Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lehet hogy tényleg egy kicsit "Frenkienek" tűnök e téren, de tényleg egy rossz szót nem tudnék rá mondani... na jó talán egy kicsit bánom, hogy nem került bele a sorozatba Zúgó

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi sem tudhatjuk akkor, hogy a Star Wars Saga a világ legjobb filmjei

Ez kérlek elég nyilvánvaló. ;) Csak irritálnak ezek a sűrűn előjövő "barokkos túlzások". Az évszázad legjobb filmje, évezred legjobb könyve, az világ valaha volt legjobb sorozata... Eh... Mintha valami versenyszám lenne a nagyotmondás. Enélkül is ki lehet fejezni, hogy mi mennyire jó vagy mennyire rajong érte az ember. És, hogy a kérdésedre válaszoljak, ha én túlzással élek - persze, hogy szoktam -, még akkor is odateszem, hogy az "egyik" legakármi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 5x07

 

Hiányzott már egy ilyen rész, az évadból eddig ez tetszett a legjobban. Jók voltak az apró visszautalások az 1. évadra,

mint a megfigyelők kúp jeladója, a molekulaátrendező szerkezet, vagy a Pilotban látott húsevő vírus. Az is jó, hogy végre kezdenek eloszlani a megfigyelők körüli tisztázatlan rejtélyek... megtudtuk, miként olvasnak emberek gondolataiban, miként látják a jövőt és a valószínűségeket, plusz a szőrtelenségük okára is fény derült. Kíváncsi vagyok, mi lesz Peterrel, mivel egyre inkább közülük valóvá válik, aminek jó vége aligha lesz. Csak a bosszú érdekli, az emberi érzelmek kezdenek kiveszni belőle. Elég felelőtlen dolgot tett, amikor beültette a cuccot magának. Walter agyáról sem derült ki, hogy végül kivették-e a darabokat, vagy sem, pedig ez se mindegy. Nina felbukkanásának is örültem, az évad fele után már illő volt megjelennie.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok otthon ezekben a mai sztár sorozatokban. :P

Attól még a címét lehetne nagy betűvel írni :P

 

Fringe, nagyon jó rész volt

 

Az egyik Bishop erre h*lyül, a másik meg amarra, mi lesz még itt? És az identitás válságok közepette sem ártana szem előtt tartani, hogy mégis csak a világot kéne megmenteni. Ninának én is örültem. Most már elég izgalmas a sztori, erre néhány hét szünet jön!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én belekóstoltam, de akár sztár sorozat akár nem, nem fogott meg, ahogy a Spartacus sem. Ezek nem nekem valók...

Tiszteletben tartva a véleményedet, azért annyit hagy mondjak, hogy a könyveket olvasva talán mást gondolnál. :) Könyvolvasás nélkül én sem kezdtem volna bele, de mivel a könyvek nagyon jók, a harmadik kötet felénél rámjött, hogy ezt látni kéne képernyőn is előlről újra. Nem hiszem, hogy olyan lenne, mint a Spartacus. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi lennék, mire alapozod ezt a kijelentést. Tán láttad a valaha készült összes sorozatot? Max a legjobb sorozat lehet, amit valaha láttál. ;)

Szerintem is a Trónok harca a legjobb sorozat ami valaha készült. Egyszerre elképesztően epikus és ugyanakkor rendkívül karakterközpontú. Én direkt kerestem olyan sorozatokat amik meg tudnák közeliteni a saját kategóriáján belül vagy amik esélyesek lehetnének benne, de nem találtam :( Persze ez az egész vélemény, mint minden vélemény egy nagy "szerény véleményem szerint", de hát ez legyen már evidens, hogy amit írunk az a véleményünk. Egyszerűen így a legkönnyebb kifejezni, hogy messzire előzi a mezőnyt... szvsz :) A Spartacushoz pedig hála istennek tényleg nem sok köze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a Trónok harca a legjobb sorozat ami valaha készült. Egyszerre elképesztően epikus és ugyanakkor rendkívül karakterközpontú. Én direkt kerestem olyan sorozatokat amik meg tudnák közeliteni a saját kategóriáján belül vagy amik esélyesek lehetnének benne, de nem találtam :( Persze ez az egész vélemény, mint minden vélemény egy nagy "szerény véleményem szerint", de hát ez legyen már evidens, hogy amit írunk az a véleményünk. Egyszerűen így a legkönnyebb kifejezni, hogy messzire előzi a mezőnyt... szvsz :) A Spartacushoz pedig hála istennek tényleg nem sok köze van.

Junkien volt most egy szavazás, hogy mindenki csak egy kedvenc sorozatot írhatott, és hát jó pár százan talán ezren írtak, kíváncsi vagyok az összesítés után mi lesz, mondjuk biztosra tudom, hogy a Lost fog nyerni de a többi helyzetre is kíváncsi leszek. :)

Ui: 1700 szavazat volt.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt az utolsó összeszámolás eredménye:

1. LOST (189 szavazat)

2. Friends (75)

3. Breaking Bad (70)

4. Dexter (59)

5. Stargate SG-1 (58)

6. Battlestar Galactica (54)

7. Firefly (45)

8. The Wire (43)

9. 24 (42)

10. Sons of Anarchy/Supernatural (36)

12. Game of Thrones (33)

13. Sherlock (32)

14. West Wing (31)

15. Doctor Who (27)

16. Homeland/Friday Night Lights (26)

18. Scrubs/Gilmore Girls/Six Feet Under/Sopranos (23)

22. Chuck (22)

23. House (21)

24. The Walking Dead (16) / Veronica Mars (16)

26. The Big Bang Theory (15)

27. X Files (14)

28. Buffy/The Shield (13)

30. Arrested Development (11)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó példa az ízlések és pofonokra. A Lost nekem például egyáltalán nem tetszett (illetve de: az első évad első pár része).

A LOST nekem is csak a felétől jött át kb. De most kapsából fel tudnék sorolni 4-5 sorit ami jobban izgat(ott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lista állt össze. Az első hely akkora alap, hogy az elképesztő. Azzal maradéktalanul egyetértek. A Breaking Bad tényleg ennyire jó lenne, hogy beelőzte a Dextert is? Itt figyel a vinyómon az 1. évada az említett sorozatnak, de még nem kezdtem bele. Jóbarátok a 2. helyen? Na szerintem meg ez a vicc. Igen, jól mondja Bomarr.. tényleg szépen átjön a listán az "ízlések és pofonok" 'feeling'... Jóbarátokat én egyszerűen nem bírtam elviselni. Bár eleve nem szeretem a sitcom műfajt, egyedül a már említett The Big Bang Theory (Agymenők - 26. a listán) kivétel ez alól.

 

Ami nekem meglepő volt az a Stargate SG-1 előkelő 5. helye. Lehet, hogy én mozogtam eddig rossz helyeken, de többségében negatív visszhangokat láttam/hallottam/olvastam az SG-ről. (Én nagyon szerettem, és az Atlantiszt is... SGU már más tészta, az nem igazán jött be...)

 

De ami a legnagyobb kérdést veti fel bennem, mi az, hogy a Doktor Who CSAK 15. helyet szerezte meg? Botránykő!

 

Aminek még örülök, hogy a Chuck belőzte sokak nagy kedvencét, House-t, illetve hogy a nagy öreg X-Akták is helyet kapott a 30-as listában, még ha csak a 27. helyet is sikerült megcsípnie.

 

El is felejtettem ... a 24! Az első 10-ben van... pontosabban a 9. helyen. Minimum a TOP5-ben a helye! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik hasonló szavazás sem lehet "reprezentatív".. :)

 

Pontosan így van.

 

Egy időben nálam is dobogó felső foka közeli helyen volt a 24. de mégsem ő kapta meg, hanem a LOST és most a Doctor Who ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy felmérésnek nem az a dolga, hogy megmutassa mit szeretnek leginkább az emberek? Nyilván nem mindenkire érthető, mert olyan sosem lesz, de a többség mint látszik a Lostot részesíti előnyben. A Jóbarátokon egyáltalán nem lepődöm meg, én ha 20x nem láttam mindegyik részt akkor 1x sem, de a szitkomokat sosem veszem bele az ilyen szavazásba. A BB pedig iszonyú erős dráma Riddick, mindenképpen érdemes kipróbálni, bár én is jobban szeretem a Dexit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is a Lost az első, még ha a 6. évad összességében inkább csalódás volt számomra. De azokat az éveket, amikor különböző fórumokon gyártottuk a teóriákat, figyeltük a Comic Con-os eseményeket, képkockáról-képkockára megnéztünk mindent... azt már nem veheti el senki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fuhúú Nute, ami a LOST.HU fórumon ment teorizálgatás címszó alatt az valami zseniális volt. Egyébként nekem nagyon bejött a 6. évad is, de az abszolút favorit talán az 5. évad volt.

 

kudar, köszi. Te vagy a második ember, aki ezt mondja, akkor bele fogok kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy felmérésnek nem az a dolga, hogy megmutassa mit szeretnek leginkább az emberek?

Egy internetes felmérésnek csak az lehet a célja, hogy szórakoztató tartalmat biztosítson. Elolvassák az emberek a listát és végig gondolják, hogy náluk mi áll másképp vagy örülnek neki ha hasonló eredmény jött ki mint amit ők gondolnak. Semmi köze ahhoz, hogy "mit gondolnak az emberek" (egy igazi reprezentativ hazai felmérésnél valószinüleg a Doctor Who például fel se kerülhetne még a top 50-be se mert egyszerüen a hazai viszonylatban szinte alig ismerik... viszont a Barátok köztnek nagyon előkelő helye lenne például).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy internetes felmérésnek csak az lehet a célja, hogy szórakoztató tartalmat biztosítson. Elolvassák az emberek a listát és végig gondolják, hogy náluk mi áll másképp vagy örülnek neki ha hasonló eredmény jött ki mint amit ők gondolnak. Semmi köze ahhoz, hogy "mit gondolnak az emberek" (egy igazi reprezentativ hazai felmérésnél valószinüleg a Doctor Who például fel se kerülhetne még a top 50-be se mert egyszerüen a hazai viszonylatban szinte alig ismerik... viszont a Barátok köztnek nagyon előkelő helye lenne például).

Persze, a Cobra 11et nézik itthon a legtöbben, de hol máshol lehetne egy normális felmérést készíteni ha nem egy azzal foglalkozó honlapon. Nem az origós felmérés számíttana szerintem, vagyis inkább számomra, hogy melyik a legjobb SW film, hanem ami mondjuk itt készülne vagy a sw.com-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az origós felmérés számíttana szerintem, vagyis inkább számomra, hogy melyik a legjobb SW film, hanem ami mondjuk itt készülne vagy a sw.com-on.

 

Tehát neked az a legjobb sw-film amit mások mondanak(akár mi is)? Túlságosan fontos neked mások véleménye. Az hogy melyik a legjobb sorozat azt te határozod meg magadnak nem sok ember a szavazataival. Hiába szavaznak 10 millióan a Lostra ha mondjuk neked a legjobb a Supernatural.

Ne menj át Flóriba ,értelmesebb vagy ennél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a Cobra 11et nézik itthon a legtöbben, de hol máshol lehetne egy normális felmérést készíteni ha nem egy azzal foglalkozó honlapon.

Mondjuk a KSH-nál, ahol ehhez sokkal jobban értő emberek ennél sokkal szélesebb réteget szólaltatnának meg. Ha lenne egy szavazás arról, hogy melyik a legjobb Sw film, és az sw.com-on lehetne szavazni: hidd el teljesen használhatatlan adatokat kapnál. Még azt se tudnád meg, hogy az SW rajongóknak melyik a kedvence.

Második diplomám érintette ezt a témát (kérdőivezés), kicsit dolgoztam is a témában: ez nem azt jelenti, hogy én vagyok itt ebben a legokosabb, de erre speciel a szokásosnál nagyobb rálátásom van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát neked az a legjobb sw-film amit mások mondanak(akár mi is)? Túlságosan fontos neked mások véleménye. Az hogy melyik a legjobb sorozat azt te határozod meg magadnak nem sok ember a szavazataival. Hiába szavaznak 10 millióan a Lostra ha mondjuk neked a legjobb a Supernatural.

Ne menj át Flóriba ,értelmesebb vagy ennél. :D

Pedig Flóri pont olyan amit leírtál. ;) Neki nem számít senki ízlése, csak a sajátjáé. A lényeg, hogy ne legyen mainstream.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.