, hogy a kis szöszi felvágja az ereit. Azt hiszem, ezzel el is árultam, melyik csajt tudom jobban kedvelni...

 

Kíváncsi vagyok, hova tudják ezt még továbbvinni úgy, hogy érdekes maradjon, de állok elébe.

 

Arról esetleg tudni, hány évad lesz? Illetve a webisode-okról mit tudtok? Úgy tudom, már 2 websorozat is van. Ezeknek mennyi közük van a sorozathoz?

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking dead

 

 

Ezt az aljas féreg Kormányzót ki fogják nyírni? Te jóisten mit művelt azzal a szegény lánnyal. Glenn helyében csak azért élnék ezután hogy megöljem. A másik Merle. Hogy lehet valaki ilyen retardált? Visszamentek érte a néger nem tehetett róla hogy elejtette a kulcsot. Különben a Nemzeti Gárda tagjait a Kormányzóék miért lőtték le? Már akkor sejtettem, hogy nem stimmel valami nála hisz kapott volna katonákat. A fegyverért tették? Vagy ez az idióta akar lenni a mindenkori góré és mindenkit megölet aki ezt veszélyeztetheti? Egyszerűen elképesztő hogy zombiveszély van a világon és a Kormányzó nem azt csinálja hogyha találnaj embert akkor összefog vele hanem vagy bezárja vagy megöli. De csak addig lesz szerintem nagy pofája amig Rickkel nem kerül szembe. Azt meg nagyon remélem hogy Daryl lesz az aki Merlet agyonlövi.

 

 

Szerintem, sajnos, ez a viselkedés áll közelebb a valósághoz egy ilyen katasztrófa esetén. Sokak szerint "jobb uralkodni a pokolban, mint szolgálni a mennyben". Az emberek már csak ilyenek. És nyilván a Nemzeti Gárda (vajon ez a szervezet túlélte az egészet?) meg Rickék is veszélyeztetik ezt a kiváltságot.

 

 

Sky: A 2. évad sokkal türhetőbb, ha egyben nézed meg, és nem hétről-hétre. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter

 

Na az ukrán szálnak vége, de talán jobb is, műár nem volt benne több potenciál. :) Azért még Quinnek le kell rendeznie a bártulajdonost, már alig várom. Kaptunk viszont egy egészen új vonalat egy gyújtogató képében. Tuti, hogy a tűzszerész fószer a tettes. :D Hannah-t továbbra sem tudom hova tenni. Szimpatikusnak tűnik, de ilyenkor mindig emlékeztetnem kell magamat, hogy mennyi embert ölt meg. Biztos vele is lesznek még bonyodalmak. Deb az idegösszeroppanás határán. Jól volt látni újra Matthews ex-rendőrfönököt. :) Masuka meg már alkothatna valamit, ebben az évadban csak árnyéka önmagának.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a Dexi, természetesen! :D

 

Dexter: Jesszusom ez is nagyon nagyon jóó rész volt és már csak 3 rész áááá. :D

 

RAy Stevenson hatalmas arc volt, remek karaktert kapott, és szuper befejezést. ahogy az előző részben beszélgettek és ahogy most együtt dolgoztam hát marha jó volt nézni. még ha kényszerűségből is. Azért kicsit sajnáltam hogy meghalt, főleg hogy így csak lelőtték, de legalább szép vége lett, ha lehet így mondani. Kaptunk egy újabb ügyet, a gyújtogató, de a bemutatóból úgy tűnik már tudjuk ki a gyilkos, Laguerta meg nagyon kavar, és ha elkezdenek gyanakodni dexire, akkor itt csúnya dolgok lesznek az évadzáróban. :para: Meg ki tudja mi lesz itt még az orosz bártulajjal is...ehh. Mindenesetre Hannah és Dexi szép pár. :D :D Csak ki tudja meddig. :D

 

 

 

Nagyon sajnáltam Sirkot. :( Hihetetlen mennyire a szívemhez nőt 2-3 rész alatt, de főleg itt. A bártulajra azért én húznék egy réteg fóliát. Ez a LaGuerta féle nyomozás szerintem a következő évadba vezet, ott lesz igazán kibontva. El is tudok képzelni ezzel egy jó kis cliffhangert (rájönnek, hogy Dexi a mészáros). :D

 

 

Dexter

 

Na az ukrán szálnak vége, de talán jobb is, műár nem volt benne több potenciál. :) Azért még Quinnek le kell rendeznie a bártulajdonost, már alig várom. Kaptunk viszont egy egészen új vonalat egy gyújtogató képében. Tuti, hogy a tűzszerész fószer a tettes. :D Hannah-t továbbra sem tudom hova tenni. Szimpatikusnak tűnik, de ilyenkor mindig emlékeztetnem kell magamat, hogy mennyi embert ölt meg. Biztos vele is lesznek még bonyodalmak. Deb az idegösszeroppanás határán. Jól volt látni újra Matthews ex-rendőrfönököt. :) Masuka meg már alkothatna valamit, ebben az évadban csak árnyéka önmagának.

 

Masukától én is hiányolom a jó kis beszólásokat, és már nem is olyan perverz mint régen. :) Kicsit el van nyomva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem csak Te néztél rajta :D Most már csak egy hónap.

Igen, a Doki is nagyot nézett. :D

 

Jujj ha ezt River megtudja... :D

 

 

Ody: Igen én is így gondolom, szóval durva finálé lesz itt úgy érzem. :D

Masukát pedig tényleg háttérbe szorítják ebben az évadban, de amikor van az jó. :) Mondjuk elég sok mindent zsúfoltak az évadba, így nem csoda ha pár karakter háttérbe szorul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaliforgia - 5. évad.

A showtime mindig hozza a szintet. Ez a sorozat is csak 12 részes, ráadsául 25 perces részek, de ahogy az előző évadokban, itt is remek érzelmi hullámvasutat hoztak létre. Mint mindig, most is mindenki kavar, szexel mindenkivel, nem marad el pár mell mutogatása, de idén jóóóval kevesebb mell, és inkább több férfi hátsó (és p-nci :D ) ami dominál. Sajna. :D De mondjuk ezen nem is csodálkozom, mert elég nagy fordulatot hozott a sorozat. Hank Moody lett az évad jófiúja. Míg eddig ő feküdt le mindenkivel és csalt meg, hazudott, most ő tartott mindenkinek a hátát, és képedt el, hogy miket mondanak és csinálnak. Fura volt, de egyben tetszett is, főleg mivel most jöttek ki legjobban apai tulajdonágai, és próbálta megvédeni a lányát, egy magához hasonló ficsúrtól. Még mindig keserédes, egyszerre imádom és utálom is a sorozatban, mert mikor Hanknak végre jóra fordulnának a dolgai, akkor ismét előjön, hogy őt még az ág is húzza. Nyilván hogy végre boldog lehessen a feleségével a sorozat végére hagyják, de azért ezt rossz nézni, főleg azok után amiket megtett érte ebben az évadban. ( ez persze nem teszi jóvá a régi dolgait, ahogy azt minden részben többször fel is hozzák)

7,5/10 - sőt legyen 8/10 mert nagyon hozta a szintet, és várom hogy kavarodik ki ebből Moody.

1325613114544_Cali5_1280x640_Overlay_640_320.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow - 1x08: Különösebben nem nyűgözött le, egyszerű, átlagos rész volt.

 

Supernatural - 8x08: Poén szinten jó kis rész volt, nem is számítottam másra a főszálas ügy után. Sam flashbackjeit feleslegesnek érzem, ezt leszámítva továbbra is tetszik az évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead - 2. évad

 

Megint elkövettem azt a hibát, hogy sokat adtam az előzetes véleményekre, és rossz évadra számítottam. Egyáltalán nem értem, miért kapott negatív kritikát ez az évad, de valójában nem is érdekel. Voltak nyugisabb, moralizálóbb részek (nagyon helyesen), akcióból is kaptunk bőven, és fordulatokból, váratlan halálesetekből sem volt hiány. Aki értelmetlen zombigyilokra és akcióorgiára vágyik, annak figyelmébe ajánlom az élőszereplős Resident Evil filmeket, de ezt a sorozatot kerülje. Itt nem ezen van a hangsúly, de erről már írtam az 1. évadnál. A karaktervezetés még mindig tetszik, Rick hihetetlen fazon, nem semmi, amit részről részre kiáll ez az ember...

 

...egyedül talán a srác tervezett kivégzésekor nem értettem egyet vele, igazán Dale mellé állhatott volna, akinek nem mellesleg teljesen igaza volt, hogy ragaszkodni kell az emberség megtartásához a megváltozott körülmények ellenére. Rick után a legszimpatikusabb figura volt, kár, hogy meghalt, ráadásul úgy, ahogy.

Shane megvetendő tettéről már írtam, amit azóta csak tetézni tudott... felugrottam örömömben, amikor Rick végre megölte. Egy hangyányi bűntudat nem lehet benne, egyértelmű volt, ha nem teszi meg, Shane végez vele. Számos esélyt adott neki, nem élt vele a se*gfej. Ez ilyen egyszerű. Azon nem lepődtem meg, hogy nem a harapás okozza az átváltozást, ezt a játékból előbb tudtam meg.

Lori... lehet, hogy velem van a baj, de mi is a gond ezzel a nővel? Semmit olyat nem találtam (pedig direkt figyeltem), ami miatt unszimpatikusnak kéne lennie, vagy "Walking Whore"-nak, ahogy valamelyik melegszívű fórumozótársam írta. El akarta vetetni a gyerekét? Meg tudom érteni... egy ilyen világba nem feltétlenül tenne jót a gyerekkel, ha megszülné. Persze Rick is mondta, hogy ez nincs rendjén, de érthető a csaj álláspontja... és végül nem is tette meg! Shane-el meg kifejtette, miért jött össze. Ricket halottnak hitték, a többit nem is ecsetelném. Ettől lenne "Whore"? Érdekes. Akkor már inkább Andreát lehetne említeni, aki látványosan odadobta magát Shane-nek a kocsiban, ráadásul képes lett volna hagyni, hogy a kis szöszi felvágja az ereit. Azt hiszem, ezzel el is árultam, melyik csajt tudom jobban kedvelni...

 

Kíváncsi vagyok, hova tudják ezt még továbbvinni úgy, hogy érdekes maradjon, de állok elébe.

 

Arról esetleg tudni, hány évad lesz? Illetve a webisode-okról mit tudtok? Úgy tudom, már 2 websorozat is van. Ezeknek mennyi közük van a sorozathoz?

Nos Lori Grimest több okból sem szeretik, felsorolok néhány pontot a spoiler fül mögött.

 

1.: Lori túlélte a zombi apokalipszist úgy, hogy a fia is életben maradt. Ezek után egyetlen egy anyai kötelessége lenne, miszerint vigyázzon Carlra. Ez az egyetlen dolga van és nem képes elvégezni. Persze részben Carl is hibás, de kb. alig figyel oda a gyermekére. Minden mással foglalkozik, csak azzal nem, ami a feladata lenne, aztán pedig pánikba esik, hogy hol van Carl.

2.: Felborul egy egyenes úton. Megértem, hogy ott volt előtte egy járkáló az úton, de akkor is no comment. :D

3.: Gyakorlatilag Lori beszéli rá Ricket arra, hogy ölje meg Shane-t, mert veszélyt jelent rájuk és az egész csapatra nézve. Amikor pedig Rick végül megöli Shane-t, mivel hogy nem hagyott neki más választást, Lori kb. megharagszik rá, amiért megtette, holott lényegében ő kérte meg rá.

4.: Sokak azért sem szimpatizálnak vele, amiért összejött Shane-el, mondhatjuk, hogy érthető, hiszen halottnak hitték Ricket, de pont a legjobb barátjával, ráadásul bizonyos visszaemlékezések utalnak arra is, hogy ez, ami köztük volt, nem a katasztrófa eredménye.

5.: Szerintem Sarah Wayne Callies miatt sem szeretik annyira. Különösebben én sem tartom jó színésznőnek. A Szökésben szerettem, bár ott láttam őt először, ezért újnak tűnt az alakítása, de gondolom jobban meg is volt írva a karaktere. House-ban volt egy mellékszerepe, kb. semmiben sem különbözött attól, amit eddig nyújtott és ez a The Walking Deadben is igaz. Persze ez szubjektív dolog.

6.: A kép magáért beszél. :D

walkingdeadweshouldgett.jpg

 

A Torn Apartot láttam, arról a lábatlan, járkálóvá vált kislányról szól, akit Rick a legelső részben lelő, tőle vette el a biciklit. Ezen kívül még van a Cold Storage, amiről semmit sem tudok, gondolom az is csak ilyen lazán kapcsolódik.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kislány? Rick lelőtt egy kislány járkálót, közvetlenül a nyitó jelenetben, de a biciklisnél nekem egy felnőtt nő ugrik be. Egyébként köszi az infót!

 

Lori kapcsán az 5. pontot tartom valódi oknak, a többi inkább kifogásnak tűnik. Ilyen módon csaknem minden karakteren lehetne fogást találni.

 

A Shane-es ügynél csak figyelmeztette a férjét (egyébként Dale is panaszkodott hasonló módon), hogy Shane kezd közveszélyessé válni, ami igaz is volt, mert teljesen kifordult magából a túlélést hajszolva. Ha Lori nem szól, Rick megérzései pedig nem működnek tökéletesen, Shane egész biztos megölte volna. Mint azt Rick elmondta a csoportnak, több esélyt is adott Shane-nek (többet, mint érdemelt volna), az mégsem hagyott választást neki: megöli, vagy ő hal meg. Tehát az, hogy Lori beszélte volna rá Ricket a gyilkosságra, nálam nemigen állja meg a helyét... Rick a megérzéseire hallgatva önvédelemből cselekedett. Lorit váratlanul érhette Shane halála, szerintem nincs szó többről pillanatnyi sokknál. Azt végképp nem hiszem, hogy emiatt haragudna Rickre - ismernie kell annyira, hogy tisztában legyen az önvédelem tényével. De a 3. évadba még nem kezdtem bele, így az 1-2. alapján írom mindezt.

Az összejövős ügy érdekes dolog... Sokat beszéltek erről, de úgy látom, hogy ha halottnak hitték Ricket, nincs szó hűtlenségről. Főleg, ha van valóságalapja annak, hogy Lori csak menedéket keresett Shane-nél, nem volt szerelmes belé.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kislány? Rick lelőtt egy kislány járkálót, közvetlenül a nyitó jelenetben, de a biciklisnél nekem egy felnőtt nő ugrik be. Egyébként köszi az infót!

Egyébként igazad van, ez az egész Lori ügy csak hozzáállás kérdése. :) Én úgy emlékeztem, hogy a biciklis is nőnemű volt, lehet egy kicsit összemosódott a fejemben a kislánnyal, azért mégiscsak két éve láttam azt az epizódot utoljára, nem jegyeztem meg holmi járkálót, de a biciklisről van szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa(Sky te is elolvashatod):

 

 

Valószinű nem egy sorozatot nézünk mert az én változatomban Shane meg akarta ölni Ricket aki önvédelemből ölt. Arról meg ne Lori tehessen már hogy Shane szélsőségesen bele volt zúgva. Shane egy beteg pszichopata volt, ez onnan is lejön amikor a kövér fazont lábon lőtte hogy ő megmeneküljön. Shane már nem tisztelte az emberi életet, lsd a kölyköt simán kinyírta volna holott semmi bizonyíték nem volt rá hogy majd elárulná őket a társainak. Ilyen alapon akkor mindenkit ki lehetne nyírni. Lori nem vigyázott Carlra? Dehogynem. Szerintem tök jó anyja volt.

 

 

 

Sky: Kezd el a harmadikat szerintem egyértelműen a legjobb évad, nagyon jól fejlődnek a karakterek főleg Rick és Daryl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a részéről én sem vélekedtem másképp. :)

 

 

Hát úgy vettem észre hogy:

 

 

Lorit hibáztatod azért mert Rick megölte Shanet. Lori sokszor megmondta Shane-nek hogy szálljon le róla Ricket szereti. Hát Shane ebbe nem tudott beletőrödni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.