Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az egyik legijesztőbb epizód, az Empty Child-dupla

 

a szerintem hátborzongató gázmaszkos gyerek (Are you my mummy?) mellett a Kilencedik Doktor életének legemelkedettebb pillanatát is megadja (Everybody lives, Rose! Just for once, everybody lives! - ebből a mondatból és a hozzá tartozó lelkiállapotból egy külön esettanulmányt lehetne írni a Kilencedik lelkivilágáról).

 

A kedvenc jelenetem Ecclestone-tól, zseniális, annyira teli van érzelemmel... fantasztikus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál a jelenetnél...

 

...én mindig annyira sajnálom, hogy a kilencedik Doktortól ilyen gyorsan el kellett búcsúznunk. :(

 

 

Apropó DW, én is újranéztem pár epizódot, és a 7x05 ismeretében nagyon durva volt a...

 

...6x11 The God Complex. Ebben a Doktor azt mondja, hogy ha Amyék nem szálnak ki, akkor a másik alternatíva, hogy ott fog állni a lány és Rory sírja fölött. Erre hogyan válnak el örökre a The Angels Take Manhattan? Hogy a Doktor ott áll Amy és Rory sírja fölött!

 

Nagyon durva ebben a sorozatban, leginkább, a Moffat érában, hogy az ember egyes jelenetekben új értelmet lel, ha újranézi. Zseniális író, és ebben nyilvánul meg egy mesélő zsenialitása, hogy úgy építi fel a történetet, hogy sok apró részlet később nyer értelmet, vagy kerül új megvilágításba. És ilyen kaliberű írót a mozgókép iparban fejből csak hármat tudok mondani: George Lucas, Joseph Michael Straczynski és Steven Moffat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat már írt Spielbergnek mozifilm forgatókönyvet. Meg ma már minimum a Sherlock b*zik is tudják a nevét, lévén azzal is elég nagyot robbantott. Egyébként manapság elég sűrűn előfordul, hogy a TV-sorozatok sokkal jobbak mint a mozifilmek. Trónok harca, Gengszter korzó... durván alázzák például ezek is a mozifilmes zsáner-társaikat. És ami azt illeti biztosabb megélhetést is kinál ez a műfaj, ráadásul sokkal több ötletet lehet megvalósitani. Ha például a Doctor Who mozifilm-sorozat lenne az itt felhalmozott sztoriknak kb. az 1 százalékát valósithatnák meg.

Moffat pedig addig biztos nem fog átnyargalni a mozifilmekre amig ő pátyolgatja a Doctor Who-t és a Sherlock-ot mivel saját bevallása szerint ezek mellett szinte semmire nincs ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben is. Aki valamiben nagyon jó, azt előbb utóbb nagy munkákra is meghívják. Persze ami késik az nem múlik. :)

És ha ő nem akar? Mondjuk a Bomarr által vázolt okok miatt? Azért mozifilmet írni nem egy nagy biznyisz, teljesítmény vagy kihívás. Ráadásul, mint showrunner, tejhatalma van, egy mozifilmnél kuss lenne a neve, ha csak nem producer vagy rendező is egy személyben, a forgatókönyvébe meg vagy tucatnyian belefirkálnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen az irót szinte senki nem jegyzi meg egy filmnél. Mindenki ismer legalább 10-20 rendezőt de ki tudna legalább ennyi hivatásos forgatókönyvirót felsorolni? Ott nagy dicsőség ritkán vár, itt viszont az ő neve fort egybe a saját franchiseaival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például ki tudná megmondani fejből, ki volt az Alien írója. Pedig kultikus film. Vagy a Blade Runneré? A Gladiátoré? Sajnos a filmszakma ilyen, az írók elvesznek, csak nagyon kevés esetben marad meg a név, de akkor sem feltétlen amiatt, hogy milyen jót írt. A moziban inkább a rendezőre összpontosít az ember. Alien fan vagyok, de meg nem mondom fejből, ki (kik!) írta az A3-at, az AR-t is csak azért tudom, mert Whedon csinálta a Firefly-t, de amíg abba nem habarodtam bele, gőzöm sem volt róla, ki írta a negyedik alien mozit. De ha nincs az a TV sorozat, valószínűleg csak most, az Avengers idején rögzült volna a fejemben. És azért Whedon is sorozatokkal jutott el idáig. A poén, hogy többnyire elhasalt sorozatokkal. :)

Szóval a sorozatok világa több ismeretséget adhat, még ha ott sem mindenki által, de egy réteg bizonyosan. Ámbátor, azért egy ötven éve futó sorozat fölött bábáskodni már presztízsnek sem utolsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak halkan jegyezem meg, hogy csekélyke többlet pénz biztos jól jönne neki. ;) A többi annyira nem is érdekes. Ő is jól járna és mi is. És azért aki jó könyveket ír az szakmai berkekben nyilván nagyon is ismert. Ja hogy a nézőknek fingjuk sincs róluk? Ez kit is érdekel? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy a nézőknek fingjuk sincs róluk? Ez kit is érdekel? :)

Akkor mire fel volt ez a komment?

Ehhez képes Moffat megragadt a TV világában, szerintem a DW rajongókon kívül sok filmb*zi azt se tudja, hogy a világon van...

Itt egyértelműen a nézők hard core ágára utaltál, nem pedig a szakmai berkekre. Amúgy szakmai berkekben valószínűleg elég elismert lehet, hiszen nem burkolózik az ismeretlenség homályába. Rengeteg rendezvényen vesz részt, számtalan prominens szakmabelivel dolgozik együtt, szóval ha csak nem egy zsákuniverzumban él, akkor a szakmában nem pislognak kukán, ha Moffat nevét mondod. Pláne azért nem, mert két népszerű sorozatot is vezet. És gondolom a szakmai díjakat sem véletlen kapott.

A pénz meg nem minden...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És vissza is kanyarodtunk a kérdésemhez: ebben van mérve a tehetség? :) Akkor tehát megegyezhetünk abban, hogy nem. Nem a TV és nem is az ismeretség számít, hanem amit letett az asztalra. Nála is, másnál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben is. Aki valamiben nagyon jó, azt előbb utóbb nagy munkákra is meghívják. Persze ami késik az nem múlik. :)

Ezt szeretné csinálni, szóval azért nem megy másfelé, pl. mozi. Kifejezetten örülök neki, hogy Spielberget is visszautasította, mert a DW mindennél előbbre való nála, ha nincs DW, lehet, hogy ma nem is író volna :) Moffatnak a DW olyan, mint egy megvalósult álom, bolond lenne mással foglalkozni mellette, ha nincs rá ideje. Ritkán adatik meg valakinek, hogy azzal töltse az idejét, amit igazán szeret.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem vágom amúgy... :D

 

Supnat: ez az évad még mindig ütős, sokkal jobb mint az előző. tetszik hogy nem erőltetik a fő szálat, és inkább MotW van. :D

 

Fringe: ez áltagos rész volt? nekem pedig nagyon bejött. Nagyon szürreális volt, és nagyon jó ötletek voltak benne.

 

Ami egyszerre tetszik is meg nem is az Peter átváltozása. Tetszik hogy ilyen termiántor lesz előle, de az nem hogy ez eddig másnak nem jutott volna eszébe vagy igen, és kipróbálták csak csúnya vége lett és ezt Peterék nem tudják? az az üldözés a végén nagyon izgi volt. amúgy ez a gyerek megfigyelő tényleg volt? mert én annyira nem emlékszem rá.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat: ez az évad még mindig ütős, sokkal jobb mint az előző. tetszik hogy nem erőltetik a fő szálat, és inkább MotW van. :D

Nálam a 6.-at még nem veri, a 7.-nél viszont egyértelműen jobb, a főszállal együtt, 6 rész után. Valamennyire Sam álláspontját is jobban meg lehet érteni (csaj) az évadnyitányhoz képest, bár az továbbra is nehezen emészthető, hogy meg sem próbálta keresni Deant... :roll: Viszont kezdhetnének valamit az angyalunkkal a flashbackeken kívül, és részemről igény lenne már egy izmos főszálas részre is. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, Pildi: remek! :)

Én is nemrég kezdtem újra a DW-t, és visszanézve lenyűgözőek még azok a részek is, amelyek a legelső nézéskor annyira nem tudtak megfogni. Az első évad közepén tartok, a Father's Day-nél.

 

Pildi:

 

A DW 5. évada nekem sok szempontból a kedvenc évadom. Ezt a Doktort láttam először, Amyvel együtt szálltam be a TARDIS-ba (az egyik legszebb jelenet az évadban), ennek a zenéjébe szerettem bele először, és itt ismertem meg, mennyire fantáziadús az egész. Moffat, aki az 5. évadtól a sorozat showrunnere, azt mondta, akkor jó egy DW-forgatókönyv, ha a megírása után azt érzi az író, hogy épp most dobta ki egy egész estés film ötletét, és cserélte be egy 45 perces DW-epizódra. :) Ez nagyjából így is van, a legtöbb mozifilmben nincs ennyi ötlet, mint amit itt összehoznak egy-egy részben.

A Vincent nekem is nagyon tetszett, azóta is dobogós helyen van nálam (ráadásul van Gogh az egyik kedvenc festőm). Nem véletlen, hogy erre és az évadzáróra utalok a legtöbbet az évadposzteremen.

Azt javaslom, hogy karácsonykor szakítsatok egy kicsit az elejétől nézéssel, és nézzétek meg A Christmas Carolt, ami az 5. évad után jön. Ennél karácsonyibb filmet nem nagyon tudok elképzelni, szerintem szeretni fogjátok.

 

Ezek szerint az 5. évaddal kapcsolatban egészen hasonló cipőben járunk. :) Asszem épp a Te példádon felbátorodva kezdtük el ezzel az évaddal, és nem az elején. A javaslatot pedig köszönöm, megfogadom. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildinek és NorbiLordinak:

 

 

----------------------------------------------

 

Ami a Bad Wolf-ot illeti:

 

 

Igaz, régen láttam már a részt, de anno én úgy értelmeztem, hogy a Bad Wolf alapvetően nem Rose volt, hanem a TARDIS "lelke" vagy mi a cucc, amibe Rose belenézett. Ugye a TARDIS egy rettenetesen különleges élőlény, ami mondhatni játszadozik az idővel. Rose-t használta fel arra, hogy megmentse a Doktort, és ennek érdekében hozta létre a 'Gonosz Farkasra' mutató jeleket az idő különböző pontjain...

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead - 2x01-2x03

 

Eddig ez az évad is hozza az előző színvonalát, nem értem, milyen leülésről beszéltek az emberek. Jó, hogy jelentéktelennek induló apróságokból képesek jó kis sztorit összehozni, de továbbra is az jön be legjobban, ahogy a karakterek különböző szitukban való helytállását és döntéseit mutatja be. Emberileg (erre nem tudok jobb szót) kevés sorozatot éreztem ennyire hatásosnak.

 

Viszont amit Shane művelt... hát finoman szólva is kiakasztó volt. Otis inkább segítette, hogy nehogy meghaljon, amit Shane úgy hálál meg, hogy hátrahagyja, sőt, a járkálók karjai közé rugdossa. Az se jó kifogás, hogy csak Carlon akart így segíteni. Ettől még nem kellett volna kifordulnia önmagából. Emberileg egy rakás nullává vált számomra, pedig már a Loris erőszakkísérletnél is rezgett a léc.

Normális fazonnak tűnt, ma már másodszor csalódok ilyen téren... :roll:

Ettől független, továbbra is jó a sori, kíváncsi vagyok, mi lesz még itt.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe: ez áltagos rész volt? nekem pedig nagyon bejött. Nagyon szürreális volt, és nagyon jó ötletek voltak benne.

A kérdésedre válaszolva:

 

Igen, volt, talán még az első évadban, egy lebontásra ítélt épület alatt találták meg. És nagyon ráhangolódott érzelmileg Oliviára.

 

 

Riddick, jó ez a két DW-videó, a második egy picivel jobban tetszett, bár abban, mivel 1-6 évadok, van egy-két spoiler is Pildi számára, de attól még szerintem megnézhető, mert sok minden nem "lő" le :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

----------------------------------------------

 

Ami a Bad Wolf-ot illeti:

 

 

Igaz, régen láttam már a részt, de anno én úgy értelmeztem, hogy a Bad Wolf alapvetően nem Rose volt, hanem a TARDIS "lelke" vagy mi a cucc, amibe Rose belenézett. Ugye a TARDIS egy rettenetesen különleges élőlény, ami mondhatni játszadozik az idővel. Rose-t használta fel arra, hogy megmentse a Doktort, és ennek érdekében hozta létre a 'Gonosz Farkasra' mutató jeleket az idő különböző pontjain...

 

 

Videókat majd ha túl leszek az évadokon megnézem :D

 

Aha, így már érthető, köszi a választ :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead - 2x01-2x03

 

Eddig ez az évad is hozza az előző színvonalát, nem értem, milyen leülésről beszéltek az emberek. Jó, hogy jelentéktelennek induló apróságokból képesek jó kis sztorit összehozni, de továbbra is az jön be legjobban, ahogy a karakterek különböző szitukban való helytállását és döntéseit mutatja be. Emberileg (erre nem tudok jobb szót) kevés sorozatot éreztem ennyire hatásosnak.

 

Viszont amit Shane művelt... hát finoman szólva is kiakasztó volt. Otis inkább segítette, hogy nehogy meghaljon, amit Shane úgy hálál meg, hogy hátrahagyja, sőt, a járkálók karjai közé rugdossa. Az se jó kifogás, hogy csak Carlon akart így segíteni. Ettől még nem kellett volna kifordulnia önmagából. Emberileg egy rakás nullává vált számomra, pedig már a Loris erőszakkísérletnél is rezgett a léc.

Normális fazonnak tűnt, ma már másodszor csalódok ilyen téren... :roll:

Ettől független, továbbra is jó a sori, kíváncsi vagyok, mi lesz még itt.

 

Azért mert sokan azt hiszik ez valami zombiírtó sorozat. Ami Shane-t illeti:

 

 

Ugyanezt gondoltam én is. Nagyon unorító dolgot művelt. Innentől kezdve azt vártam csak hogy a többiek mikor jönnek rá milyen beteges erőszakos állat. Ilyen tettre semmi sem sarkalhat senkit még egy haldokló kisfiú sem. Mert ha ezt valaki normálisnak tekinti, akkor a civilizációnak tényleg vége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildinek és NorbiLordinak:

Köszi, nagyon jó kedvcsinálók. :)

 

 

Riddick, jó ez a két DW-videó, a második egy picivel jobban tetszett, bár abban, mivel 1-6 évadok, van egy-két spoiler is Pildi számára, de attól még szerintem megnézhető, mert sok minden nem "lő" le :)

Bevallom, én vállaltam a veszélyt, és megnéztem mindkettőt, és így igaz, csak az tűnt fel igazán, amit már ismertem, a többi képsor olyan gyorsan pergett és váltotta egymást, hogy spoilert felfedezni kevés volt az esély. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom, én vállaltam a veszélyt, és megnéztem mindkettőt, és így igaz, csak az tűnt fel igazán, amit már ismertem, a többi képsor olyan gyorsan pergett és váltotta egymást, hogy spoilert felfedezni kevés volt az esély. :)

 

Pontosan e miatt bátorkodtam betenni a videókat! Nem éreztem spoiler bombának az általad említettek miatt! Örülök, hogy tetszettek! :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.